Sobota, 11. júl 2020
Meniny má Milota | zajtra Nina

Pivovar Šariš spravil historický krok: Ako prvý veľký hráč na slovenskom pivnom trhu uvaril špeciál šitý na mieru Slovákom!

Nič neuhasí smäd lepšie ako nové pivo s jedinečnou slovenskou iskrou a vášňou.

Reč je o novom pivnom špeciáli Šariš Ejl, ktorý do svojho stáleho portfólia zaradil Plzeňský Prazdroj Slovensko. Búra tak mýty o tom, že kvalitný špeciál môže variť len malý remeselný pivovar. Pivovarnícki majstri zo Šariša inšpirovaní tradičným anglickým pivom sa pritom držali originálnej slovenskej receptúry, ktorú prispôsobili požiadavkám domácich spotrebiteľov.

Pivní gurmáni veľmi dobre poznajú pivný špeciál ALE, ktorý označuje skupinu tradičných anglických, amerických a belgických pív. Používa sa na pomenovanie vrchne kvasených pív, ktoré majú typický ovocný či korenistý nádych a čoraz viac rastú na popularite.
Jedinečné prvenstvo

Cieľom novinky Šariš Ejl je priniesť remeselné pivo širokým masám a zbúrať mýty, že dobrý pivný špeciál môže uvariť iba malý pivovar. Ide o historicky prvé zvrchu kvasené pivo Šariš. „Je to odvážny krok, ktorý ešte na Slovensku nikto neurobil. Cieľom novinky, ktorú sme uvarili v Pivovare Šariš, je obohatiť naše portfólio o stály produkt a prilákať nových spotrebiteľov k značke Šariš. Veríme v úspech Šariš Ejl, pretože je to značka, ktorá má celoslovenský potenciál, “ uviedol obchodný riaditeľ Plzeňského Prazdroja Slovensko Martin Grygařík.

Sládkovia zo Šariša inšpirovaní tradičnou anglickou receptúrou, uvarili Ejl, ale po našom a  prispôsobili ho požiadavkám domácich spotrebiteľov. Preto dostal aj názov v slovenskej podobe. „Ide o pivo s originálnou slovenskou receptúrou, pri ktorej využívame slovenský jačmeň a kľúčovými ingredienciami sú aj slovenská vášeň a vynaliezavosť. Uvarili sme pivo inšpirované anglickým svetlým ALE, no v ľahšej, piteľnejšej variante, ktorého chuť Slovákom dokonale sadne, “ dodáva Grygařík.

Obľúbený špeciál Slovákov
ALE je druh piva, ktorý je u slovenských milovníkov zlatistého moku v rámci špeciálov jeden z najobľúbenejších. Vyplýva to z programu Voľba sládkov, kde práve ALE bol v minulom roku najžiadanejším špeciálom. „Počet ľudí, ktorí nikdy nesiahli po pivných špeciáloch, za posledné roky neustále klesá. Práve naopak, špeciály získavajú na obľube a bude tak tomu aj tento rok. Analýzou dát sme zistili, že čoraz viac ľudí láka objavovanie nových chutí. Za posledné štyri roky je to nárast takmer o 10 percent. Zhruba štvrtina ľudí sa k špeciálom vracia pravidelne, “ hovorí Ján Píry, obchodný sládok Plzeňského Prazdroja Slovensko.

Výnimočný pivný zážitok
Pivo typu ALE sa vyrába použitím kvasiniek vrchného kvasenia, ktoré na rozdiel od kvasiniek spodného kvasenia fermentujú pivo pri vyšších teplotách. Špecifické kvasinky a vyššia teplota kvasenia vplýva na tvorbu širokého spektra aromatických látok. Tie potom dávajú pivám ALE typický ovocný až korenistý nádych. Veľakrát je ešte zvýraznený použitím voňavých, ovocných chmeľových odrôd.

Šariš Ejl je svetlý zvrchu kvasený a za studena chmelený špeciál, ktorý sa vyznačuje zlatou iskrivou farbou a krémovou penou. „V chuti sa snúbi sladkosť s horkosťou. Prekvapí svojou ľahkosťou, pretože má 4,5% alkoholu. Šariš EJL je štvorsladový. Optimálne vyladený pomer sladov mu dodáva plnú chuť a sýtu, zlatistú farbu typickú pre pivá Šariš, “ opísal vlastnosti novinky Ján Čerkala, manažér závodu, Pivovar Šariš.

Mohlo by Vás zaujímať
Špargľová sezóna je v plnom prúde!
Špargľa je vynikajúca zelenina, ktorá vám vleje energiu do žíl a povzbudí vás. Špargľa je typická jarná lahôdková zelenina, ktorá by sa pre nás mala stať povinnou oživovacou kúrou. Podľa všetkého už po týždni každodennej konzumácie špargle (200 g) môžeme pociťovať nárast vitality a osvieženia organizmu.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.