Pondelok, 15. júl 2019
Meniny má Henrich | zajtra Drahomír

Metamorphosis - Paramorphosis

Galéria v Caraffovej väznici tentoraz predstavuje mladých umelcov z rôznych krajín - Izrael, Spojené Kráľovstvo, India, Taliansko, USA.

Metamorphosis - Paramorphosis

Výstava, ktorej vernisáž sa uskutoční 21. marca 2019 o 17.00, prináša odlišné a kontrastné perspektívy súvisiace s témou premeny v médiu maľby, fotografie, grafiky, plastiky a videa. Diela ponúkajú rôznorodé a protichodné perspektívy v čase, mieste a ľudskej situácii a spochybňujú svojvoľnú povahu hraníc. Prostredníctvom dynamických juxtapozícií výstava vyvoláva pocit prepojenosti napriek prítomnosti rozdielu.

Umelci: Ariel Lavian, ARTDOBRO, Clee Claire Lee, Emma Dolphin, Fiona Macphee, Jana Hatalová, Karol Petreš, Kim Wan, Mila Raczkowska, Mima Chovancova, Nikki Allford, Patrice Robinson, Patricia Rain, Patrick Lears, Petra Klepcová, Rob Birc, Rob Terrestrial, Ronald Gonzalez, Rosina Godwin, Saggion-Paganello, Tal Regev, Vinay Sharma

Kurátor: Constantine Anjulatos

Metamorfóza či paramorfóza je obsahovo viacvrstvový termín s mytologickým pozadím Ovídiových príbehov, ktorý prioritne zahŕňa uskutočnenie zásadnej zmeny vzhľadua vlastností subjektu, pričom sa môže jednať tak o fyzickú ako aj psychologickú premenu. Fyzicky to môže byť kompletná transformácia organizmu v rámci jeho životného cyklu, alebo pod vplyvom vonkajšieho prostredia. Psychologická premena v sebe nesie vnútornú zmenu subjektu a jeho identity.

V umení sa stretávame s vizuálnou metamorfózou, ktorá vyjadruje umelcovu schopnosť transformovať a meniť reprezentovanú formu tak, aby dosiahla nové významy, respektíve prekrývanie viacerých významov do nového celku.

Téma metamorfózy odkazuje k premene a transformácii, ktorá je počas životného cyklu potrebná tak ako je potrebné odhodenie starých šiat.

Výstava potrvá do 15. apríla 2019

Mohlo by Vás zaujímať
Dobrý Festival 2019 - piatok 14.6.
Fotoreport z prvého dňa
Dobrý Festival 2019 - sobota 15.6.
Druhý festivalový deň našimi očami
Dobrý Festival očami Janette
Dobrý Festival očami Janette
Delňa v novom šate – ako bude vyzerať?
Mesto Prešov vyhlásilo v marci 2019 urbanisticko-architektonickú a krajinársku súťaž návrhov „Prírodné kúpalisko Delňa“, ktorá už pozná svojho víťaza. Odbornej porote sa najviac páčil návrh košických architektov.
Dobrý Festival - smARTin
smARTin - Ďalší pohľad na skvelý Dobrý Festival 2019
Tanečný klub GRIMMY – päťnásobný MAJSTER EURÓPY 2019 v Street Dance Show a Disco Show
V dňoch 6. -9. júna 2019 sa konali v Bratislave Majstrovstvá Európy v Street Dance Show a Disco Show a Svetový pohár v Disco Dance disciplínach „DANCE POWER 2019“
FOTO: GJAR FEST
A opäť sme boli pri tom.
Inzercia
Reality: Predám
Reality: Predám
Predaj pozemok, OV, výmera 1186 m2, Sabinov

lokalita: blízke centrum , v zastavanom území, prístup po asfaltovej ceste, mimo hlavnej cesty, šírka: cca 32 m v hornej časti a 25 m v dolnej časti, dĺžka: cca 44 m z jednej strany, 40 m z druhej strany. IS v dosahu. pozemok je svahovitý, slnečný, udržiavaný

0907030661 | | cena: 27.000,-€
Reality: Predám
Reality: Predám
Predaj 3 izbový byt, 66 m2, ulica Volgogradská, Prešov

Sídlisko III, vyhľadávaná lokalita s výbornou občianskou vybavenosťou , 66m2 + lodžia 4m2, pivnica cca 6m2, poschodie 5 z 8, čiastočná rekonštrukcia, dobré dispozičné riešenie

0907030758 | | cena: 85.000,-€
Reality: Predám
Reality: Predám
Predaj stavebný pozemok 1476 m2, Fintice, okres Prešov

lokalita: obec Fintice, v zastavanom území, prístup po asfaltovej ceste, mimo hlavnej cesty. IS:elektrina v dosahu, plyn v dosahu, obecný vodovod v dosahu, kanalizácia - žumpa. Pozemok je mierne svahovitý, slnečný, v blízkosti lesa, ideálna orientácia.

0907030661 | | cena: 38,-€
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Dám do prenájmu kancelárske priestory

Výhodne prenajmeme priestory na podnikanie v širšom centre Prešova. Výborná poloha, parkovanie pri objekte.

+421903602897 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.