Streda, 20. február 2019
Meniny má Lívia | zajtra Eleonóra

Škola predstaví redizajnované odevy DOD na Vysokej škole ISM uzatvorí biznis večer

V rámci dňa otvorených dverí na Vysokej škole medzinárodného podnikania (VŠMP) ISM Slovakia v Prešove sa 30. januára uskutoční aj Študentská vedecká konferencia, kde budú študenti prezentovať svoje práce.

„Budú rezonovať hlavne otázky týkajúce sa etiky a starostlivosti o seniorov a rovnako aj témy v oblasti podnikania v obchode a službách. V súčasnosti sú to nanajvýš aktuálne témy, “ pripomína rektor ISM v Prešove Dr.h.c.doc. ThDr. PaedDr. Marek Storoška, PhD.

Súčasťou konferencie bude aj jedna z aktivít projektu aplikačného výskumu „Tradičné ľudovoumelecké remeslá v kontexte kreatívneho priemyslu“ – módna prehliadka. Projekt je riešený v spolupráci s Univerzitou Mateja Bela v Banskej Bystrici. Jeho cieľom je prelínanie tradícií s modernými odevmi. „Nejde o bežnú módu. Chceme predstaviť udržateľné recyklované módne odevy, ktoré zohľadňujú environmentálne aspekty, “ vysvetľuje garantka projektu, prorektorka ISM, Ing. Eva Hvizdová, PhD. , MBA. Ako dodáva, kedysi bola udržateľná móda považovaná za neatraktívnu a nudnú. Dnes je udržateľná móda s pomocou kreatívnych dizajnérov považovaná za atraktívnu, horúcu a perspektívnu. Výstupom projektovej spolupráce sú štyri kolekcie redizajnovaných odevov. „Jedna kolekcia obsahuje maľované odevy, druhá tradičné remeslá – ako tkanie, vyšívanie či háčkovanie. Tretia kolekcia je zameraná na techniku mašličkovania, ktorá sa v minulosti hojne využívala predovšetkým pri šití krojov. My sme ju zakomponovali do existujúcich odevov. Štvrtá kolekcia cieli na kožu a jej využitie, “ približuje E. Hvizdová. Podstatou celého projektu je tiež prepojenie s praxou. Ako zdôrazňuje prorektorka, „aktívne nám pomáhajú profesionáli z praxe, ktorí sa týmto technikám reálne už roky venujú.“

Deň otvorených dverí ukončí biznis večer opäť spojený s módnou prehliadkou v kaviarni Botanique Art. Vysoká škola ISM ho pripravila v spolupráci s Národným podnikateľským centrom v Prešove. „Je to jeden z výsledkov našej spolupráce. Je to logické – veď práve na podnikanie sa naša škola zameriava. Našou ambíciou je pripraviť študentov na reálnu prax, ktorá ich po skončení školy čaká, “ uzavrela prorektorka ISM v Prešove.

Vysoká škola medzinárodného podnikania ISM Slovakia v Prešove pôsobí od roku 2005 ako prvá súkromná vysoká škola na východe Slovenska s nemeckým know-how. Ponúka bakalárske a magisterské študijné programy v dennom i externom štúdiu zamerané na podnikanie, etiku a sociálne služby. Venuje sa tiež postgraduálnemu štúdiu. Doteraz jej brány opustilo približne 2 600 absolventov.

Mohlo by Vás zaujímať
Prešovské nadané deti leteli vesmírom
Hosťom v Klube nadaných detí bola RNDr. Mária Csatáryová, PhD. - autorka knihy Letíme do vesmíru, prvého beletrizovaného zošita z astronómie pre deti. Témou prednášky boli základné astronomické pojmy a javy.
Nadané deti nešetrili milými slovami
Januárové stretnutie školákov z Klubu nadaných detí v Prešove sa nieslo v znamení milých slov, pochvál a uznaní. Nadané deti si spoločne pripomenuli Medzinárodný deň komplimentov.
Prešov vyhlásil súťaž Talent základných škôl regiónu Šariš
Celoslovenská iniciatíva Rozumieme nadanými a mesto Prešov vyhlasujú prostredníctvom projektu Nadané dieťa súťaž Talent základných škôl regiónu Šariš. Podujatie sa uskutoční pod záštitou primátorky mesta Prešov Ing. Andrey Turčanovej.
Odevy, ktoré chránia životné prostredie. Škola využíva tradičné remeslá a spája teóriu s praxou
Deň otvorených dverí na Vysokej škole medzinárodného podnikania (VŠ MP) ISM Slovakia v Prešove koncom januára ukončila netradičná akcia – módna prehliadka redizajnovaných odevov. Študentky školy osobne predviedli 44 atraktívnych modelov.
Výlety za povesťami odštartovali školáci vo Vyšných Ružbachoch
Žiaci základných škôl z Prešova sa zúčastnili prvého z výletov projektu Výlety za povesťami. Cieľom poznávacieho výletu celoslovenskej iniciatívy Rozumieme nadaným sa stala obec Vyšné Ružbachy.
Pedagogická fakulta oslavuje 70.výročie svojho vzniku
Je jednou zo zakladajúcich a zároveň najstarších fakúlt Prešovskej univerzity v Prešove (PU).
Deň otvorených dverí na Prešovskej univerzite
Začiatok letného semestra sa na Prešovskej univerzite v Prešove (PU) už tradične spája s Dňom otvorených dverí. Tohtoročný siedmy ročník sa uskutoční už zajtra, 13. februára v čase od 8:00 – 13:00 hod.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Dvojizbový, kompletne zariadený byt v centre Prešova

Pekný, slnečný, zrekonštruovaný a kompletne zariadený byt na druhom poschodí bytového domu s výťahom. Loggia a pivnica k dispozícii, parkovanie pred domom.

+421903602897 | | cena: dohodou
Reality: Predám
Reality: Predám
Predaj 2 podlažný rodinný dom, pozemok 514 m2, všetky IS, Ľubotice, okr. Prešov

Na predaj 5 izbový rodinný dom, postavený v šesťdesiatych rokoch. Základy domu - kameň, zmiešaný stavebný materiál. Úžitková plocha cca 200 m2, Dom je v pôvodnom stave.

0907030622 | | cena: 117.900,-€
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Predám
Reality: Predám
predám 2 - izbový byt, 52 m2, ulica Obrancov mieru, Prešov

lokalita: sídlisko II, výmera: 52 m2 + pivnica, poschodie: 2 zo 2, vymenené okná za plastové, ináč je v pôvodnom, zachovalom stave, ideálny na prerobenie podľa vlastných predstáv, orientácia: východ / západ, dobré dispozičné riešenie.

0907030661 | | cena: 67.000,-€
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.