Sobota, 20. júl 2019
Meniny má Iľja, Eliáš | zajtra Daniel

Akustika pozýva na afterparty k úspešnému turné

Na Zelený štvrtok pripravila prešovská skupina Akustika bonusový koncert v domácom Stromoradí, ktorým sa chce poďakovať svojim fanúšikom za priazeň na premiérovom klubovom turné.

Aby tento večer okorenili, pozvali si ako hosťa skupinu Konekshan z Bratislavy, ktorá tak bude mať na východe Slovenska svoju koncertnú premiéru. Album Zastavme svet, ktorému je turné venované postúpil do finále Radio_Head Awards, bude tvoriť väčšinu koncertného repertoáru Prešovčanov.
„Tak ako je na olympiáde otvárací ceremoniál, nesmie chýbať ani zatvárací ceremoniál. Tu na Stromoradí sme to celé začali, odštartovali, bolo to krásne, preto sme sa rozhodli to tu aj ukončiť. Tento koncert je poďakovanie pre ľudí, ktorí nás prišli podporiť ako aj tých, ktorí sa nedostali dnu, prípadne takých, ktorí si to chcú zopakovať. Nebude to presne to isté a tešíme sa, že naše pozvanie prijala kapela Konekshan z Bratislavy, “ pozýva Peter Kovalčík na afterparty k turné Akustiky.

Kapela si v deviatich mestách pozrela svoju fanúšikovskú základňu, ktorá nie je vôbec zanedbateľná a tak Prešovčania sľubujú, že si turné opäť zopakujú. Dôkazom ich podpory boli nielen návštevnosti na koncertoch, ale aj to, že počas turné poslali priaznivci kapely svojimi hlasmi Akustiku do finále Radio_Head Awards. „Nikto z nás s tým nerátal. Neotravovali sme ľudí súkromnými správami, aby za nás hlasovali, to nemáme radi. Aj preto to bolo pre nás prekvapenie. Boli sme sa pozrieť aj na odovzdávaní cien, síce sme nevyhrali, ale pozreli sme si víťazov, spravili si výlet a opäť zažili ako kapela niečo nové.“

Akustika si od roku 2012 buduje svoju pozíciu na slovenskej hudobnej scéne. Pravidelne hráva na festivale Uprising, organizuje Street tour počas leta, kedy hrá v uliciach slovenských miest alebo v Tatrách a stihla si vytvoriť kamarátske väzby s hudobne príbuznými kapelami. Na turné sa s nimi predstavil v úlohe hosťa Erik Šulc & Tribal Colours. Do Prešova si pozvali skupinu Konekshan hrajúcu new reggae. „Účinkuje v nej Boris Bašista, bývalý bubeník Medial Banana s ďalšími skúsenými hudobníkmi. Videli sme ich v lete na niekoľkých festivaloch, zapáčili sa nám a keď sme premýšľali nad tým, že by sme pre tento bonusový koncert priniesli niekoho nového, jednohlasne sme sa zhodli, že to bude práve táto partia.“

Aktuálny album Akustiky Zastavme svet si vyžiadal opätovné vydanie a veľkému záujmu sa na turné tešil tiež ekologický merchandise kapely. „Ochrana prírody je pre nás dôležitá a bavíme sa o tom bežne. Nie preto, že je to trendy, ale preto, že sa snažíme žiť tak, aby sme neubližovali prírode, z ktorej pochádza všetko. Jedlo, oblečenie, bývanie. Sú to témy, ktoré nájdete aj v našich textoch.“
Kapela Akustika odohrá bonusový koncert k úspešnému Zastavme svet Tour už tento štvrtok 18.4. v prešovskom Stromoradí. Lístky sú ešte stále k dispozícii v sieti ticketlive.sk

foto: archív kapely

Súvisiace články
19.4.2019 FOTO: Akustika / Stromoradie
Mohlo by Vás zaujímať
Delňa v novom šate – ako bude vyzerať?
Mesto Prešov vyhlásilo v marci 2019 urbanisticko-architektonickú a krajinársku súťaž návrhov „Prírodné kúpalisko Delňa“, ktorá už pozná svojho víťaza. Odbornej porote sa najviac páčil návrh košických architektov.
Dobrý Festival - smARTin
smARTin - Ďalší pohľad na skvelý Dobrý Festival 2019
FOTO: GJAR FEST
A opäť sme boli pri tom.
Nájdi si svoju zónu – Filmový festival na Hrade Šariš sa blíži
Filmová noc na hrade (FNNH) je jedinečným podujatím, ktoré už po ôsmy krát otvorí brány divákom a priestor filmu a kultúrnemu programu na Hrade Šariš. Ak ste milovníkmi filmu, iste si prídete na svoje a ak ste za zážitky pod holým nebom, festival je pre vás ako stvorený. Primárne zameraný na krátke filmy. A nemusíte plánovať starých rodičov k deťom, ale všetci môžete prísť na jeden festival pekne spolu.
Pozrite si klip k titulnej piesni filmu Loli Paradička
V slovenských kinách sa od štvrtka 18.7. premieta nový slovenský film Loli Paradička, ktorý napísal a režíroval spisovateľ a scenárista Viťo Staviarsky spoločne so svojim starším synom Rišom.
Krajské múzeum v Prešove otvorí svoj depozitár pre verejnosť
Návštevníci Krajského múzea v Prešove môžu od zajtra nahliadnuť do jeho depozitára. V rámci projektu „Otvorený prezentačný depozitár umelecko-historickej zbierky“ vystaví múzeum vyše 70 najvýznamnejších sochárskych a maliarskych diel zo svojho bohatého fondu. Milovníci umenia tu nájdu aj exponáty, ktoré neboli doteraz prístupné verejnosti.
Archeopark v Hanušovciach nad Topľou otvorí prázdniny v praveku a v kaštieli predstavia kamenných strážcov minulosti
Nová výstava Krajského múzea v Prešove Kamenní strážcovia mapuje najznámejšie a najväčšie hrady a hrádky regiónov Šariš a Zemplín. Panelová prezentácia autorky Viery Kačmaríkovej je v kaštieli v Hanušovciach nad Topľou obohatená archeologickými nálezmi z vlastných výskumov múzea. Na svoje si prídu aj deti, na ktoré čakajú v archeoparku prázdniny v praveku.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Predám
Reality: Predám
Predaj stavebný pozemok 1476 m2, Fintice, okres Prešov

lokalita: obec Fintice, v zastavanom území, prístup po asfaltovej ceste, mimo hlavnej cesty. IS:elektrina v dosahu, plyn v dosahu, obecný vodovod v dosahu, kanalizácia - žumpa. Pozemok je mierne svahovitý, slnečný, v blízkosti lesa, ideálna orientácia.

0907030661 | | cena: 38,-€
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Dám do prenájmu kancelárske priestory

Výhodne prenajmeme priestory na podnikanie v širšom centre Prešova. Výborná poloha, parkovanie pri objekte.

+421903602897 | | cena: dohodou
Reality: Predám
Reality: Predám
Predaj 2 podlažný rodinný dom, pozemok 514 m2, všetky IS, Ľubotice

5 izbový rodinný dom, základy domu kameň, stavebný materiál zmiešaný, úžitková plocha cca 200 m2. Plynové vykurovanie, rovinatý pozemok. Rodinný dom je v pôvodnom stave.

0907030622 | | cena: 111.900,-€
Reality: Predám
Reality: Predám
Predaj pozemok, OV, výmera 1186 m2, Sabinov

lokalita: blízke centrum , v zastavanom území, prístup po asfaltovej ceste, mimo hlavnej cesty, šírka: cca 32 m v hornej časti a 25 m v dolnej časti, dĺžka: cca 44 m z jednej strany, 40 m z druhej strany. IS v dosahu. pozemok je svahovitý, slnečný, udržiavaný

0907030661 | | cena: 27.000,-€
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.