Štvrtok, 20. jún 2019
Meniny má Valéria | zajtra Alojz

V Prešove sa "robí karate" na medzinárodnej úrovni

Dňa 07.12.2018 ocenil Slovenský olympijský výbor (SOV) na valnom zhromaždení v Šamoríne Karate Klub Junior Prešov za projekt JUNIORKO (www.juniorko.sk).

Ocenenie za najlepší projekt od Slovenského olympijského výboru pre projekt JUNIORKO v súťaži "ŠPORT JE NÁDEJ" je ocenením nielen prešovského klubu, ale hlavne detí do neho zapojených, ktoré sa vďaka projektu dostali do športového sveta a naplno ukazujú svoje schopnosti. Projekt v súčasnosti rozvíja 5 detičiek z detského domova z Prešova, ktoré sú nielenže vyrovnanými súpermi "obyčajných detí" ale dokonca aj vyhrávajú. Manuel Laci je napríklad vicemajster Európy SHITO RYU 2018 a majster Slovenskej republiky GOJU RYU 2016. Okrem iného je Manuel aj Talent roka 2016 – anketa vyhlásená mestom Prešov a je sumárny vicemajster Slovenského pohára v karate v sezóne 2016/17.  Jeho sestra MELÁNIA je vicemajsterka Európy SHITO RYU 2018, vicemajsterka Slovenska 2018,  vicemajsterka Slovenska GOJU RYU 2016 a sumárna vicemajsterka v Slovenskom pohári v karate v sezóne 2016/17.

Karate klub Junior Prešov ďakuje Slovenskému olympijskému výboru (SOV) za to, že si všimol drinu a progres detičiek a veríme, že všetkých z nich toto ocenenie "nakopne" do ďalšej práce na sebe. A projekt JUNIORKO je zase o krok ďalej v šírení myšlienky, že všetko je možné, ak sa dá príležitosť… .

Začiatkom decembra, na medzinárodnej súťaži v Nitre - Memoriál Rudolfa Farmadína - 8. ročník, ukázali svoj talent práve deti z projektu JUNIORKO naplno. Napriek snehovým vločkám a dažďu dorazili Prešov Karate Kids na Memoriál Rudolfa Farmadína šťastne a bezpečne a s najvyššími cieľmi. Súťaž bola nabitá ťažkou konkurenciou, o čom svedčili štatistiky turnaja. Súťažili športovci z 9 krajín, zo 49 klubov, dokopy 420 reprezentantov. To všetko nasvedčovalo tomu, že to bude kvalitná a náročná súťaž. Zmysel projektu Juniorko potvrdilo nielen ocenenie SOV, ale aj bojovnosť detí z projektu práve na tejto ťažkej súťaži. Pozitívnu náladu si na tatami preniesli Melánia Laciová, ktorá vybojovala zlato. Striebro vybojoval Martin Čonka a bronz pridal Manuel Laci. Všetci traja sú členovia projektu JUNIORKO. Medailovú žatvu uzavrela ziskom striebra Michaela Bryndzová, ktorá tesne pred Vianocami súťažila aj na Karate1 Youth League, Caorle-Venice (svetový pohár mládeže), kam cestovala s reprezentáciou SR. Miška v Taliansku síce vypadla v 1. kole ale získala nové skúsenosti, ktoré jej do budúcna určite pomôžu. Nakoniec naši zverenci ziskom 4 medailí (1-2-1) zabezpečili pre KK Junior Prešov celkové 8. miesto zo 49 zúčastnených klubov na súťaži v Nitre a potvrdili, že v Prešove sa karate robí na vynikajúcej úrovni a aj prešovské deti, majú šancu robiť ho vrcholovo a raz sa možno prebojovať na bájnu Olympiádu.

www.karate-presov.sk, www.juniorko.sk

KK JUNIOR s prezidentom SOV, pánom SIEKELOM
Manuel Laci sa na ťažkej súťaži v Nitre nestratil
Manuel Laci v bojovom nasadení
Martin Čonka s oddielovým parťakom Dávidom Jakubom Katreničom
Martin Čonka vybojoval v Nitre striebro
Melánia Laciová potvrdila, že trénovať sa oplatí
Miška Bryndzová
Miška Bryndzová bola v Nitre strieborná
Miška Bryndzová s parťakmi zo slovenskej reprezentácie na súťaží v Taliansku
Miška Bryndzová s reprezentačnými kolegyňami v Taliansku
Prešov karate kids v Nitre
Tréneri Lehotský a Novacký s prezidentom Slovenského zväzu, pánom Líškom
Mohlo by Vás zaujímať
Tanečný klub GRIMMY vyhral titul MAJSTER MAJSTROV 2019 a 13 titulov MAJSTRA SR 2019 v Leviciach
Mesiac máj bol pre tanečníkov z GRIMMY veľmi náročný na vrcholové súťaže.
Nasťa Kuzmina, Robo Vittek, Samuel Piasecký a Tomi Kid Kovács podporia v Prešove štart projektu Športuj Slovensko
Prvý zo série športových podujatí, ktorých hlavným organizátorom je Slovenský olympijský a športový výbor, Športuj Slovensko, sa nezadržateľne blíži. Už v nedeľu 26. mája 2019 privíta Prešov všetkých športu chtivých, aj olympijských víťazov a vrcholových športovcov. Do Prešova zavítajú také športové osobnosti ako Nasťa Kuzmina, Robo Vittek, Samuel Piasecký či Tomi Kid Kovács.
Nová posila v Presov Karate Kids
Presov Karate Kids sa rozšírili o ďalších členov z radu rodičov, bývalých športovcov, ktorí trénujú disciplínu AGILITY (gymnasticko-karatisticko-atletická dráha, ktorá je zameraná pre menšie deti v mladšom školskom veku). Prinášame Vám rozhovor s Erikou Jendrušovou a Dávidom Kokočákom.
Svetová trofej organizácie WAKO putuje do metropoly Šariša
V dňoch 17. - 19. mája 2019 sa v budapeštianskej BOK Aréne uskutočnil už 25. ročník Hungarian Kickboxing World Cupu. Za účasti 3131 štartujúcich z 284 klubov a 39 krajín na ňom nemohli chýbať ani naši 9. pretekári.
Poznáme víťazov 3b JUNIOR Hokejbalovej ligy
Tretí ročník 3b JUNIOR Hokejbalovej ligy o Putovný pohár mesta Prešov v pondelok napísal svoje posledné dejstvo, a my sme konečne spoznali mená tých najlepších.
Máme jubilejný pätnásty majstrovský titul!
Hádzanári Tatrana Prešov sa stali majstrami SR v sezóne 2018/19. Finálovú sériu proti Považskej Bystrici zvládli v najkratšom možnom čase, keď zvíťazili aj v treťom stretnutí série 35:23 (19:10) a tešia sa z jubilejného 15-teho titulu majstrov Slovenska, z toho 13-teho v rade za sebou!
Parasport24 tour
Ukážky prvej pomoci na najväčšom športovo-charitatívnom podujatí na Slovensku budú s podporou Falck neziskovej organizácie zabezpečovať inštruktori. Cyklistický pelotón zložený z hendikepovaných športovcov a známych osobností odštartuje v stredu 5. júna z Prešova a svoju tohtoročnú trasu uzavrie 8. júna v Bešeňovej.
Inzercia
Reality: Predám
Reality: Predám
Predaj stavebný pozemok 1476 m2, Fintice, okres Prešov

lokalita: obec Fintice, v zastavanom území, prístup po asfaltovej ceste, mimo hlavnej cesty. IS:elektrina v dosahu, plyn v dosahu, obecný vodovod v dosahu, kanalizácia - žumpa. Pozemok je mierne svahovitý, slnečný, v blízkosti lesa, ideálna orientácia.

0907030661 | | cena: 38,-€
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Priestory na podnikanie

Výhodne dáme do prenájmu nebytové priestory vhodné na podnikanie v peknej, tichej časti Prešova, v blízkosti centra. Parkovanie zaistené.

| cena: dohodou
Reality: Predám
Reality: Predám
Predaj 2 x stavebný pozemok s výmerou 689 m2, Župčany, okr. Prešov

Na predaj 2 stavebné pozemky v obci Župčany, okr. Prešov. Plocha parcely 2 x 689 m2, prístup - hlavná komunikácia asfaltová, k pozemku spevnená makadamová cesta, obdĺžnikový tvar pozemku, IS v blízkosti pozemku, Cena 26 eur/m2.

0907030622 | | cena: 26,-€
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Predám
Reality: Predám
Predaj rodinný dom 130 m2, s pozemkom 698 m2, Lažany, okr. Prešov

Na predaj trojizbový, dvojpodlažný rodinný dom, Lažany, okr. Prešov, zastavaná plocha 85 m2, úžitková plocha 130 m2, všetky IS, nízke mesačné náklady. Pôvodný stav.

0907030623 | | cena: 74.900,-€
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.