Pondelok, 20. máj 2019
Meniny má Bernard | zajtra Zina

Bajkom do školy alebo Na bicykli do školy v Prešove 2019.

Dňa 2.mája 2019 sa žiaci stredných škôl v Prešove zapoja študentskej cykloakcie pre rozvoj cyklodopravy.

Bajkom do školy

Dobrovoľne zúčastnení študenti prídu do svojej školy na bicykli do 7.45 ako na riadne vyučovanie. V sprievode učiteľa sa spoločne sa presunú na Hlavnú ulicu pred mestský úrad. O 8.00 budú v krátkom príhovore informovaní o význame cyklodopravy, cykloturistiky v našom regióne a pod. Budú predstavené aktivity na podporu bicyklovania, do ktorých sa študenti môžu zapojiť ako napr. budovanie singletrackov, výsadba stromčekov okolo cyklochodníkov, škola jazdy a servisu bicykla, testovanie bicyklov a pod. Pre zúčastnených bude zlosovanie, kde dostanú zaujímavé ceny. Potom prebehne okružná spoznávacia jazda okolo vybraných stredných škôl. Polícia pridá sprievodné vozidlá (pred aj za skupinu) a na každej križovatke zabezpečí prednosť jazdy, aby skupina jazdila spolu (aj auto so zdravotníkom Červeného kríža). Trasa okružnej jazdy má dlžku 7km, detail trasy http://www.cykloserver.cz/f/2e1e243706/ ). Ešte pred okružnou jazdou dostanú študenti pokyny o bezpečnosti pri jazde a odporúča sa mať prilbu-helmu. Na cykloakcii sú študenti v sprievode učiteľa svojej školy. Predpokladaný čas akcie je 1,5 hodiny, zúčastnení žiaci ďalej pokračujú vo vyučovaní.

Termín akcie je zámerne vybraný 2.máj, aby bola podporená celoslovenská akcia Do práce na bicykli aj pre študentov (www.dopracenabicykli.eu). Po úspešnom priebehu tohto prvého ročníka bude snaha, aby to prebiehalo tradične aj ďalšie roky s obmenenou trasou.

Mohlo by Vás zaujímať
Dopravné obmedzenia na diaľniciach a rýchlostných cestách na území Slovenskej republiky
Výnimka na dojazd nákladiakov opäť povolená
Prezídium Policajného zboru povoľuje, na blížiace sa sviatky v dňoch 1. a 8. mája 2019, všeobecnú výnimku pre všetky nákladné vozidlá.
Dobrá správa pre vodičov: V týchto lokalitách už zaparkujete jednoduchšie
Tentoraz pribudli nové parkovacie miesta na Sídlisku duklianskych hrdinov a na Fučíkovej ulici.
Ulice Za Kalváriou a Zápotockého budú čiastočne uzavreté
V súvislosti s výkopovými prácami bude ulica Za Kalváriou a ulica Zápotockého čiastočne uzavretá, a to od 13. do 15. mája 2019.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Predám
Reality: Predám
Predaj 2 podlažný rodinný dom, pozemok 514 m2, všetky IS, Ľubotice

Na predaj 5 izbový rodinný dom, Ľubotice, okr. Prešv. Postavený v šesťdesiatych rokoch, úžitková plocha cca 200 m2, pozemok 514 m2, v pôvodnom stave.

0907030622 | | cena: 111.900,-€
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Dám do prenájmu kancelárske priestory

Variabilné kancelárske priestory 52 m2 a 66 m2, alebo vcelku 118 m2 v širšom centre Prešova, situované v peknom, tichom prostredí s parkovaním v areáli.

+421903602897 | | cena: dohodou
Reality: Predám
Reality: Predám
Predaj rodinný dom 130 m2, s pozemkom 698 m2, Lažany, okr. Prešov

Na predaj dvojpodlažný rodinný dom, výmera pozemku 698 m2, počet izieb 3, zastavaná plocha 85 m2, úžitková plocha 130 m2, materiál kombinovaný - tehla, kváder, kúrenie plynové - gamat, kozub v obývacej izbe, vlastná studňa, nízke mesačné náklady.

0907030623 | | cena: 76.900,-€
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.