Štvrtok, 20. jún 2019
Meniny má Valéria | zajtra Alojz

Ocenený Milan Tomčo

Prešovčan Milan Tomčo získal čestný titul Zaslúžilý člen DPO SR. Gratulujeme.

Najvyššie vyznamenanie Dobrovoľnej požiarnej ochrany SR – čestný titul Zaslúžilý člen DPO SR bolo 2. apríla 2019 v Žiline odovzdané novým držiteľom z rúk prezidenta DPO SR Pavla Ceľucha. Prítomný bol aj prezident Hasičského a záchranného zboru Alexander Nejedlý a generálny sekretár DPO SR Vendelín Horváth. Za DHZ Prešov bol ocenený Milan Tomčo. Gratulujeme.

Pán Milan Tomčo sa narodil 13. marca 1959 v obci Ruská Voľa.
Po ukončení základnej školy študoval na strednej priemyselnej škole elektrotechnickej v Prešove, odbor energetika a elektrické stroje a prístroje. V roku 1980 sa zamestnal v ZPA Prešov ako revízny a požiarny technik, od roku 1992 až do roku 2006 vykonával funkciu vedúceho útvaru obrany, ochrany, bezpečnosti pri práci a technika požiarnej ochrany. V súčasnosti pracuje ako živnostník v oblasti elektrotechnik špecialista a autorizovaný bezpečnostný technik.

Do radov dobrovoľných hasičov vstúpil v roku 1976 vo svojej rodnej obci, po nástupe do zamestnania sa preregistroval do závodného zboru v ZPA Prešov. Ako aktívny člen DHZ si získal dôveru členskej základne a v roku 1981 si ho členovia zvolili za tajomníka, túto funkciu vykonával do roku 2006, kedy zanikol závodný hasičský zbor. Pán Tomčo prestúpil do DHZ Prešov a už v roku 2007 si ho členovia zvolili za predsedu DHZ Prešov, túto funkciu vykonával do roku 2012.

Počas svojho dlhoročného členstva zastával významné funkcie aj v územnej organizácii DPO SR Prešov. Jedno volebné obdobie bol členom Okresnej kontrolnej a revíznej komisie, od roku 2002 bol členom pléna a Predsedníctva OV DPO. Od roku 2007 až do roku 2017 vykonával funkciu podpredseda – okresný veliteľ. Od roku 2017 je členom Preventívno výchovnej komisie.

V rokoch 2002 – 2012 bol členom Snemu DPO SR, členom KV DPO SR a členom Republikovej preventívno výchovnej komisie bol do roku 2017.

Pán Tomčo má bohaté skúsenosti a odbornosť, ktorú získal štúdiom, v roku 1984 - 1985 študoval na odbornej škole Požiarnej ochrany Ministerstva vnútra v Žiline so zameraním na zisťovanie príčin požiaru a požiarnu prevenciu. V rokoch 1987 – 1989 navštevoval školu civilnej ochrany v Kutnej Hore.

Ako súťažiaci veliteľ za ZPA Prešov sa zúčastňoval súťaži nielen v rámci okresu a kraja, ale súťažné družstvo pod jeho vedením sa zúčastnilo aj na Národnom kole v Šuranoch, na ktorom sa umiestnili na 2. mieste.

Pán Tomčo bol aj aktívny športovec, hral futbal za obec Kojatice v najvyššej okresnej súťaži, v roku 1984 sa zúčastnil Košického maratónu.

Za svoju dlhoročnú prácu na úseku dobrovoľnej požiarnej ochrany bol ocenený medailami Za príkladnú prácu, Za zásluhy, v roku 2001 medailou Miroslava Schmidta Za zásluhy o výcvik, v roku 2009 medailou Za mimoriadne zásluhy a v roku 2017 medailou sv. Floriána.

Územný výbor DPO SR v Prešove odporučil Prezídiu DPO SR, udeliť pánovi Milanovi Tomčovi za jeho vyše 40 ročnú aktívnu prácu v DPO najvyššie ocenenie titul - Zaslúžilý člen DPO SR.

Mohlo by Vás zaujímať
Stredoškoláci zorganizovali benefičný hudobný festival, aby pomohli spolužiakovi v jeho ťažkom boji. Tentokrát pomôžu športovcovi s rázštepom chrbtice.
Prešovský jednodňový, benefičný hudobný festival Gjarfest sa bude konať 26.6.2019 v jazdeckom areáli na Sídlisku III. Organizujú ho angažovaní študenti, ktorí už na predošlom ročníku dokázali vyzbierať tisíce eur pre svojho spolužiaka Samka, ktorý po vážnom úraze skončil kompletne ochrnutý na invalidnom vozíku. Tento rok sa aj on zapojil do organizácie festivalu, aby mohol pomoc posunúť ďalej.
Pôrodná asistentka pedagogička z Prešovskej univerzity získala Biele srdce
Slovenská komora sestier a pôrodníckych asistentiek udeľovala už po dvanástykrát Biele srdce. Prestížne ocenenie za obetavosť, starostlivosť a ľudskosť si prevzala aj PaedDr. Mgr. Helena Galdunová, PhD. z Fakulty zdravotníckych odborov Prešovskej univerzity v Prešove (FZO PU).
Poznáme nové Hviezdy Prešova
Počas Dní mesta Prešov 2019 sme spoznali nové prešovské „hviezdy“. Úspešní žiaci prešovských škôl si prevzali ocenenia z rúk JUDr. Vladimíra Feľbabu, zástupcu primátorky mesta Prešov a PaedDr. Jitky Semivanovej, vedúcej Oddelenia školstva, mládeže a športu MsÚ v Prešove.
Gréckokatolícka charita Prešov: V Prešove sa do dobrovoľníckej činnosti zapojili aj ľudia bez domova
Do III. ročníka festivalu priateľstva a dobrovoľníckej činnosti „Milujem svoje mesto – Milujem svoj kraj 2019“ sa aktívne zapojili aj ľudia bez domova. Klienti Gréckokatolíckej charity Prešov (GKCH) pomohli pri úprave a skrášlení mesta Prešov. V utorok 21. mája vyčistili okolie pobytových zariadení a vyzbierali niekoľko vriec odpadkov.
Divadelná kvapka krvi: Keď je v hlavnej úlohe ľudský život
Premýšľali ste niekedy nad tým, čo sa deje v divadle predtým ako sa začne večerné predstavenie? Pozývame vás nielen presvedčiť sa osobne, ale urobiť aj dobrý skutok. V týždni od 10. júna do 14. júna 2019 môžete darovať krv v rámci Divadelnej kvapky krvi.
Rektor zablahoželal univerzitným oslávencom
Pri príležitosti životných jubileí zamestnancov Prešovskej univerzity v Prešove (PU) sa v priebehu týždňa na pôde rektorátu uskutočnilo tradičné priateľské stretnutie, na ktorom rektor univerzity zablahoželal všetkým oslávencom s 50. , 60. a 70. výročím narodenín.
Gréckokatolícka charita Prešov opätovne zmapuje dobrotu počas Národného týždňa charity
Gréckokatolícka charita Prešov (GKCH) sa zapája do iniciatívy NÁRODNÝ TÝŽDEŇ CHARITY. Po úspešnom prvom ročníku ju opätovne pripravujú arci/diecézne charity Slovenskej katolíckej charity. V dňoch 9. až 16. júna 2019 plánujú v diecézach intenzívnejšie upriamiť pozornosť na sociálne odkázaných ľudí. Iniciatívou ukážu služby aj tých, ktorí pomáhajú tisíckam ľudí v núdzi.
Inzercia
Reality: Predám
Reality: Predám
Predaj rodinný dom 130 m2, s pozemkom 698 m2, Lažany, okr. Prešov

Na predaj trojizbový, dvojpodlažný rodinný dom, Lažany, okr. Prešov, zastavaná plocha 85 m2, úžitková plocha 130 m2, všetky IS, nízke mesačné náklady. Pôvodný stav.

0907030623 | | cena: 74.900,-€
Reality: Predám
Reality: Predám
Predaj stavebný pozemok 1476 m2, Fintice, okres Prešov

lokalita: obec Fintice, v zastavanom území, prístup po asfaltovej ceste, mimo hlavnej cesty. IS:elektrina v dosahu, plyn v dosahu, obecný vodovod v dosahu, kanalizácia - žumpa. Pozemok je mierne svahovitý, slnečný, v blízkosti lesa, ideálna orientácia.

0907030661 | | cena: 38,-€
Reality: Predám
Reality: Predám
Predaj 2 podlažný rodinný dom, pozemok 514 m2, všetky IS, Ľubotice, okr. Prešov

Na predaj 5 izbový rodinný dom, postavený v šesťdesiatych rokoch, základy domu kameň, stavebný materiál zmiešaný, úžitková plocha cca 200 m2, plynové vykurovanie. Rodinný dom je v pôvodnom stave. Žiadaná lokalita

0907030622 | | cena: 111.900,-€
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Dvojizbový, kompletne zariadený byt v centre Prešova

Dvojizbový, kompletne zariadený a zrekonštruovaný byt s loggiou v centre Prešova. Byt je na 2. poschodí kompletne zrekonštruovaného bytového domu s výťahom. Výborná poloha, parkovanie pred domom.

+421903602897 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.