Nedeľa, 05. júl 2020
Meniny má Cyril, Metod | zajtra Patrik, Patrícia

Rozložiteľné plasty sú budúcnosť obalov

To, že plasty a zvlášť plastové obaly dokázali už kompletne zamoriť životné prostredie, je holý fakt.

To, že plasty a zvlášť plastové obaly dokázali už kompletne zamoriť životné prostredie, je holý fakt.

Či už sú to PET fľaše, jednorazové tašky na jedlo z hypermarketu alebo jednorazový plastový riad, veľa z nich končí na skládke. V lepšom prípade. V tom horšom sú voľne pohodené v prírode, kde sa rozkladajú stovky rokov. V priebehu rozkladu sa z nich ešte tvoria takzvané mikroplasty, ktoré znečisťujú životné prostredie ešte viac. Našťastie, dnes už existuje ekologické riešenie. 

Všetky spomínané výrobky, ako sú tašky, jednorazové príbory, taniere, poháre alebo fľaše existujú aj v ekologických variantoch. Ide o eko plasty vyrobené z prírodných materiálov alebo iných prírodných zdrojov, ako je drevo, bambus, odpad z cukrovej trstiny a podobne. Tieto materiály sú kompostovateľné a teda po použití je možné ich umiestniť do kompostu, kde sa v priebehu niekoľkých týždňov opäť rozpadnú na pôvodné zložky. Rovnako to platí aj v prípade vyhodeného kompostovateľného eko pohára v lese. O pár mesiacov ho nenájdeme, nakoľko sa rozloží na prírodné látky z ktorých je vyrobený. Dnes sa tieto produkty dostávajú do bežnej distribúcie. Na webe www.ecovia.sk je široká ponuka podobných bio produktov. Samozrejme, je aj v tomto biznise dôležité mať správny management, ktorý všetko riadi. Tu je možné využiť headhunting služby od spoločnosti kfpartners.

Mohlo by Vás zaujímať
Špargľová sezóna je v plnom prúde!
Špargľa je vynikajúca zelenina, ktorá vám vleje energiu do žíl a povzbudí vás. Špargľa je typická jarná lahôdková zelenina, ktorá by sa pre nás mala stať povinnou oživovacou kúrou. Podľa všetkého už po týždni každodennej konzumácie špargle (200 g) môžeme pociťovať nárast vitality a osvieženia organizmu.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.