Pondelok, 22. júl 2019
Meniny má Magdaléna | zajtra Oľga

Deň otvorených dverí programu Work&Study od  Unicornu a Unicorn College prilákal stredoškolákov z celého východu

Spoločnosť Unicorn včera (27.3.2019) otvorila dvere pre všetkých, ktorí majú záujem študovať na prestížnej súkromnej vysokej škole Unicorn College v Prahe, pri tom však chcú ostať v rodnom meste. Program Work&Study je zaujímavý aj tým, že študenti môžu dostať štipendium a platenú prácu od prvého ročníka a už popri štúdiu získať praktické skúsenosti z projektov v IT.

Unicorn College - Work&Study
Unicorn College - Work&Study

Okrem prezentácie detailov ponúkaného bakalárskeho programu „Informačné technológie“ mohli študenti zažiť ukážkovú hodinu programovania, po ktorej mali možnosť vypočuť si skúsenosti starších, možno budúcich, spolužiakov.

„Bol som prvák na štátnej vysokej škole. Tu je to oveľa lepšie – máme viac priestoru na sebarealizáciu, učitelia k nám pristupujú individuálne, sú to naozaj profesionáli z praxe, ktorí sa často pri riešení zadaní stávajú našimi partnermi. Môžem tento program len odporučiť, “ hovorí prvák Patrik, ostatní sa pridávajú: „Všetky materiály potrebné na skúšky máme v elektronickej podobe, pohromade. Konzultácie prebiehajú formou webinárov tu, v Prešove. K dispozícii máme interaktívne skriptá, streamované prednášky či podcasty.“

„Je štandardom, že prváci dostanú výkonné notebooky vybavené potrebnou technológiou. Ide o naozaj jedinečný program, ktorý chce tu na východe ponúknuť alternatívu práce v kombinácii so štúdiom na prestížnej súkromnej vysokej škole.“ Uviedol Vadimír Fryk, projektový manažér vo vývojovom centre Unicorn Systems SK v Prešove.

„Chceme prilákať šikovných absolventov primárne technických stredných škôl a gymnázií, ktorí u nás budú pracovať ako programátori a súčasne budú študovať kombinovanou formou na Unicorn College.“ Uviedol Marek Beránek, riaditeľ Unicorn College

„Toto prepájanie štúdia s praxou vnímame ako nutnosť, ak chceme z dlhodobého hľadiska zabrániť tzv. odlivu mozgov. Zároveň sa takto snažíme vychovávať nasledujúce generácie ítečkárov – od testerov, cez analytikov, vývojárov až po manažérov a ponúkať príležitosť pre rast a rozvoj mladých šikovných ľudí, tu na východe.“ Uviedol Richard Schwartz, riaditeľ Unicorn Systems SK a jeden z iniciátorov tohto programu.

Študenti môžu podávať prihlášky priebežne od mája až do polovice septembra 2019, prijímacie konanie prebieha formou pohovorov v priebehu júna, augusta a septembra. Uchádzač o štúdium by mal splniť tieto požiadavky: ukončené stredoškolské vzdelanie maturitnou skúškou a mal by byť motivovaný na štúdium informačných technológií. Viac informácií je dostupných na stránke https://unicorn.com/work-and-study.

Unicorn College - Work&Study
Unicorn College - Work&Study
Mohlo by Vás zaujímať
FOTO: Fragaria Cup 2019 - Vlajkový sprievod a slávnostné otvorenie
2. júla 2019 - Slávnostné otvorenie Fragaria Cup 2019
Memorandum o spolupráci mesta Prešov a Filozofickej fakulty Prešovskej univerzity v Prešove
Prepájanie teórie s praxou je jedným z pilierov kvalitného vzdelania už na úrovni stredných škôl a neskôr, samozrejme, na vyššom stupni vzdelávania. Absolventi, ktorí si už počas štúdia môžu vyskúšať nadobudnuté poznatky sú jednak pripravenejší, a jednak sú do oblasti svojho štúdia viac zainteresovaní.
Ktoré škôlky v Prešove sú cez prázdniny otvorené?
Materské školy v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Prešov budú otvorené aj počas letných prázdnin.
Týždeň vysokoškolákom
Študentskou hymnou Gaudeamus igitur včera Prešovská univerzita v Prešove (PU) slávnostne otvorila 12. ročník Prešovskej detskej univerzity (PDU). Počas celého týždňa čaká na malých vysokoškolákov bohatý program v podobe zážitkového vzdelávania.
Klub nadaných detí prežil parádny školský rok
Vzácni a celebritní hostia, množstvo super aktivít a hlavne stretnutí najmenších absolvoval Klub nadaných detí v Prešove v školskom roku 2018/2019. Prejdite sa s nami jednotlivými stretnutiami.
Inzercia
Reality: Predám
Reality: Predám
Predaj stavebný pozemok s celkovou výmerou 1378 m2, možnosť rozdelenia na 2 pozemky, Župčany

Plocha 1378 m2, hlavná komunikácia asfaltová, k pozemku spevnená makadamová cesta, tvar pozemku obdĺžnik, elektrina v blízkosti pozemku, kanalizácia v hlavnej ceste, vlastný vodovod, plyn v tejto lokalite nie je. Cena 24,50 Eur /m2.

0907030622 | | cena: 25,-€
Reality: Predám
Reality: Predám
Predaj pozemok, OV, výmera 1186 m2, Sabinov

lokalita: blízke centrum , v zastavanom území, prístup po asfaltovej ceste, mimo hlavnej cesty, šírka: cca 32 m v hornej časti a 25 m v dolnej časti, dĺžka: cca 44 m z jednej strany, 40 m z druhej strany. IS v dosahu. pozemok je svahovitý, slnečný, udržiavaný

0907030661 | | cena: 27.000,-€
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Dám do prenájmu kancelárske priestory

Výhodne prenajmeme priestory na podnikanie v širšom centre Prešova. Výborná poloha, parkovanie pri objekte.

+421903602897 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.