Utorok, 26. marec 2019
Meniny má Emanuel | zajtra Alena

Komajota si už túto sobotu dovolí na Stromoradí naživo oveľa viac

Po skupinách Chiki Liki Tu-A a Akustike bude prešovská skupina Komajota ešte len tretia kapela, ktorá vystúpi v sklade hudby na Stromoradí. Muzikanti pripravili nový koncertný program pre túto sezónu.

Keďže klubové koncerty hrávajú veľmi sporadicky, rozšírili zoznam skladieb zo všetkých svojich albumov aj o ďalšie, ktoré vydali so svojimi bočnými projektmi Úzka Krajina, Poloľudia, MissAndTroops a The Ružbachs. Vystúpenie sa uskutoční už túto sobotu 23.2. v Prešove a Komajota sa predstaví v rozšírenej päť člennej koncertnej zostave s klávesákom Janym Pastirčákom a gitaristom Jurajom Kováčom. Na pódiu sa k ním ako špeciálni hostia pridajú aj Veronika Husovská a Ľuboslav Petruška.

Komajota má z prvých troch albumov množstvo hitov, k nim však za posledné roky pribudli ďalšie úspešné single ako Dym, Most, Schody, Do tla z Druhého Slnka (2015), Druhé Slnko, Strih, Nikam z albumu Priame Prenosy (2016) alebo aj Laura z najnovšieho počinu Potrubis (2018). A tak bolo z čoho vyberať. Prešovčania sú veľmi aktívni aj mimo svojej domovskej kapely a exkluzivitu nového programu, ktorý predstavia na Stromoradí v rodnom Prešove potvrdzuje spevák Martin Husovský. Ten bude trvať približne 80 minút.

„Robíme to dosť dlhodobo, keď pred koncertnou sezónou skladáme program, tak riešime, ktoré skladby by mali do tej hodiny vojsť a väčšinou sú to single, ktoré fanúšikovia poznajú a potom je tam druhá polovica poskladaná z menej známych vecí. Aj tento koncert bude výnimočný tým, že po Ráne v novinách odznie nejaká skladba, ktorú ste možno ani nepočuli, ale my ju poznáme, hrávame a dokonca sme ju aj zložili a veľmi nás baví.“ Komajota si skladaním nového programu vždy snaží vytvoriť koncertné pohodlie.

Komajota – Druhé Slnko Live

https://www.youtube.com/watch?v=_hYGggyL9x0

Martin Husovský aj Stano Čorej skladajú pesničky aj pre vlastné b-side projekty, ktoré by sa na albumy Komajoty veľmi nehodili. Niektorým z nich však našli miesto a vkusne ich zamiešajú do zoznamu pesničiek pre sobotňajší koncert. A či teda partia ku Komajote alebo sú len ozvláštnením, na to odpovedal líder kapely. „Myslím si, že je to vyslovene nutnosť. Musí to tam byť, pretože je to taký Bonnie a Clyde, také „dark side of“ projekty, ktoré robí Stano a ja ich úplne milujem a žeriem, pretože aj ja robím úplne iné projekty, ale my ako autori sa vzájomne tolerujeme a príde mi to veľmi pekné v tom, že dokážem zaspievať jeho skladby typu Psychopat a úplne sa s tým stotožním. Zároveň je nám jasné, že ak by sme to vydali na albume Komajoty, tak nás asi vydavateľstvo, ktoré nás vydávalo, nevydá.“ To však bolo dávno a teraz má kapela úplne voľné ruky v tom čo robí.

„Stano (Čorej) robí dobrú hudbu a okrem Komajoty, ktorá nás spája, chceme prezentovať aj naše projekty a predstaviť ich ľuďom, ktorí prídu na Stromoradie. Málokto tuší, že Komajota má aj Poloľudí, Misandtroops, The Ružbachs a Úzku Krajinu. Sú to šialené projekty a ak si ich niekto vypočuje na Spotify alebo Youtube, tak odpadne a nebude veriť, že sme to my. Sme autori, chceme robiť hudbu, baví nás to. Preto stále hľadáme ten najjednoduchší komunikačný jazyk – hudbu, ako to dať dokopy, aby sme ľudí neodradili. Na Stromoradí si dovolíme oveľa viac a zaznejú veci, ktoré nikde inde nebudú môcť ľudia počuť, pretože si nedovolíme ich zahrať napríklad na Dňoch obce Fekišovce s tým že pesničku Psychopat venujeme všetkým Róbertom zo Smeru.“

Lístky sú v predpredaji v sieti ticketlive.sk

foto: Pavel Višňovský

Mohlo by Vás zaujímať
Juraj Hnilica má pred prešovským koncertom rešpekt a veľmi sa na neho teší
Juraj Hnilica už túto nedeľu 3.3. zavíta v rámci svojho turné na Stromoradie do Prešova. Vystúpi sám bez kapely.
Fašiangovanie 2019
Folklórne tradície, výborná ľudová zábava a tiež fašiangová zabíjačka – také bude prešovské „Fašiangovanie 2019“. Fašiangy v tomto roku vyvrcholia 5. marca, tradične v utorok pred Popolcovou stredou.
Pozrite si debut výlučne ženskej kapely z východu
Výlučne ženská kapela z východného Slovenska. Hudobníčky Monika, Lilly, Ema a Tina vyše troch rokov vystupujú pod názvom Girls From The Moon. Parties, na ktorých hrávajú, získavajú vďaka ich svojsky poňatým svetoznámym hitom punc luxusného večierku. Teraz sa posúvajú vo svojom hudobnom živote o podstatný krok vpred a predstavujú debutový singel Stop, ktorý odpremiérovali na svojom facebooku počas Medzinárodného Dňa Žien.
V Rákociho paláci predstavia slávne ženy východu
Krajské múzeum v Prešove sprístupní pri príležitosti Medzinárodného dňa žien novú výstavu Ženy východu v literatúre. Návštevníci sa môžu dozvedieť viac o prvých ženách, ktoré sa snažili národne a morálne povzniesť ľudí. Vystavené budú rukopisné záznamy jednotlivých autoriek ako aj knižné vydania ich diel.
Prešov bude začiatkom marca žiť fantastikou
Organizačný tím PegasConu pripravuje už siedmy ročník festivalu vedy, vedeckej fantastiky a fantasy s názvom PegasCon. Trojdňový festival sa tento rok uskutoční od piatka 01. do nedele 03. marca v priestoroch Súkromného konzervatória Dezidera Kardoša pri obchodnom centre Opál na Sekčove.
Zlatý Lupienok
Detský folklórny súbor Lupienok dosiahol mimoriadny úspech. Na víkendovej prehliadke detských folklórnych súborov Kreácie detského folklóru 2019 sa malí prešovskí folkloristi umiestnili v zlatom pásme s priamym postupom do krajského kola.
Sto Múch pripravujú nový album. Pomôžte im s názvom
Banskobystrická neprehliadnuteľná kapela Sto Múch má hneď niekoľko noviniek. Nedávno sa po 4 rokoch do kapely vrátili Lucia Žiaková a Maca Cmorejová. Zatiaľ čo krásky rodili, kojili, vychovávali,  mužská časť kapely spokojne hrala ďalej.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Dám do prenájmu kancelárske priestory

Variabilné kancelárske priestory 52 m2 a 66 m2, alebo vcelku 118 m2 v širšom centre Prešova, situované v peknom, tichom prostredí s parkovaním v areáli.

+421903602897 | | cena: dohodou
Reality: Predám
Reality: Predám
Predaj 2 x stavebný pozemok s výmerou 689 m2, Župčany, okr. Prešov

2 stavebné pozemky Župčany, okr. Prešov. Plocha parcely 2 x 689 m2, hlavná komunikácia asfaltová, k pozemku vedie spevnená makadamová cesta, tvar pozemku obdĺžnik (šírka 19 m x dĺžka 37 m), IS: elektrina v blízkosti pozemku, vlastný vodovod. Cena 26 eur/m2.

0907030622 | | cena: 26,-€
Reality: Predám
Reality: Predám
Predaj 2 podlažný rodinný dom v žiadanej obci Ľubotice, pozemok 514 m2, všetky IS

Na predaj 5 izbový rodinný dom v pôvodnom stave. Úžitková plocha cca 200 m2, celková plocha parcely je 514 m2. Strecha stanová (eternit), plynové vykurovanie. Žiadaná lokalita.

0907030622 | | cena: 117.900,-€
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Prenájom kancelárske/obchodné priestory, prízemie, širšie centrum, Prešov

Na prenájom kancelárske/obchodné priestory Prešov, ul. Vajanského. Prízemné priestory s výkladom, výmera 63 m2, priestory po kompletnej rekonštrukcii, dve samostatné miestnosti s príslušenstvom. Možnosť využiť dva samostatné vstupy. Cena 450, - Eur/mesiac.

0907030622 | | cena: 450,-€
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.