Štvrtok, 20. jún 2019
Meniny má Valéria | zajtra Alojz

Trénerka Karate klub Junior - Júlia Hamajdáková tvorila aj pre Petra Sagana

To, že tréneri Karate klub Junior sú skvelí a výnimoční ľudia dokazuje aj rozhovor s jednou z nich. Umelkyňa Júlia Hamajdáková.

TRÉNERKA JÚLIA JE VEĽKÝ ŠPORTOVEC
TRÉNERKA JÚLIA JE VEĽKÝ ŠPORTOVEC

1. Ako si sa ty - umelkyňa- dostala ku karate? Športovala si aj v minulosti?
Ja ku karate?  Ani by mi vo sne nenapadlo, že sa tomu budeme venovať. Boli prázdniny a keďže deťom bolo treba stále vymýšľať nejaký nový program, aby nemali každý deň rovnaký, tak sme dostali od kamarátov pozvanie na letnú prípravu. Vedela som, že sa to deckám bude páčiť, lebo to bola konečne nejaká zmena. A dozvedela som sa, že tam môžu ísť aj rodičia a mňa nemuseli dvakrát presviedčať. Deťom sa letná príprava hneď zapáčila a keď padla otázka na začiatku školského roka, na aký krúžok pôjde dcéra Jazmína, jednoznačne to bolo karate. Športovala som, ale len rekreačne, príležitostne, ale som človek, ktorý nevie dlho obsedieť.

2. Počuli sme, že v JUNIORE trénujú nielen tvoje detičky - NOEL a JASMÍNKA, ale že si počas letnej prípravy makala na sebe aj ty.
V Juniore od septembra trénujem najmenších a tento rok nastúpil už aj môj mladší syn, ktorý bol skôr samotársky. Teraz, po polroku, vidím neuveriteľný pokrok. Teší sa na každý tréning. Karate mu dáva podvedome viac ako len pohyb.  V Noelkovi vidím neuveriteľný pokrok, lebo aj v škôlke nemá najmenší problém vystupovať, recitovať, spievať, čo predtým bol celkom veľký problém. Teraz je ten, ktorý sa prvý hlási.  Počas letnej prípravy, ale vlastne už aj pred ňou, som makala aj ja. Veď ako som vravela, ja musím byť vždy v pohybe. Bez toho sa mi neráta deň. A koniec koncov, decká vnímajú veľmi aj to, ak sa k nim na tréning pridá niekto z trénerov, rodičov...je to pre nich možnosť porovnávať sa aj s dospelými a ťahá ich to hore. No ale, musím uznať, že aj ja mám niekedy rešpekt postaviť sa s nimi na štart.  

3. V čom ťa posunulo karate? Je ťažké trénovať detičky na AGILITY (prekážková disciplína pre deti)?
Áno, trénujem nováčikov agility a je to celkom zábava. Teda decká majú tieto prekážky veľmi radí, takže si neraz aj v rámci hry prirodzene natrénujú rýchlosť, obratnosť, presnosť a hlavne sú si navzájom rivalmi, takže sa chcú navzájom dobehnúť. Vidim aj na tých malých, ako napredujú. Majú za sebou svoju prvú klubovú súťaž, na ktorej vyhrali medaile, poháre a momentálne je ich sezóna súťaží. Snažíme sa preto na každom tréningu odstraňovať chyby, aby boli čo najlepšie pripravení. V mojom prípade je to agility, veď aj to je súťažná disciplína.
A v čom mňa posunulo karate?  Dalo mi viac ako som dúfala a čakala. V prvom rade som spoznala skvelých ľudí, a to fakt úžasných. Sme taká veľká karate rodina.  Každý má v živote ťažké obdobia a mne klub pomohol a pomáha takéto obdobia zvládať. Podpora ľudí, ktorí ma potiahli a priamo poviem, ak by som to nemala práve teraz, neviem kde by som bola. Som za to naozaj veľmi vďačná.  No a v druhom rade šport. Je to najlepší liek na všetko. Ľudia čo športujú, vedia, že keď raz začneš, nevieš prestať. A tí, ktorí o Tom len čítajú, tak nech to skúsia, lebo toto je jedným slovom LIEK.

4. Vieme, že si maliarka. Kedy si začala malovať a čo ťa motivuje v tvorbe pri maľovaní v súčasnosti?
Áno, som výtvarníčka. Mojou motiváciou je život sám, tak ako plynie. Milujem prírodu a tá je mojom najväčšou motiváciou. Maľujem od škôlky, čo si pamätám a teda to bola moja prirodzená cesta. Pokračovala som aj v štúdiu, propagačný odbor a už je to mojou súčasťou. Podobne ako so športom, ani s maľovaním sa už nedá prestať.

5. Čo rada maľuješ (motív) a čo je tvojim snom namaľovať?
Maľujem pre ľudí, ktorí ma často prosia o konkrétne motívy, ale mojím snom, lebo tento sa mi ešte nesplnil, je pripraviť si vlastnú výstavu. Pripraviť kolekciu obrazov v ktorých bude ukryté všetko, čo sa vo mne odohralo, odohráva. Podeliť sa o to prostredníctvom obrazov. A tiež sa chcem naďalej venovať ilustráciám kníh pre detičky.
Ďalej sú tu techniky, ktoré som ešte neskúšala a to sa chcem určite naučiť.

6. V čom je karate a maľovanie rovnaké a v čom je iné?
Šport, alebo konkrétne v mojom prípade karate, a maľovanie majú spoločné to, že pri oboch si viem úžasne oddýchnuť a vyčistiť hlavu. Obe majú neuveriteľnú silu, čo je dnes v tomto prehnane rýchlom svete také vzácne. Silu spomaliť a sústrediť sa jedine na to, čo robím a sama na seba. Rozdiel je predovšetkým v tom, že kým karate je mega aktívne, maľovanie si nevyžaduje toľko pohybu a teda dovolím telu aj trochu oddýchnuť.
Obe aktivity mi dávajú len pozitívnu energiu, takže sa nemienim ani jednej vzdať.

7. Počuli sme, že si maľovala aj pre Petra Sagana. O čo presne išlo?
Nevytvárala som priamo pre Peťa, ale vyrábala som prezenty na jeho preteky, ktoré boli ponúkané pre fanúšikov. Bola to zaujímavá práca a potešilo ma to, že som mohla maľovať šport.  Vždy ma poteší, ak môžem pre niektorého športovca niečo maľovať. Napr.pre Hamšíka som kreslila portrét, ktorý bol darom k jeho tridsiatke.

8. Aké sú tvoje ciele v Juniore do ďalšieho tvojho pôsobenia a v čom by si odporučila karate pre ďalších rodičov, ktorí váhajú kam dať dieťa športovať?
Mojím cieľom v Juniore je ďalej pokračovať, zlepšovať sa, lebo to veľmi potrebujem. Pomáhať s deťmi či na súťažiach, výletoch, kempe, na tréningoch. Pre všetkých, ktorí rozmýšľajú o športe pre svoje deti odporúčam karate klub Junior Prešov.
Mňa si karate hneď získalo. Hneď sa mi zapáčilo to, že ja, ako mama dvoch detí, sa nemusím z lavičky pozerať a netrpezlivo čakať, kým skončí tréning, ale obliecť si tepláky, kimono a ísť na ten tréning s nimi. Deti to na začiatku veľmi prekvapilo a boli na mňa hrdé, že som sa odhodlala a stále sa na mňa pozerali, či tiež cvičím. Trávime teda spolu náš spoločný čas, som s nimi aj na tom tréningu. Už neraz som si od dcéry vypočula aj výčitky, čo robím zle alebo ako by to robila ona. Sú to skvelé pocity, keď aj takým spôsobom mi deti dávajú najavo, ako ich to baví. Deti sa cítia byť súčasťou niečoho veľkého. Byť súčasťou silnej skupiny, ktorá sa navzájom ťahá, podporuje. Nie je to len klub, ale tie deti si budujú medzi sebou neuveriteľné priateľstvá. Srdce mi podskočí vždy, ak ideme ulicou a stretávame deti, rodičov, trénerov a mám pocit, že už poznáme celé mesto.

DIELKA PRE PETRA SAGANA

DIELKA PRE PETRA SAGANA
JÚLIA JE ČASTO HOSŤOM DÁMSKEHO KLUBU

JÚLIA JE ČASTO HOSŤOM DÁMSKEHO KLUBU
TRÉNERKA JÚLIA A JEJ DETIČKY NOEL A JASMÍNKA

TRÉNERKA JÚLIA A JEJ DETIČKY NOEL A JASMÍNKA
TRÉNERKA JÚLIA JE UMELKYŇA

TRÉNERKA JÚLIA JE UMELKYŇA
TRÉNERKA JÚLIA MAĽUJE KRÁSNE OBRAZY

TRÉNERKA JÚLIA MAĽUJE KRÁSNE OBRAZY
TRÉNERKA JÚLIA NA VYHLASOVANÍ ŠPORTOVCOV MESTA PREŠOV 2018

TRÉNERKA JÚLIA NA VYHLASOVANÍ ŠPORTOVCOV MESTA PREŠOV 2018
TRÉNERKA JÚLIA PRIPRAVILA PRE DETIČKY V JUNIORE KRÁSNY DARČEK NA CAMPE

TRÉNERKA JÚLIA PRIPRAVILA PRE DETIČKY V JUNIORE KRÁSNY DARČEK NA CAMPE
Mohlo by Vás zaujímať
Tanečný klub GRIMMY vyhral titul MAJSTER MAJSTROV 2019 a 13 titulov MAJSTRA SR 2019 v Leviciach
Mesiac máj bol pre tanečníkov z GRIMMY veľmi náročný na vrcholové súťaže.
Nasťa Kuzmina, Robo Vittek, Samuel Piasecký a Tomi Kid Kovács podporia v Prešove štart projektu Športuj Slovensko
Prvý zo série športových podujatí, ktorých hlavným organizátorom je Slovenský olympijský a športový výbor, Športuj Slovensko, sa nezadržateľne blíži. Už v nedeľu 26. mája 2019 privíta Prešov všetkých športu chtivých, aj olympijských víťazov a vrcholových športovcov. Do Prešova zavítajú také športové osobnosti ako Nasťa Kuzmina, Robo Vittek, Samuel Piasecký či Tomi Kid Kovács.
Nová posila v Presov Karate Kids
Presov Karate Kids sa rozšírili o ďalších členov z radu rodičov, bývalých športovcov, ktorí trénujú disciplínu AGILITY (gymnasticko-karatisticko-atletická dráha, ktorá je zameraná pre menšie deti v mladšom školskom veku). Prinášame Vám rozhovor s Erikou Jendrušovou a Dávidom Kokočákom.
Svetová trofej organizácie WAKO putuje do metropoly Šariša
V dňoch 17. - 19. mája 2019 sa v budapeštianskej BOK Aréne uskutočnil už 25. ročník Hungarian Kickboxing World Cupu. Za účasti 3131 štartujúcich z 284 klubov a 39 krajín na ňom nemohli chýbať ani naši 9. pretekári.
Poznáme víťazov 3b JUNIOR Hokejbalovej ligy
Tretí ročník 3b JUNIOR Hokejbalovej ligy o Putovný pohár mesta Prešov v pondelok napísal svoje posledné dejstvo, a my sme konečne spoznali mená tých najlepších.
Máme jubilejný pätnásty majstrovský titul!
Hádzanári Tatrana Prešov sa stali majstrami SR v sezóne 2018/19. Finálovú sériu proti Považskej Bystrici zvládli v najkratšom možnom čase, keď zvíťazili aj v treťom stretnutí série 35:23 (19:10) a tešia sa z jubilejného 15-teho titulu majstrov Slovenska, z toho 13-teho v rade za sebou!
Parasport24 tour
Ukážky prvej pomoci na najväčšom športovo-charitatívnom podujatí na Slovensku budú s podporou Falck neziskovej organizácie zabezpečovať inštruktori. Cyklistický pelotón zložený z hendikepovaných športovcov a známych osobností odštartuje v stredu 5. júna z Prešova a svoju tohtoročnú trasu uzavrie 8. júna v Bešeňovej.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Dvojizbový, kompletne zariadený byt v centre Prešova

Dvojizbový, kompletne zariadený a zrekonštruovaný byt s loggiou v centre Prešova. Byt je na 2. poschodí kompletne zrekonštruovaného bytového domu s výťahom. Výborná poloha, parkovanie pred domom.

+421903602897 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Priestory na podnikanie

Výhodne dáme do prenájmu nebytové priestory vhodné na podnikanie v peknej, tichej časti Prešova, v blízkosti centra. Parkovanie zaistené.

| cena: dohodou
Reality: Predám
Reality: Predám
Predaj 2 x stavebný pozemok s výmerou 689 m2, Župčany, okr. Prešov

Na predaj 2 stavebné pozemky v obci Župčany, okr. Prešov. Plocha parcely 2 x 689 m2, prístup - hlavná komunikácia asfaltová, k pozemku spevnená makadamová cesta, obdĺžnikový tvar pozemku, IS v blízkosti pozemku, Cena 26 eur/m2.

0907030622 | | cena: 26,-€
Reality: Predám
Reality: Predám
Predaj 2 podlažný rodinný dom, pozemok 514 m2, všetky IS, Ľubotice, okr. Prešov

Na predaj 5 izbový rodinný dom, postavený v šesťdesiatych rokoch, základy domu kameň, stavebný materiál zmiešaný, úžitková plocha cca 200 m2, plynové vykurovanie. Rodinný dom je v pôvodnom stave. Žiadaná lokalita

0907030622 | | cena: 111.900,-€
Reality: Predám
Reality: Predám
Predaj rodinný dom 130 m2, s pozemkom 698 m2, Lažany, okr. Prešov

Na predaj trojizbový, dvojpodlažný rodinný dom, Lažany, okr. Prešov, zastavaná plocha 85 m2, úžitková plocha 130 m2, všetky IS, nízke mesačné náklady. Pôvodný stav.

0907030623 | | cena: 74.900,-€
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.