Pondelok, 20. máj 2019
Meniny má Bernard | zajtra Zina

PRESOV KARATE KIDS postupujú na Majstrovstvá Európy! Rekordný počet prešovčiat na Majstrovstvách SR!

História sa píše dnes. Každý dnes určí nielen svoju budúcnosť, ale aj minulosť. A to, čo dokázali PRESOV KARATE KIDS na posledných súťažiach, prepísalo históriu nielen prešovského, ale aj slovenského karate.

Prvou súťažou, ktorá stála na začiatku historických momentov prešovského karate, bolo 3.kolo SR pohára, konané dňa 13.04.2019 v Starej Ľubovni. PRESOV KARATE KIDS získali 15 medailí, plus striebro zo súťaže družstiev (2-5-8=15 medailí + družstvo kumite 10-11 r. = 2.miesto - Majstrovstvá SR!). Súťaž, kde sa uzatváral Slovenský pohár žiakov záverečným 3.kolom, bola pre nás veľkou výzvou. V Ľubovni, ako vždy, vládla super atmosféra a my sme verili v úspech Prešovčanov. Netradične začneme od konca, keďže obrovský úspech prišiel v súťaži tímov. Tím 10 - 11 ročných chlapcov v zložení Laci, Krajňák, Lehotský a Kočiš, vybojovali pre Prešov historickú striebornú medailu v nabitej konkurencii ďalších 19 družstiev. Chlapcom blahoželáme a veríme, že im karate zachutilo týmto veľkým spoločným výsledkom. V individuálnych kategóriách na najvyššie méty dosiahli Halecká v kumite dievčat a Bindzarová v agility. Celkovo 15 medailí, medaila v súbojoch družstiev a 10.miesto v bodovacej štatistike, celkovo z 53.klubov, je pre Prešov slušná vizitka.

Výsledky PRESOV KARATE KIDS:
https://www.sutazekarate.sk/sutaze_klubvysl.php?klub=79&sutaz=211

Ďalšou prelomovou súťažou boli Majstrovstvá SR SHITO ryu 2019, konané dňa 20.04. 2019 v Dunajskej Strede. PRESOV KARATE KIDS získali 8 medailí a 13 postupových miesteniek na MAJSTROVSTVÁ EURÓPY v Rumunsku (0-3-5 = 8 medailí!). Súťaž na Žitnom ostrove priniesla pre PRESOV KARATE KIDS - 8 krásnych medailí z podujatia, kde každá kategória sa prehýbala kvalitnými zápasníkmi, ktorí bojovali o postup na Majstrovstvá Európy Shito Ryu v júni 2019 v Rumunsku. V prešovských farbách potešili zápasníci ako Krajňák, ktorý potvrdil stúpajúci trend svojich výkonov a skončil strieborný a taktiež Lehotský, ktorý sa po zranení a liečbe dostáva do starej formy. Ako tréneri ďakujeme všetkým PRESOV KARATE KIDS, ktorí bojovali nielen za seba ale aj za Prešov a aj keď ste poniektorí neuspeli, treba byť na seba hrdý. Karate je šport a v športe nemôže uspieť každý deň každý športovec. Je len na Vás ako Vašu „prehru“ spracujete a tvrdým tréningom sa vždy dá vyjsť na vrchol. V tom je šport krásny, že vždy odmení drinu a pot. Každé dieťa štartujúce v prešovských farbách, sme odmenili krásnymi šiltovkami JUNIORU PREŠOV. CESTA BOJOVNÍKA pre „BARTA“ a pre nás ako trénerov začala... OSU! : Ako tréneri chceme vyzdvihnúť výkon Bartolomeja GIŇU, ktorý v kategórii Kumite dorastenci 14-15 rokov, do - 67 kg, po polročnom tréningu KARATE zápasil s chlapcami, ktorí trénujú niekoľko rokov a sú členmi širšieho výberu Slovenskej reprezentácie. A to tak, že by nikto nepovedal, že to môže byť chalan s bielym opaskom – chlapec, ktorý trénuje od septembra 2018. Samozrejme, má ešte nedostatky vyplývajúce z krátkej doby tréningu, ale v Prešove sme si istí že keď „BART“ bude milovať karate a šport, môže dosiahnuť to, že onedlho premieša karty medzi svojimi súpermi. Skúsenosti, ktoré nabral v zápasoch s chlapcami v jeho kategóriách na posledných súťažiach, mu k tomu dopomôžu. Čas ukáže, či v sebe skrýva bojovníka, ktorý verí v seba a v dosiahnutie niečoho, pre väčšinu nemožného... My, prešovskí tréneri veríme, že po letnej príprave, v ďalšej sezóne „BART“ potvrdí to, čo v ňom vidíme...obrovský pohybový talent…

Výsledky PRESOV KARATE KIDS:
https://www.sutazekarate.sk/klub_klubvysl.php?s=f01a6c82c3c327a8315bc8928fe1c36a&klub=79&sutaz=184

A nakoniec sa história prešovského karate napísala na súťaži v Košiciach - Majstrovstvá VÚKABU 2019, dňa 27.04.2019. PREŠOVČANIA získali v jednotlivcoch rekordné množstvo - 60 medailí (18-23-19) a v družstvách - 9 medailí (2-3-4).
Celkovo Karate klub Junior Prešov získal 1.miesto v hodnotení klubov na danej súťaži. Ďakujeme všetkým pretekárom, ktorí v Košiciach okúsili medailové ohodnotenie, ďakujeme nováčikom za ich bojovné výkony a vidíme sa spoločne na Majstrovstvách Slovenskej republiky detí do 11 rokov v Poprade v máji, kde 53 postupujúcich detí do 11 rokov (SR pohár + VÚKABU) z KK Junior je super číslo. PREŠOV žije karate, KARATE žije Prešovom.

VÝSLEDKY PRESOV KARATE KIDS NA MAJSTROVSTVÁCH VÚKABU 2019:
https://www.sutazekarate.sk/sutaze_klubvysl.php?klub=79&sutaz=197

ČASŤ PRESOV KARATE KIDS V STAREJ ĽUBOVNI

ČASŤ PRESOV KARATE KIDS V STAREJ ĽUBOVNI
DRUŽSTVO KK JUNIOR - KRAJŇÁK, LACI, LEHOTSKÝ A KOČIŠ ZÍSKALI NA M-SR DRUŽSTVIEV STRIEBRO

DRUŽSTVO KK JUNIOR - KRAJŇÁK, LACI, LEHOTSKÝ A KOČIŠ ZÍSKALI NA M-SR DRUŽSTVIEV STRIEBRO
HALECKÁ V SR POHÁRI V STAREJ ĽUBOVNI ZVÍŤAZILA

HALECKÁ V SR POHÁRI V STAREJ ĽUBOVNI ZVÍŤAZILA
JASMÍNKA HAMAJDÁKOVÁ NA SR POHÁRI V STAREJ ĽUBOVNI

JASMÍNKA HAMAJDÁKOVÁ NA SR POHÁRI V STAREJ ĽUBOVNI
MANUEL LACI POTVRDIL OBROVSKÝ TALENT NA SR POHÁRI V STAREJ ĽUBOVNI

MANUEL LACI POTVRDIL OBROVSKÝ TALENT NA SR POHÁRI V STAREJ ĽUBOVNI
MATEJ KRAJŇÁK POTVRDZUJE FORMU ŠAMPIÓNA

MATEJ KRAJŇÁK POTVRDZUJE FORMU ŠAMPIÓNA
PRESOV KARATE KIDS NA M- VUKABU

PRESOV KARATE KIDS NA M- VUKABU
PRESOV KARATE KIDS NA MSR SHITO RYU V DUNAJSKEJ STREDE

PRESOV KARATE KIDS NA MSR SHITO RYU V DUNAJSKEJ STREDE
PRESOV KRATE LADIES NA M-VUKABU

PRESOV KRATE LADIES NA M-VUKABU
SALAGANIČOVÁ, SEN A FERENCOVÁ NA M-VÚKABU

SALAGANIČOVÁ, SEN A FERENCOVÁ NA M-VÚKABU
Mohlo by Vás zaujímať
Objavujte Prešov a jeho okolie na bicykli
V dokumentárnej relácii RTVS Cyklopotulky, ktorá sa už po druhýkrát nakrúcala v šarišskom regióne, vás presvedčia o tom, že najlepší spôsob objavovania okolia je práve zo sedla bicykla.
Tanečníci z GRIMMY získali 8 titulov MAJSTRA SR 2019 v Hip-Hop disciplínach
Minulý víkend, 10. -12.5.2019 sa v Košiciach konali Majstrovstvá SR 2019 „The NEXT STEP“ v Hip-Hop disciplínach SZTŠ sekcie IDO.
FK Ekoprim Prešov má za sebou vydarenú sezónu
Futsalovému klubu FK Ekoprim Prešov priniesol uplynulý ročník viaceré radostné chvíle. Muži sa stali víťazmi druhej ligy Východ a získali možnosť opäť hrať v najvyššej slovenskej súťaži. Ženy zažili pod hlavičkou FK Prešov premiéru v prvej lige, v ktorej obsadili štvrtú priečku. Darilo sa aj juniorským tímom. Tie opäť dosiahli medailové pozície.
3b PHbL: Finálová séria zatiaľ v réžii Košíc
Po nekonečnej semifinálovej bitke (rozhodlo sa až v stredu) medzi „Transporťákmi a Palutom“ sa fanúšikovia počas uplynulého víkendu konečne dočkali finálových zápasov, ako aj zápasu o bronzové medaile. Vo finále na seba narazili zostavy plné kvalitných extraligových hráčov aj keď na tej Košickej mladosť a dravosť v kategórii U19+ a na strane Prešova skúsenosť a prehľad hráčov, ktorý v extralige mužov obliekajú dres Svidníckeho Lionu.
Najsilnejším mužom bol v Prešove Denis Hanák
Jubilejná 20-ta sezóna Slovenskej asociácie silných mužov je aj v znamení amatérskych podujatí AFTERMOVIE SLOVAKIA STRONGEST MAN 2019. Prvé kolo sa uskutočnilo v práve v Prešove.
Na 1. ročníku Onco Games 2019 súťažili aj Prešovčania
Tri dni športu a zábavy pre deti z celého Slovenska pripravili organizátori z Občianskeho združenia Športom k radosti z Prešova, ktorí v spolupráci s NADÁCIOU X-BIONIC® SPHERE pripravili 1.ročník športových hier pre deti po onkologickej liečbe - Onco Games 2019. V Šamoríne sa predstavili aj Prešovčania.
Slovensko začne športovať v Prešove
Športuj Slovensko je názov nového projektu Slovenského olympijského a športového výboru (SOŠV), ktorého cieľom je podporovať deti, mládež a celé rodiny v športových aktivitách.
Inzercia
Reality: Predám
Reality: Predám
Predaj rodinný dom 130 m2, s pozemkom 698 m2, Lažany, okr. Prešov

Na predaj dvojpodlažný rodinný dom, výmera pozemku 698 m2, počet izieb 3, zastavaná plocha 85 m2, úžitková plocha 130 m2, materiál kombinovaný - tehla, kváder, kúrenie plynové - gamat, kozub v obývacej izbe, vlastná studňa, nízke mesačné náklady.

0907030623 | | cena: 76.900,-€
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Dvojizbový, kompletne zariadený byt v centre Prešova

Pekný, slnečný, zrekonštruovaný a kompletne zariadený byt na druhom poschodí bytového domu s výťahom. Loggia a pivnica k dispozícii, parkovanie pred domom.

+421903602897 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Dám do prenájmu kancelárske priestory

Variabilné kancelárske priestory 52 m2 a 66 m2, alebo vcelku 118 m2 v širšom centre Prešova, situované v peknom, tichom prostredí s parkovaním v areáli.

+421903602897 | | cena: dohodou
Reality: Predám
Reality: Predám
Predaj 2 podlažný rodinný dom, pozemok 514 m2, všetky IS, Ľubotice

Na predaj 5 izbový rodinný dom, Ľubotice, okr. Prešv. Postavený v šesťdesiatych rokoch, úžitková plocha cca 200 m2, pozemok 514 m2, v pôvodnom stave.

0907030622 | | cena: 111.900,-€
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.