Pondelok, 17. február 2020
Meniny má Miloslava | zajtra Jaromír

Deň otvorených dverí programu Work&Study od  Unicornu a Unicorn College prilákal stredoškolákov z celého východu

Spoločnosť Unicorn včera (27.3.2019) otvorila dvere pre všetkých, ktorí majú záujem študovať na prestížnej súkromnej vysokej škole Unicorn College v Prahe, pri tom však chcú ostať v rodnom meste. Program Work&Study je zaujímavý aj tým, že študenti môžu dostať štipendium a platenú prácu od prvého ročníka a už popri štúdiu získať praktické skúsenosti z projektov v IT.

Unicorn College - Work&Study
Unicorn College - Work&Study

Okrem prezentácie detailov ponúkaného bakalárskeho programu „Informačné technológie“ mohli študenti zažiť ukážkovú hodinu programovania, po ktorej mali možnosť vypočuť si skúsenosti starších, možno budúcich, spolužiakov.

„Bol som prvák na štátnej vysokej škole. Tu je to oveľa lepšie – máme viac priestoru na sebarealizáciu, učitelia k nám pristupujú individuálne, sú to naozaj profesionáli z praxe, ktorí sa často pri riešení zadaní stávajú našimi partnermi. Môžem tento program len odporučiť, “ hovorí prvák Patrik, ostatní sa pridávajú: „Všetky materiály potrebné na skúšky máme v elektronickej podobe, pohromade. Konzultácie prebiehajú formou webinárov tu, v Prešove. K dispozícii máme interaktívne skriptá, streamované prednášky či podcasty.“

„Je štandardom, že prváci dostanú výkonné notebooky vybavené potrebnou technológiou. Ide o naozaj jedinečný program, ktorý chce tu na východe ponúknuť alternatívu práce v kombinácii so štúdiom na prestížnej súkromnej vysokej škole.“ Uviedol Vadimír Fryk, projektový manažér vo vývojovom centre Unicorn Systems SK v Prešove.

„Chceme prilákať šikovných absolventov primárne technických stredných škôl a gymnázií, ktorí u nás budú pracovať ako programátori a súčasne budú študovať kombinovanou formou na Unicorn College.“ Uviedol Marek Beránek, riaditeľ Unicorn College

„Toto prepájanie štúdia s praxou vnímame ako nutnosť, ak chceme z dlhodobého hľadiska zabrániť tzv. odlivu mozgov. Zároveň sa takto snažíme vychovávať nasledujúce generácie ítečkárov – od testerov, cez analytikov, vývojárov až po manažérov a ponúkať príležitosť pre rast a rozvoj mladých šikovných ľudí, tu na východe.“ Uviedol Richard Schwartz, riaditeľ Unicorn Systems SK a jeden z iniciátorov tohto programu.

Študenti môžu podávať prihlášky priebežne od mája až do polovice septembra 2019, prijímacie konanie prebieha formou pohovorov v priebehu júna, augusta a septembra. Uchádzač o štúdium by mal splniť tieto požiadavky: ukončené stredoškolské vzdelanie maturitnou skúškou a mal by byť motivovaný na štúdium informačných technológií. Viac informácií je dostupných na stránke https://unicorn.com/work-and-study.

Unicorn College - Work&Study
Unicorn College - Work&Study
Mohlo by Vás zaujímať
Tohtoročný ples Prešovskej univerzity mal humánny rozmer
Reprezentačný ples Prešovskej univerzity v Prešove (PU) patrí k dôležitým spoločenským podujatiam v meste Prešov. Výťažok z tomboly tohtoročného plesu sa rozhodla univerzita venovať ľudom, postihnutým tragickou udalosťou na Mukačevskej ulici.
Ekológovia z Prešovskej univerzity vyšľachtili novú odrodu maku
Výsledkom niekoľkoročného výskumu ekológov z Prešovskej univerzity, pod vedením docenta Jozefa Fejéra, je vyšľachtenie a registrácia novej odrody maku siateho s názvom Azurit. Ten má lepšie parametre úrody a kvality ako registrované odrody.
Základná škola Matice slovenskej oslavuje 50-tku basketbalom
Základná škola Matice slovenskej oslávila polstoročnicu príjemným spomienkovým stretnutím. Výročie školy bolo totiž spojené s oslavou životného jubilea basketbalového trénera Vladimíra Daňa.
Prešov vyhlásil ďalší ročník súťaže Talentov základných škôl regiónu Šariš
Žiaci základných škôl 5. až 9. ročníka sa môžu opäť prihlásiť do súťaže Talent základných škôl regiónu Šariš. Jej 6. ročník vyhlásilo Centrum pedagogicko-psychologického poradenstva a prevencie v Sabinove a mesto Prešov. Súťaž Talentov sa koná pod záštitou Andrey Turčanovej, primátorky mesta Prešov.
Prešovská univerzita bilancuje a predstavuje nové výzvy
Prešovská univerzita v Prešove (PU) sa s počtom študentov takmer 8340 radí medzi najväčšie slovenské univerzity. Aj tento rok si vytýčila viacero cieľov, plánuje revitalizáciu verejného priestranstva pred univerzitou, ale tiež posilniť environmentálnu agendu.
K vynoveným prešovským škôlkam pribudla aj MŠ Sládkovičova
Mesto Prešov pokračuje v rekonštrukciách materských škôl. Obnovou už prešla aj MŠ Sládkovičova. Rekonštrukciu za takmer 140 tisíc eur mesto financovalo z vlastných zdrojov.
Logické myslenie predškolákov preverí Malá Logická Olympiáda
Jemnú motoriku, tvorenie pojmov, pamäť a logické myslenie predškolákov z celého Slovenska už po piaty krát preverí Malá Logická Olympiáda.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.