Streda, 11. december 2019
Meniny má Hilda | zajtra Otília

74. výročie oslobodenia sme si v Prešove uctili spomienkou

19. januára si pripomíname 74. výročie oslobodenia nášho mesta. V Prešove sa dnes uskutočnil pietny akt kladenia vencov, ktorým sme si spoločne pripomenuli túto významnú historickú udalosť.

Vence k Pamätníku Červenej armády položili nielen organizátori pietneho aktu - mesto Prešov a Oblastný výbor Slovenského zväzu protifašistických bojovníkov v Prešove, ale aj zástupcovia štátnej, verejnej správy a samosprávy, ozbrojených síl, záchranných zložiek, politických strán a ďalších organizácií.

„Je potrebné pripomínať nielen historické fakty, ale priblížiť mladým ľuďom aj dôsledky, ktoré zažívali tí, čo bojovali, ale aj tí, ktorí sa snažili žiť čo najnormálnejším spôsobom a zvádzali svoj vlastný boj. Preto mi dovoľte, dámy a páni, vysloviť vďaku všetkým tým, ktorí v týchto bojoch padli, všetkým tým, ktorí prežili a začali nanovo budovať nielen naše mesto, ale aj povojnovú spoločnosť. Ale dovoľte mi poďakovať sa aj tým, ktorí si v sebe niesli dôsledky vojny už len sprostredkovane od rodičov či starých rodičov a v snahe nezabudnúť odovzdali svoje myšlienky ďalej ako memento, “ prihovorila sa účastníkom pietneho aktu primátorka mesta Prešov Andrea Turčanová.

Na pietnom akte pri príležitosti 74. výročia oslobodenia mesta Prešov sa zúčastnil aj predseda vlády Slovenskej republiky Peter Pellegrini.

„Buďme vďační všetkým, ktorí pred 74. rokmi položili životy za našu slobodu. Pretože okrem nej priniesli aj nádej. A tú dnes môžeme naplniť konkrétnymi skutkami. Urobme to spolu, tu a teraz. Česť a sláva všetkým, ktorí padli v bojoch za našu slobodu, " prihovoril sa prítomným premiér.

Po slávnostných príhovoroch zazneli aj hymny Česka, Ruska, Ukrajiny, Slovenskej republiky a čestné salvy zo samopalov.

Účastníci pietneho aktu neskôr položili vence aj k Pamätníku obetiam bombardovania Prešova na Konštantínovej ulici.

Pozrite si aj VIDEO: https://www.youtube.com/watch?v=AHXJpB9B444

Mohlo by Vás zaujímať
VÝBUCH PLYNU NA MUKAČEVSKEJ ULICI - MIMORIADNA SITUÁCIA (AKTUALIZÁCIA)
Na Mukačevskej ulici v Prešove v piatok krátko popoludní došlo k výbuchu.
Verejný účet na pomoc ľuďom z bytového domu na Mukačevskej ulici
Mesto Prešov zverejňuje číslo účtu, na ktoré môžu ľudia prispieť pre občanov postihnutých tragickým výbuchom na Mukačevskej ulici.
ČERSTVÉ: Na Sídlisku 3 vybuchla bytovka!
Informáciu budeme aktualizovať. Fotografie sú z amatérskych zdrojov (Štefan Michnak; Kristián Malec).
Vznesené obvinenia - Tragédia v Prešove
Vyšetrovanie naďalej prebieha.
Mesto Prešov ocenilo najkrajšie predzáhradky, balkóny aj okolia vchodov
V Prešove sme už po tretíkrát spoznali výhercov najkrajších predzáhradok, balkónov či okolí vchodov do bytových domov. Najlepším na radnici odovzdala ceny osobne primátorka mesta Prešov Andrea Turčanová.
Foto: GODZONE v Prešove!
GODZONE sa na svojej tour zastavil aj v Prešove v mestskej hale a my sme boli pri tom!
Vianoce na Trojke
Vianočný program si okrem centra mesta môžete vychutnať už aj na Sídlisku III. Vystúpia tu šikovní žiaci prešovských škôl.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.