Nedeľa, 26. máj 2019
Meniny má Dušan | zajtra Iveta

Komajota si už túto sobotu dovolí na Stromoradí naživo oveľa viac

Po skupinách Chiki Liki Tu-A a Akustike bude prešovská skupina Komajota ešte len tretia kapela, ktorá vystúpi v sklade hudby na Stromoradí. Muzikanti pripravili nový koncertný program pre túto sezónu.

Keďže klubové koncerty hrávajú veľmi sporadicky, rozšírili zoznam skladieb zo všetkých svojich albumov aj o ďalšie, ktoré vydali so svojimi bočnými projektmi Úzka Krajina, Poloľudia, MissAndTroops a The Ružbachs. Vystúpenie sa uskutoční už túto sobotu 23.2. v Prešove a Komajota sa predstaví v rozšírenej päť člennej koncertnej zostave s klávesákom Janym Pastirčákom a gitaristom Jurajom Kováčom. Na pódiu sa k ním ako špeciálni hostia pridajú aj Veronika Husovská a Ľuboslav Petruška.

Komajota má z prvých troch albumov množstvo hitov, k nim však za posledné roky pribudli ďalšie úspešné single ako Dym, Most, Schody, Do tla z Druhého Slnka (2015), Druhé Slnko, Strih, Nikam z albumu Priame Prenosy (2016) alebo aj Laura z najnovšieho počinu Potrubis (2018). A tak bolo z čoho vyberať. Prešovčania sú veľmi aktívni aj mimo svojej domovskej kapely a exkluzivitu nového programu, ktorý predstavia na Stromoradí v rodnom Prešove potvrdzuje spevák Martin Husovský. Ten bude trvať približne 80 minút.

„Robíme to dosť dlhodobo, keď pred koncertnou sezónou skladáme program, tak riešime, ktoré skladby by mali do tej hodiny vojsť a väčšinou sú to single, ktoré fanúšikovia poznajú a potom je tam druhá polovica poskladaná z menej známych vecí. Aj tento koncert bude výnimočný tým, že po Ráne v novinách odznie nejaká skladba, ktorú ste možno ani nepočuli, ale my ju poznáme, hrávame a dokonca sme ju aj zložili a veľmi nás baví.“ Komajota si skladaním nového programu vždy snaží vytvoriť koncertné pohodlie.

Komajota – Druhé Slnko Live

https://www.youtube.com/watch?v=_hYGggyL9x0

Martin Husovský aj Stano Čorej skladajú pesničky aj pre vlastné b-side projekty, ktoré by sa na albumy Komajoty veľmi nehodili. Niektorým z nich však našli miesto a vkusne ich zamiešajú do zoznamu pesničiek pre sobotňajší koncert. A či teda partia ku Komajote alebo sú len ozvláštnením, na to odpovedal líder kapely. „Myslím si, že je to vyslovene nutnosť. Musí to tam byť, pretože je to taký Bonnie a Clyde, také „dark side of“ projekty, ktoré robí Stano a ja ich úplne milujem a žeriem, pretože aj ja robím úplne iné projekty, ale my ako autori sa vzájomne tolerujeme a príde mi to veľmi pekné v tom, že dokážem zaspievať jeho skladby typu Psychopat a úplne sa s tým stotožním. Zároveň je nám jasné, že ak by sme to vydali na albume Komajoty, tak nás asi vydavateľstvo, ktoré nás vydávalo, nevydá.“ To však bolo dávno a teraz má kapela úplne voľné ruky v tom čo robí.

„Stano (Čorej) robí dobrú hudbu a okrem Komajoty, ktorá nás spája, chceme prezentovať aj naše projekty a predstaviť ich ľuďom, ktorí prídu na Stromoradie. Málokto tuší, že Komajota má aj Poloľudí, Misandtroops, The Ružbachs a Úzku Krajinu. Sú to šialené projekty a ak si ich niekto vypočuje na Spotify alebo Youtube, tak odpadne a nebude veriť, že sme to my. Sme autori, chceme robiť hudbu, baví nás to. Preto stále hľadáme ten najjednoduchší komunikačný jazyk – hudbu, ako to dať dokopy, aby sme ľudí neodradili. Na Stromoradí si dovolíme oveľa viac a zaznejú veci, ktoré nikde inde nebudú môcť ľudia počuť, pretože si nedovolíme ich zahrať napríklad na Dňoch obce Fekišovce s tým že pesničku Psychopat venujeme všetkým Róbertom zo Smeru.“

Lístky sú v predpredaji v sieti ticketlive.sk

foto: Pavel Višňovský

Mohlo by Vás zaujímať
Kubánka vo svojom diele Nesmrteľný tanečník vzdáva poctu všetkým tanečníkom
Hudobno-tanečné divadlo v podaní súboru PUĽS vzniklo ako pocta žijúcej choreografickej legende slovenského folklóru Juraja Kubánku. Dielo je plné bravúrnych tanečných výkonov, neuveriteľnej energie a nádhernej muziky plnej emócií.
FOTO: 8. ročník študentského festivalu Majáles Prešov
Fotoreport z akcie 8. ročník študentského festivalu Majáles Prešov
Koncert pre Martinu a Jána s R. Müllerom, Slovenským komorným orchestrom, K. Koščovou a FS Javorníček - Zmena termínu
Milí priatelia, pre nepriaznivú predpoveď počasia na sobotu 4. mája presúvame Koncert pre Martinu a Jána o dva týždne na sobotu 18. mája 2019. Gro programu sa nemení a v presunutom termíne tak v Gregorovciach vystúpia Richard Müller s kapelou i Slovenský komorný orchester. Nárazový vietor a dážď na mäkkom podloží futbalového ihriska by výrazne komplikovali bezpečnosť pri stavbe pódia a ďalšie prípravné práce. Zlé počasie by podľa aktuálnej predpovede malo pokračovať aj počas samotnej akcie. Veríme, že sa vidíme už o dva týždne v sobotu 18. mája na Koncerte pre Martinu a Jána na futbalovom ihrisku v Gregorovciach. S pozdravom, Tono Repka
FOTO: Koncert pre Martinu a Jána v Gregorovciach
Prinášame Vám fotoreport z Koncertu pre Martinu a Jána v Gregorovciach
V Hanušovciach nad Topľou slávnostne otvoria bránu Archeoparku
Už tento piatok (3.5.) v Hanušovciach nad Topľou opäť ožije história. Návštevníci Archeoparku – živá archeológia tu môžu objaviť nové expozície a dozvedia sa podrobnosti o plánováných akciách. Slávnostné otváranie brány bude sprevádzať bohatý kultúrny program, ktorý sa začne o 10.00 h. Na svoje si prídu aj deti.
Eko deň na Sigorde
Príďte 11. mája na Sigord a pomôžte skrášliť jeho okolie. OZ Čavargy v spolupráci s Technickými službami mesta Prešov a ďalšími organizáciami Vás pozývajú na Eko deň na Sigorde.
Tisíce ľudí budú v Prešove hodovať po vegánsky
Hlavnú ulicu v Prešove už túto sobotu, 25. mája, zaplnia stánky s ponukou toho najlepšieho z rastlinnej kuchyne. Mesto bude po prvýkrát hostiť festival Vegánske hody.
Inzercia
Reality: Predám
Reality: Predám
Predaj 2 x stavebný pozemok s výmerou 689 m2, Župčany, okr. Prešov

Na predaj 2 stavebné pozemky v obci Župčany, okr. Prešov. Plocha parcely 2 x 689 m2, prístup - hlavná komunikácia asfaltová, k pozemku spevnená makadamová cesta, obdĺžnikový tvar pozemku, IS v blízkosti pozemku, Cena 26 eur/m2.

0907030622 | | cena: 26,-€
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Dvojizbový, kompletne zariadený byt v centre Prešova

Pekný, slnečný, zrekonštruovaný a kompletne zariadený byt na druhom poschodí bytového domu s výťahom. Loggia a pivnica k dispozícii, parkovanie pred domom.

+421903602897 | | cena: dohodou
Reality: Predám
Reality: Predám
Predaj stavebný pozemok 1476 m2, Fintice, okres Prešov

lokalita: obec Fintice, v zastavanom území, prístup po asfaltovej ceste, mimo hlavnej cesty. IS:elektrina v dosahu, plyn v dosahu, obecný vodovod v dosahu, kanalizácia - žumpa. Pozemok je mierne svahovitý, slnečný, v blízkosti lesa, ideálna orientácia.

0907030661 | | cena: 38,-€
Reality: Predám
Reality: Predám
Predaj rodinný dom 130 m2, s pozemkom 698 m2, Lažany, okr. Prešov

Na predaj trojizbový, dvojpodlažný rodinný dom, Lažany, okr. Prešov, zastavaná plocha 85 m2, úžitková plocha 130 m2, všetky IS, nízke mesačné náklady. Pôvodný stav.

0907030623 | | cena: 74.900,-€
Reality: Predám
Reality: Predám
3-izbový byt, 74 m2, Prešov, Sabinovská

Predáme kompletne rekonštruovaný, kompletne zariadený 3-izbový byt, 74 m2, 2.p. , zariadenie zahrnuté v cene, udržiavaný stav s možnosťou okamžitého nasťahovania, blízko centra mesta

0907030619 | | cena: 107.000,-€
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.