Sobota, 19. október 2019
Meniny má Kristián | zajtra Vendelín

Na 1. ročníku Onco Games 2019 súťažili aj Prešovčania

Tri dni športu a zábavy pre deti z celého Slovenska pripravili organizátori z Občianskeho združenia Športom k radosti z Prešova, ktorí v spolupráci s NADÁCIOU X-BIONIC® SPHERE pripravili 1.ročník športových hier pre deti po onkologickej liečbe - Onco Games 2019. V Šamoríne sa predstavili aj Prešovčania.

Na prvé športové hry detí po onkologickej liečbe prišlo 7. až 9. mája 2019 do Šamorína 37 detí. Medzi nimi sa predstavilo aj päť detí z Prešova, štyri z okolia nášho mesta a ďalšie od Popradu, Kežmarku, Košíc, Sečoviec, ale aj od Žiliny, Trnavy, Bratislavy a Šamorína. Títo športovci spoločne pri otvorení vypustili k oblakom 37 balónov, ktoré symbolizovali počet účastníkov. I keď toto športové podujatie bolo venované predovšetkým deťom, ktoré absolvovali liečbu onkologického ochorenia, priestor dostali aj ich rodinní príslušníci a priatelia.

„Privítali sme aj dieťa, ktoré je momentálne v liečbe, jeho rodičov, ktorým tento deň priniesol množstvo motivácie v ďalšej liečbe. Každý z účastníkov získal medailu Onco Games, ktorú im odovzdal sám prezident SOŠV Anton Siekel, “ povedala predsedníčka občianskeho združenia Športom k radosti Monika Brillová.

Prezident Slovenského olympijského a športového výboru Anton Siekel, mal nad podujatím záštitu a Onco Games 2019 prišiel aj otvoriť. Navyše so zástupcami NADÁCIE X-BIONIC® SPHERE si zahral aj futbal proti výberu chlapcov. Zápas skončil nerozhodne, rozhodli až penalty v prospech víťazstva detí.

Do brány sa po súťažnom zápase postavil aj Anton Siekel a deti z mladšej kategórie sa mu snažili dať gól. Medzitým sa už súťažilo v atletike, neskôr v petanque a rôznych netradičných športových disciplínach, aby sa zapojili všetky deti. Je veľmi dôležité doplniť, že išlo o deti z rôznych kútov Slovenska, rôzneho veku a rôznych zdravotných ťažkostí.

Na ďalší deň účastníkov v nádhernom počasí čakali bežecké preteky pre všetkých - 7. ročník Pomlé Run. Na štart sa tak postavilo až 59 tímov, z toho 12 tímov tvorili účastníci Onco Games. Štafetový rodinný beh (150x300x300m) zvládli fantasticky a štafeta dvoch detí po onkologickej liečbe - Stanka s Dodom a otca Stana - skončila na skvelom celkovom 3. mieste.

„Na podujatí Onco Games nejde o víťazstvá, tieto deti už zvíťazili v boji so zákernou chorobou, avšak symbolicky v Deň víťazstva tam stáli na pódiu ako víťazi, “ zdôraznila Monika Brillová a doplnila: „Výťažok z podujatia Pomlé Run 7 vo výške 5110 € venovali organizátori a hlavný partner CZ Slovakia, a.s. nášmu združeniu na podporu podujatia Onco Games 2019. Prepojili sa dve podujatia s nádhernou myšlienkou a my sa chceme poďakovať týmto skvelým ľuďom. Financie využijeme na usporiadanie športových hier pre deti po onkologickej liečbe.“

V šamorínskom športovom areáli deti súťažili nielen v atletike a vo futbale, ale tiež v lukostreľbe, stolnom tenise, bowlingu, plávaní a absolvovali aj gymnastiku.

V posledný, tretí deň, deti ešte stihli prehliadku stajní koníkov. Nadšene obdivovali luxusné podmienky, ktoré tam majú - okrem bežiaceho pásu pre kone, majú aj svoj bazén, tréningové haly a špeciálne podložie pre tréning, ako aj pre ich súťaže. Deti si učesali a pohladkali poníka a odniesli si krásne spomienky.

Upršaný deň vôbec nevadil, pretože pokračovali gymnastikou po vedením odborných trénerov XBS gymnastics. Väčšina z účastníkov pritom nemala skúsenosti s týmto športom, ale pod fantastickým vedením dokázali aj nemožné. Zapojili sa tiež rodičia a vďaka nadšeným výkonom všetkých tak možno v niekom zostane zapálený záujem o gymnastiku.

Ukončenie hier bolo v znamení ďakovania. To patrilo všetkým účastníkom, organizátorom i dobrovoľníkom, špeciálne však NADÁCII X-BIONIC® SPHERE a správkyni nadácie Oľge Pažitnej, ktorej deti odovzdali účastnícky dres a ručne maľovaný ďakovný obraz so stromom a ich podpismi. Každý jej tak odovzdal kúsok seba.

„Spoznal som nových, a zároveň skvelých ľudí, ktorí sú nesmierne úžasní. Vďaka Onco Games som mal jeden z tých najšportovejších dní v mojom živote a navyše s takými špeciálnymi ľuďmi, “ zhrnul svoje pocity z týchto unikátnych športových hier Lukáš.

Emóciám sa neubránila ani mamička Zuzana: „Začleniť dieťa po náročnej liečbe do bežného života je pre každého rodiča veľmi dôležité. Súvisí to s tým, že určitá etapa ich života sa odohráva za dverami oddelenia, kde sa nechceli ocitnúť. Ale vydržali to, aby pri Vás ostali a teraz im chcete dať všetko. A to dostávali počas troch dní v X- bionic sphere, počas ONCO GAMES 2019. Zažiť pocit víťaza v disciplínach, ktoré limituje zdravotný stav, v nich ešte dlho pretrvá. Keď Martin bežal so zdravými rovesníkmi, pri dobiehaní do cieľa mne, ako matke, tiekli slzy dole tvárou. Ďakujem.“

Prvé športové hry pre deti po onkologickej liečbe boli zároveň sústredením a prípravou pre mladých športovcov, ktorí budú Slovensko reprezentovať na medzinárodných podujatiach. Už začiatkom júla tohto roka odlieta výprava do Ruska, kde sa zúčastní 20 detí na X. The World Children's Winners Games 2019 - Svetové detské hry víťazov 2019 na štadióne CSKA v Moskve a koncom júla na prvé medzinárodné majstrovstvá vo futbale Onko Liga vo Varšave pre 18 detí.

Mohlo by Vás zaujímať
Tanečný klub GRIMMY – trojnásobný MAJSTER SVETA 2019 v Street Dance Show a Disco Show
V dňoch 19. -22. septembra 2019 sa konali v českom Děčíne Majstrovstvá sveta IDO v Street Dance Show a Disco Show a Svetový pohár v Disco Dance disciplínach „DANCE SHOCK 2019“, kde 67 tanečníkov GRIMMY z Prešova a Košíc úspešne reprezentovalo Slovensko.
Na košickom maratóne budú reprezentanti finančnej správy
Príslušníci finančnej správy sa aj tento rok pripoja k tisíckam bežcov na trati 96. ročníka Medzinárodného maratónu mieru (MMM) v Košiciach.
3b PHbL: „Košický sniper v Prešovskom drese, odstrelil vlastných“
V poradí 3. a 4. kolom pokračovala 3b Prešovská Hokejbalová liga, v ktorej zápasoch sme tentokrát boli svedkami jasných víťazstiev favoritov.
Prešovskí volejbalisti si poradili so Zvolenom
Hráči VK MIRAD PU Prešov na domácej palubovke potvrdili rolu favorita. V 3. kole Edymax extraligy mužov, v stredu podvečer, zdolali družstvo MVK Zvolen po troch setoch hladko 3:0 (18,19,15). Pripisujú si prvé súťažné body a po troch kolách sú na priebežnom 6. mieste tabuľky.
FOTO: Night City Lear Run
Night city run v Prešove, ktorý sa konal 29.09.2019! A my vám prinášame atmosféru v podobe fotoreportu!
Prešovskí volejbalisti začali extraligu domácou prehrou
Hráči VK MIRAD PU Prešov odštartovali novú súťažnú sezónu 2019/2020 prehrou v pomere 1:3. V zápase prvého kola Edymax extraligy mužov na domácej palubovke podľahli húževnatému družstvu TJ Spartak Myjava po štyroch setoch 25:22, 22:25, 16:25, 19:25.
3b PHbL: V napínavých zápasoch rozhodovali až samostatné nájazdy
Počasie nám v posledných dňoch prialo a tak tu máme hneď dvojitú porciu výsledkov
Inzercia
Reality: Predám
Reality: Predám
Predaj rodinný dom na Šidlovci, pozemok 817 m2, Prešov

Na predaj rodinný dom v pôvodnej zástavbe rodinných domov s pozemkom o výmere 817 m2 v časti Šidlovec v Prešove. 5 izbový rodinný dom, úžitková plocha cca 160 m2. V celom dome sú plastové okná, inak pôvodný stav. Všetky IS. Výborná lokalita.

0907030622 | | cena: 159.000,-€
Reality: Predám
Reality: Predám
Predaj rodinný dom 128 m2, s pozemkom 2456 m2, Malý Šariš, okr. Prešov

Na predaj podpivničený rodinný dom s pozemkom 2456 m2, s garážou s nadstavbou a hospodárskymi budovami, Malý Šariš. Zastavaná plocha 128 m2, úžitková plocha 108 m2, podpivničenie 100 m2, pôjd 90 m2. Dom je riešený ako 3-izbový.

0907030623 | | cena: 156.000,-€
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.