Pondelok, 01. jún 2020
Meniny má Žaneta | zajtra Xénia, Oxana

Akustika pozýva na afterparty k úspešnému turné

Na Zelený štvrtok pripravila prešovská skupina Akustika bonusový koncert v domácom Stromoradí, ktorým sa chce poďakovať svojim fanúšikom za priazeň na premiérovom klubovom turné.

Aby tento večer okorenili, pozvali si ako hosťa skupinu Konekshan z Bratislavy, ktorá tak bude mať na východe Slovenska svoju koncertnú premiéru. Album Zastavme svet, ktorému je turné venované postúpil do finále Radio_Head Awards, bude tvoriť väčšinu koncertného repertoáru Prešovčanov.
„Tak ako je na olympiáde otvárací ceremoniál, nesmie chýbať ani zatvárací ceremoniál. Tu na Stromoradí sme to celé začali, odštartovali, bolo to krásne, preto sme sa rozhodli to tu aj ukončiť. Tento koncert je poďakovanie pre ľudí, ktorí nás prišli podporiť ako aj tých, ktorí sa nedostali dnu, prípadne takých, ktorí si to chcú zopakovať. Nebude to presne to isté a tešíme sa, že naše pozvanie prijala kapela Konekshan z Bratislavy, “ pozýva Peter Kovalčík na afterparty k turné Akustiky.

Kapela si v deviatich mestách pozrela svoju fanúšikovskú základňu, ktorá nie je vôbec zanedbateľná a tak Prešovčania sľubujú, že si turné opäť zopakujú. Dôkazom ich podpory boli nielen návštevnosti na koncertoch, ale aj to, že počas turné poslali priaznivci kapely svojimi hlasmi Akustiku do finále Radio_Head Awards. „Nikto z nás s tým nerátal. Neotravovali sme ľudí súkromnými správami, aby za nás hlasovali, to nemáme radi. Aj preto to bolo pre nás prekvapenie. Boli sme sa pozrieť aj na odovzdávaní cien, síce sme nevyhrali, ale pozreli sme si víťazov, spravili si výlet a opäť zažili ako kapela niečo nové.“

Akustika si od roku 2012 buduje svoju pozíciu na slovenskej hudobnej scéne. Pravidelne hráva na festivale Uprising, organizuje Street tour počas leta, kedy hrá v uliciach slovenských miest alebo v Tatrách a stihla si vytvoriť kamarátske väzby s hudobne príbuznými kapelami. Na turné sa s nimi predstavil v úlohe hosťa Erik Šulc & Tribal Colours. Do Prešova si pozvali skupinu Konekshan hrajúcu new reggae. „Účinkuje v nej Boris Bašista, bývalý bubeník Medial Banana s ďalšími skúsenými hudobníkmi. Videli sme ich v lete na niekoľkých festivaloch, zapáčili sa nám a keď sme premýšľali nad tým, že by sme pre tento bonusový koncert priniesli niekoho nového, jednohlasne sme sa zhodli, že to bude práve táto partia.“

Aktuálny album Akustiky Zastavme svet si vyžiadal opätovné vydanie a veľkému záujmu sa na turné tešil tiež ekologický merchandise kapely. „Ochrana prírody je pre nás dôležitá a bavíme sa o tom bežne. Nie preto, že je to trendy, ale preto, že sa snažíme žiť tak, aby sme neubližovali prírode, z ktorej pochádza všetko. Jedlo, oblečenie, bývanie. Sú to témy, ktoré nájdete aj v našich textoch.“
Kapela Akustika odohrá bonusový koncert k úspešnému Zastavme svet Tour už tento štvrtok 18.4. v prešovskom Stromoradí. Lístky sú ešte stále k dispozícii v sieti ticketlive.sk

foto: archív kapely

Súvisiace články
19.4.2019 FOTO: Akustika / Stromoradie
Mohlo by Vás zaujímať
Prešovčania sa môžu tešiť na nevšedný kultúrny zážitok
Mesto Prešov bude jedným zo slovenských miest, ktoré sa stanú dejiskom jedinečného koncertu, ktorý prinesie kultúru naživo priamo na sídlisko. Keďže pri hromadných podujatiach naďalej platia obmedzenia, vystúpenia umelcov si budete môcť vychutnať bezpečne z pohodlia obývačiek.
Marián Čekovský prichádza domov Po polnoci, a nie je v tom sám
Marián Čekovský prichádza s novým videoklipom a singlom z albumu Best On, ktorý vyšiel ku koncu roka 2019.
Wave centrum nezávislej kultúry Vás pozýva na svoju ochutnávku
Počas pandémie, keď sme boli doma, vznikal často priestor na vznik niečoho nového. Mnoho umelcov, hudobníkov, hercov pustilo uzdu svojej fantázií a vymýšľali, akým spôsobom sa k ľuďom priblížiť.
Otvorenie Krajskej knižnice P. O. Hviezdoslava v Prešove
Krajská knižnica P. O. Hviezdoslava v Prešove po viac ako dvoch mesiacoch otvorila v stredu 13. mája dvere niekoľkých prevádzok. Svojich čitateľov knihovníci privítali na pobočkách na Sídlisku 3 a Sídlisku 2, na Sekčove a v detskej knižnici Slniečko.
FOTO: Potulky Prešovom
Každý z nás by si najradšej užíval májové slnečné lúče, no všetci sedíme doma. Tak vám ich prinesieme aspoň spoza objektívov dvoch mladých chlapcov.
Akustika vynahradí fanúšikom zrušený koncert online streamom už túto nedeľu
Prešovská skupina Akustika prišla podobne ako všetci jej hudobní kolegovia o živé hrania až do odvolania. Napriek obmedzeniam idú hudobníci aspoň čiastočne podľa plánu a pracujú na nových pesničkách.
Po uvoľnení opatrení si podniky objednali až 2000 hektolitrov piva za deň
Rozhodnutie krízového štábu o 4. fáze uvoľnenia opatrení ako líder v segmente čapovaného piva vítame. Rovnako pozitívne reagujú aj prevádzky, dva dni po vyhlásení uvoľnení sme zaznamenali objednávky na 2100 hl piva. Priemerná prevádzka pritom počas celej letnej sezóny predá asi 34 hl piva.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.