Nedeľa, 26. máj 2019
Meniny má Dušan | zajtra Iveta

Na prvý koncert Akustiky sa nedostali desiatky fanúšikov. Turné pokračuje

Slovenská reggae kapela Akustika odštartovala svoje prvé klubové turné vypredaným koncertom v sklade hudby na prešovskom Stromoradí.

Niektorí fanúšikovia sa na koncert nedostali a spôsobili hudobníkom príjemné starosti. Pár z nich si to vynahradilo a na druhý deň vycestovali za Akustikou do Košíc. Museli však oželieť neprítomnosť Eda Klenu a Dzigi Džabura. Teraz sú na rade ďalšie mestá.

Akustika na svoj prešovský koncert pozvala dvoch špeciálnych hostí. Eda Klenu a Dzigi Džabura, ktorý prišiel, ale bez svojej kapely Black Revolution Band. V prípade oboch hostí sa hudobníci zhodujú, že sa im už pred rokmi páčilo, že niekto v Prešove koketuje s reggae muzikou. A nevadí, že Dzigi Džabur to robil v rámci Projektov, ktoré mal s ostatnými členmi Chiki Liki Tu-A. „Naša predstava bola spojiť ľudí z Prešova, ktorí akokoľvek zabŕdli do reggae počas svojej kariéry. Už v tom čase, keď sme ich videli naživo sme sa tešili, že niekto v našom meste hrá reggae.“

Edo Klena zažil Akustiku ešte pred rokmi, v trojčlennej zostave a pod iným názvom. Odvtedy sa rozrástli na deväťčlennú formáciu a posilnili tiež svoj akustický zvuk. S Klenom zahrali jeho pesničku Škaredý deň v Chujave vo vydarenej reggae verzii. „Teraz je tá pesnička naozaj slušné reggae. Spievalo sa mi s nimi veľmi príjemne. Boli tam dychy, pulzujúca rytmika a veľká pohoda. Už na skúške som sa tešil ako malé decko. Bol to vydarený večer, o čom svedčí návštevnosť aj atmosféra. V Bratislave majú veľkú konkurenciu, ale oni to dajú. Ako Vlhová. Určite patria na Slovensku medzi špičku v žánri, “ pochválil svojich mladších spoluhráčov Edo Klena.

Na východe hráva Akustika len v Prešove a Košiciach a hoci odtiaľ pochádzajú, viac koncertov mávajú na strednom a západnom Slovensku. Za tú krátku dobu, čo pôsobia na scéne dostávali veľa dopytov z rôznych miest, aby prišli zahrať do klubov. Teraz ich vypočuli a premiérové klubové Zastavme svet tour mapuje tieto požiadavky. Najväčšou výzvou bude Žilina, kde skupina hrala len dvakrát. „Banská Bystrica sa nedá obísť. Hrali sme tam v štyroch kluboch aj na Rockscape festivale. Do Tatranskej Lomnice chodíme aspoň raz za rok. Chodia na nás ľudia z Tatier, horskí nosiči, inštruktori. Nechceli sme, aby ľudia, ktorí tam žijú a pracujú, museli za nami chodiť do iných miest. Dlhšie sme sa nevideli a má to tam svoju čarovnú atmosféru, “ pozýva na koncerty Peter Kovalčík.

V Nitre skupina hrávala len v lete v Hide Parku pod holým nebom a teraz to idú skúsiť do klubu. V Trnave hrali v rámci Street tour a jednu klubovku s pozitívnymi ohlasmi. Tak si to chcú zopakovať a priniesť trochu letnej pohody, hoci v tomto zimnom čase aj do klubu Malý Berlín. V Bratislave má Akustika vydavateľa a zatiaľ sa jej pravidelne darí hrať na Uprising festivale. „Všetko sú to miesta, ktoré sa nedajú obísť.“

Akustika začala prvým koncertom v rodnom Prešove, kde cítia najväčšiu podporu a preto sa chceli fanúšikom odvďačiť tým, že ako prví uvidia nový premiérový program. „Bol to ideálny štart, možno ešte lepší ako som si myslel v ten deň ráno. Začali sa hrnúť ľudia a nie všetci sa dostali na koncert, čím nám spôsobili príjemné starosti. Začali sme v Prešove a keď to bude záujem od fanúšikov pretrvávať, veľmi radi ukončíme turné tam kde sme ho začali. V rodnom Prešove na úplne krásnom mieste Stromoradie.“

Lístky na koncerty slovenskej časti turné sú už k dispozícii na tootoot.fm a v sieti predpredaj.sk

Termíny Zastavme Svet Tour 2019

25.1.2019 Banská Bystrica, Klub 77
26.1.2019 Žilina, Smer Klub 77 – Music Bar
8.2.2019 Tatranská Lomnica, Switch Club
14.2.2019 Nitra, Music a Cafe + support: Erik Šulc & tribal Colours
15.2.2019 Bratislava, Kulturák Klub + support: Erik Šulc & tribal Colours
16.2.2019 Trnava, Malý Berlín + support: Erik Šulc & tribal Colours

foto: Matúš Maťufka

Mohlo by Vás zaujímať
Niečo staré, niečo nové, niečo požičané, niečo modré
Žiaci ZŠ Matice slovenskej privítali v Prešove svojich zahraničných kamarátov. Vďaka projektu Erasmus+, ktorý nesie názov "Niečo staré, niečo nové, niečo požičané, niečo modré" im predstavia aj slovenské ľudové tradície a remeslá.
Delňa v novom šate – architektonická súťaž
Prírodné kúpalisko Delňa bolo po dlhé roky miestom nielen letnej rekreácie, ale obľúbenou oddychovou lokalitou. Mnohí Prešovčania na letá strávené na Delni radi spomínajú a určite si želajú, aby ju mohli využívať celoročne. Mesto Prešov preto aj naďalej pokračuje v jej zveľaďovaní.
Mesto Prešov predstavilo ďalší strategický dokument
Je ním Manuál tvorby verejných priestranstiev, ktorý definuje pojem verejný priestor ako: „ulicu, námestie, nábrežie, park, trhovisko a iné prístupné verejnosti bez obmedzenia (okrem časového obmedzenia), ktoré bez ohľadu na vlastnícke vzťahy slúžia na všeobecné užívanie, ak osobitý zákon neustanovuje inak.“ (Architektonické štúdio Atrium s.r.o. , 2018, Manuál tvorby verejných priestranstiev)
Hlavná ulica bude v stredu patriť bežcom a silákom
Voľný sviatočný deň si môžete v stredu 8. mája 2019 v Prešove spríjemniť hneď niekoľkými športovými podujatiami. Na Velodrome Prešov sa stretne cyklistická elita, Hlavná ulica zas bude patriť silným mužom a tým, ktorí preveria svoju kondičku na 59. ročníku Večerného behu Prešovom.
Ako sa nedať zneužiť
Fórum pre pomoc starším – národná sieť v spolupráci Mestským úradom Prešov a Prešovským samosprávnym krajom pozývajú na konferenciu Zneužívanie a násilie na starších - nový fenomén v spoločnosti
Dobrovoľníci v týchto dňoch skrášľujú celý kraj
Festival priateľstva a dobrovoľníckej činnosti Milujem svoje mesto je v plnom prúde. Len v Prešove sa do projektu zapojilo 2000 dobrovoľníkov. Tento rok však dobrovoľníci skrášľujú celý kraj.
V Prešove sa prezentovali sociálne zariadenia a iniciatívy
V sobotu, 18. mája sa v obchodnom centre EPERIA uskutočnil ďalší Veľtrh sociálnych aktivít (VSA), ktorý Fórum kresťanských inštitúcií organizuje už trinásty rok.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Dám do prenájmu kancelárske priestory

Variabilné kancelárske priestory 52 m2 a 66 m2, alebo vcelku 118 m2 v širšom centre Prešova, situované v peknom, tichom prostredí s parkovaním v areáli.

+421903602897 | | cena: dohodou
Reality: Predám
Reality: Predám
3-izbový byt, 74 m2, Prešov, Sabinovská

Predáme kompletne rekonštruovaný, kompletne zariadený 3-izbový byt, 74 m2, 2.p. , zariadenie zahrnuté v cene, udržiavaný stav s možnosťou okamžitého nasťahovania, blízko centra mesta

0907030619 | | cena: 107.000,-€
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Predám
Reality: Predám
Predaj 2 podlažný rodinný dom, pozemok 514 m2, všetky IS, Ľubotice, okr. Prešov

Na predaj 5 izbový rodinný dom, postavený v šesťdesiatych rokoch, základy domu kameň, stavebný materiál zmiešaný, úžitková plocha cca 200 m2, plynové vykurovanie. Rodinný dom je v pôvodnom stave. Žiadaná lokalita

0907030622 | | cena: 111.900,-€
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.