Piatok, 21. február 2020
Meniny má Eleonóra | zajtra Etela

Bajkom do školy alebo Na bicykli do školy v Prešove 2019.

Dňa 2.mája 2019 sa žiaci stredných škôl v Prešove zapoja študentskej cykloakcie pre rozvoj cyklodopravy.

Bajkom do školy

Dobrovoľne zúčastnení študenti prídu do svojej školy na bicykli do 7.45 ako na riadne vyučovanie. V sprievode učiteľa sa spoločne sa presunú na Hlavnú ulicu pred mestský úrad. O 8.00 budú v krátkom príhovore informovaní o význame cyklodopravy, cykloturistiky v našom regióne a pod. Budú predstavené aktivity na podporu bicyklovania, do ktorých sa študenti môžu zapojiť ako napr. budovanie singletrackov, výsadba stromčekov okolo cyklochodníkov, škola jazdy a servisu bicykla, testovanie bicyklov a pod. Pre zúčastnených bude zlosovanie, kde dostanú zaujímavé ceny. Potom prebehne okružná spoznávacia jazda okolo vybraných stredných škôl. Polícia pridá sprievodné vozidlá (pred aj za skupinu) a na každej križovatke zabezpečí prednosť jazdy, aby skupina jazdila spolu (aj auto so zdravotníkom Červeného kríža). Trasa okružnej jazdy má dlžku 7km, detail trasy http://www.cykloserver.cz/f/2e1e243706/ ). Ešte pred okružnou jazdou dostanú študenti pokyny o bezpečnosti pri jazde a odporúča sa mať prilbu-helmu. Na cykloakcii sú študenti v sprievode učiteľa svojej školy. Predpokladaný čas akcie je 1,5 hodiny, zúčastnení žiaci ďalej pokračujú vo vyučovaní.

Termín akcie je zámerne vybraný 2.máj, aby bola podporená celoslovenská akcia Do práce na bicykli aj pre študentov (www.dopracenabicykli.eu). Po úspešnom priebehu tohto prvého ročníka bude snaha, aby to prebiehalo tradične aj ďalšie roky s obmenenou trasou.

Mohlo by Vás zaujímať
V širšom centre mesta pribudne nový kruhový objazd, dočasne uzavrieme tri ulice
Časti prešovských ulíc Štefánikova, Hviezdoslavova a Biskupa Gojdiča budú niekoľko mesiacov uzavreté. Dôvodom je kompletná rekonštrukcia cestných komunikácií a chodníkov v okolí budúceho Obchodného centra Forum. Uzávierka ulíc potrvá od 10. februára 2020 do 30. júna 2020.
Výzva pre všetkých účastníkov cestnej premávky v Prešovskom kraji
Na celom území Prešovského kraja husto sneží. Niektoré úseky, najmä v tatranskej a podtatranskej oblasti sú ťažko prejazdné. Na cestách sa šmýka.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Ponúkam
Reality: Ponúkam
V centre Prešova budova na predaj - výhodná investícia

V centre PO, ul. Jarková ponúkame na predaj 3 podl. budovu s úžit. plochou cca 330 m2 /príz. komerčné priestory, 1. a 2. posch. 3. izbové byty s loggiou, všetko samostatne merače/ s pozemkom. Prístup pre autá možný aj z. ul. Baštová. Cena 1000, - Eur/m2.

0903670564 | | cena: 1.000,-€
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.