Pondelok, 15. júl 2019
Meniny má Henrich | zajtra Drahomír

Bajkom do školy alebo Na bicykli do školy v Prešove 2019.

Dňa 2.mája 2019 sa žiaci stredných škôl v Prešove zapoja študentskej cykloakcie pre rozvoj cyklodopravy.

Bajkom do školy

Dobrovoľne zúčastnení študenti prídu do svojej školy na bicykli do 7.45 ako na riadne vyučovanie. V sprievode učiteľa sa spoločne sa presunú na Hlavnú ulicu pred mestský úrad. O 8.00 budú v krátkom príhovore informovaní o význame cyklodopravy, cykloturistiky v našom regióne a pod. Budú predstavené aktivity na podporu bicyklovania, do ktorých sa študenti môžu zapojiť ako napr. budovanie singletrackov, výsadba stromčekov okolo cyklochodníkov, škola jazdy a servisu bicykla, testovanie bicyklov a pod. Pre zúčastnených bude zlosovanie, kde dostanú zaujímavé ceny. Potom prebehne okružná spoznávacia jazda okolo vybraných stredných škôl. Polícia pridá sprievodné vozidlá (pred aj za skupinu) a na každej križovatke zabezpečí prednosť jazdy, aby skupina jazdila spolu (aj auto so zdravotníkom Červeného kríža). Trasa okružnej jazdy má dlžku 7km, detail trasy http://www.cykloserver.cz/f/2e1e243706/ ). Ešte pred okružnou jazdou dostanú študenti pokyny o bezpečnosti pri jazde a odporúča sa mať prilbu-helmu. Na cykloakcii sú študenti v sprievode učiteľa svojej školy. Predpokladaný čas akcie je 1,5 hodiny, zúčastnení žiaci ďalej pokračujú vo vyučovaní.

Termín akcie je zámerne vybraný 2.máj, aby bola podporená celoslovenská akcia Do práce na bicykli aj pre študentov (www.dopracenabicykli.eu). Po úspešnom priebehu tohto prvého ročníka bude snaha, aby to prebiehalo tradične aj ďalšie roky s obmenenou trasou.

Mohlo by Vás zaujímať
Čaká nás úplná uzávierka Levočskej ulice. Dôležité info pre vodičov!
Už tento víkend sa v Prešove musíme pripraviť na rozsiahle dopravné obmedzenia. Vyžiada si ich rekonštrukcia železničného priecestia na Levočskej ulici. Ako budú vyzerať obchádzkové trasy?
Rekonštrukciu križovatky na Levočskej budú cez leto sprevádzať dopravné obmedzenia. Ako ovplyvnia MHD?
Rekonštrukcia križovatky ulíc Levočská - Obrancov mieru - Clementisova a železničného mosta nad riekou Torysa na Levočskej ulici si počas letných prázdnin vyžiada dopravné obmedzenia. Tie sa budú týkať aj mestskej hromadnej dopravy.
Fragaria Cup uzavrie Hlavnú ulicu
18. ročník mládežníckeho futbalového turnaja FRAGARIA CUP 2019, jedného z najväčších turnajov svojho druhu v rámci Európy, sa v Prešove uskutoční od 2. júla do 6. júla 2019. Vlajkový sprievod mestom, ktorý turnaj odštartuje, na krátky čas úplne uzavrie Hlavnú ulicu.
Inzercia
Reality: Predám
Reality: Predám
Predaj stavebný pozemok 1476 m2, Fintice, okres Prešov

lokalita: obec Fintice, v zastavanom území, prístup po asfaltovej ceste, mimo hlavnej cesty. IS:elektrina v dosahu, plyn v dosahu, obecný vodovod v dosahu, kanalizácia - žumpa. Pozemok je mierne svahovitý, slnečný, v blízkosti lesa, ideálna orientácia.

0907030661 | | cena: 38,-€
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Dám do prenájmu kancelárske priestory

Výhodne prenajmeme priestory na podnikanie v širšom centre Prešova. Výborná poloha, parkovanie pri objekte.

+421903602897 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Predám
Reality: Predám
Predaj 2 podlažný rodinný dom, pozemok 514 m2, všetky IS, Ľubotice

5 izbový rodinný dom, základy domu kameň, stavebný materiál zmiešaný, úžitková plocha cca 200 m2. Plynové vykurovanie, rovinatý pozemok. Rodinný dom je v pôvodnom stave.

0907030622 | | cena: 111.900,-€
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.