Pondelok, 21. január 2019
Meniny má Vincent | zajtra Zora

Prestížna spolupráca s Volgogradskou univerzitou

Prešovská univerzita v Prešove (PU) rozširuje okruh medzinárodnej spolupráce. Ďalšie dvere v oblasti vedecko-výskumnej, vzdelávacej činnosti, ako aj akademickej mobility otvorila podpísaním dohody s Volgogradskou štátnou sociálno-pedagogickou univerzitou.

Rektor PU prof. Peter Kónya spoločne s dekanom Fakulty humanitných a prírodných vied PU prof. René Matlovičom sa pred pár dňami zúčastnili zahraničnej pracovnej cesty v Ruskej federácii. Hlavým cieľom bolo nadviazanie spolupráce s Volgogradskou štátnou sociálno-pedagogickou univerzitou, zastúpenou rektorom prof. Korotkovom, ktorá bola oficiálne zavŕšená podpisom zmluvy o spolupráci. „Volgogradská štátna sociálno-pedagogická univerzita patrí medzi najvýznamnejšie univerzity svojho druhu v Ruskej federácii. Má v mnohom podobný profil ako naša univerzita a spolupráca s ňou ponúka rozšírenie našich akademických a výskumných kontaktov ďalej na východ i konkrétne možnosti kooperácie vo viacerých humanitných, spoločenskovedných a prírodovedných odboroch pre našich pedagógov a študentov, “ vyzdvihol kooperáciu rektor Kónya.

Predmetom zmluvy je vzájomná spolupráca v oblasti odborného a celoživotného vzdelávania, aktualizácie vzdelávacích programov, ale tiež zvyšovania efektívnosti využitia vedeckého potenciálu vysokých škôl, kvalifikácie pedagogických a vedúcich pracovníkov či zvyšovania akademickej mobility študentov a pedagógov.

Súčasťou tejto zmluvy je i podieľanie sa na realizácii spoločných grantových projektov, organizácii vedeckých podujatí, konferencií, kongresov, sympózií, ako aj kultúrno-umeleckých podujatí. Obe strany sa taktiež dohodli na publikovaní vedeckých prác v zborníkoch a časopisov, vydaní zborníkov, skrípt a monografií v oblasti humanitných a prírodných vied. Nemenej dôležitou súčasťou spolupráce bude aj výmena učiteľov, vedeckých pracovníkov, doktorandov a študentov, spojená s výučbou, prednáškami, vedením seminárov, konzultáciami, stážami, spoločnými výskumami a metodickou prácou.

Prešovská univerzita v Prešove spolupracuje so 72 inštitúciami v 21 krajinách. Bilaterálne dohody má podpísané so zahraničnými univerzitami v Albánsku, Bosne a Hercegovine, Číne, Českej republike, Japonsku, Jordánsku, Kanade, Kazachstane, Maďarsku, Nemecku, Poľsku, Rumunsku, Rusku, Slovinsku, Srbsku, Španielsku, Švajčiarsku, Taiwane, Taliansku, Ukrajine či USA. Univerzita okrem toho, v rámci prepájania teórie s praxou, intenzívne pracuje aj na rozvíjaní spolupráce so strednými školami, samosprávami, úradmi štátnej správy, ale tiež so súkromnými inštitúciami či lokálnymi médiami.

Mohlo by Vás zaujímať
Rekonštrukcia internátov Prešovskej univerzity pokračuje. Obnovy sa dočkal aj tzv. starý internát
Po úspešnom ukončení prvej etapy rekonštrukcie Študentského domova Prešovskej univerzity v Prešove (tzv. nový internát) univerzita v súčasnosti finalizuje rekonštrukčné práce na prvých izbách na tzv. starom internáte. Finančné prostriedky na tento účel pochádzajú z vládnej dotácie a vlastných zdrojov univerzity.
Prešovská univerzita zriadila centrum pre deti študentov a zamestnancov
Prešovská univerzita v Prešove (PU) spúšťa novinku, v rámci ktorej budú môcť jej študenti a zamestnanci umiestniť svoje ratolesti do Detského centra Unipáčik.
Štartuje Malá logická olympiáda určená predškolákom
Celoslovenská iniciatíva Rozumieme nadaným v týchto dňoch odštartuje ďalší ročník súťaže Malá Logická Olympiáda. Štvrtý ročník súťaže je opäť určený predškolákom.
Nadané deti sa učili zvládať trému a stres
Novoročné stretnutie školákov z Klubu nadaných detí z Prešova bolo zamerané na spoločenský život.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Predám
Reality: Predám
V Prešove na Sídl.II. , 1. izbový byt v OV na predaj

V Prešove ponúkame na predaj 1 izb. byt v OV s plast. oknami, murovaným jadrom o výmere 37 m2 a nachádza sa na prvom poschodí 3. posch. zatepleného, upraveného bytového domu. Náklady na bývanie cca 100, - Eur. Bližiš info a foto aj na www.igreality.sk

0903670564 | | cena: 54.999,-€
Reality: Predám
Reality: Predám
2-izbový byt, 57 m2, Prešov, Sekčov, Alexandra Matušku

Výmera 57 m2, poschodie 3 z 3, kompletná rekonštrukcia, nízke mesačné náklady - 130 eur/mesiac (4 osoby), zateplený bytový dom, tichá lokalita mimo hlavnej cesty, možnosť ponechať kompletné zariadenie, možnosť dokúpiť aj priestrannú garáž pre 2 autá

0907030619 | | cena: 78.000,-€
Reality: Predám
Reality: Predám
Predaj 2 podlažný rodinný dom, pozemok 514 m2, všetky IS, Ľubotice, okr. Prešov

Na predaj 5 izbový rodinný dom, postavený v šesťdesiatych rokoch. Základy domu - kameň, zmiešaný stavebný materiál. Úžitková plocha cca 200 m2, Dom je v pôvodnom stave.

0907030622 | | cena: 117.900,-€
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.