Štvrtok, 22. august 2019
Meniny má Tichomír | zajtra Filip

Prešovská univerzita zriadila centrum pre deti študentov a zamestnancov

Prešovská univerzita v Prešove (PU) spúšťa novinku, v rámci ktorej budú môcť jej študenti a zamestnanci umiestniť svoje ratolesti do Detského centra Unipáčik.

Centrum s kapacitou 20 detí je situované v priestoroch Študentského domova a jedálne vo vysokoškolskom areáli.

Detské centrum vzniklo s cieľom umožniť a uľahčiť zamestnaným a študujúcim matkám skorší a bezproblémový návrat do pracovného a študijného procesu. Jeho prevádzku zabezpečí koordinátorka detského centra (stála zamestnankyňa) v spolupráci s dobrovoľníkmi z radov študentov, ktorí sú zárukou profesionality a odbornosti. Unipáčik bude sprístupnený počas zimného a letného semestra, skúškového obdobia vždy v pondelok až piatok od 08:00 do 16:00 hod.

„Unipáčik je možno trochu netradičnou aktivitou univerzity, ktorá však iba zdanlivo nesúvisí s jej hlavnou činnosťou. Bude slúžiť na to, aby sme umožnili našim kolegyniam a študentkám, no možno i kolegom a študentom plnenie ich študijných a pracovných povinností v čase, keď sú viazaní starostlivosťou o svojich malých potomkov. Verím, že si naňho rýchlo zvyknú a zvýši to ich komfort na univerzite, “ uviedol rektor univerzity Peter Kónya. „Zriadením centra chceme prispieť k vyváženiu profesijného a osobného života našich zamestnaných a študujúcich matiek, “ doplnila slová rektora Monika Miňová, mentorka detského centra z Pedagogickej fakulty PU, ktorá zároveň doplnila, že pri zrode tejto nadštandardnej služby stála Pedagogická fakulta PU, ktorá v tomto roku oslavuje 70. výročie svojho vzniku.

Detský kútik je konkrétne určený pre deti v týchto vekových kategóriách: do 1 roka s prítomnosťou rodiča alebo inej zodpovednej osoby s maximálnou dobou pobytu 30 minút (možno využiť na prebalenie či na kojenie dieťaťa); deti vo veku od 1 do 2 rokov v prítomnosti zodpovednej osoby s maximálnou dobou pobytu 3 hodiny; deti vo veku od 2 do 6 rokov bez prítomnosti zodpovednej osoby s maximálnou dobou pobytu 3 hodiny a deti vo veku od 6 do 10 rokov bez prítomnosti zodpovednej osoby s maximálnou dobou pobytu 4 hodiny.

„Kto bude potrebovať danú službu pre svoje ratolesti, môže sa prihlásiť deň vopred prostredníctvom aplikácie na webom sídle www.unipo.sk, “ upresnila kvestorka PU Mária Nováková, ktorá riadila procesy, spojené zo zradením centra. Koordinátor detského centra môže prijať dieťa bez prihlásenia, ak mu to dovolí kapacita detského centra.

Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Predám
Reality: Predám
Predaj rodinný dom 130 m2, s pozemkom 698 m2, Lažany, okr. Prešov

Predaj dvojpodlažný rodinný dom na 7 á pozemku v obci Lažany, okr. Prešov. Dom je riešený ako 3 - izbový. Nízke mesačné náklady. Dobrá dostupnosť do Prešova.

0907030623 | | cena: 74.900,-€
Reality: Predám
Reality: Predám
Predaj pozemok, OV, výmera 1186 m2, Sabinov

lokalita: blízke centrum , v zastavanom území, prístup po asfaltovej ceste, mimo hlavnej cesty, šírka: cca 32 m v hornej časti a 25 m v dolnej časti, dĺžka: cca 44 m z jednej strany, 40 m z druhej strany. IS v dosahu. pozemok je svahovitý, slnečný, udržiavaný

0907030661 | | cena: 27.000,-€
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Predám
Reality: Predám
Predaj stavebný pozemok s celkovou výmerou 1378 m2, možnosť rozdelenia na 2 pozemky, Župčany

Plocha 1378 m2, hlavná komunikácia asfaltová, k pozemku spevnená makadamová cesta, tvar pozemku obdĺžnik, elektrina v blízkosti pozemku, kanalizácia v hlavnej ceste, vlastný vodovod, plyn v tejto lokalite nie je. Cena 24,50 Eur /m2.

0907030622 | | cena: 25,-€
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.