Nedeľa, 21. apríl 2019
Meniny má Ervín | zajtra Slavomír

Prešovskí volejbalisti v derby s Nitrou tesne prehrali

V 2. kole nadstavbovej časti Edymax extraligy mužov hostili volejbalisti VK MIRAD PU Prešov na palubovke Spojenej školy odvekých rivalov spod Zobora. Súboj o 3. miesto tabuľky sľubovalo napínavý volejbal a tak sa aj stalo.

Fanúšikovia sa dočkali 5-setovej drámy. V koncovke stretnutia ťahali za kratší koniec domáci volejbalisti. Zápas skončil výsledkom 2:3 (26:24, 18:25, 12:25, 25:12, 9:15). Nitra sa stala po Myjave len druhým tímom, ktorému sa podarilo zdolať Šarišanov na domácej palubovke.

Priebeh stretnutia
Začiatok duelu bol veľmi vyrovnaný. Nitrančania sa postupne snažili nakloniť vývoj setu na svoju stranu. Viedli 18:22 i 20:24. Predčasnú radosť hostí schladil kapitán domácich Martin Sopko st. , ktorý 6-timi bodmi v rade získal prvý set pre Prešovčanov rozdielom 26:24.

V druhom sete diváci opäť videli priebeh, ako na hojdačke. Domácim v polovici druhého dejstva nevyšlo zopár útočných akcií v rade a na 7-bodové manko už zverenci trénera Erika Digaňu nestačili reagovať.
Tretí set hráčom Prešova vôbec nevyšiel. Od prvého podania doťahovali náskok Nitry a hostia sa dostali do 10-bodového trháku. Domáci tréner reagoval striedaním a na ihrisko sa postupne dostali hráči z lavičky. Skóre sa len kozmeticky upravovalo a skončilo na číslach 12:25.
Vo štvrtom sete zverenci nitrianskeho trénera Ľuboslava Šalatu vybuchli rovnakým spôsobom, ako v predchádzajúcom sete domáci. Rozbehnutí Prešovčania poslali zápas do tajbrejku vyrovnaním na 2:2 po zhodnej odplate 25:12.

Tajbrejk rozhodli detaily. Súperi si strany vymenili za stavu 5:8 a domáci museli riskovať. Hostia si v závere výsledok už len koncentrovane strážili. Hráčom zápasu sa stal Ľuboš Kostoláni, smečiar Nitry, ktorý pomohol svoju tímu 26-timi bodmi. Na domácej strane sa lídrom štatistík stal kapitán Martin Sopko st. (20 bodov). Prešov zostáva priebežne v tabuľke na 4. mieste a na tretiu Nitru stráca 2 víťazstvá a 4 body. Nasledujúci zápas súťaže odohrajú prešovskí volejbalisti v sobotu (9.2.2019) na pôde rivala z Košíc.

Erik Digaňa, tréner VK MIRAD PU Prešov: „Blahoželám súperovi k peknému výkonu a samozrejme aj víťazstvu. Nitra bola agresívnejšia. Hlavne medzihru nám vychytali. Naopak, nám to škrípalo. Predviedli sme dobrý výkon, ale na súpera to dnes nestačilo.“

Ľuboslav Šalata, VKP Bystrina SPU Nitra: „Prestížny súboj o tretie miesto priniesol veľa vzruchu a emócií na oboch stranách. V prvom sete sme nezužitkovali nádejné vedenie 24:21, kde sme nedôsledným útokom a individuálnym majstrovstvom Martina Sopka prišli o víťazstvo. V druhom a treťom sete sme hrali dôrazný volejbal s dobrou obranou. Duel zákonite dospel do tajbrejkového rozuzlenia vzhľadom k tomu, že v 3. sete vybuchli domáci a vo štvrtom my. Tajbrejk bol vyrovnaný len na začiatku, nám sa podaril 3-bodový trhák na stav 8:5 a už sme si víťazstvo postrážili.“

Počet divákov: 282 divákov
Čas trvania zápasu: 113 minút
Rozhodovali: Peter Höger, Jana Niklová

Mohlo by Vás zaujímať
Fotoreport z akcie
Trénerka Karate klub Junior - Júlia Hamajdáková tvorila aj pre Petra Sagana
To, že tréneri Karate klub Junior sú skvelí a výnimoční ľudia dokazuje aj rozhovor s jednou z nich. Umelkyňa Júlia Hamajdáková.
Rekordný GRIMMY DANCE CUP 2019 aj s medzinárodnou účasťou
Aj v tomto roku organizovali v Prešove Tanečno-športový klub a Súkromná ZUŠ GRIMMY v spolupráci s FABIO PRODUCTION už 17.ročník celoslovenskej tanečnej súťaže GRIMMY DANCE CUP.
Prešov Karate kids z Junioru opäť úradovali a patrili medzi najlepších
PRESOV KARATE KIDS majú za sebou 4 ťažké skúšky počas posledného obdobia. Ich súťažné výsledky, sú ako každý rok, vynikajúce a v Prešove nám rastie množstvo skvelých, mladých karatistov.
3b PHbL: Spoznali sme osmičku postupujúcich
Posledným kolom základnej časti pokračovala počas uplynulého víkendu 3b Prešovská Hokejbalová liga, po ktorom sme spoznali kompletnú osmičku postupujúcich.
Medzinárodná cyklomagistrála EuroVelo 11 v okrese Sabinov začína písať novú históriu.
Dvadsať rokov omieľaná téma výstavby cyklochodníka, ktorý by spájal obce Sabinovského okresu s krajským mestom Prešov začína dňom 27.3.2019 naberať reálne kontúry a naše dlhodobé sny sa menia na realitu.
V Prešove dal Night Run možnosť zažiariť stovkám bežcov
V piatok 5. apríla sa Hlavná ulica v Prešove naplnila stovkami bežcov, ale aj fanúšikov. Po úspešnom prvom ročníku Prešov Half Marathonu, tak má mesto za sebou aj svoju premiéru behu Prešov Night Run, v ktorom sa na štart postavilo sedemsto účastníkov.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Dvojizbový, kompletne zariadený byt v centre Prešova

Pekný, slnečný, zrekonštruovaný a kompletne zariadený byt na druhom poschodí bytového domu s výťahom. Loggia a pivnica k dispozícii, parkovanie pred domom.

+421903602897 | | cena: dohodou
Prenájom 2- izbový zariadený byt, Prešov, širšie centrum

Na prenájom 2-izbový byt 58 m2, Prešov, širšie centrum. Orientácia V/Z, 1. poschodie, byt je po čiastočnej rekonštrukcii, plastové okná, renovovaná kúpeľňa, kuchynská linka vymenená. Kompletne zariadený. Cena 420, - EUR/ mesiac vrátane energií.

0907030623 | | cena: 420,-€
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Dám do prenájmu kancelárske priestory

Variabilné kancelárske priestory 52 m2 a 66 m2, alebo vcelku 118 m2 v širšom centre Prešova, situované v peknom, tichom prostredí s parkovaním v areáli.