Piatok, 22. marec 2019
Meniny má Beňadik | zajtra Adrián

Prestížna spolupráca s Volgogradskou univerzitou

Prešovská univerzita v Prešove (PU) rozširuje okruh medzinárodnej spolupráce. Ďalšie dvere v oblasti vedecko-výskumnej, vzdelávacej činnosti, ako aj akademickej mobility otvorila podpísaním dohody s Volgogradskou štátnou sociálno-pedagogickou univerzitou.

Rektor PU prof. Peter Kónya spoločne s dekanom Fakulty humanitných a prírodných vied PU prof. René Matlovičom sa pred pár dňami zúčastnili zahraničnej pracovnej cesty v Ruskej federácii. Hlavým cieľom bolo nadviazanie spolupráce s Volgogradskou štátnou sociálno-pedagogickou univerzitou, zastúpenou rektorom prof. Korotkovom, ktorá bola oficiálne zavŕšená podpisom zmluvy o spolupráci. „Volgogradská štátna sociálno-pedagogická univerzita patrí medzi najvýznamnejšie univerzity svojho druhu v Ruskej federácii. Má v mnohom podobný profil ako naša univerzita a spolupráca s ňou ponúka rozšírenie našich akademických a výskumných kontaktov ďalej na východ i konkrétne možnosti kooperácie vo viacerých humanitných, spoločenskovedných a prírodovedných odboroch pre našich pedagógov a študentov, “ vyzdvihol kooperáciu rektor Kónya.

Predmetom zmluvy je vzájomná spolupráca v oblasti odborného a celoživotného vzdelávania, aktualizácie vzdelávacích programov, ale tiež zvyšovania efektívnosti využitia vedeckého potenciálu vysokých škôl, kvalifikácie pedagogických a vedúcich pracovníkov či zvyšovania akademickej mobility študentov a pedagógov.

Súčasťou tejto zmluvy je i podieľanie sa na realizácii spoločných grantových projektov, organizácii vedeckých podujatí, konferencií, kongresov, sympózií, ako aj kultúrno-umeleckých podujatí. Obe strany sa taktiež dohodli na publikovaní vedeckých prác v zborníkoch a časopisov, vydaní zborníkov, skrípt a monografií v oblasti humanitných a prírodných vied. Nemenej dôležitou súčasťou spolupráce bude aj výmena učiteľov, vedeckých pracovníkov, doktorandov a študentov, spojená s výučbou, prednáškami, vedením seminárov, konzultáciami, stážami, spoločnými výskumami a metodickou prácou.

Prešovská univerzita v Prešove spolupracuje so 72 inštitúciami v 21 krajinách. Bilaterálne dohody má podpísané so zahraničnými univerzitami v Albánsku, Bosne a Hercegovine, Číne, Českej republike, Japonsku, Jordánsku, Kanade, Kazachstane, Maďarsku, Nemecku, Poľsku, Rumunsku, Rusku, Slovinsku, Srbsku, Španielsku, Švajčiarsku, Taiwane, Taliansku, Ukrajine či USA. Univerzita okrem toho, v rámci prepájania teórie s praxou, intenzívne pracuje aj na rozvíjaní spolupráce so strednými školami, samosprávami, úradmi štátnej správy, ale tiež so súkromnými inštitúciami či lokálnymi médiami.

Mohlo by Vás zaujímať
Súťaž Talent základných škôl regiónu Šariš spoznala víťazov
Prešovská radnica privítala na svojej pôde nadané a talentované deti. Uskutočnilo sa tam finálové kolo súťaže Talent základných škôl regiónu Šariš so zameraním na matematiku, logiku, priestorový úsudok i verbálne myslenie.
V ZŠ Šmeralova žiaci športujú v novej telocvični
Žiaci, ktorí navštevujú Základnú školu na Šmeralovej ulici v Prešove, sa tešia na hodiny telesnej výchovy ešte viac. Športujú v novej telocvični.
Týždeň slovenských knižníc 2019 v univerzitnej knižnici PU
V dňoch 4. až 10. marca 2019 sa uskutočnil už 20. ročník Týždňa slovenských knižníc (TSK). O tom, čo pripravila Univerzitná knižnica Prešovskej univerzity v Prešove (PU) počas TSK pre svojich čitateľov, informoval jej riaditeľ Ing. Peter Haľko.
Prof. René Matlovič vymenovaný za člena výkonnej rady Slovenskej akreditačnej agentúry pre vysoké školstvo
Ministerka školstva, vedy, výskumu a športu SR Martina Lubyová dnes vymenovala členov výkonnej rady Slovenskej akreditačnej agentúry pre vysoké školstvo. Za jedného z členov tohto 9-členného grémia bol vymenovaný aj prof. RNDr. René Matlovič, PhD. , LL. M z Fakulty humanitných a prírodných vied Prešovskej univerzity v Prešove.
Prešov sa stane centrom nadaných detí z celého Slovenska
20. marca 2019 sa uskutoční 7. ročník celoslovenského finálového kola Logickej olympiády, ktorá je určená intelektovo nadaným žiakom základných škôl z celého Slovenska. Nadané deti zasadnú do vysokoškolských lavíc a otestujú si logické myslenie na Pedagogickej fakulte Prešovskej univerzity v Prešove.
Braňo Jobus odštartoval mesiac knihy. Predstaví sa aj v Prešove
Hudobník a spisovateľ Braňo Jobus absolvuje v marci 45 vystúpení so svojimi knihami. V rámci turné zavíta túto stredu 6.3. aj do Prešova. Večer v Stromoradí bude patriť jeho knihám a one man hudobnému projektu Abusus.
Maľovali s hudbou
Pod názvom Maľujeme s hudbou sa ukrýva ďalšie stretnutie žiakov prešovskej Základnej školy Bajkalská s deťmi materských škôl.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Dvojizbový, kompletne zariadený byt v centre Prešova

Pekný, slnečný, zrekonštruovaný a kompletne zariadený byt na druhom poschodí bytového domu s výťahom. Loggia a pivnica k dispozícii, parkovanie pred domom.

+421903602897 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Predám
Reality: Predám
Predaj 2 x stavebný pozemok s výmerou 689 m2, Župčany, okr. Prešov

2 stavebné pozemky Župčany, okr. Prešov. Plocha parcely 2 x 689 m2, hlavná komunikácia asfaltová, k pozemku vedie spevnená makadamová cesta, tvar pozemku obdĺžnik (šírka 19 m x dĺžka 37 m), IS: elektrina v blízkosti pozemku, vlastný vodovod. Cena 26 eur/m2.

0907030622 | | cena: 26,-€
Reality: Predám
Reality: Predám
Predaj 2 podlažný rodinný dom v žiadanej obci Ľubotice, pozemok 514 m2, všetky IS

Na predaj 5 izbový rodinný dom v pôvodnom stave. Úžitková plocha cca 200 m2, celková plocha parcely je 514 m2. Strecha stanová (eternit), plynové vykurovanie. Žiadaná lokalita.

0907030622 | | cena: 117.900,-€
Reality: Predám
Reality: Predám
Predaj rodinný dom 130 m2, s pozemkom 698 m2, Lažany, okr. Prešov

Na predaj dvojpodlažný rodinný dom, výmera pozemku 698 m2, počet izieb 3, zastavaná plocha 85 m2, úžitková plocha 130 m2, materiál kombinovaný - tehla, kváder, kúrenie plynové - gamat, kozub v obývacej izbe, vlastná studňa, nízke mesačné náklady.

0907030623 | | cena: 76.900,-€
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.