Štvrtok, 22. august 2019
Meniny má Tichomír | zajtra Filip

Aktivity podnikavých žien

Dámy z prešovského Klubu podnikavých žien sa vďaka dotácii z mestského úradu mohli vzdelávať, pomáhať i nadviazať kontakty s partnerskou organizáciou z Poľska.

Učíme sa navzájom - to bol názov projektu Klubu podnikavých žien, ktorý prešovský mestský úrad podporil sumou 700 eur.

Svojim členkám tak mohli poskytnúť ojedinelý zážitok pri realizácii viacerých aktivít. Počas klubovej činnosti mali dve prednášky na zaujímavé témy, uskutočnili aj exkurziu do Poľska. Zároveň to bolo ich prvé stretnutie s partnerskou organizáciou podobného typu. Zúčastnilo sa 14 žien a dve ženy z partnerskej organizácie.

V súlade s projektom realizovali aj pracovné terapie - kreatívne dielne zamerané na obohatenie zručnosti členiek a zvýšenie záujmu o členstvo. Na dvoch takýchto stretnutiach sa zúčastnilo až 65 žien. Svoje výtvory - maľované dáždniky, ale aj medovníčky potom darovali „svojim deťom“ na Vodárenskej ulici v Prešove. Odniesli ich deťom - autistom, čo je už ich tradičná snaha spríjemniť im život. Tieto detičky ťažko prijímajú nových ľudí a oni si k ním už cestu našli a tešia sa spolu s nimi pri každom stretnutí.

Počas trvania projektu aktivizovali 44 žien, ktoré boli priamo účastné na niektorej z akcii a ďalším piatim poskytli individuálne poradenstvo.

Činnosť Klubu podnikových žien (KPŽ) je zameraná na pracujúce ženy zrelého veku, ženy odchádzajúce na dôchodok. Ide o osamotené ženy, nežijúce v úplnej rodine, alebo prežívajúce ťažké životné obdobie. Možnosť stretávania sa v klube im vytvára priestor na diskusiu, vzájomnú radu, ale aj odborné poradenstvo prostredníctvom prednášok s odborníčkou. Klub im dáva možnosť naučiť sa nové zručnosti (pracovná terapia), ale aj vzájomne sa povzbudiť. Eliminujú sa tak rôzne konfliktné situácie, ktoré štandardné inštitúcie riešiť nemôžu. Vedenie klubu dokáže podať pomocnú roku aj ženám, nečlenkám, ktoré sa s dôverou obrátili na KPŽ, keď im iné inštitúcie poradiť nevedeli.

Mohlo by Vás zaujímať
Foto: Pivný festival 2019
Druhý víkend
Foto: Pivný festival 2019
9. ročník Pivného festivalu
Foto: Akustika Roztancovala Stromoradie
Prešovská skupina Akustika zahájila v pondelok 29.7. piaty ročník svojho pouličného turné Street Tour vystúpeniami v Košiciach a na Stromoradí v Prešove. Počas tohto týždňa zahrajú nielen v uliciach miest, ale aj v záhradách, na hradnom nádvorí či na lodi. Od utorka tak postupne navštívia Spišský hrad, Tatranskú Lomnicu, Banskú Bystricu, Banskú Štiavnicu, Nitru a Bratislavu.
FOTO: Filmová noc na Šarišskom hrade 2019
Už po ôsmy krát sa mohli návštevníci v čase od 19. do 21. júla 2019 vybrať na hrad Šariš s tým, že okrem nádhernej prírody a výhľadu uvidia zaujímavé filmy, prežijú čas v prírode s partiou, ktorá zdieľa spoločný zámer a to je film.
Foto: Pivný festival 2019
Nedeľa 28.7.2019
Slováci sa dočkajú unikátnej prírodnej atrakcie. Obrovský drevený megafón vám dopraje jedinečný koncert prírody
Neďaleko Prešova v Slanských vrchoch vznikne v objatí stromov netradičná inštalácia. Reč je o špeciálnom drevenom megafóne, ktorý vďaka svojmu tvaru znásobuje zvuky lesa a vy si tak môžete užiť nefalšovaný prírodný orchester. Takáto atrakcia nemá v strednej ani západnej Európe obdobu.
FOTO: Prešov v akcii, sídliskový festival športu a umenia na Sídlisku III.
Siedmy ročník komunitného festivalu sa tento rok dočkal viacerých zmien. Donedávna sa odohrával na sídlisku Šváby, no tento rok sa organizátori rozhodli pre rozšírenie na ďalšie z prešovských sídlisk. Dejiskom podujatia Prešov v akcii sa počas víkendu 17. -18. augusta 2019 stal areál ZŠ Mirka Nešpora na Sídlisku III.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Predám
Reality: Predám
Predaj stavebný pozemok 1476 m2, Fintice, okres Prešov

lokalita: obec Fintice, v zastavanom území, prístup po asfaltovej ceste, mimo hlavnej cesty. IS:elektrina v dosahu, plyn v dosahu, obecný vodovod v dosahu, kanalizácia - žumpa. Pozemok je mierne svahovitý, slnečný, v blízkosti lesa, ideálna orientácia.

0907030661 | | cena: 38,-€
Reality: Predám
Reality: Predám
Predaj dvojpodlažný rodinný dom na 8 á pozemku, Prešov

Predaj 2-podlažný rodinný dom v Prešove, po rekonštrukcii spodného podlažia a exteriéru domu. Je riešený ako 2 samostatné bytové jednotky. Úžitková plocha: prízemie 120 m2 + poschodie 110 m2 + podpivničenie 120 m2. Vyhľadávaná lokalita.

0907030623 | | cena: 199.000,-€
Reality: Predám
Reality: Predám
Predaj pozemok, OV, výmera 1186 m2, Sabinov

lokalita: blízke centrum , v zastavanom území, prístup po asfaltovej ceste, mimo hlavnej cesty, šírka: cca 32 m v hornej časti a 25 m v dolnej časti, dĺžka: cca 44 m z jednej strany, 40 m z druhej strany. IS v dosahu. pozemok je svahovitý, slnečný, udržiavaný

0907030661 | | cena: 27.000,-€
Reality: Predám
Reality: Predám
Predaj stavebný pozemok s celkovou výmerou 1378 m2, možnosť rozdelenia na 2 pozemky, Župčany

Plocha 1378 m2, hlavná komunikácia asfaltová, k pozemku spevnená makadamová cesta, tvar pozemku obdĺžnik, elektrina v blízkosti pozemku, kanalizácia v hlavnej ceste, vlastný vodovod, plyn v tejto lokalite nie je. Cena 24,50 Eur /m2.

0907030622 | | cena: 25,-€
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.