Štvrtok, 12. december 2019
Meniny má Otília | zajtra Lucia

Pivovar Šariš spravil historický krok: Ako prvý veľký hráč na slovenskom pivnom trhu uvaril špeciál šitý na mieru Slovákom!

Nič neuhasí smäd lepšie ako nové pivo s jedinečnou slovenskou iskrou a vášňou.

Reč je o novom pivnom špeciáli Šariš Ejl, ktorý do svojho stáleho portfólia zaradil Plzeňský Prazdroj Slovensko. Búra tak mýty o tom, že kvalitný špeciál môže variť len malý remeselný pivovar. Pivovarnícki majstri zo Šariša inšpirovaní tradičným anglickým pivom sa pritom držali originálnej slovenskej receptúry, ktorú prispôsobili požiadavkám domácich spotrebiteľov.

Pivní gurmáni veľmi dobre poznajú pivný špeciál ALE, ktorý označuje skupinu tradičných anglických, amerických a belgických pív. Používa sa na pomenovanie vrchne kvasených pív, ktoré majú typický ovocný či korenistý nádych a čoraz viac rastú na popularite.
Jedinečné prvenstvo

Cieľom novinky Šariš Ejl je priniesť remeselné pivo širokým masám a zbúrať mýty, že dobrý pivný špeciál môže uvariť iba malý pivovar. Ide o historicky prvé zvrchu kvasené pivo Šariš. „Je to odvážny krok, ktorý ešte na Slovensku nikto neurobil. Cieľom novinky, ktorú sme uvarili v Pivovare Šariš, je obohatiť naše portfólio o stály produkt a prilákať nových spotrebiteľov k značke Šariš. Veríme v úspech Šariš Ejl, pretože je to značka, ktorá má celoslovenský potenciál, “ uviedol obchodný riaditeľ Plzeňského Prazdroja Slovensko Martin Grygařík.

Sládkovia zo Šariša inšpirovaní tradičnou anglickou receptúrou, uvarili Ejl, ale po našom a  prispôsobili ho požiadavkám domácich spotrebiteľov. Preto dostal aj názov v slovenskej podobe. „Ide o pivo s originálnou slovenskou receptúrou, pri ktorej využívame slovenský jačmeň a kľúčovými ingredienciami sú aj slovenská vášeň a vynaliezavosť. Uvarili sme pivo inšpirované anglickým svetlým ALE, no v ľahšej, piteľnejšej variante, ktorého chuť Slovákom dokonale sadne, “ dodáva Grygařík.

Obľúbený špeciál Slovákov
ALE je druh piva, ktorý je u slovenských milovníkov zlatistého moku v rámci špeciálov jeden z najobľúbenejších. Vyplýva to z programu Voľba sládkov, kde práve ALE bol v minulom roku najžiadanejším špeciálom. „Počet ľudí, ktorí nikdy nesiahli po pivných špeciáloch, za posledné roky neustále klesá. Práve naopak, špeciály získavajú na obľube a bude tak tomu aj tento rok. Analýzou dát sme zistili, že čoraz viac ľudí láka objavovanie nových chutí. Za posledné štyri roky je to nárast takmer o 10 percent. Zhruba štvrtina ľudí sa k špeciálom vracia pravidelne, “ hovorí Ján Píry, obchodný sládok Plzeňského Prazdroja Slovensko.

Výnimočný pivný zážitok
Pivo typu ALE sa vyrába použitím kvasiniek vrchného kvasenia, ktoré na rozdiel od kvasiniek spodného kvasenia fermentujú pivo pri vyšších teplotách. Špecifické kvasinky a vyššia teplota kvasenia vplýva na tvorbu širokého spektra aromatických látok. Tie potom dávajú pivám ALE typický ovocný až korenistý nádych. Veľakrát je ešte zvýraznený použitím voňavých, ovocných chmeľových odrôd.

Šariš Ejl je svetlý zvrchu kvasený a za studena chmelený špeciál, ktorý sa vyznačuje zlatou iskrivou farbou a krémovou penou. „V chuti sa snúbi sladkosť s horkosťou. Prekvapí svojou ľahkosťou, pretože má 4,5% alkoholu. Šariš EJL je štvorsladový. Optimálne vyladený pomer sladov mu dodáva plnú chuť a sýtu, zlatistú farbu typickú pre pivá Šariš, “ opísal vlastnosti novinky Ján Čerkala, manažér závodu, Pivovar Šariš.

Mohlo by Vás zaujímať
Rally show v Dolnej Strehovej alebo ako si vybrať auto na podobné preteky?
To, že sa nám december už nezadržateľne blíži nám pripomína všetka tá výzdoba v obchodoch, ale aj vianočné reklamy. Nad plánmi na Štedrý večer a Silvestrovskú noc ste už určite premýšľali, čo však urobíte s ostatnými dňami medzi tým? Pokiaľ sa 26. decembra nechystáte do práce, máme pre vás jeden tip!
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.