Utorok, 26. marec 2019
Meniny má Emanuel | zajtra Alena

Na prvý koncert Akustiky sa nedostali desiatky fanúšikov. Turné pokračuje

Slovenská reggae kapela Akustika odštartovala svoje prvé klubové turné vypredaným koncertom v sklade hudby na prešovskom Stromoradí.

Niektorí fanúšikovia sa na koncert nedostali a spôsobili hudobníkom príjemné starosti. Pár z nich si to vynahradilo a na druhý deň vycestovali za Akustikou do Košíc. Museli však oželieť neprítomnosť Eda Klenu a Dzigi Džabura. Teraz sú na rade ďalšie mestá.

Akustika na svoj prešovský koncert pozvala dvoch špeciálnych hostí. Eda Klenu a Dzigi Džabura, ktorý prišiel, ale bez svojej kapely Black Revolution Band. V prípade oboch hostí sa hudobníci zhodujú, že sa im už pred rokmi páčilo, že niekto v Prešove koketuje s reggae muzikou. A nevadí, že Dzigi Džabur to robil v rámci Projektov, ktoré mal s ostatnými členmi Chiki Liki Tu-A. „Naša predstava bola spojiť ľudí z Prešova, ktorí akokoľvek zabŕdli do reggae počas svojej kariéry. Už v tom čase, keď sme ich videli naživo sme sa tešili, že niekto v našom meste hrá reggae.“

Edo Klena zažil Akustiku ešte pred rokmi, v trojčlennej zostave a pod iným názvom. Odvtedy sa rozrástli na deväťčlennú formáciu a posilnili tiež svoj akustický zvuk. S Klenom zahrali jeho pesničku Škaredý deň v Chujave vo vydarenej reggae verzii. „Teraz je tá pesnička naozaj slušné reggae. Spievalo sa mi s nimi veľmi príjemne. Boli tam dychy, pulzujúca rytmika a veľká pohoda. Už na skúške som sa tešil ako malé decko. Bol to vydarený večer, o čom svedčí návštevnosť aj atmosféra. V Bratislave majú veľkú konkurenciu, ale oni to dajú. Ako Vlhová. Určite patria na Slovensku medzi špičku v žánri, “ pochválil svojich mladších spoluhráčov Edo Klena.

Na východe hráva Akustika len v Prešove a Košiciach a hoci odtiaľ pochádzajú, viac koncertov mávajú na strednom a západnom Slovensku. Za tú krátku dobu, čo pôsobia na scéne dostávali veľa dopytov z rôznych miest, aby prišli zahrať do klubov. Teraz ich vypočuli a premiérové klubové Zastavme svet tour mapuje tieto požiadavky. Najväčšou výzvou bude Žilina, kde skupina hrala len dvakrát. „Banská Bystrica sa nedá obísť. Hrali sme tam v štyroch kluboch aj na Rockscape festivale. Do Tatranskej Lomnice chodíme aspoň raz za rok. Chodia na nás ľudia z Tatier, horskí nosiči, inštruktori. Nechceli sme, aby ľudia, ktorí tam žijú a pracujú, museli za nami chodiť do iných miest. Dlhšie sme sa nevideli a má to tam svoju čarovnú atmosféru, “ pozýva na koncerty Peter Kovalčík.

V Nitre skupina hrávala len v lete v Hide Parku pod holým nebom a teraz to idú skúsiť do klubu. V Trnave hrali v rámci Street tour a jednu klubovku s pozitívnymi ohlasmi. Tak si to chcú zopakovať a priniesť trochu letnej pohody, hoci v tomto zimnom čase aj do klubu Malý Berlín. V Bratislave má Akustika vydavateľa a zatiaľ sa jej pravidelne darí hrať na Uprising festivale. „Všetko sú to miesta, ktoré sa nedajú obísť.“

Akustika začala prvým koncertom v rodnom Prešove, kde cítia najväčšiu podporu a preto sa chceli fanúšikom odvďačiť tým, že ako prví uvidia nový premiérový program. „Bol to ideálny štart, možno ešte lepší ako som si myslel v ten deň ráno. Začali sa hrnúť ľudia a nie všetci sa dostali na koncert, čím nám spôsobili príjemné starosti. Začali sme v Prešove a keď to bude záujem od fanúšikov pretrvávať, veľmi radi ukončíme turné tam kde sme ho začali. V rodnom Prešove na úplne krásnom mieste Stromoradie.“

Lístky na koncerty slovenskej časti turné sú už k dispozícii na tootoot.fm a v sieti predpredaj.sk

Termíny Zastavme Svet Tour 2019

25.1.2019 Banská Bystrica, Klub 77
26.1.2019 Žilina, Smer Klub 77 – Music Bar
8.2.2019 Tatranská Lomnica, Switch Club
14.2.2019 Nitra, Music a Cafe + support: Erik Šulc & tribal Colours
15.2.2019 Bratislava, Kulturák Klub + support: Erik Šulc & tribal Colours
16.2.2019 Trnava, Malý Berlín + support: Erik Šulc & tribal Colours

foto: Matúš Maťufka

Mohlo by Vás zaujímať
HSF System SK stavia Hornbach v Prešove
Výstavbu hobbymarketu Hornbach v Prešove realizuje stavebná spoločnosť HSF System SK, ktorá sa zameriava na generálne dodávky stavieb.
Nový Mestský cintorín v Prešove je nominovaný na prestížne ocenenie
Nový mestský cintorín v Prešove vyriešil v meste dlhodobý problém s pochovávaním. Už vďaka prvej etape jeho výstavby v Prešove pribudli hrobové miesta. Stal sa však aj estetickým a dôstojným pietnym miestom. Teraz je nominovaný na prestížne ocenenie BIG SEE ARCHITECTURE AWARD 2019.
Nadané deti spoznali zaujímavé príbehy mimoriadnych žien mesta Prešov
Pri príležitosti Medzinárodného dňa žien sa nadaní školáci z Klubu nadaných detí venovali nevšedným a významným ženám mesta Prešov. Zaujímavé príbehy mimoriadnych žien mesta Prešov priblížila deťom renomovaná historička architektúry PhDr. Darina Petranská.
Pátranie po hľadanej osobe
Milena SÝKOROVÁ, nar. 09. 04. 1969, bytom Poprad, Komenského 689/14
Ako v prvom kole volili prezidenta Prešovčania?
Volieb prezidenta Slovenskej republiky sa v prvom kole v Prešove zúčastnilo 36791 voličov, čo je 52,21 percenta zo všetkých zapísaných voličov. Tých bolo v osemdesiatich okrskoch na území mesta bolo v zoznamoch voličov celkovo 70 463.
V Rákociho paláci priblížia dejiny advokácie na Slovensku
Slovenská advokátska komora v spolupráci s Krajským múzeum v Prešove predstaví novú publikáciu Advokátske komory na Slovensku v rokoch 1875-1948. Zároveň návštevníkom priblíži formou prednášky dejiny advokácie a advokátskych komôr s dôrazom na mesto Prešov. Podujatie sa uskutoční 14. marca.
Prešovská univerzita hľadala technické talenty
Na Prešovskej univerzite v Prešove (PU) sa uskutočnil v poradí už 9. ročník krajského kola Technickej olympiády, na ktorom si zmerali sily žiaci z Prešovského kraja. Súťaž vyhľadáva mladé nadané talenty v oblasti techniky a motivuje ich k tvorivej činnosti.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Predám
Reality: Predám
Predaj 2 podlažný rodinný dom v žiadanej obci Ľubotice, pozemok 514 m2, všetky IS

Na predaj 5 izbový rodinný dom v pôvodnom stave. Úžitková plocha cca 200 m2, celková plocha parcely je 514 m2. Strecha stanová (eternit), plynové vykurovanie. Žiadaná lokalita.

0907030622 | | cena: 117.900,-€
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Prenájom kancelárske/obchodné priestory, prízemie, širšie centrum, Prešov

Na prenájom kancelárske/obchodné priestory Prešov, ul. Vajanského. Prízemné priestory s výkladom, výmera 63 m2, priestory po kompletnej rekonštrukcii, dve samostatné miestnosti s príslušenstvom. Možnosť využiť dva samostatné vstupy. Cena 450, - Eur/mesiac.

0907030622 | | cena: 450,-€
Reality: Predám
Reality: Predám
predám 2 - izbový byt, 52 m2, ulica Obrancov mieru, Prešov

lokalita: sídlisko II, výmera: 52 m2 + pivnica, poschodie: 2 zo 2, vymenené okná za plastové, ináč je v pôvodnom, zachovalom stave, ideálny na prerobenie podľa vlastných predstáv, orientácia: východ / západ, dobré dispozičné riešenie.

0907030661 | | cena: 67.000,-€
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.