Pondelok, 21. január 2019
Meniny má Vincent | zajtra Zora

Prešovskí volejbalisti v derby zdolali Košice

Edymax extraliga mužov pokračovala v sobotu poslednými zápasmi 16. kola,  ktoré zároveň uzavreli volejbalové súťaženie v kalendárnom roku 2018.

Hráči VK MIRAD PU Prešov privítali na domácej palubovke odhodlané družstvo VK KDS Šport Košice. Východniarske derby malo svoj tradičný náboj a opäť sa rozhodovalo až v tajbrejku. Prešovčania oplatili súperovi prehru zo záveru októbra, z neutrálnej pôdy Humenného, rovnakou mincou a tentokrát vyhrali výsledkom 3:2 (25:15, 25:21, 18:25,  15:25, 15:11).

Ak chceli Prešovčania pomýšľať na prvú štvorku po základnej časti, potrebovali šláger kola vyhrať a dôležitý zápas začali dobre. V prvom sete od úvodnej lopty viedli a koncentrovaný výkon pretavili do pomerne rýchleho zisku setu. Napriek drobnému zaváhaniu domáci ukázali pevnejšie nervy a rozhodli vo svoj prospech aj druhé dejstvo.
Nebolo by to však derby, ak by išlo o hladké víťazstvo. Košičania sa zobudili v treťom sete. Zlepšený servis im pridal body a herný entuziazmus, zatiaľ čo hráčom Prešova snaha o ukončenie zápasu doslova zväzovala ruky. Niekoľkobodové manko sa aj vo štvrtom sete veľmi ťažko doťahovalo. Kapitán Prešova burcoval svojich spoluhráčov, ale hostia si vydobyli tajbrejk. Vzhľadom na 8-bodovú stratu dal tréner Prešova Erik Digaňa v závere setu šancu hráčom z lavičky. Do hry vstúpil Matej Faron, Kamil Pavlinský aj Boris Velička.

Lotéria skráteného, piateho setu už bola od úvodu pod taktovkou Prešovčanov. Vynikal najmä kapitán Martin Sopko st. , ktorý v ňom predviedol 7 ukážkových smečov a ako najproduktívnejší hráč celkovo uhral 22 bodov (3 esá, 1 blok). Hráčom zápasu sa stal nahrávač Juraj Jurko.

Erik Digaňa, tréner VK MIRAD PU Prešov: „Zápas bol dobre začatý, dobre skončený. Žiaľbohu stredná pasáž nebola z nášho pohľadu dobrá. Košice nás zatlačili servisom a my sme sa potrápili v strede. Bolo vidieť fyzickú únavu. Čaká nás potrebné fyzické prebitie bateriek. Dnes telo štrajkovalo, srdce hralo.“

Richard Vlkolínsky, tréner VK KDS Šport Košice: „Prešov mal evidentne rozohratý zápas na 3 body. Som rád, že sme ho vyrovnali. V tajbrejku bol už Prešov evidentne lepší.“

Počet divákov: 298
Čas trvania zápasu: 121 minút
Rozhodovali: Peter Höger, Igor Porvazník

Prešovskí volejbalisti v derby zdolali Košice
Mohlo by Vás zaujímať
V Prešove sa "robí karate" na medzinárodnej úrovni
Dňa 07.12.2018 ocenil Slovenský olympijský výbor (SOV) na valnom zhromaždení v Šamoríne Karate Klub Junior Prešov za projekt JUNIORKO (www.juniorko.sk).
Karate klub Junior organizoval akciu, aká na Slovensku ešte nebola!
Deti z karate klubu boli rozhodcami, moderátormi a manažérmi tejto super akcie!
HUMMEL 4 SPORT CUP 2019
Začiatok roka sa v Prešove už vyše 10 rokov spája s mládežníckym hádzanárskym turnajom, a tak Vás aj tento rok srdečne pozývame na 13. ročník turnaja, ktorý sa pod novým názvom HUMMEL 4 SPORT CUP 2019 uskutoční v termíne od 3. do 6. januára 2019 v našom meste.
Futbalisti Prešova začali zimnú prípravu ako prví
Šarišania sa už venujú príprave na jarnú časť sezóny. Od 3. januára trénujú v domácich podmienkach.
Prešovskí volejbalisti vyradili z turnaja o Slovenský pohár obhajcu
Volejbalisti VK MIRAD PU Prešov sa v stredu postarali o doteraz najväčšie prekvapenie sezóny.
Partizán Bardejov BŠK-futsal – FK Ekoprim Prešov 2:3 (0:2)
Hneď v prvom zápase nového roka videli bardejovskí priaznivci futsalu šarišské derby. Plný bodový zisk si pripísali hostia, Prešov zdolal Bardejov 3:2. Víťazný gól prišiel v poslednej minúte.