Streda, 16. október 2019
Meniny má Vladimíra | zajtra Hedviga

Ocenený Milan Tomčo

Prešovčan Milan Tomčo získal čestný titul Zaslúžilý člen DPO SR. Gratulujeme.

Najvyššie vyznamenanie Dobrovoľnej požiarnej ochrany SR – čestný titul Zaslúžilý člen DPO SR bolo 2. apríla 2019 v Žiline odovzdané novým držiteľom z rúk prezidenta DPO SR Pavla Ceľucha. Prítomný bol aj prezident Hasičského a záchranného zboru Alexander Nejedlý a generálny sekretár DPO SR Vendelín Horváth. Za DHZ Prešov bol ocenený Milan Tomčo. Gratulujeme.

Pán Milan Tomčo sa narodil 13. marca 1959 v obci Ruská Voľa.
Po ukončení základnej školy študoval na strednej priemyselnej škole elektrotechnickej v Prešove, odbor energetika a elektrické stroje a prístroje. V roku 1980 sa zamestnal v ZPA Prešov ako revízny a požiarny technik, od roku 1992 až do roku 2006 vykonával funkciu vedúceho útvaru obrany, ochrany, bezpečnosti pri práci a technika požiarnej ochrany. V súčasnosti pracuje ako živnostník v oblasti elektrotechnik špecialista a autorizovaný bezpečnostný technik.

Do radov dobrovoľných hasičov vstúpil v roku 1976 vo svojej rodnej obci, po nástupe do zamestnania sa preregistroval do závodného zboru v ZPA Prešov. Ako aktívny člen DHZ si získal dôveru členskej základne a v roku 1981 si ho členovia zvolili za tajomníka, túto funkciu vykonával do roku 2006, kedy zanikol závodný hasičský zbor. Pán Tomčo prestúpil do DHZ Prešov a už v roku 2007 si ho členovia zvolili za predsedu DHZ Prešov, túto funkciu vykonával do roku 2012.

Počas svojho dlhoročného členstva zastával významné funkcie aj v územnej organizácii DPO SR Prešov. Jedno volebné obdobie bol členom Okresnej kontrolnej a revíznej komisie, od roku 2002 bol členom pléna a Predsedníctva OV DPO. Od roku 2007 až do roku 2017 vykonával funkciu podpredseda – okresný veliteľ. Od roku 2017 je členom Preventívno výchovnej komisie.

V rokoch 2002 – 2012 bol členom Snemu DPO SR, členom KV DPO SR a členom Republikovej preventívno výchovnej komisie bol do roku 2017.

Pán Tomčo má bohaté skúsenosti a odbornosť, ktorú získal štúdiom, v roku 1984 - 1985 študoval na odbornej škole Požiarnej ochrany Ministerstva vnútra v Žiline so zameraním na zisťovanie príčin požiaru a požiarnu prevenciu. V rokoch 1987 – 1989 navštevoval školu civilnej ochrany v Kutnej Hore.

Ako súťažiaci veliteľ za ZPA Prešov sa zúčastňoval súťaži nielen v rámci okresu a kraja, ale súťažné družstvo pod jeho vedením sa zúčastnilo aj na Národnom kole v Šuranoch, na ktorom sa umiestnili na 2. mieste.

Pán Tomčo bol aj aktívny športovec, hral futbal za obec Kojatice v najvyššej okresnej súťaži, v roku 1984 sa zúčastnil Košického maratónu.

Za svoju dlhoročnú prácu na úseku dobrovoľnej požiarnej ochrany bol ocenený medailami Za príkladnú prácu, Za zásluhy, v roku 2001 medailou Miroslava Schmidta Za zásluhy o výcvik, v roku 2009 medailou Za mimoriadne zásluhy a v roku 2017 medailou sv. Floriána.

Územný výbor DPO SR v Prešove odporučil Prezídiu DPO SR, udeliť pánovi Milanovi Tomčovi za jeho vyše 40 ročnú aktívnu prácu v DPO najvyššie ocenenie titul - Zaslúžilý člen DPO SR.

Mohlo by Vás zaujímať
FOTO: Za Slušné Slovensko
Je to 19 mesiacov po vražde. No my nesmieme zabudnúť. Fotoreport z akcie.
Sto rokov odvážnej Prešovčanky
Medzi storočných oslávencov sa v tomto roku zaradila aj pani Alžbeta Vjaterová. Prešovčanka počas svojho života prekonávala množstvo prekážok, no vždy bola pre svoju rodinu vzorom odvahy a pevného charakteru.
Podozrenie na podvody pri DPH
Predbežná škoda vo výške takmer 2 mil. eur, podozrenie z neoprávneného odpočítavania dane z pridanej hodnoty a zaistenie viacerých účtovných dokladov. To je výsledok ostatného zásahu Kriminálneho úradu finančnej správy vo viacerých bratislavských spoločnostiach.
Úradníci vyčistili les od odpadkov
Dobrovoľnícke práce úradníkov, zamestnancov mestských organizácii či zamestnancov pivovaru Šariš pokračujú vo Veľkom Šariši znova. Tentokrát sa pustili do čistenia lesa v mestskej časti Kanaš. Po vyčistených zastávkach, natretí mostu, výsadbe kvetov, teraz vyzbierali množstvo odpadkov v lese.
Konať dobro a pomáhať nie je prežitok ani v Prešove
Prešovské dobrovoľnícke centrum, o.z. už po 12-ty raz spojilo mimovládne neziskové organizácie, školy, CVČ a ďalšie subjekty v Prešovskom kraji s dobrovoľníkmi. Tí počas septembra venovali svoj čas, energiu i schopnosti na to, aby sa v rôznych mestách a obciach mohli uskutočniť zaujímavé podujatia pre dobrú vec.
Máte po štyridsiatke a cítite sa ako starší človek?
V roku 1990 vyhlásila Organizácia Spojených národov 1. október za Medzinárodný deň starších ľudí. Správy o demografickom vývoji neľútostne konštatujú, že populácia starne a to prináša hospodárske a sociálne výzvy počínajúc pracovným trhom až po zdravotnú starostlivosť a služby.
eKasa prináša podnikateľom výhody, na ktoré neboli zvyknutí
Projekt eKasa rozšíril aj proklientske opatrenia finančnej správy. Finančná správa priebežne vyhodnocuje informácie zo systému eKasa.
Inzercia
Reality: Predám
Reality: Predám
Predaj rodinný dom na Šidlovci, pozemok 817 m2, Prešov

Na predaj rodinný dom v pôvodnej zástavbe rodinných domov s pozemkom o výmere 817 m2 v časti Šidlovec v Prešove. 5 izbový rodinný dom, úžitková plocha cca 160 m2. V celom dome sú plastové okná, inak pôvodný stav. Všetky IS. Výborná lokalita.

0907030622 | | cena: 159.000,-€
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Predám
Reality: Predám
Predaj rodinný dom 128 m2, s pozemkom 2456 m2, Malý Šariš, okr. Prešov

Na predaj podpivničený rodinný dom s pozemkom 2456 m2, s garážou s nadstavbou a hospodárskymi budovami, Malý Šariš. Zastavaná plocha 128 m2, úžitková plocha 108 m2, podpivničenie 100 m2, pôjd 90 m2. Dom je riešený ako 3-izbový.

0907030623 | | cena: 156.000,-€
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.