Piatok, 22. november 2019
Meniny má Cecília | zajtra Klement

Ja som Slovák, ty Slovenka...

Folklórna atmosféra, ľudové rekvizity, odev, maľby, ale aj účinkujúce deti oblečené v krojoch - tak to vyzeralo počas projektu Ja som Slovák, ty Slovenka, ktorý realizovali v Materskej škole Fraňa Kráľa.

V Materskej škole Fraňa Kráľa v Prešove si povedali: , , Sme takí bohatí, lebo v prítomnosti máme možnosť užívať si poklady z minulosti, ktoré môžu byť súčasťou aj našej budúcnosti.“ A vymysleli školský projekt "Ja som Slovák, ty Slovenka“, ktorý bol zameraný na udržiavanie vzácneho bohatstva našich predkov, ktorý nám zanechali, a ktoré môžeme využívať dodnes a posúvať ho ďalším generáciám. Kedysi totiž bol folklór pre ľudí nielen ich životom, ale aj ich bohatstvom.

Cieľom školského projektu s názvom "Ja som Slovák, ty Slovenka“, bolo poukázať na možnosti využívania prvkov folklóru v predprimárnej edukácii v materskej škole. Taktiež posilňovať úctu k folklóru, spevu, tancu a budovať vzťah k tradíciám a zvykom našich predkov.

Projekt bol zameraný na zachovanie kultúrneho dedičstva, a to konkrétne ľudových piesní nášho šarišského regiónu. V programe zaznelo veľa krásnych piesní v podaní detí z materskej školy Fraňa Kráľa. Priestor, v ktorom sa projekt realizoval, navodil folklórnu atmosféru, ktorú podčiarkovali ľudové rekvizity, odev, maľby, ale aj účinkujúce deti oblečené v krojoch.

Všetci zúčastnení za svoje vystúpenie získali odmenu v podobe medaily, sladkosti a veľkého potlesku. Podujatie ocenili deti aj prítomné publikum.

Mohlo by Vás zaujímať
Majster kreslenej satiry Fedor Vico priúčal remeslu v Klube nadaných detí
Na stretnutie prešovských nadaných detí zavítal uznávaný slovenský karikaturista Fedor Vico. V KND-čku sa kreslili karikatúry i portréty samotného umelca.
Prešovská univerzita prehlbuje spoluprácu s Čínskou univerzitou
Dňa 28. októbra prijal profesor Gabriel Paľa, prorektor pre vedu, umenie, šport a akreditáciu na pôde Prešovskej univerzity v Prešove profesorku Xing Jianhua z Inštitútu čínskych štúdií z Fujian University v Číne. Cieľom stretnutia bolo dohodnúť konkrétne kroky smerujúce k obsahovému napĺňaniu vzájomnej spolupráce.
Nadaní oboznámili vysokoškolákov s tajomstvami svojho vzdelávania
V novembri sa na pôde Pedagogickej fakulty Prešovskej univerzity v Prešove uskutočnilo zaujímavé stretnutie nadaných detí s vysokoškolákmi.
Deň študentstva sa na Prešovskej univerzite niesol v znamení ocenení a spomienkového stretnutia pri soche slobody
Pri príležitosti Medzinárodného dňa študentstva a 30. výročia Nežnej revolúcie odovzdal rektor Prešovskej univerzity v Prešove (PU) Peter Kónya podpredsedom akademických senátov za študentskú časť Bronzovú medailu. Medaila je symbolickým vyjadrením úcty všetkým študentom, ktorí boli dôležitými aktérmi veľkého prevratu v novembri 1989.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.