Streda, 20. február 2019
Meniny má Lívia | zajtra Eleonóra

Aktivity podnikavých žien

Dámy z prešovského Klubu podnikavých žien sa vďaka dotácii z mestského úradu mohli vzdelávať, pomáhať i nadviazať kontakty s partnerskou organizáciou z Poľska.

Učíme sa navzájom - to bol názov projektu Klubu podnikavých žien, ktorý prešovský mestský úrad podporil sumou 700 eur.

Svojim členkám tak mohli poskytnúť ojedinelý zážitok pri realizácii viacerých aktivít. Počas klubovej činnosti mali dve prednášky na zaujímavé témy, uskutočnili aj exkurziu do Poľska. Zároveň to bolo ich prvé stretnutie s partnerskou organizáciou podobného typu. Zúčastnilo sa 14 žien a dve ženy z partnerskej organizácie.

V súlade s projektom realizovali aj pracovné terapie - kreatívne dielne zamerané na obohatenie zručnosti členiek a zvýšenie záujmu o členstvo. Na dvoch takýchto stretnutiach sa zúčastnilo až 65 žien. Svoje výtvory - maľované dáždniky, ale aj medovníčky potom darovali „svojim deťom“ na Vodárenskej ulici v Prešove. Odniesli ich deťom - autistom, čo je už ich tradičná snaha spríjemniť im život. Tieto detičky ťažko prijímajú nových ľudí a oni si k ním už cestu našli a tešia sa spolu s nimi pri každom stretnutí.

Počas trvania projektu aktivizovali 44 žien, ktoré boli priamo účastné na niektorej z akcii a ďalším piatim poskytli individuálne poradenstvo.

Činnosť Klubu podnikových žien (KPŽ) je zameraná na pracujúce ženy zrelého veku, ženy odchádzajúce na dôchodok. Ide o osamotené ženy, nežijúce v úplnej rodine, alebo prežívajúce ťažké životné obdobie. Možnosť stretávania sa v klube im vytvára priestor na diskusiu, vzájomnú radu, ale aj odborné poradenstvo prostredníctvom prednášok s odborníčkou. Klub im dáva možnosť naučiť sa nové zručnosti (pracovná terapia), ale aj vzájomne sa povzbudiť. Eliminujú sa tak rôzne konfliktné situácie, ktoré štandardné inštitúcie riešiť nemôžu. Vedenie klubu dokáže podať pomocnú roku aj ženám, nečlenkám, ktoré sa s dôverou obrátili na KPŽ, keď im iné inštitúcie poradiť nevedeli.

Mohlo by Vás zaujímať
Prešovská rocková Atlantida v novej skladbe spieva o bájnej Atlantíde
Medzi prvé slovenské rockové single tohto roka sa dostáva aj nová skladba prešovskej skupiny Atlantida. Skladbu Atlantída napísal spevák a gitarista Peter Vyslocký. Text mu na mieru vytvoril známy prešovský novinár, scenárista a textár Michal Frank.
MAMMA MIA! Turné 2019
Slovenskú verziu svetoznámeho muzikálu Mamma Mia! uvidia vo februári  aj diváci na Východnom Slovensku.
Mladý slovenský hudobník CHRIS ELLYS vydáva druhé CD Spring Folks.
Jeden z objavov roka 2017 na Radio_Head Awards CHRIS ELLYS prichádza s novým CD Spring Folks. CD vyjde už 11. februára a krstom 16. marca odštartuje koncertné turné na Slovensku a v zahraničí.
V Rákociho paláci priblížia historické míľniky rozhlasového vysielania
V Krajskom múzeu v Prešove predstavia novú publikáciu „Rozhlasové vysielanie z Prešova v rokoch 1938-1944“. Súčasťou prezentácie bude aj prednáška o napätej spoločenskej situácii v tomto období. Podujatie sa uskutoční v rámci cyklu „Čaj o piatej u Rákociho.
V Rákociho paláci vystavia historický porcelán.
Od štvrtka môžu návštevníci Krajského múzea v Prešove obdivovať historické porcelánové šálky a podšálky. Výstava je orientovaná predovšetkým na české porcelánky karlovarského regiónu. Vzácny porcelán pochádza zo súkromnej zbierky z východného Slovenska.
Lukáš Adamec sa na koncertoch TANCUJ MI predstaví s Táslerom, Kandráčom aj Nikolete Drummer.
Populárny spevák Lukáš Adamec usilovne pracuje na novom videoklipe. Pilotný singel TANCUJ MI, z pripravovaného albumu uzrie svetlo sveta už o pár týždňov. Ochutnávku novej produkcie aj LIVE Premiéru novej skladby spevák predstaví na dvoch koncertoch v Košiciach a Bratislave. Návštevníkom po Adamcovom boku zaspievajú Ondrej Kandráč, Ivan Tásler a ďalší.
Detské diela o Prešovskom kraji a beseda so známou spisovateľkou
V detskej knižnici Slniečko v Prešove otvoria 15. februára výstavu detských výtvarných a literárnych prác na tému Cestopis z kraja kultúrnych pamiatok. Výstava je spojená s odovzdávaním cien víťazom súťaže a s besedou so známou spisovateľkou Gabrielou Futovou, ktorá nad súťažou prevzala záštitu.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Predám
Reality: Predám
Predaj rodinný dom 128 m2, s pozemkom 2456 m2, Malý Šariš, okr. Prešov

Podpivničený rodinný dom 128 m2 s pozemkom 2456 m2, s garážou s nadstavbou a hospodárskymi budovami, Malý Šariš, okr. Prešov. Dom je riešený ako 3-izbový, s kuchyňou, kúpeľňou, komorou, verandou, predsieňou so schodišťom do suterénu a na pôjd.

0907030623 | | cena: 156.000,-€
Reality: Predám
Reality: Predám
Predaj celoročne obývateľná chata Drienica, okr. Sabinov

Chata je celoročne obývateľná, po kompletnej rekonštrukcii. Celé okolie je upravené, za chatou - kamenný oporný múr. Pozemok vo vlastníctve urbariátu. Úžitková plocha 85 m2 + 2 x terasa 20 m2 + prístrešok na 2 autá. Chata je kompletne zariadená.

0907030623 | | cena: 63.900,-€
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Dám do prenájmu kancelárske priestory

Variabilné kancelárske priestory 52 m2 a 66 m2, alebo vcelku 118 m2 v širšom centre Prešova, situované v peknom, tichom prostredí s parkovaním v areáli.

+421903602897 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Dvojizbový, kompletne zariadený byt v centre Prešova

Pekný, slnečný, zrekonštruovaný a kompletne zariadený byt na druhom poschodí bytového domu s výťahom. Loggia a pivnica k dispozícii, parkovanie pred domom.

+421903602897 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.