Streda, 26. jún 2019
Meniny má Adriana | zajtra Ladislav, Ladislava

Hudobné konfrontácie 2019

Vyhodnotenie regionálnej súťažnej prehliadky hudobného folklóru mládeže a dospelých

V koordinácii s celoštátnou postupovou súťažnou prehliadkou hudobného folklóru Vidiečanova Habovka, ktorej vyhlasovateľom je Národné osvetové centrum v Bratislave, uskutočnilo Divadlo Jonáša Záborského – útvar osvetovej činnosti v Prešove dňa 7. apríla 2019 na Malej scéne DJZ v Prešove regionálnu súťažnú prehliadku hudobného folklóru mládeže a dospelých, ktorá sa konala pod názvom HUDOBNÉ KONFRONTÁCIE 2019.

Na súťažnej prehliadke sa predstavilo 13 speváckych skupín, 4 sólisti speváci, 1 duet, 1 sólista inštrumentalista a 2 ľudové hudby. Spolu účinkovalo cca 180 účinkujúcich.

Súťažné vystúpenia hodnotila odborná porota v zložení: Július Selčan, PhDr. Jana Pitková a Radovan Klein. Predseda poroty Július Selčan zhodnotil súťažnú prehliadku takto: „Vedľa ostrieľaných folklórnych súborov, speváckych skupín, sólistov dochádza k výmene generácií, nastupuje mladá generácia (ŽSS Milpošanka a ŽSS Šarišan), ktorá svojim entuziazmom, nasadením a prístupom posúva úroveň veľmi vysoko. Spevy zahrňali všetky atributy speváckeho výkonu, ktorý zahrňal agogiku, dynamiku, všetky výrazové prostriedky, ktoré posúvajú spevácky výkon. Pre umocnenie sólových speváckych výkonov, by bolo potrebné ich ozvučiť. Veľmi kladne a pozítivne sa predstavili svojimi výkonmi aj ľudové hudby Jablonečka z Pečovskej Novej Vsi a Pridaň z Víťaza. Vďaka patrí aj pracovníkom DJZ-ÚOČ, ktorí sa pričinili o zviditeľnovanie hudobného folklóru medzi širokú verejnosť, čo sa ukázalo aj na počte prihlásených folklórnych súborov a skupín.“

Po súťažnej časti a vyhlásení výsledkov, odovzdaní diplomov a vecných cien, sa uskutočnil odborný seminár za účasti vedúcich jednotlivých kolektívov, sólistov a členov odbornej poroty, kde boli analyzované konkrétne výsledky.

Celé podujatie bolo zaznamenané na DVD nosiči, ktorý je archivovaný v DJZ – útvare osvetovej činnosti v Prešove.

VÝSLEDKY:

Kategória - ľudové hudby:
Zlaté pásmo s postupom:
ĽH JABLONEČKA, Pečovská Nová Ves

Zlaté pásmo s návrhom na postup:
ĽH PRIDAŇ, Víťaz

Kategória - spevácke skupiny:
Zlaté pásmo s postupom:
ŽSS ŠARIŠAN, Prešov
ŽSS SABINOVČAN, Sabinov

Zlaté pásmo s návrhom na postup:
ŽSS PRIDAŇ, Víťaz
ŽSS MILPOŠANKA, Milpoš
Zlaté pásmo:
ŽSS ZÁBORSKÝ, Župčany
ŽSS JOŽKA PRÍHODU, Petrovany
MSS SUCHE KARKI, Prešov
MSS ŠARIŠAN, Prešov

Strieborné pásmo:
MSS ZÁBORSKÝ, Župčany
MSS JOŽKA PRÍHODU, Petrovany
MSS MILPOŠAN, Milpoš
ŽSS KANAŠSKE DZIVEČKI, V. Šariš – Kanaš
MSS BREŽINA, Bertotovce

Kategória - sólisti speváci:
Zlaté pásmo s postupom:
Ján Kvašňák, Jakubová Voľa

Zlaté pásmo:
Margita Rusnáková a Jozef Germuška, Župčany
Jaroslava Kuchariková-Jenčová, Víťaz

Strieborné pásmo:
Tomáš Piga, Petrovany
Denisa Čekanova, Jakubová Voľa

Kategória - sólisti inštrumentalisti:
Zlaté pásmo s postupom:
Vladimír Vaľuš, Pečovská Nová Ves

Ján Kvašňák

Ján Kvašňák
ĽH Jablonečka

ĽH Jablonečka
ĽH Pridaň

ĽH Pridaň
Vladimír Vaľuš

Vladimír Vaľuš
ŽSS Milpošanka

ŽSS Milpošanka
ŽSS Pridaň

ŽSS Pridaň
ŽSS Sabinovčan

ŽSS Sabinovčan
ŽSS Šarišan

ŽSS Šarišan
Mohlo by Vás zaujímať
Filmová noc na hrade je tu opäť a prináša novinky a tradičnú filmovú pohodu
Už po ôsmy krát sa môžu návštevníci v čase od 19. do 21. júla 2019 vybrať na hrad Šariš s tým, že okrem nádhernej prírody a výhľadu uvidia zaujímavé filmy, prežijú čas v prírode s partiou, ktorá zdieľa spoločný zámer a to je film. Ak chce návštevník či divák prepojiť lásku k prírode, miernu turistiku, stanovanie pod hviezdami, dobré filmy a kvalitnú kultúru, festival je určený práve jemu
Rock Pod Kameňom 2019 si užije rockové bohyne
Začiatkom júna nám počasie prinieslo ostré slnečné lúče, čo prebúdza chuť oddychovať a myslieť na hudobné festivaly. Rovnako ako toto horúce počasie nás aj tento rok na festivale Rock pod Kameňom rozpália z pódia žeravé rockové bohyne. Svoje brány po roku čakania znova otvorí jedinečný rockový festival na Slovenku, Rock pod Kameňom. Po 17-krát uvedie mesto Snina do priestorov unikátnej rekreačnej oblasti Sninské Rybníky svetové rockové hviezdy.
Dobrý festival pripravil bohatý hudobný a sprievodný program pre deti aj dospelých!
Dobrý festival otvorí svoje brány už 14.6.2019 – 16.6.2019 na Delni v Prešove! Okrem nabitého hudobného programu organizátori pripravili aj bohatý sprievodný program pre deti aj dospelých.
Dobrý Festival 2019 - piatok 14.6.
Fotoreport z prvého dňa
Kino Pocity premietne filmy pod hviezdnou oblohou
Milovníci kvalitných filmov si prídu v lete v Prešove na svoje. Kino Pocity počas júna, júla a augusta zorganizuje 13 premietaní v záhradnom kine, nachádzajúcom sa za kinom Scala na Masarykovej ulici.
Dobrý Festival 2019 - sobota 15.6.
Druhý festivalový deň našimi očami
Dobrý Festival očami Janette
Dobrý Festival očami Janette
Inzercia
Reality: Predám
Reality: Predám
Predaj 3 izbový byt, 66 m2, ulica Volgogradská, Prešov

Sídlisko III, vyhľadávaná lokalita s výbornou občianskou vybavenosťou , 66m2 + lodžia 4m2, pivnica cca 6m2, poschodie 5 z 8, čiastočná rekonštrukcia, dobré dispozičné riešenie

0907030758 | | cena: 85.000,-€
Reality: Predám
Reality: Predám
Predaj stavebný pozemok 1476 m2, Fintice, okres Prešov

lokalita: obec Fintice, v zastavanom území, prístup po asfaltovej ceste, mimo hlavnej cesty. IS:elektrina v dosahu, plyn v dosahu, obecný vodovod v dosahu, kanalizácia - žumpa. Pozemok je mierne svahovitý, slnečný, v blízkosti lesa, ideálna orientácia.

0907030661 | | cena: 38,-€
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Dám do prenájmu kancelárske priestory

Výhodne prenajmeme priestory na podnikanie v širšom centre Prešova. Výborná poloha, parkovanie pri objekte.

+421903602897 | | cena: dohodou
Reality: Predám
Reality: Predám
V Kanaši nový rodinný dom na predaj ZNÍŽENÁ CENA

Ponúkame na predaj nový rodinný dom s terasou a samostane stojacou garážou na pozemku o výmere 1058 m2, nachádzajúci sa v kľudnej a tichej lokalite priamo pod lesom s dobrým prístupom. IS mestky vodovod, vl. studňa, elektrina a kanál. DOHODA NA CENE.

0903670564 | | cena: 134.999,-€
Reality: Predám
Reality: Predám
Predaj rodinný dom 130 m2, s pozemkom 698 m2, Lažany, okr. Prešov

Na predaj trojizbový, dvojpodlažný rodinný dom, Lažany, okr. Prešov, zastavaná plocha 85 m2, úžitková plocha 130 m2, všetky IS, nízke mesačné náklady. Pôvodný stav.

0907030623 | | cena: 74.900,-€
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.