Utorok, 23. apríl 2019
Meniny má Vojtech | zajtra Juraj

Aha! Točí sa to, nespadne to. Nová interaktívna výstava v Prešove

Detské zážitkové centrum Aha! Miesto detských objavov prináša pod názvom Aha! Točí sa to, nespadne to do Prešova novú interaktívnu výstavu “Koleso - vedecká hračka”.

Aha! Točí sa to, nespadne to.
Aha! Točí sa to, nespadne to.

Výstava je zapožičaná od o.z. Vedecká hračka z Banskej Bystrice, ktoré sa interaktívnym detským výstavám, pod vedením Ing. Beaty Puobišovej, venuje na Slovensku už 25 rokov. Výstava Aha! Točí sa to, nespadne to bude sprístupnená od soboty 30. marca v priestoroch na Hlavnej 69 v Prešove a potrvá až do konca júna. Návštevníci budú mať možnosť pohrať sa s viac ako 120 exponátmi a zároveň objavovať a skúmať prírodné javy prostredníctvom vedeckých hračiek.

Koleso je základný, vyše šesťtisíc rokov starý vynález či objav, ktorý je v dejinách ľudstva využívaný na rôzne účely a v rôznych technických odvetviach. Je to užitočný a nenahraditeľný pomocník človeka. Koleso môže byť zhotovené a vyrábané z rôznych materiálov rozmanitými postupmi. A práve na tejto rôznorodosti je postavená interaktívna výstava, ktorej súčasťou sú kolesá a kolieska rôznych veľkostí a funkcií. Výstavu tvoria hračky, hry, hlavolamy a drobné experimenty, s ktorými sa každý návštevník môže pohrať a vyskúšať si ako to funguje.

Ide v poradí o druhý projekt detského zážitkového centra Aha! Miesto detských objavov, ktoré v minulom roku po prvýkrát otvorilo svoje brány návštevníkom z celého Slovenska úspešnou výstavou Leonardium. “Na tejto výstave sa nielen dozviete všetko potrebné o kolesách, no zároveň si všetko môžete aj vyskúšať. Prostredníctvom hry, tak môžu návštevníci spoznávať prírodné zákony a vlastnosti predmetov a vedeckých hračiek, ktoré demonštrujú konkrétnu prírodnú zákonitosť, jav alebo technický fenomén, ” priblížila výstavu Zuzana Banda z prešovského zážitkového centra Aha! Miesto detských objavov.

Cieľom výstavy je vyvolať u návštevníkov záujem o fyzikálne deje, pomôcť vnímať a chápať prírodné javy, popularizovať prírodovedné disciplíny, posúvať hranice detského porozumenia svetu a podporovať zvedavosť a radosť z objavovania. Vedecké hračky, “neškolské” fyzikálne experimenty a hlavolamy vybrali, navrhli a zhotovili dobrovoľní členovia a priatelia občianskeho združenia Vedecká hračka. Informácie o ich ďalších aktivitách a projektoch nájdete na www.vedeckahracka.sk.

“Výstava vytvorí jedinečný priestor na experimentovanie, v ktorom budeme podnecovať zvedavosť návštevníkov, ich kreativitu, unikátny prístup k riešeniu problémov i odvahu pýtať sa, aby sme podporovali rozvoj talentov a osobností. Odporúčaný vek je aspoň 3 roky, avšak u nás vítame aj tých najmenších, ” doplnila Zuzana Banda.

Výstava “Aha! Točí sa to, nespadne to” je určená pre všetky vekové kategórie, ale najmä pre tých, ktorí sa radi hrajú a chcú sa pritom niečo nové naučiť, pretože v Aha! centre platí, že kto je zvedavý, bude dlho mladý!

Mohlo by Vás zaujímať
FOTO: 1. ročník Prešov Night Run - 5.4.2019
Fotoreport z akcie
FOTO: Majstrovstvá Sveta Fazuľovice 2019
Prvý ročník súťaže vo varení kotlíkovej fazuľovice v rekreačnej oblasti Sigord
Coca-Cola v rámci IIHF Ice Hockey World Championship Trophy Tour navštívi aj Prešov
IIHF Ice Hockey World Championship Trophy bola odhalená verejnosti na štadióne Ondreja Nepelu Mariánom Hossom a Patrikom Eliášom – legendami svetového hokeja a ambasádormi kampane značky Coca-Cola. Teraz sa vďaka značke Coca-Cola vydáva na svoju tour po slovenských mestách, v rámci ktorej navštívi aj Prešov.
Braňo Jobus a Ľuboslav Petruška oslávia už túto sobotu roky abstinencie
Hudobník a spisovateľ Braňo Jobus už po štrnástykrát pozýva na Vítanie jari a oslavu abstinencie.
Regionálne lesnícke dni v Prešove zaujali malých aj veľkých
Regionálne lesnícke dni majú aj v Prešove svoju tradíciu. V apríli, mesiaci lesov sa na Hlavnej ulici už tradične stretávajú malí aj veľkí, aby sa o lesoch a ochrane prírody veľa dozvedeli. Nechýbajú však ani zaujímavé sprievodné aktivity.
FOTO: Akustika / Stromoradie
Fotoreport z koncertu skupiny Akustika v domácom Stromoradí, ktorým sa poďakovala svojim fanúšikom za priazeň na premiérovom klubovom turné.
FOTO: Edo Klena - krst albumu VATA - Stromoradie
Fotoreport z akcie.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Predám
Reality: Predám
Predaj rodinný dom 130 m2, s pozemkom 698 m2, Lažany, okr. Prešov

Na predaj dvojpodlažný rodinný dom, výmera pozemku 698 m2, počet izieb 3, zastavaná plocha 85 m2, úžitková plocha 130 m2, materiál kombinovaný - tehla, kváder, kúrenie plynové - gamat, kozub v obývacej izbe, vlastná studňa, nízke mesačné náklady.

0907030623 | | cena: 76.900,-€
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Prenájom 2- izbový zariadený byt, Prešov, širšie centrum

Na prenájom 2-izbový byt 58 m2, Prešov, širšie centrum. Orientácia V/Z, 1. poschodie, byt je po čiastočnej rekonštrukcii, plastové okná, renovovaná kúpeľňa, kuchynská linka vymenená. Kompletne zariadený. Cena 420, - EUR/ mesiac vrátane energií.

0907030623 | | cena: 420,-€
Reality: Predám
Reality: Predám
Predaj 2 podlažný rodinný dom, pozemok 514 m2, všetky IS, Ľubotice

Na predaj 5 izbový rodinný dom, Ľubotice, okr. Prešv. Postavený v šesťdesiatych rokoch, úžitková plocha cca 200 m2, pozemok 514 m2, v pôvodnom stave.

0907030622 | | cena: 111.900,-€
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Dvojizbový, kompletne zariadený byt v centre Prešova

Pekný, slnečný, zrekonštruovaný a kompletne zariadený byt na druhom poschodí bytového domu s výťahom. Loggia a pivnica k dispozícii, parkovanie pred domom.

+421903602897 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.