Pondelok, 21. január 2019
Meniny má Vincent | zajtra Zora

V Prešove sa "robí karate" na medzinárodnej úrovni

Dňa 07.12.2018 ocenil Slovenský olympijský výbor (SOV) na valnom zhromaždení v Šamoríne Karate Klub Junior Prešov za projekt JUNIORKO (www.juniorko.sk).

Ocenenie za najlepší projekt od Slovenského olympijského výboru pre projekt JUNIORKO v súťaži "ŠPORT JE NÁDEJ" je ocenením nielen prešovského klubu, ale hlavne detí do neho zapojených, ktoré sa vďaka projektu dostali do športového sveta a naplno ukazujú svoje schopnosti. Projekt v súčasnosti rozvíja 5 detičiek z detského domova z Prešova, ktoré sú nielenže vyrovnanými súpermi "obyčajných detí" ale dokonca aj vyhrávajú. Manuel Laci je napríklad vicemajster Európy SHITO RYU 2018 a majster Slovenskej republiky GOJU RYU 2016. Okrem iného je Manuel aj Talent roka 2016 – anketa vyhlásená mestom Prešov a je sumárny vicemajster Slovenského pohára v karate v sezóne 2016/17.  Jeho sestra MELÁNIA je vicemajsterka Európy SHITO RYU 2018, vicemajsterka Slovenska 2018,  vicemajsterka Slovenska GOJU RYU 2016 a sumárna vicemajsterka v Slovenskom pohári v karate v sezóne 2016/17.

Karate klub Junior Prešov ďakuje Slovenskému olympijskému výboru (SOV) za to, že si všimol drinu a progres detičiek a veríme, že všetkých z nich toto ocenenie "nakopne" do ďalšej práce na sebe. A projekt JUNIORKO je zase o krok ďalej v šírení myšlienky, že všetko je možné, ak sa dá príležitosť… .

Začiatkom decembra, na medzinárodnej súťaži v Nitre - Memoriál Rudolfa Farmadína - 8. ročník, ukázali svoj talent práve deti z projektu JUNIORKO naplno. Napriek snehovým vločkám a dažďu dorazili Prešov Karate Kids na Memoriál Rudolfa Farmadína šťastne a bezpečne a s najvyššími cieľmi. Súťaž bola nabitá ťažkou konkurenciou, o čom svedčili štatistiky turnaja. Súťažili športovci z 9 krajín, zo 49 klubov, dokopy 420 reprezentantov. To všetko nasvedčovalo tomu, že to bude kvalitná a náročná súťaž. Zmysel projektu Juniorko potvrdilo nielen ocenenie SOV, ale aj bojovnosť detí z projektu práve na tejto ťažkej súťaži. Pozitívnu náladu si na tatami preniesli Melánia Laciová, ktorá vybojovala zlato. Striebro vybojoval Martin Čonka a bronz pridal Manuel Laci. Všetci traja sú členovia projektu JUNIORKO. Medailovú žatvu uzavrela ziskom striebra Michaela Bryndzová, ktorá tesne pred Vianocami súťažila aj na Karate1 Youth League, Caorle-Venice (svetový pohár mládeže), kam cestovala s reprezentáciou SR. Miška v Taliansku síce vypadla v 1. kole ale získala nové skúsenosti, ktoré jej do budúcna určite pomôžu. Nakoniec naši zverenci ziskom 4 medailí (1-2-1) zabezpečili pre KK Junior Prešov celkové 8. miesto zo 49 zúčastnených klubov na súťaži v Nitre a potvrdili, že v Prešove sa karate robí na vynikajúcej úrovni a aj prešovské deti, majú šancu robiť ho vrcholovo a raz sa možno prebojovať na bájnu Olympiádu.

www.karate-presov.sk, www.juniorko.sk

KK JUNIOR s prezidentom SOV, pánom SIEKELOM
Manuel Laci sa na ťažkej súťaži v Nitre nestratil
Manuel Laci v bojovom nasadení
Martin Čonka s oddielovým parťakom Dávidom Jakubom Katreničom
Martin Čonka vybojoval v Nitre striebro
Melánia Laciová potvrdila, že trénovať sa oplatí
Miška Bryndzová
Miška Bryndzová bola v Nitre strieborná
Miška Bryndzová s parťakmi zo slovenskej reprezentácie na súťaží v Taliansku
Miška Bryndzová s reprezentačnými kolegyňami v Taliansku
Prešov karate kids v Nitre
Tréneri Lehotský a Novacký s prezidentom Slovenského zväzu, pánom Líškom
Mohlo by Vás zaujímať
Karate klub Junior organizoval akciu, aká na Slovensku ešte nebola!
Deti z karate klubu boli rozhodcami, moderátormi a manažérmi tejto super akcie!
HUMMEL 4 SPORT CUP 2019
Začiatok roka sa v Prešove už vyše 10 rokov spája s mládežníckym hádzanárskym turnajom, a tak Vás aj tento rok srdečne pozývame na 13. ročník turnaja, ktorý sa pod novým názvom HUMMEL 4 SPORT CUP 2019 uskutoční v termíne od 3. do 6. januára 2019 v našom meste.
Prešovskí volejbalisti v derby zdolali Košice
Edymax extraliga mužov pokračovala v sobotu poslednými zápasmi 16. kola,  ktoré zároveň uzavreli volejbalové súťaženie v kalendárnom roku 2018.
Futbalisti Prešova začali zimnú prípravu ako prví
Šarišania sa už venujú príprave na jarnú časť sezóny. Od 3. januára trénujú v domácich podmienkach.
Prešovskí volejbalisti vyradili z turnaja o Slovenský pohár obhajcu
Volejbalisti VK MIRAD PU Prešov sa v stredu postarali o doteraz najväčšie prekvapenie sezóny.
Partizán Bardejov BŠK-futsal – FK Ekoprim Prešov 2:3 (0:2)
Hneď v prvom zápase nového roka videli bardejovskí priaznivci futsalu šarišské derby. Plný bodový zisk si pripísali hostia, Prešov zdolal Bardejov 3:2. Víťazný gól prišiel v poslednej minúte.
FK Prešov futsal
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Predám
Reality: Predám
Predaj 2 podlažný rodinný dom, pozemok 514 m2, všetky IS, Ľubotice, okr. Prešov

Na predaj 5 izbový rodinný dom, postavený v šesťdesiatych rokoch. Základy domu - kameň, zmiešaný stavebný materiál. Úžitková plocha cca 200 m2, Dom je v pôvodnom stave.

0907030622 | | cena: 117.900,-€
Práca: Ponúkam
Práca: Ponúkam
Hľadáme upratovačku

Chránená dielňa prijme upratovačku. 4-8 hod. denne, 6 dní v týždni. 3, - €/hod.

0918/714387 | | cena: 3,-€
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Predám
Reality: Predám
predám 2 - izbový byt, 52 m2, ulica Obrancov mieru, Prešov

lokalita: sídlisko II, výmera: 52 m2 + pivnica, poschodie: 2 zo 2, vymenené okná za plastové, ináč je v pôvodnom, zachovalom stave, ideálny na prerobenie podľa vlastných predstáv, orientácia: východ / západ, dobré dispozičné riešenie.

0907030661 | | cena: 69.000,-€
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.