Nedeľa, 15. december 2019
Meniny má Ivica | zajtra Albína

Rozložiteľné plasty sú budúcnosť obalov

To, že plasty a zvlášť plastové obaly dokázali už kompletne zamoriť životné prostredie, je holý fakt.

Či už sú to PET fľaše, jednorazové tašky na jedlo z hypermarketu alebo jednorazový plastový riad, veľa z nich končí na skládke. V lepšom prípade. V tom horšom sú voľne pohodené v prírode, kde sa rozkladajú stovky rokov. V priebehu rozkladu sa z nich ešte tvoria takzvané mikroplasty, ktoré znečisťujú životné prostredie ešte viac. Našťastie, dnes už existuje ekologické riešenie. 

Všetky spomínané výrobky, ako sú tašky, jednorazové príbory, taniere, poháre alebo fľaše existujú aj v ekologických variantoch. Ide o eko plasty vyrobené z prírodných materiálov alebo iných prírodných zdrojov, ako je drevo, bambus, odpad z cukrovej trstiny a podobne. Tieto materiály sú kompostovateľné a teda po použití je možné ich umiestniť do kompostu, kde sa v priebehu niekoľkých týždňov opäť rozpadnú na pôvodné zložky. Rovnako to platí aj v prípade vyhodeného kompostovateľného eko pohára v lese. O pár mesiacov ho nenájdeme, nakoľko sa rozloží na prírodné látky z ktorých je vyrobený. Dnes sa tieto produkty dostávajú do bežnej distribúcie. Na webe www.ecovia.sk je široká ponuka podobných bio produktov. Samozrejme, je aj v tomto biznise dôležité mať správny management, ktorý všetko riadi. Tu je možné využiť headhunting služby od spoločnosti kfpartners.

Mohlo by Vás zaujímať
Rally show v Dolnej Strehovej alebo ako si vybrať auto na podobné preteky?
To, že sa nám december už nezadržateľne blíži nám pripomína všetka tá výzdoba v obchodoch, ale aj vianočné reklamy. Nad plánmi na Štedrý večer a Silvestrovskú noc ste už určite premýšľali, čo však urobíte s ostatnými dňami medzi tým? Pokiaľ sa 26. decembra nechystáte do práce, máme pre vás jeden tip!
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.