Štvrtok, 19. september 2019
Meniny má Konštantín | zajtra Ľuboslav, Ľuboslava

Bajkom do školy alebo Na bicykli do školy v Prešove 2019.

Dňa 2.mája 2019 sa žiaci stredných škôl v Prešove zapoja študentskej cykloakcie pre rozvoj cyklodopravy.

Bajkom do školy

Dobrovoľne zúčastnení študenti prídu do svojej školy na bicykli do 7.45 ako na riadne vyučovanie. V sprievode učiteľa sa spoločne sa presunú na Hlavnú ulicu pred mestský úrad. O 8.00 budú v krátkom príhovore informovaní o význame cyklodopravy, cykloturistiky v našom regióne a pod. Budú predstavené aktivity na podporu bicyklovania, do ktorých sa študenti môžu zapojiť ako napr. budovanie singletrackov, výsadba stromčekov okolo cyklochodníkov, škola jazdy a servisu bicykla, testovanie bicyklov a pod. Pre zúčastnených bude zlosovanie, kde dostanú zaujímavé ceny. Potom prebehne okružná spoznávacia jazda okolo vybraných stredných škôl. Polícia pridá sprievodné vozidlá (pred aj za skupinu) a na každej križovatke zabezpečí prednosť jazdy, aby skupina jazdila spolu (aj auto so zdravotníkom Červeného kríža). Trasa okružnej jazdy má dlžku 7km, detail trasy http://www.cykloserver.cz/f/2e1e243706/ ). Ešte pred okružnou jazdou dostanú študenti pokyny o bezpečnosti pri jazde a odporúča sa mať prilbu-helmu. Na cykloakcii sú študenti v sprievode učiteľa svojej školy. Predpokladaný čas akcie je 1,5 hodiny, zúčastnení žiaci ďalej pokračujú vo vyučovaní.

Termín akcie je zámerne vybraný 2.máj, aby bola podporená celoslovenská akcia Do práce na bicykli aj pre študentov (www.dopracenabicykli.eu). Po úspešnom priebehu tohto prvého ročníka bude snaha, aby to prebiehalo tradične aj ďalšie roky s obmenenou trasou.

Mohlo by Vás zaujímať
Začína sa 2. etapa uzávierky Štefánikovej ulice
Štefánikova ulica bude pre výstavbu kanalizácie OC Forum opäť uzavretá. Od 16. septembra do 30. novembra bude pre vodičov platiť obchádzková trasa.
Prešov Half Marathon uzavrie širšie centrum mesta
Už túto sobotu sa v Prešove uskutoční druhý ročník jedného z najväčších bežeckých podujatí - Prešov Half Marathon 2019. Hlavná ulica a širšie centrum mesta budú preto úplne uzavreté a zmeny nastanú aj v trasovaní mestskej hromadnej dopravy.
Výstavba severného obchvatu Prešova
Národná diaľničná spoločnosť zvolala začiatkom septembra pracovné stretnutie týkajúce sa I. etapy výstavby Rýchlostnej cesty R4 Prešov – severný obchvat.
Inzercia
Reality: Predám
Reality: Predám
Predaj pozemok, OV, výmera 1186 m2, Sabinov

lokalita: blízke centrum , v zastavanom území, prístup po asfaltovej ceste, mimo hlavnej cesty, šírka: cca 32 m v hornej časti a 25 m v dolnej časti, dĺžka: cca 44 m z jednej strany, 40 m z druhej strany. IS v dosahu. pozemok je svahovitý, slnečný, udržiavaný

0907030661 | | cena: 27.000,-€
Reality: Predám
Reality: Predám
Predaj rodinný dom na Šidlovci, pozemok 817 m2, Prešov

Na predaj rodinný dom v pôvodnej zástavbe rodinných domov s pozemkom o výmere 817 m2 v časti Šidlovec v Prešove. 5 izbový rodinný dom, úžitková plocha cca 160 m2. V celom dome sú plastové okná, inak pôvodný stav. Všetky IS. Výborná lokalita.

0907030622 | | cena: 159.000,-€
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Predám
Reality: Predám
Predaj rodinný dom 130 m2, s pozemkom 698 m2, Lažany, okr. Prešov

Predaj dvojpodlažný rodinný dom na 7 á pozemku v obci Lažany, okr. Prešov. Dom je riešený ako 3 - izbový. Nízke mesačné náklady. Dobrá dostupnosť do Prešova.

0907030623 | | cena: 74.900,-€
Reality: Predám
Reality: Predám
Predaj dvojpodlažný rodinný dom na 8 á pozemku, Prešov

Predaj 2-podlažný rodinný dom v Prešove, po rekonštrukcii spodného podlažia a exteriéru domu. Je riešený ako 2 samostatné bytové jednotky. Úžitková plocha: prízemie 120 m2 + poschodie 110 m2 + podpivničenie 120 m2. Vyhľadávaná lokalita.

0907030623 | | cena: 199.000,-€
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.