Pondelok, 22. júl 2019
Meniny má Magdaléna | zajtra Oľga

Noc s Andersenom

Podujatie Noc s Andersenom prvýkrát zorganizovali roku 2000 dve knihovníčky v Uherskom Hradišti, kedy v ich knižnici prespalo 20 detí.

Počas 18 rokov sa z pôvodne komorného podujatia Noci s Andersenom stalo úspešné medzinárodné podujatie, do ktorého sa zapájajú knižnice nielen v Českej republike a na Slovensku, ale aj v Poľsku, Slovinsku, Chorvátsku, Srbsku, Bulharsku, Grécku, Veľkej Británii, Nemecku, Dánsku, Novom Zélande, Malte, Španielsku, Portugalsku, Švajčiarsku, Francúzsku, Taliansku. Podujatie sa koná vždy v piatok s dátumom blížiacim sa ku dňu narodenín dánskeho rozprávkara – Hansa Christiana Andersena (2. apríl).

Krajská knižnica P. O. Hviezdoslava v Prešove organizuje spoločne s ostatnými knižnicami 29. marca 2019 už svoj 17. ročník. Malí milovníci kníh noc v knižnici dostávajú za odmenu, za pravidelnú návštevu knižnice, za záujem o knihy a čítanie. V Prešove je téma tohtoročnej Noci s Andersenom: Remeslo má zlaté dno a hrať, čítať a súťažiť sa bude na 3 pobočkách knižnice P. O. Hviezdoslava, v Detskej knižnici Slniečko, na pobočke na Sídlisku 3 a v pobočke na Sídlisku Sekčov. Prihlásených takmer 50 detí .

V detskej knižnici Slniečko si deti budú robiť okrem iného zásteru z košele. Háčkovať sa tu spoločne bude koberec zo starých handier. Teta Jarka Harčárová predstaví základy paličkovania solivarskej čipky. Malé výrobky si nocľažníci vyrobia aj z drôtikov, aby si skúsili remeselnú drôtikársku prácu. Šikovnosť svojich prstov si overia pri pletení bez ihlíc na prstoch.

Na pobočku na sídlisko 3 príde aj pernikárka Koľšovská Jarka z Medzan, ktorá okrem iného porozpráva o rôznych postupoch zdobenia a prinesie už upečené perníky, tie si deti spolu s ňou ozdobia. Zavíta tu aj hlavný šéfkuchár Milan Horváth a za kuchársky cech porozpráva o varení a tiež o jedení.

Na sídlisku Sekčov bude pre malých čitateľov pripravených 10 stanovíšť s rôznymi úlohami. Svoje remeselné zručnosti si tak deti preveria v rámci rôznych tvorivých dielní a čo to sa naučia vďaka kvízu o tradičných remeslách. Vyskúšajú si tkanie z bavlniek výsledkom by mal byť tkaný obraz, ktorý si deti odnesú na pamiatku Noci s Andersemom domov. Nebudú chýbať rozprávky a jednoduché tradičné hudobné hry ako metlový tanec a podobne.

Mohlo by Vás zaujímať
FOTO: Fragaria Cup 2019 - Vlajkový sprievod a slávnostné otvorenie
2. júla 2019 - Slávnostné otvorenie Fragaria Cup 2019
Memorandum o spolupráci mesta Prešov a Filozofickej fakulty Prešovskej univerzity v Prešove
Prepájanie teórie s praxou je jedným z pilierov kvalitného vzdelania už na úrovni stredných škôl a neskôr, samozrejme, na vyššom stupni vzdelávania. Absolventi, ktorí si už počas štúdia môžu vyskúšať nadobudnuté poznatky sú jednak pripravenejší, a jednak sú do oblasti svojho štúdia viac zainteresovaní.
Ktoré škôlky v Prešove sú cez prázdniny otvorené?
Materské školy v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Prešov budú otvorené aj počas letných prázdnin.
Týždeň vysokoškolákom
Študentskou hymnou Gaudeamus igitur včera Prešovská univerzita v Prešove (PU) slávnostne otvorila 12. ročník Prešovskej detskej univerzity (PDU). Počas celého týždňa čaká na malých vysokoškolákov bohatý program v podobe zážitkového vzdelávania.
Klub nadaných detí prežil parádny školský rok
Vzácni a celebritní hostia, množstvo super aktivít a hlavne stretnutí najmenších absolvoval Klub nadaných detí v Prešove v školskom roku 2018/2019. Prejdite sa s nami jednotlivými stretnutiami.
Inzercia
Reality: Predám
Reality: Predám
Predaj 2 podlažný rodinný dom, pozemok 514 m2, všetky IS, Ľubotice

5 izbový rodinný dom, základy domu kameň, stavebný materiál zmiešaný, úžitková plocha cca 200 m2. Plynové vykurovanie, rovinatý pozemok. Rodinný dom je v pôvodnom stave.

0907030622 | | cena: 111.900,-€
Reality: Predám
Reality: Predám
Predaj 3 izbový byt, 66 m2, ulica Volgogradská, Prešov

Sídlisko III, vyhľadávaná lokalita s výbornou občianskou vybavenosťou , 66m2 + lodžia 4m2, pivnica cca 6m2, poschodie 5 z 8, čiastočná rekonštrukcia, dobré dispozičné riešenie

0907030758 | | cena: 85.000,-€
Reality: Predám
Reality: Predám
Predaj pozemok, OV, výmera 1186 m2, Sabinov

lokalita: blízke centrum , v zastavanom území, prístup po asfaltovej ceste, mimo hlavnej cesty, šírka: cca 32 m v hornej časti a 25 m v dolnej časti, dĺžka: cca 44 m z jednej strany, 40 m z druhej strany. IS v dosahu. pozemok je svahovitý, slnečný, udržiavaný

0907030661 | | cena: 27.000,-€
Reality: Predám
Reality: Predám
Predaj stavebný pozemok 1476 m2, Fintice, okres Prešov

lokalita: obec Fintice, v zastavanom území, prístup po asfaltovej ceste, mimo hlavnej cesty. IS:elektrina v dosahu, plyn v dosahu, obecný vodovod v dosahu, kanalizácia - žumpa. Pozemok je mierne svahovitý, slnečný, v blízkosti lesa, ideálna orientácia.

0907030661 | | cena: 38,-€
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Dám do prenájmu kancelárske priestory

Výhodne prenajmeme priestory na podnikanie v širšom centre Prešova. Výborná poloha, parkovanie pri objekte.

+421903602897 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.