Utorok, 23. júl 2019
Meniny má Oľga | zajtra Vladimír

Škola predstaví redizajnované odevy DOD na Vysokej škole ISM uzatvorí biznis večer

V rámci dňa otvorených dverí na Vysokej škole medzinárodného podnikania (VŠMP) ISM Slovakia v Prešove sa 30. januára uskutoční aj Študentská vedecká konferencia, kde budú študenti prezentovať svoje práce.

„Budú rezonovať hlavne otázky týkajúce sa etiky a starostlivosti o seniorov a rovnako aj témy v oblasti podnikania v obchode a službách. V súčasnosti sú to nanajvýš aktuálne témy, “ pripomína rektor ISM v Prešove Dr.h.c.doc. ThDr. PaedDr. Marek Storoška, PhD.

Súčasťou konferencie bude aj jedna z aktivít projektu aplikačného výskumu „Tradičné ľudovoumelecké remeslá v kontexte kreatívneho priemyslu“ – módna prehliadka. Projekt je riešený v spolupráci s Univerzitou Mateja Bela v Banskej Bystrici. Jeho cieľom je prelínanie tradícií s modernými odevmi. „Nejde o bežnú módu. Chceme predstaviť udržateľné recyklované módne odevy, ktoré zohľadňujú environmentálne aspekty, “ vysvetľuje garantka projektu, prorektorka ISM, Ing. Eva Hvizdová, PhD. , MBA. Ako dodáva, kedysi bola udržateľná móda považovaná za neatraktívnu a nudnú. Dnes je udržateľná móda s pomocou kreatívnych dizajnérov považovaná za atraktívnu, horúcu a perspektívnu. Výstupom projektovej spolupráce sú štyri kolekcie redizajnovaných odevov. „Jedna kolekcia obsahuje maľované odevy, druhá tradičné remeslá – ako tkanie, vyšívanie či háčkovanie. Tretia kolekcia je zameraná na techniku mašličkovania, ktorá sa v minulosti hojne využívala predovšetkým pri šití krojov. My sme ju zakomponovali do existujúcich odevov. Štvrtá kolekcia cieli na kožu a jej využitie, “ približuje E. Hvizdová. Podstatou celého projektu je tiež prepojenie s praxou. Ako zdôrazňuje prorektorka, „aktívne nám pomáhajú profesionáli z praxe, ktorí sa týmto technikám reálne už roky venujú.“

Deň otvorených dverí ukončí biznis večer opäť spojený s módnou prehliadkou v kaviarni Botanique Art. Vysoká škola ISM ho pripravila v spolupráci s Národným podnikateľským centrom v Prešove. „Je to jeden z výsledkov našej spolupráce. Je to logické – veď práve na podnikanie sa naša škola zameriava. Našou ambíciou je pripraviť študentov na reálnu prax, ktorá ich po skončení školy čaká, “ uzavrela prorektorka ISM v Prešove.

Vysoká škola medzinárodného podnikania ISM Slovakia v Prešove pôsobí od roku 2005 ako prvá súkromná vysoká škola na východe Slovenska s nemeckým know-how. Ponúka bakalárske a magisterské študijné programy v dennom i externom štúdiu zamerané na podnikanie, etiku a sociálne služby. Venuje sa tiež postgraduálnemu štúdiu. Doteraz jej brány opustilo približne 2 600 absolventov.

Mohlo by Vás zaujímať
FOTO: Fragaria Cup 2019 - Vlajkový sprievod a slávnostné otvorenie
2. júla 2019 - Slávnostné otvorenie Fragaria Cup 2019
Ktoré škôlky v Prešove sú cez prázdniny otvorené?
Materské školy v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Prešov budú otvorené aj počas letných prázdnin.
Memorandum o spolupráci mesta Prešov a Filozofickej fakulty Prešovskej univerzity v Prešove
Prepájanie teórie s praxou je jedným z pilierov kvalitného vzdelania už na úrovni stredných škôl a neskôr, samozrejme, na vyššom stupni vzdelávania. Absolventi, ktorí si už počas štúdia môžu vyskúšať nadobudnuté poznatky sú jednak pripravenejší, a jednak sú do oblasti svojho štúdia viac zainteresovaní.
Týždeň vysokoškolákom
Študentskou hymnou Gaudeamus igitur včera Prešovská univerzita v Prešove (PU) slávnostne otvorila 12. ročník Prešovskej detskej univerzity (PDU). Počas celého týždňa čaká na malých vysokoškolákov bohatý program v podobe zážitkového vzdelávania.
Klub nadaných detí prežil parádny školský rok
Vzácni a celebritní hostia, množstvo super aktivít a hlavne stretnutí najmenších absolvoval Klub nadaných detí v Prešove v školskom roku 2018/2019. Prejdite sa s nami jednotlivými stretnutiami.
Inzercia
Reality: Predám
Reality: Predám
Predaj 3 izbový byt, 66 m2, ulica Volgogradská, Prešov

Sídlisko III, vyhľadávaná lokalita s výbornou občianskou vybavenosťou , 66m2 + lodžia 4m2, pivnica cca 6m2, poschodie 5 z 8, čiastočná rekonštrukcia, dobré dispozičné riešenie

0907030758 | | cena: 85.000,-€
Reality: Predám
Reality: Predám
Predaj 2 podlažný rodinný dom, pozemok 514 m2, všetky IS, Ľubotice

5 izbový rodinný dom, základy domu kameň, stavebný materiál zmiešaný, úžitková plocha cca 200 m2. Plynové vykurovanie, rovinatý pozemok. Rodinný dom je v pôvodnom stave.

0907030622 | | cena: 111.900,-€
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Dám do prenájmu kancelárske priestory

Výhodne prenajmeme priestory na podnikanie v širšom centre Prešova. Výborná poloha, parkovanie pri objekte.

+421903602897 | | cena: dohodou
Reality: Predám
Reality: Predám
Predaj stavebný pozemok 1476 m2, Fintice, okres Prešov

lokalita: obec Fintice, v zastavanom území, prístup po asfaltovej ceste, mimo hlavnej cesty. IS:elektrina v dosahu, plyn v dosahu, obecný vodovod v dosahu, kanalizácia - žumpa. Pozemok je mierne svahovitý, slnečný, v blízkosti lesa, ideálna orientácia.

0907030661 | | cena: 38,-€
Reality: Predám
Reality: Predám
Predaj pozemok, OV, výmera 1186 m2, Sabinov

lokalita: blízke centrum , v zastavanom území, prístup po asfaltovej ceste, mimo hlavnej cesty, šírka: cca 32 m v hornej časti a 25 m v dolnej časti, dĺžka: cca 44 m z jednej strany, 40 m z druhej strany. IS v dosahu. pozemok je svahovitý, slnečný, udržiavaný

0907030661 | | cena: 27.000,-€
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.