3b PHbL: Spoznali sme osmičku postupujúcich

Posledným kolom základnej časti pokračovala počas uplynulého víkendu 3b Prešovská Hokejbalová liga, po ktorom sme spoznali kompletnú osmičku postupujúcich.

HOKEJBAL Prešov o.z. - HBC WARRIORS Košice 10:6 (2:1, 4:3, 4:2)
Góly: Kuchár 4, Kochan 3, Lamač 2, Fabian - Mackay 2, Kačal 2, Bercik 2
Góly v oslabení: 1:0
Rozhodcovia: Čirč, Urbanec
Otvorený zápas, v ktorom padlo množstvo gólov, sa divákom musel páčiť.

HBC KNIGHTS Bardejov - HBC EAGLES 11:3 (1:1, 2:1, 8:1)
Góly: Ondeček 3, Duračinský 2, Panóc 2, Dolhý, Grohoľ, D. Spišák, Majer - Kulik 2, D. Sivák
Brankári: R. Makara - Amrich
Vylúčenia: 1:1
Gól v oslabení: 1:0
Rozhodcovia: J. Sokol , Urbanec
Dve tretiny vyrovnaného hokejbalu, no v poslednej časti hry prišiel uragán z hokejok hráčov Bardejova a Eagles tak vo štvrťfinále 3b PHbL narazia na, pre nich najhoršiu voľbu, Mladých Jastrabov z Košíc.

HBK LION Svidník "B" - HBC A4ka PALUTO 3:11 (0:6, 2:2, 1:3)
Góly: Kras 2, M. Antolík - Mitra 7, M. Hopkovič, M. Sála, R. Sála, Španiel
Brankári: P. Matej - Krasl
Vylúčenia: 3:0
Bez využitia
Rozhodcovia: Dolhý, Urbanec
Patrik Mitra si počas prestávky v českej CROSSDOCK extralige odbehol domov zahrať si s kamarátmi. Jeho pričinením bolo o výsledku rozhodnuté už v prvej tretine.

HBC MV TRANSPORT - HBC SPARTANS 7:4 (2:1, 3:2, 2:1)
Góly: Staš 2, Kivader 2, Smrek, M. Ličák, M. Gulik - Ondria 2, N. Smolko, Neupauer
Brankári: Farbár - S. Hudák
Vylúčenia: 2:3
Využitá pr.hra: 0:1
Rozhodcovia: Urbanec, Dolhý
Povinné víťazstvo pre hráčov Transportu, vôbec nebolo tak jasnou záležitosťou, ako sa pred zápasom očakávalo. Títo súperi sa seba narazia aj v prvom kole Play Off.

HBC WARRIORS Košice - HBC SPARTANS 3:7 (0:2, 2:1, 1:4)
Góly: Bobko, K. Tóth, D. Mackay - Ondria 4, N. Smolko 2, Bohačik
Brankári: Kosal - S. Hudák
Vylúčenia: 3:4
Využitá pr.hra: 2:0
Rozhodcovia: Francan, Dolhý
Dohrávka: 13.kolo
Zápas o všetko! Aj takto sa dal nazvať duel medzi Warriormi a Sparťanmi, no stalo sa to, čo nečakal asi, okrem fanatikov hostí, nikto. Sparťani fantastickým finišom v poslednej štvrtine súťaže postupujú historicky prvý krát do Play Off 3b PHbL a to sme len nedávno písali o ich víťaznom zápase, na ktorí čakali dlhých 679 dní! Bojovný, disciplinovaný výkon a strelecky koncert Maja Ondriu ocenila aj hŕstka najvernejších fanúšikov.

HBC A4ka PALUTO - HBC MV TRANSPORT 5:10 (1:2, 1:3, 3:5)
Góly: Raschman 2, Mitra 2, Španiel - J. Baláž 3, Staš 2, R. Hajduk, Hrušovský, Smrek, M. Gulik, Lukáč
Brankári: Vachna - Farbár
Vylúčenia: 0:3
Využitá pr.hra: 1:0
Gól v oslabení: 0:1
Dohrávka: 15.kolo
Dovolenkujúci Patrik Mitra síce prekonal 3 roky starý rekord, keď úvodný zápis padol do siete prekvapeného Farbára už v 5 sekunde zápasu, no zo strany Paluto to bolo všetko a tak si hráči HBC MV TRANSPORT víťazstvom dokráčali k poháru pre Víťaza základnej časti 3b PHbL a nestarnúci Vlado Staš k titulu pre Najproduktívnejšieho hráča základnej časti 3b PHbL 2018/2019.

HBK bauska. VRANOV - MLADÍ JASTRABI Košice 3:2 sn. (0:1, 0:1, 2:0 - 2:0)
Góly: Kmetony, Pánik, Cifranič (roz.sam.nájazd) - Pivarník, R. Čirč
Brankári: Cmar - Kudľak
Vylúčenia: 3:4 naviac Tamáš (KE) 10 min. OT + OK
Rozhodcovia: Fabian, Kochan
Ihrisko: VRANOV nad Topľou
Zápas z povinnosti sa odohral v tréningovom tempe a o víťazovi nakoniec rozhodli až samostatné nájazdy.

Najbližšie zápasy 1.kolo PLAY OFF:
30.3.2019   Sobota
  9:00 hod.    HBC MV TRANSPORT - HBC SPARTANS
10:45 hod.    MLADÍ JASTRABI Košice - HBC EAGLES
12:30 hod.    HBC KNIGHTS Bardejov - HOKEJBAL Prešov o.z.
14:15 hod.    HBC A4ka PALUTO - HBK bauska. VRANOV

Mohlo by Vás zaujímať
Prešovskí volejbalisti vstúpili do play-off domácim víťazstvom
V sobotu odštartovala vyraďovacia časť Niké Extraligy mužov. Volejbalisti VK MIRAD UNIPO Prešov hostili na domácej palubovke súperov z Nitry. Zverenci trénera Erika Digaňu zvíťazili v prvom zápase štvrťfinálovej série 3:0 (25:23, 25:17, 25:20) a v sérii hranej na 2 výhry vedú 1:0. Svoj postup medzi top štvorku môžu potvrdiť už vo štvrtok (14.3.2024) pod Zoborom.
V Prešove ocenili naj športovcov už po 63. raz v histórii
Mesto Prešov ocenilo v posledný februárový deň svojich najúspešnejších športovcov za rok 2023 počas galavečera v Parku kultúry a oddychu. Športovcom roka sa stal hádzanár Lukáš Urban z domáceho klubu Tatran Prešov. Do Siene slávy prešovského športu bola uvedená významná osobnosť hádzanárskych dejín Pavol Palša a in memoriam tam pribudol aj legendárny prešovský futbalista Gejza Šimanský. Galavečerom hostí už tradične sprevádzal známy športový komentátor Marcel Merčiak.
Majsterky Slovenska zavítali na prešovskú radnicu
Prešovské hokejistky z klubu ŽHK 2000 - ŠARIŠANKA Prešov sa stali majsterkami Slovenska vôbec po prvýkrát vo svojej takmer 30-ročnej histórii fungovania klubu. Osobne ich na prešovskej radnici privítal a zagratuloval k ich úspechu aj primátor mesta František Oľha.
Tatran Prešov získal už 25. Slovenský pohár
Hádzanári Tatrana Prešov oslavujú zisk jubilejného 25. Slovenského pohára! Z cennej trofeje sa tešia osemnástykrát v ére samostatnosti a sú neohrozenými rekordérmi v počte víťazstiev v slovenskej pohárovej súťaži.
HOKEJBAL: Prešov na jar zatiaľ 100- percentný.
Prvé extraligové turnaje v roku 2024 majú za sebou už aj hokejbalisti Prešova, ktorý pokračujú v nasadenom tempe z jesennej časti.
Prešovskí volejbalisti vyrovnali semifinálovú sériu
V sobotu pokračovala Niké Extraliga mužov druhými semifinálovými zápasmi play-off. Volejbalisti VK MIRAD UNIPO Prešov hostili družstvo Komárna. Zverenci trénera Erika Digaňu vyhrali v 5-setovej dráme 3:2 (25:16, 25:19, 18:25, 20:25, 15:11). V sérii na 3 výhry je stav vyrovnaný 1:1. V druhej dvojičke o miestenku do finále Bratislava vyrovnala sériu s Myjavou na 1:1.