Pondelok, 20. máj 2019
Meniny má Bernard | zajtra Zina

Objavujte novú hudbu zo Slovenska aj zahraničia: Sharpe festival štartuje už tento víkend

Viac ako 40 koncertov počas 2 dní na 6 pódiách rozozneje bratislavskú Novú Cvernovku už tento piatok a sobotu.

Multižánrový festival a konferencia SHARPE, ktorý bude historicky prvým hudobným “cashless” podujatím na Slovensku, prinesie kvalitné vystúpenia domácich aj zahraničných interpretov spolu s odbornou hudobnou konferenciou. Organizátori zverejňujú kompletný časový rozpis hudobného aj vzdelávacieho programu.

SHARPE v uplynulom týždni zverejnil kompletný festivalový program a aktuálne pridáva aj časový harmonogram http://sharpe.sk/festival/schedule/ jednotlivých pódií. Prepracovaný line-up ponúkne pestrý prierez súčasnej domácej i svetovej produkcie, od gitarovej hudby cez elektroniku, jazzové presahy či progresívne techno až po experimentálnu tvorbu.

V úvodnom festivalovom dni vás čakajú koncerty domácich Catastrofy, Walter Schnitzelsson, Herzog Herzog či FVLCRVM live. Zo zahraničných mien sa predstavia elektro-popová producentka Giungla, karibik bass z Amsterdamu KUENTA či bristolský techno-punk Scalping. Sobota bude patriť domácim menám Katarzia & Pjoni, nvmeri, Sisa Fehéraj Möbius. Zahraničie zastúpia Ventolin, Sub Pop-om čerstvo podpísaní Trupa Trupa, svojrázna vokálna umelkyňa MounQup, psychedelický úlet Bert & Friends a mnohí ďalší.

Aj tento rok na hlavnom pódiu dostane priestor unikátny koncert Ostrov Hudby Live a okrem ohláseného programu na šiestich pódiách sa návštevníci môžu tešiť na tajné “Sofar” koncerty v knižnici, spontánne jam sessions v parku a tiež vystúpenia na streche Novej Cvernovky.

Festivalový teaser: https://youtu.be/RK39wBSLK1Q

Denný sobotňajší program 27. apríla bude venovaný konferencii pre hudobníkov, hudobných profesionálov a ľudí so záujmom o hudobné dianie. Hosťovať budú osobnosti z hudobného priemyslu, festivaloví zástupcovia, agenti či novinári zo Slovenska aj zahraničia, ktorí v podobe diskusií, prednášok či workshopov otvoria mnohé zaujímavé témy. Na programe je manažérsky workshop s objaviteľom Pink Floydu Petrom Jennerom, listening session so zahraničnými novinármi (Drowned in Sound, The Quietus a i.), interaktívna prednáška festivalového tímu Pohoda, témy duševného zdravia umelcov a ľudí v kreatívnom priemysle, stretnutia so zástupcami zahraničných festivalov a ďalšie. Kompletný harmonogram je k dispozícii na webe podujatia http://sharpe.sk/about-the-conference/schedule/.

Nadviazať na úspech pilotného ročníka SHARPE festivalu sa organizátori usilujú posúvaním latky aj na organizačnej a technologickej úrovni. Okrem vratných pohárov prichádzajú so zásadnou zmenou, a to zavedením “cashless” režimu na vstupe aj na všetkých baroch a festivalových prevádzkach. To v skratke znamená, že SHARPE bude prvým hudobným podujatím na Slovensku, ktoré bude prebiehať úplne bezhotovostne. Návštevníkom bude stačiť ich platobná karta, s ktorou môžu bezkontaktne, rýchlo a pohodlne platiť v celom areáli Novej Cvernovky.

Hudobný festival a konferencia SHARPE sa uskutoční 26. a 27. apríla 2019 v kultúrno-kreatívnom centre Nová Cvernovka. V predpredaji sú festivalové vstupenky na oba dni hudobného programu v cene 19€ a PRO PASS umožňujúci vstup na konferenciu aj festival v sume 29€. Lístky sú v predpredaji v sieti Tootoot https://tootoot.fm/sk/events/5bc86f7300579d10d49f560a . Lístky je možné zakúpiť aj na mieste, ich cena však bude zvýšená na 25€ za dvojdňovú permanentku a k dispozícií budú na vstupe aj denné vstupenky v hodnote 15€.

Viac informácií vrátane kompletného festivalového a konferenčného programu nájdete na www.sharpe.sk a tiež na SHARPE Facebooku, Instagrame a Twitteri. Generálnym partnerom podujatia je VÚB banka a hlavnými partnermi sú Mastercard (partner cashless riešenia) a Fond na podporu umenia, ktorý Sharpe podporil z verejných zdrojov.

SHARPE festival Martina Mlcuchova
SHARPE festival Ondrej Koscik
SHARPE festival Tomas Kusa
SHARPE festival Frantisek Halas
Mohlo by Vás zaujímať
FOTO: Majstrovstvá Sveta Fazuľovice 2019
Prvý ročník súťaže vo varení kotlíkovej fazuľovice v rekreačnej oblasti Sigord
MAJÁLES BUDE TENTO ROK NABITÝ HVIEZDAMI
Už zajtra, 24. apríla, bude areál Prešovskej univerzity v Prešove praskať vo švíkoch. Odštartuje totiž 8. ročník obľúbeného študentského festivalu Majáles Prešov, známy ako UNIPO FEST, ktorého jedinečná atmosféra a bohatý program každoročne láka tisícky návštevníkov.
Kubánka vo svojom diele Nesmrteľný tanečník vzdáva poctu všetkým tanečníkom
Hudobno-tanečné divadlo v podaní súboru PUĽS vzniklo ako pocta žijúcej choreografickej legende slovenského folklóru Juraja Kubánku. Dielo je plné bravúrnych tanečných výkonov, neuveriteľnej energie a nádhernej muziky plnej emócií.
FOTO: 8. ročník študentského festivalu Majáles Prešov
Fotoreport z akcie 8. ročník študentského festivalu Majáles Prešov
Koncert pre Martinu a Jána s R. Müllerom, Slovenským komorným orchestrom, K. Koščovou a FS Javorníček - Zmena termínu
Milí priatelia, pre nepriaznivú predpoveď počasia na sobotu 4. mája presúvame Koncert pre Martinu a Jána o dva týždne na sobotu 18. mája 2019. Gro programu sa nemení a v presunutom termíne tak v Gregorovciach vystúpia Richard Müller s kapelou i Slovenský komorný orchester. Nárazový vietor a dážď na mäkkom podloží futbalového ihriska by výrazne komplikovali bezpečnosť pri stavbe pódia a ďalšie prípravné práce. Zlé počasie by podľa aktuálnej predpovede malo pokračovať aj počas samotnej akcie. Veríme, že sa vidíme už o dva týždne v sobotu 18. mája na Koncerte pre Martinu a Jána na futbalovom ihrisku v Gregorovciach. S pozdravom, Tono Repka
Fínski Amorphis prinesú na Dobrý Festival príbehy a hudbu tisícich jazier
Fínska metalová kapela Amorphis patrí medzi tie, ktoré sú na Slovensku vždy vítané.
Kultová kapela O.B.D. odohrá už tento piatok koncert v prešovskom Stromoradí
Zakladajúci členovia O. B. D. Bronislav Dobrota a Roman „Galo“ Galvánek obrážajú slovenské kluby so svojimi kultovými pesničkami a už tento piatok 26.4. zavítajú do prešovského Stromoradia v sedemčlennej zostave.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Dvojizbový, kompletne zariadený byt v centre Prešova

Pekný, slnečný, zrekonštruovaný a kompletne zariadený byt na druhom poschodí bytového domu s výťahom. Loggia a pivnica k dispozícii, parkovanie pred domom.

+421903602897 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Dám do prenájmu kancelárske priestory

Variabilné kancelárske priestory 52 m2 a 66 m2, alebo vcelku 118 m2 v širšom centre Prešova, situované v peknom, tichom prostredí s parkovaním v areáli.

+421903602897 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Predám
Reality: Predám
Predaj 2 podlažný rodinný dom, pozemok 514 m2, všetky IS, Ľubotice

Na predaj 5 izbový rodinný dom, Ľubotice, okr. Prešv. Postavený v šesťdesiatych rokoch, úžitková plocha cca 200 m2, pozemok 514 m2, v pôvodnom stave.

0907030622 | | cena: 111.900,-€
Reality: Predám
Reality: Predám
Predaj rodinný dom 130 m2, s pozemkom 698 m2, Lažany, okr. Prešov

Na predaj dvojpodlažný rodinný dom, výmera pozemku 698 m2, počet izieb 3, zastavaná plocha 85 m2, úžitková plocha 130 m2, materiál kombinovaný - tehla, kváder, kúrenie plynové - gamat, kozub v obývacej izbe, vlastná studňa, nízke mesačné náklady.

0907030623 | | cena: 76.900,-€
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.