Piatok, 19. apríl 2019
Meniny má Jela | zajtra Marcel

Aktivity podnikavých žien

Dámy z prešovského Klubu podnikavých žien sa vďaka dotácii z mestského úradu mohli vzdelávať, pomáhať i nadviazať kontakty s partnerskou organizáciou z Poľska.

Učíme sa navzájom - to bol názov projektu Klubu podnikavých žien, ktorý prešovský mestský úrad podporil sumou 700 eur.

Svojim členkám tak mohli poskytnúť ojedinelý zážitok pri realizácii viacerých aktivít. Počas klubovej činnosti mali dve prednášky na zaujímavé témy, uskutočnili aj exkurziu do Poľska. Zároveň to bolo ich prvé stretnutie s partnerskou organizáciou podobného typu. Zúčastnilo sa 14 žien a dve ženy z partnerskej organizácie.

V súlade s projektom realizovali aj pracovné terapie - kreatívne dielne zamerané na obohatenie zručnosti členiek a zvýšenie záujmu o členstvo. Na dvoch takýchto stretnutiach sa zúčastnilo až 65 žien. Svoje výtvory - maľované dáždniky, ale aj medovníčky potom darovali „svojim deťom“ na Vodárenskej ulici v Prešove. Odniesli ich deťom - autistom, čo je už ich tradičná snaha spríjemniť im život. Tieto detičky ťažko prijímajú nových ľudí a oni si k ním už cestu našli a tešia sa spolu s nimi pri každom stretnutí.

Počas trvania projektu aktivizovali 44 žien, ktoré boli priamo účastné na niektorej z akcii a ďalším piatim poskytli individuálne poradenstvo.

Činnosť Klubu podnikových žien (KPŽ) je zameraná na pracujúce ženy zrelého veku, ženy odchádzajúce na dôchodok. Ide o osamotené ženy, nežijúce v úplnej rodine, alebo prežívajúce ťažké životné obdobie. Možnosť stretávania sa v klube im vytvára priestor na diskusiu, vzájomnú radu, ale aj odborné poradenstvo prostredníctvom prednášok s odborníčkou. Klub im dáva možnosť naučiť sa nové zručnosti (pracovná terapia), ale aj vzájomne sa povzbudiť. Eliminujú sa tak rôzne konfliktné situácie, ktoré štandardné inštitúcie riešiť nemôžu. Vedenie klubu dokáže podať pomocnú roku aj ženám, nečlenkám, ktoré sa s dôverou obrátili na KPŽ, keď im iné inštitúcie poradiť nevedeli.

Mohlo by Vás zaujímať
FOTO: 1. ročník Prešov Night Run - 5.4.2019
Fotoreport z akcie
Aha! Točí sa to, nespadne to. Nová interaktívna výstava v Prešove
Detské zážitkové centrum Aha! Miesto detských objavov prináša pod názvom Aha! Točí sa to, nespadne to do Prešova novú interaktívnu výstavu “Koleso - vedecká hračka”.
Coca-Cola v rámci IIHF Ice Hockey World Championship Trophy Tour navštívi aj Prešov
IIHF Ice Hockey World Championship Trophy bola odhalená verejnosti na štadióne Ondreja Nepelu Mariánom Hossom a Patrikom Eliášom – legendami svetového hokeja a ambasádormi kampane značky Coca-Cola. Teraz sa vďaka značke Coca-Cola vydáva na svoju tour po slovenských mestách, v rámci ktorej navštívi aj Prešov.
Braňo Jobus a Ľuboslav Petruška oslávia už túto sobotu roky abstinencie
Hudobník a spisovateľ Braňo Jobus už po štrnástykrát pozýva na Vítanie jari a oslavu abstinencie.
Remeslo má zlaté dno
O tom, že remeslo má naozaj zlaté dno, sa môžete presvedčiť už 5. apríla. Tradície, zvyky, vlastnoručne vyrobené výrobky a dobrá nálada - to všetko na vás čaká na Floriánovej ulici, v interiéri aj priamo pred Galériou v Caraffovej väznici.
FOTO: Edo Klena - krst albumu VATA - Stromoradie
Fotoreport z akcie.
Regionálne lesnícke dni v Prešove zaujali malých aj veľkých
Regionálne lesnícke dni majú aj v Prešove svoju tradíciu. V apríli, mesiaci lesov sa na Hlavnej ulici už tradične stretávajú malí aj veľkí, aby sa o lesoch a ochrane prírody veľa dozvedeli. Nechýbajú však ani zaujímavé sprievodné aktivity.
Inzercia
Reality: Predám
Reality: Predám
Predaj rodinný dom 130 m2, s pozemkom 698 m2, Lažany, okr. Prešov

Na predaj dvojpodlažný rodinný dom, výmera pozemku 698 m2, počet izieb 3, zastavaná plocha 85 m2, úžitková plocha 130 m2, materiál kombinovaný - tehla, kváder, kúrenie plynové - gamat, kozub v obývacej izbe, vlastná studňa, nízke mesačné náklady.

0907030623 | | cena: 76.900,-€
Reality: Predám
Reality: Predám
Predaj 2 podlažný rodinný dom, pozemok 514 m2, všetky IS, Ľubotice

Na predaj 5 izbový rodinný dom, Ľubotice, okr. Prešv. Postavený v šesťdesiatych rokoch, úžitková plocha cca 200 m2, pozemok 514 m2, v pôvodnom stave.

0907030622 | | cena: 111.900,-€
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Dám do prenájmu kancelárske priestory

Variabilné kancelárske priestory 52 m2 a 66 m2, alebo vcelku 118 m2 v širšom centre Prešova, situované v peknom, tichom prostredí s parkovaním v areáli.

+421903602897 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.