Piatok, 23. august 2019
Meniny má Filip | zajtra Bartolomej

Objavujte novú hudbu zo Slovenska aj zahraničia: Sharpe festival štartuje už tento víkend

Viac ako 40 koncertov počas 2 dní na 6 pódiách rozozneje bratislavskú Novú Cvernovku už tento piatok a sobotu.

Multižánrový festival a konferencia SHARPE, ktorý bude historicky prvým hudobným “cashless” podujatím na Slovensku, prinesie kvalitné vystúpenia domácich aj zahraničných interpretov spolu s odbornou hudobnou konferenciou. Organizátori zverejňujú kompletný časový rozpis hudobného aj vzdelávacieho programu.

SHARPE v uplynulom týždni zverejnil kompletný festivalový program a aktuálne pridáva aj časový harmonogram http://sharpe.sk/festival/schedule/ jednotlivých pódií. Prepracovaný line-up ponúkne pestrý prierez súčasnej domácej i svetovej produkcie, od gitarovej hudby cez elektroniku, jazzové presahy či progresívne techno až po experimentálnu tvorbu.

V úvodnom festivalovom dni vás čakajú koncerty domácich Catastrofy, Walter Schnitzelsson, Herzog Herzog či FVLCRVM live. Zo zahraničných mien sa predstavia elektro-popová producentka Giungla, karibik bass z Amsterdamu KUENTA či bristolský techno-punk Scalping. Sobota bude patriť domácim menám Katarzia & Pjoni, nvmeri, Sisa Fehéraj Möbius. Zahraničie zastúpia Ventolin, Sub Pop-om čerstvo podpísaní Trupa Trupa, svojrázna vokálna umelkyňa MounQup, psychedelický úlet Bert & Friends a mnohí ďalší.

Aj tento rok na hlavnom pódiu dostane priestor unikátny koncert Ostrov Hudby Live a okrem ohláseného programu na šiestich pódiách sa návštevníci môžu tešiť na tajné “Sofar” koncerty v knižnici, spontánne jam sessions v parku a tiež vystúpenia na streche Novej Cvernovky.

Festivalový teaser: https://youtu.be/RK39wBSLK1Q

Denný sobotňajší program 27. apríla bude venovaný konferencii pre hudobníkov, hudobných profesionálov a ľudí so záujmom o hudobné dianie. Hosťovať budú osobnosti z hudobného priemyslu, festivaloví zástupcovia, agenti či novinári zo Slovenska aj zahraničia, ktorí v podobe diskusií, prednášok či workshopov otvoria mnohé zaujímavé témy. Na programe je manažérsky workshop s objaviteľom Pink Floydu Petrom Jennerom, listening session so zahraničnými novinármi (Drowned in Sound, The Quietus a i.), interaktívna prednáška festivalového tímu Pohoda, témy duševného zdravia umelcov a ľudí v kreatívnom priemysle, stretnutia so zástupcami zahraničných festivalov a ďalšie. Kompletný harmonogram je k dispozícii na webe podujatia http://sharpe.sk/about-the-conference/schedule/.

Nadviazať na úspech pilotného ročníka SHARPE festivalu sa organizátori usilujú posúvaním latky aj na organizačnej a technologickej úrovni. Okrem vratných pohárov prichádzajú so zásadnou zmenou, a to zavedením “cashless” režimu na vstupe aj na všetkých baroch a festivalových prevádzkach. To v skratke znamená, že SHARPE bude prvým hudobným podujatím na Slovensku, ktoré bude prebiehať úplne bezhotovostne. Návštevníkom bude stačiť ich platobná karta, s ktorou môžu bezkontaktne, rýchlo a pohodlne platiť v celom areáli Novej Cvernovky.

Hudobný festival a konferencia SHARPE sa uskutoční 26. a 27. apríla 2019 v kultúrno-kreatívnom centre Nová Cvernovka. V predpredaji sú festivalové vstupenky na oba dni hudobného programu v cene 19€ a PRO PASS umožňujúci vstup na konferenciu aj festival v sume 29€. Lístky sú v predpredaji v sieti Tootoot https://tootoot.fm/sk/events/5bc86f7300579d10d49f560a . Lístky je možné zakúpiť aj na mieste, ich cena však bude zvýšená na 25€ za dvojdňovú permanentku a k dispozícií budú na vstupe aj denné vstupenky v hodnote 15€.

Viac informácií vrátane kompletného festivalového a konferenčného programu nájdete na www.sharpe.sk a tiež na SHARPE Facebooku, Instagrame a Twitteri. Generálnym partnerom podujatia je VÚB banka a hlavnými partnermi sú Mastercard (partner cashless riešenia) a Fond na podporu umenia, ktorý Sharpe podporil z verejných zdrojov.

SHARPE festival Martina Mlcuchova
SHARPE festival Ondrej Koscik
SHARPE festival Tomas Kusa
SHARPE festival Frantisek Halas
Mohlo by Vás zaujímať
Foto: Pivný festival 2019
Druhý víkend
Foto: Akustika Roztancovala Stromoradie
Prešovská skupina Akustika zahájila v pondelok 29.7. piaty ročník svojho pouličného turné Street Tour vystúpeniami v Košiciach a na Stromoradí v Prešove. Počas tohto týždňa zahrajú nielen v uliciach miest, ale aj v záhradách, na hradnom nádvorí či na lodi. Od utorka tak postupne navštívia Spišský hrad, Tatranskú Lomnicu, Banskú Bystricu, Banskú Štiavnicu, Nitru a Bratislavu.
FOTO: Filmová noc na Šarišskom hrade 2019
Už po ôsmy krát sa mohli návštevníci v čase od 19. do 21. júla 2019 vybrať na hrad Šariš s tým, že okrem nádhernej prírody a výhľadu uvidia zaujímavé filmy, prežijú čas v prírode s partiou, ktorá zdieľa spoločný zámer a to je film.
Foto: Pivný festival 2019
Nedeľa 28.7.2019
FOTO: Prešov v akcii, sídliskový festival športu a umenia na Sídlisku III.
Siedmy ročník komunitného festivalu sa tento rok dočkal viacerých zmien. Donedávna sa odohrával na sídlisku Šváby, no tento rok sa organizátori rozhodli pre rozšírenie na ďalšie z prešovských sídlisk. Dejiskom podujatia Prešov v akcii sa počas víkendu 17. -18. augusta 2019 stal areál ZŠ Mirka Nešpora na Sídlisku III.
Slováci sa dočkajú unikátnej prírodnej atrakcie. Obrovský drevený megafón vám dopraje jedinečný koncert prírody
Neďaleko Prešova v Slanských vrchoch vznikne v objatí stromov netradičná inštalácia. Reč je o špeciálnom drevenom megafóne, ktorý vďaka svojmu tvaru znásobuje zvuky lesa a vy si tak môžete užiť nefalšovaný prírodný orchester. Takáto atrakcia nemá v strednej ani západnej Európe obdobu.
Prešovský rómsky festival opäť roztancuje centrum mesta
10. august bude v Prešove patriť prezentácii rómskej kultúry v podaní umelcov reprezentujúcich túto komunitu. Temperamentné tanečné i spevácke vystúpenia môžete vidieť a zažiť už po siedmykrát na Hlavnej ulici.
Inzercia
Reality: Predám
Reality: Predám
Predaj dvojpodlažný rodinný dom na 8 á pozemku, Prešov

Predaj 2-podlažný rodinný dom v Prešove, po rekonštrukcii spodného podlažia a exteriéru domu. Je riešený ako 2 samostatné bytové jednotky. Úžitková plocha: prízemie 120 m2 + poschodie 110 m2 + podpivničenie 120 m2. Vyhľadávaná lokalita.

0907030623 | | cena: 199.000,-€
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Predám
Reality: Predám
Predaj pozemok, OV, výmera 1186 m2, Sabinov

lokalita: blízke centrum , v zastavanom území, prístup po asfaltovej ceste, mimo hlavnej cesty, šírka: cca 32 m v hornej časti a 25 m v dolnej časti, dĺžka: cca 44 m z jednej strany, 40 m z druhej strany. IS v dosahu. pozemok je svahovitý, slnečný, udržiavaný

0907030661 | | cena: 27.000,-€
Reality: Predám
Reality: Predám
Predaj stavebný pozemok s celkovou výmerou 1378 m2, možnosť rozdelenia na 2 pozemky, Župčany

Plocha 1378 m2, hlavná komunikácia asfaltová, k pozemku spevnená makadamová cesta, tvar pozemku obdĺžnik, elektrina v blízkosti pozemku, kanalizácia v hlavnej ceste, vlastný vodovod, plyn v tejto lokalite nie je. Cena 24,50 Eur /m2.

0907030622 | | cena: 25,-€
Reality: Predám
Reality: Predám
Predaj rodinný dom 130 m2, s pozemkom 698 m2, Lažany, okr. Prešov

Predaj dvojpodlažný rodinný dom na 7 á pozemku v obci Lažany, okr. Prešov. Dom je riešený ako 3 - izbový. Nízke mesačné náklady. Dobrá dostupnosť do Prešova.

0907030623 | | cena: 74.900,-€
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.