Piatok, 20. september 2019
Meniny má Ľuboslav, Ľuboslava | zajtra Matúš

Noc s Andersenom

Podujatie Noc s Andersenom prvýkrát zorganizovali roku 2000 dve knihovníčky v Uherskom Hradišti, kedy v ich knižnici prespalo 20 detí.

Počas 18 rokov sa z pôvodne komorného podujatia Noci s Andersenom stalo úspešné medzinárodné podujatie, do ktorého sa zapájajú knižnice nielen v Českej republike a na Slovensku, ale aj v Poľsku, Slovinsku, Chorvátsku, Srbsku, Bulharsku, Grécku, Veľkej Británii, Nemecku, Dánsku, Novom Zélande, Malte, Španielsku, Portugalsku, Švajčiarsku, Francúzsku, Taliansku. Podujatie sa koná vždy v piatok s dátumom blížiacim sa ku dňu narodenín dánskeho rozprávkara – Hansa Christiana Andersena (2. apríl).

Krajská knižnica P. O. Hviezdoslava v Prešove organizuje spoločne s ostatnými knižnicami 29. marca 2019 už svoj 17. ročník. Malí milovníci kníh noc v knižnici dostávajú za odmenu, za pravidelnú návštevu knižnice, za záujem o knihy a čítanie. V Prešove je téma tohtoročnej Noci s Andersenom: Remeslo má zlaté dno a hrať, čítať a súťažiť sa bude na 3 pobočkách knižnice P. O. Hviezdoslava, v Detskej knižnici Slniečko, na pobočke na Sídlisku 3 a v pobočke na Sídlisku Sekčov. Prihlásených takmer 50 detí .

V detskej knižnici Slniečko si deti budú robiť okrem iného zásteru z košele. Háčkovať sa tu spoločne bude koberec zo starých handier. Teta Jarka Harčárová predstaví základy paličkovania solivarskej čipky. Malé výrobky si nocľažníci vyrobia aj z drôtikov, aby si skúsili remeselnú drôtikársku prácu. Šikovnosť svojich prstov si overia pri pletení bez ihlíc na prstoch.

Na pobočku na sídlisko 3 príde aj pernikárka Koľšovská Jarka z Medzan, ktorá okrem iného porozpráva o rôznych postupoch zdobenia a prinesie už upečené perníky, tie si deti spolu s ňou ozdobia. Zavíta tu aj hlavný šéfkuchár Milan Horváth a za kuchársky cech porozpráva o varení a tiež o jedení.

Na sídlisku Sekčov bude pre malých čitateľov pripravených 10 stanovíšť s rôznymi úlohami. Svoje remeselné zručnosti si tak deti preveria v rámci rôznych tvorivých dielní a čo to sa naučia vďaka kvízu o tradičných remeslách. Vyskúšajú si tkanie z bavlniek výsledkom by mal byť tkaný obraz, ktorý si deti odnesú na pamiatku Noci s Andersemom domov. Nebudú chýbať rozprávky a jednoduché tradičné hudobné hry ako metlový tanec a podobne.

Mohlo by Vás zaujímať
Univerzita tretieho veku PU otvára sedem nových študijných programov
Aj tento akademický rok ponúka Prešovská univerzita v Prešove (PU) vzdelávanie na Univerzite tretieho veku (UTV). Pre uchádzačov chystá okrem už osvedčených študijných odborov aj nové, ktoré budú zamerané na štúdium liečivých a aromatických rastlín či bezpečnosť v premávke.
Nový školský rok odštartoval aj v Prešove
Nový školský rok sme dnes úspešne odštartovali aj v Prešove. Primátorka mesta Andrea Turčanová a jej 2 zástupcovia sa prihovorili deťom v 7 školských zariadeniach.
Známa herečka otvorila novú sezónu Klubu nadaných detí
S novým školským rokom prichádza už v poradí siedma sezóna činnosti Klubu nadaných detí. Otvorenia novej sezóny sa zhostila známa prešovská herečka Veronika Husovská.
Klub nadaných detí otvára svoje brány
Jedinečný projekt mimoškolského vzdelávania nadaných a talentovaných detí zaznamenáva každoročne obrovský záujem zo strany žiakov základných škôl, rodičov, odbornej i laickej verejnosti.
Prešovská univerzita otvorila nový akademický rok inauguráciou rektora
Prešovská univerzita v Prešove (PU) vstúpila do 23. akademického roka. Podujatie sa nieslo v znamení slávnostnej inaugurácie vedenia univerzity a novozvolených dekanov, ako aj ocenenia tvorivých pracovníkov a študentov.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Predám
Reality: Predám
Predaj rodinný dom 130 m2, s pozemkom 698 m2, Lažany, okr. Prešov

Predaj dvojpodlažný rodinný dom na 7 á pozemku v obci Lažany, okr. Prešov. Dom je riešený ako 3 - izbový. Nízke mesačné náklady. Dobrá dostupnosť do Prešova.

0907030623 | | cena: 74.900,-€
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Dám do prenájmu kancelárske priestory

Výhodne prenajmeme priestory na podnikanie v širšom centre Prešova. Výborná poloha, parkovanie pri objekte.

+421903602897 | | cena: dohodou
Reality: Predám
Reality: Predám
Predaj dvojpodlažný rodinný dom na 8 á pozemku, Prešov

Predaj 2-podlažný rodinný dom v Prešove, po rekonštrukcii spodného podlažia a exteriéru domu. Je riešený ako 2 samostatné bytové jednotky. Úžitková plocha: prízemie 120 m2 + poschodie 110 m2 + podpivničenie 120 m2. Vyhľadávaná lokalita.

0907030623 | | cena: 199.000,-€
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.