Piatok, 20. september 2019
Meniny má Ľuboslav, Ľuboslava | zajtra Matúš

Deň otvorených dverí programu Work&Study od  Unicornu a Unicorn College prilákal stredoškolákov z celého východu

Spoločnosť Unicorn včera (27.3.2019) otvorila dvere pre všetkých, ktorí majú záujem študovať na prestížnej súkromnej vysokej škole Unicorn College v Prahe, pri tom však chcú ostať v rodnom meste. Program Work&Study je zaujímavý aj tým, že študenti môžu dostať štipendium a platenú prácu od prvého ročníka a už popri štúdiu získať praktické skúsenosti z projektov v IT.

Unicorn College - Work&Study
Unicorn College - Work&Study

Okrem prezentácie detailov ponúkaného bakalárskeho programu „Informačné technológie“ mohli študenti zažiť ukážkovú hodinu programovania, po ktorej mali možnosť vypočuť si skúsenosti starších, možno budúcich, spolužiakov.

„Bol som prvák na štátnej vysokej škole. Tu je to oveľa lepšie – máme viac priestoru na sebarealizáciu, učitelia k nám pristupujú individuálne, sú to naozaj profesionáli z praxe, ktorí sa často pri riešení zadaní stávajú našimi partnermi. Môžem tento program len odporučiť, “ hovorí prvák Patrik, ostatní sa pridávajú: „Všetky materiály potrebné na skúšky máme v elektronickej podobe, pohromade. Konzultácie prebiehajú formou webinárov tu, v Prešove. K dispozícii máme interaktívne skriptá, streamované prednášky či podcasty.“

„Je štandardom, že prváci dostanú výkonné notebooky vybavené potrebnou technológiou. Ide o naozaj jedinečný program, ktorý chce tu na východe ponúknuť alternatívu práce v kombinácii so štúdiom na prestížnej súkromnej vysokej škole.“ Uviedol Vadimír Fryk, projektový manažér vo vývojovom centre Unicorn Systems SK v Prešove.

„Chceme prilákať šikovných absolventov primárne technických stredných škôl a gymnázií, ktorí u nás budú pracovať ako programátori a súčasne budú študovať kombinovanou formou na Unicorn College.“ Uviedol Marek Beránek, riaditeľ Unicorn College

„Toto prepájanie štúdia s praxou vnímame ako nutnosť, ak chceme z dlhodobého hľadiska zabrániť tzv. odlivu mozgov. Zároveň sa takto snažíme vychovávať nasledujúce generácie ítečkárov – od testerov, cez analytikov, vývojárov až po manažérov a ponúkať príležitosť pre rast a rozvoj mladých šikovných ľudí, tu na východe.“ Uviedol Richard Schwartz, riaditeľ Unicorn Systems SK a jeden z iniciátorov tohto programu.

Študenti môžu podávať prihlášky priebežne od mája až do polovice septembra 2019, prijímacie konanie prebieha formou pohovorov v priebehu júna, augusta a septembra. Uchádzač o štúdium by mal splniť tieto požiadavky: ukončené stredoškolské vzdelanie maturitnou skúškou a mal by byť motivovaný na štúdium informačných technológií. Viac informácií je dostupných na stránke https://unicorn.com/work-and-study.

Unicorn College - Work&Study
Unicorn College - Work&Study
Mohlo by Vás zaujímať
Univerzita tretieho veku PU otvára sedem nových študijných programov
Aj tento akademický rok ponúka Prešovská univerzita v Prešove (PU) vzdelávanie na Univerzite tretieho veku (UTV). Pre uchádzačov chystá okrem už osvedčených študijných odborov aj nové, ktoré budú zamerané na štúdium liečivých a aromatických rastlín či bezpečnosť v premávke.
Nový školský rok odštartoval aj v Prešove
Nový školský rok sme dnes úspešne odštartovali aj v Prešove. Primátorka mesta Andrea Turčanová a jej 2 zástupcovia sa prihovorili deťom v 7 školských zariadeniach.
Známa herečka otvorila novú sezónu Klubu nadaných detí
S novým školským rokom prichádza už v poradí siedma sezóna činnosti Klubu nadaných detí. Otvorenia novej sezóny sa zhostila známa prešovská herečka Veronika Husovská.
Klub nadaných detí otvára svoje brány
Jedinečný projekt mimoškolského vzdelávania nadaných a talentovaných detí zaznamenáva každoročne obrovský záujem zo strany žiakov základných škôl, rodičov, odbornej i laickej verejnosti.
Prešovská univerzita otvorila nový akademický rok inauguráciou rektora
Prešovská univerzita v Prešove (PU) vstúpila do 23. akademického roka. Podujatie sa nieslo v znamení slávnostnej inaugurácie vedenia univerzity a novozvolených dekanov, ako aj ocenenia tvorivých pracovníkov a študentov.
Inzercia
Reality: Predám
Reality: Predám
Predaj pozemok, OV, výmera 1186 m2, Sabinov

lokalita: blízke centrum , v zastavanom území, prístup po asfaltovej ceste, mimo hlavnej cesty, šírka: cca 32 m v hornej časti a 25 m v dolnej časti, dĺžka: cca 44 m z jednej strany, 40 m z druhej strany. IS v dosahu. pozemok je svahovitý, slnečný, udržiavaný

0907030661 | | cena: 27.000,-€
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Predám
Reality: Predám
Predaj dvojpodlažný rodinný dom na 8 á pozemku, Prešov

Predaj 2-podlažný rodinný dom v Prešove, po rekonštrukcii spodného podlažia a exteriéru domu. Je riešený ako 2 samostatné bytové jednotky. Úžitková plocha: prízemie 120 m2 + poschodie 110 m2 + podpivničenie 120 m2. Vyhľadávaná lokalita.

0907030623 | | cena: 199.000,-€
Reality: Predám
Reality: Predám
Predaj rodinný dom 128 m2, s pozemkom 2456 m2, Malý Šariš, okr. Prešov

Na predaj podpivničený rodinný dom s pozemkom 2456 m2, s garážou s nadstavbou a hospodárskymi budovami, Malý Šariš. Zastavaná plocha 128 m2, úžitková plocha 108 m2, podpivničenie 100 m2, pôjd 90 m2. Dom je riešený ako 3-izbový.

0907030623 | | cena: 156.000,-€
Reality: Predám
Reality: Predám
Predaj rodinný dom na Šidlovci, pozemok 817 m2, Prešov

Na predaj rodinný dom v pôvodnej zástavbe rodinných domov s pozemkom o výmere 817 m2 v časti Šidlovec v Prešove. 5 izbový rodinný dom, úžitková plocha cca 160 m2. V celom dome sú plastové okná, inak pôvodný stav. Všetky IS. Výborná lokalita.

0907030622 | | cena: 159.000,-€
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.