Streda, 15. júl 2020
Meniny má Henrich | zajtra Drahomír

74. výročie oslobodenia sme si v Prešove uctili spomienkou

19. januára si pripomíname 74. výročie oslobodenia nášho mesta. V Prešove sa dnes uskutočnil pietny akt kladenia vencov, ktorým sme si spoločne pripomenuli túto významnú historickú udalosť.

Vence k Pamätníku Červenej armády položili nielen organizátori pietneho aktu - mesto Prešov a Oblastný výbor Slovenského zväzu protifašistických bojovníkov v Prešove, ale aj zástupcovia štátnej, verejnej správy a samosprávy, ozbrojených síl, záchranných zložiek, politických strán a ďalších organizácií.

„Je potrebné pripomínať nielen historické fakty, ale priblížiť mladým ľuďom aj dôsledky, ktoré zažívali tí, čo bojovali, ale aj tí, ktorí sa snažili žiť čo najnormálnejším spôsobom a zvádzali svoj vlastný boj. Preto mi dovoľte, dámy a páni, vysloviť vďaku všetkým tým, ktorí v týchto bojoch padli, všetkým tým, ktorí prežili a začali nanovo budovať nielen naše mesto, ale aj povojnovú spoločnosť. Ale dovoľte mi poďakovať sa aj tým, ktorí si v sebe niesli dôsledky vojny už len sprostredkovane od rodičov či starých rodičov a v snahe nezabudnúť odovzdali svoje myšlienky ďalej ako memento, “ prihovorila sa účastníkom pietneho aktu primátorka mesta Prešov Andrea Turčanová.

Na pietnom akte pri príležitosti 74. výročia oslobodenia mesta Prešov sa zúčastnil aj predseda vlády Slovenskej republiky Peter Pellegrini.

„Buďme vďační všetkým, ktorí pred 74. rokmi položili životy za našu slobodu. Pretože okrem nej priniesli aj nádej. A tú dnes môžeme naplniť konkrétnymi skutkami. Urobme to spolu, tu a teraz. Česť a sláva všetkým, ktorí padli v bojoch za našu slobodu, " prihovoril sa prítomným premiér.

Po slávnostných príhovoroch zazneli aj hymny Česka, Ruska, Ukrajiny, Slovenskej republiky a čestné salvy zo samopalov.

Účastníci pietneho aktu neskôr položili vence aj k Pamätníku obetiam bombardovania Prešova na Konštantínovej ulici.

Pozrite si aj VIDEO: https://www.youtube.com/watch?v=AHXJpB9B444

Mohlo by Vás zaujímať
AKTUALIZÁCIA: Mestský úrad v Prešove bude od 22. júna fungovať v štandardnom režime
Mestský úrad v Prešove sa opäť otvára pre verejnosť. Naďalej je však potrebné dodržiavať protiepidemiologické opatrenia.
Burza starožitností sa po pauze vracia na Hlavnú ulicu
V centre Prešova sa opäť uskutoční Burza starožitností a kuriozít. Zberateľské predmety si na Hlavnej ulici môžu občania pozrieť už tento piatok 19. júna 2020.
Mesto Prešov pokračuje v kosení verejnej zelene
V Prešove sa od začiatku mája kosí verejná zeleň. Pracovníci postupne kosia líniovú a parkovú zeleň vo vlastníctve mesta.
Počas leta čaká Prešovčanov v areáli kúpaliska Delňa množstvo noviniek
Obľúbené letné kúpalisko Delňa sa pripravuje na príchod prvých návštevníkov. Areál kúpaliska je otvorený už teraz. Prešovčania si tu môžu prísť oddýchnuť, alebo si zašportovať.
Prešovskí cyklisti môžu od júna naplno využívať všetky cykloprístrešky
So začínajúcou cyklistickou sezónou mesto Prešov rozbieha ostrú prevádzku cykloprístreškov, ktoré sú plne pripravené na používanie. Elektronické čipy k prístreškom si môžu užívatelia zapožičať na jeden deň, alebo na celý rok priamo na mestskom úrade.
Spoločnosť HSF System SK dokončila projekty v Prešove za 20 mil. eur
Hobby Park v Prešove sa rozrástol o obchodný dom ASKO – NÁBYTOK. Stavbu realizovala ako generálny dodávateľ slovenská stavebná spoločnosť HSF System SK. Je to pre ňu už tretí projekt v poradí v tejto obchodnej zóne. Všetky objekty tu vyrástli za necelé dva roky. Developerom je slovensko-rakúska spoločnosť Atrios.
Na Sekčove vodiči jazdia po vynovenej križovatke
Na križovatke Armádneho Generála Svobodu – Zemplínska bol vymenený rozpadnutý asfalt a poškodené vpusty dažďovej kanalizácie. Opravené sú už aj zálivy na neďalekej zastávke Martina Benku, ktoré slúžia pre vozidlá MHD.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.