Utorok, 23. júl 2019
Meniny má Oľga | zajtra Vladimír

Objavujte Prešov a jeho okolie na bicykli

V dokumentárnej relácii RTVS Cyklopotulky, ktorá sa už po druhýkrát nakrúcala v šarišskom regióne, vás presvedčia o tom, že najlepší spôsob objavovania okolia je práve zo sedla bicykla.

Tvorcov relácie sprevádzal výkonný riaditeľ oblastnej organizácie cestovného ruchu (OOCR) Región Šariš Branislav Švorc. Spolu s česko-slovenskou dvojicou moderátorov Stanislavom Bartůškom a Evou Brodnianskou tentoraz navštívili atraktívne miesta v Prešove a jeho okolí. Reláciu Cyklopotulky uvedie v premiére RTVS Dvojka v sobotu 4. mája o 9:10 h.

Putovanie po regióne sa začína v historickom centre mesta v prešovskom Evanjelickom kolégiu, kde študovali rôzne významné osobnosti slovenských dejín, medzi nimi aj Pavol Országh Hviezdoslav či Janko Jesenský. Moderátori sa spolu so sprievodcom Branislavom Švorcom presunú bicyklami na neďalekú Kalváriu - obľúbené miesto všetkých Prešovčanov, s krásnym výhľadom na celé mesto. Cestou späť sa vydajú k národnej kultúrnej pamiatke Solivar, ktorej históriu pripomenie riaditeľ múzea Marek Duchoň a v meste sa bližšie pozrú aj na ďalšie významné stavby ako sú Vodárenská veža a Bosákova banka, obe postavené architektom Viliamom Glaszom. To, že v Prešove je stále významné množstvo hudobníkov na meter štvorcový pripomenie aj tvorca “prešovskej hymny” Martin Husovský zo skupiny Komajota, s ktorým sa tvorcovia relácie stretnú v starosvetskej kaviarni Berger.

Relácia spájaná s cyklistikou a cykloturistikou nemohla vynechať ani návštevu novej cykloželezničky, ktorá vedie zo Solivaru až k vodnej nádrži Sigord v dedinke Kokošovce a s kamerou sa pozrú aj na Národnú prírodnú rezervácu Kokošovskú dubinu, ktorá sa rozprestiera neďaleko Sigordu. Rastie tu svetoznáma kvalitná odroda dubu zimného (tzv. kokošovský dub), charakteristická tvárnymi rovnými kmeňmi dosahujúcimi výšku až 60 metrov a dožívajúcimi sa aj 600 rokov. Pre svoje vynikajúce technické vlastnosti sa kokošovský dub niekoľko desaťročí vyvážal do sveta. Údajne z neho postavili aj lode Krištofa Kolumba, na ktorých objavil Ameriku.

Cyklopotulky pripomenú aj blížiace sa cyklistické podujatia - 5. ročník cyklistických pretekov jednotlivcov Tour de Prešov (6. – 7. júl 2019), Prešovský cyklomaratón (31.8.2019) či Cyklopátranie (14.9.2019).

Región Šariš ponúka veľa možností na trávenie voľného času, či už pešo alebo na bicykli. Vďaka relácii Cyklopotulky sa môžete inšpirovať a už tento víkend sa vybrať objavovať niektoré z nich.

Prehľad vysielania na RTVS DVOJKE:
* Sobota 4.5. - 09:10 Premiéra
* Nedeľa 5.5. - 07:05 Repríza
* Pondelok 6. 5. - 12:35 Repríza
* Utorok 7. 5. - 12:30 Repríza
* Štvrtok 9. 5. - 12:20 Repríza

Mohlo by Vás zaujímať
Foto: Rally Prešov 2019 (RS1,2 Ľubovec)
25. ročník Rally Prešov. Rýchlostné skúška Ľubovec.
Karate Klub Junior Prešov má nové, dve obrovské posily
To, čo sa avizovalo koncom mesiaca JÚN 2019, je konečne realitou. Členmi kádra JUNIORU PREŠOV sa stali dvaja bezkonkurenční zápasníci. Súrodenci pochádzajúci z malej dedinky pri Poprade, a to 16-ročný Marko JALOWICZOR a 12-ročná Veronika JALOWICZOROVÁ !
Cyklisti pomôžu kostolíku pod úrovňou Domaše
Najväčšie cyklistické nesúťažné podujatie na Slovensku – Okolo Domaše opäť privíta v rekreačnej oblasti Dobrá v sobotu 6. júla vyše 1000 cyklistov. V tomto roku budú pomáhať kostolíku pod úrovňou Domaše.
Úspech posádky ŠKODA Slovakia Motorsport - Koči s Moznerom skončili na Rally Prešov druhí
Posádka slovenského tímu ŠKODA Slovakia Motorsport v silnej konkurencii obhájila na Rally Prešov minuloročné umiestnenie. Na štart sa pritom postavilo až 38 posádok. Na 25. ročníku obľúbeného rely podujatia získala posádka druhú priečku, hneď za dvojicou Grzyb/Wrobel. Od absolútneho víťazstva ich delilo len 6,6 sekundy. Preteky pozostávali z jednej etapy, troch sekcií a ôsmich rýchlostných skúšok.
Inzercia
Reality: Predám
Reality: Predám
Predaj stavebný pozemok s celkovou výmerou 1378 m2, možnosť rozdelenia na 2 pozemky, Župčany

Plocha 1378 m2, hlavná komunikácia asfaltová, k pozemku spevnená makadamová cesta, tvar pozemku obdĺžnik, elektrina v blízkosti pozemku, kanalizácia v hlavnej ceste, vlastný vodovod, plyn v tejto lokalite nie je. Cena 24,50 Eur /m2.

0907030622 | | cena: 25,-€
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Dám do prenájmu kancelárske priestory

Výhodne prenajmeme priestory na podnikanie v širšom centre Prešova. Výborná poloha, parkovanie pri objekte.

+421903602897 | | cena: dohodou
Reality: Predám
Reality: Predám
Predaj 3 izbový byt, 66 m2, ulica Volgogradská, Prešov

Sídlisko III, vyhľadávaná lokalita s výbornou občianskou vybavenosťou , 66m2 + lodžia 4m2, pivnica cca 6m2, poschodie 5 z 8, čiastočná rekonštrukcia, dobré dispozičné riešenie

0907030758 | | cena: 85.000,-€
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Predám
Reality: Predám
Predaj stavebný pozemok 1476 m2, Fintice, okres Prešov

lokalita: obec Fintice, v zastavanom území, prístup po asfaltovej ceste, mimo hlavnej cesty. IS:elektrina v dosahu, plyn v dosahu, obecný vodovod v dosahu, kanalizácia - žumpa. Pozemok je mierne svahovitý, slnečný, v blízkosti lesa, ideálna orientácia.

0907030661 | | cena: 38,-€
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.