PIS: aktuálne informácie o meste, radnici a spoločenských, kultúrnych a športových akciach v regióne

https://pis.sk/clanok/17996/nasta_kuzmina-_robo_vittek-_samuel_piasecky_a_tomi_kid_kovacs_podporia_v_presove_start_projektu_sportuj_slovensko.html

Nasťa Kuzmina, Robo Vittek, Samuel Piasecký a Tomi Kid Kovács podporia v Prešove štart projektu Športuj Slovensko

Prvý zo série športových podujatí, ktorých hlavným organizátorom je Slovenský olympijský a športový výbor, Športuj Slovensko, sa nezadržateľne blíži. Už v nedeľu 26. mája 2019 privíta Prešov všetkých športu chtivých, aj olympijských víťazov a vrcholových športovcov. Do Prešova zavítajú také športové osobnosti ako Nasťa Kuzmina, Robo Vittek, Samuel Piasecký či Tomi Kid Kovács.
Športuj Slovensko
Športuj Slovensko

Aj títo úspešní športovci sa pripoja k všetkým tým, pre ktorých je šport neodmysliteľnou súčasťou života, ale aj k tým, ktorých má práve Športuj Slovensko motivovať k pravidelným športovým aktivitám. Športuj Slovensko sa v Prešove koná pod záštitou primátorky Andrey Turčanovej. Registrovať do súťažných disciplín sa dá ešte stále prostredníctvom webu na www.sportujslovensko.sk.

„Veríme, že prvý zo série našich športových podujatí pod názvom Športuj Slovensko, ktoré organizujeme najmä vďaka podpore nášho generálneho partnera BILLA, s.r.o. , sa vydarí a pritiahne na najväčšie športovisko na Slovensku stovky nadšených športovcov, malých aj veľkých. Zmyslom nášho poslania a rovnako aj zmyslom projektu je vzbudiť väčší záujem verejnosti o šport. Som rád, že svoju podporu nám vyjadrili aj známe športové osobnosti, ktoré budú určite silným motivátorom zúčastniť sa tohto projektu, “ povedal Anton Siekel, prezident SOŠV.

Športuj Slovensko je výbornou príležitosťou ako stráviť deň plný zábavy a športu pre celé rodiny v spoločnosti skvelých športových hviezd. Deti si užijú najväčšie športovisko s rôznymi disciplínami. Čaká na nich futbal, basketbal, biatlon, box, ale aj volejbal či atletika. Deti sa môžu zaregistrovať aj do súťažných disciplín – olympijský beh a bicykel. Na víťazov čakajú hodnotné ceny a každý malý športovec dostane medailu a tričko Športuj Slovensko. Rovnako môžu vyhrať bicykle pre celú rodinu.

Športuj Slovensko bude mať letnú a zimnú verziu. Letné Olympijské dni sa budú sústreďovať primárne na atletiku, cyklistiku, beh, súčasťou ktorého bude aj tzv. Beh olympijských nádejí. Organizátori pripravili aj sériu športových podujatí vhodných pre celé rodiny. Registrácia na podujatie je podmienená štartovným poplatkom vo výške 5 eur, ktorý poputuje Nadácii SOŠV na podporu mladých talentovaných športovcov. Zoznam letných Olympijských dní aj s termínmi uvádza nasledujúca tabuľka:

Prešov - Jazdecký areál Sídlisko III. - 26. 5. 2019

Štrbské Pleso - Športový areál Štrbské Pleso - 1. 6. 2019

Banská Bystrica - Park pod Múzeom SNP - 23. 6. 2019

Bratislava - lokalita bude upresnená - 21. 9. 2019

Do Prešova pozýva aj generálny partner projektu Športuj Slovensko, spoločnosť BILLA. „Sme radi, že môžeme podporiť aktivity, ktoré nabádajú celé rodiny k pravidelnému pohybu. BILLA je rodinne orientovaná spoločnosť a ako obchodnému reťazcu nám záleží na harmonickom vyvážení stravy a pohybu. K tomu motivujeme aj svojich zamestnancov s rodinami, máme vytvorenú bežeckú, jogínsku, vodácku a lyžiarsku komunitu. Na ich podporu organizujeme mnohé športové podujatia. Preto sa tešíme, že vznikol zmysluplný projekt, ktorý podporuje myšlienku olympizmu a zároveň povzbudzuje k športovaniu aj širokú verejnosť, “ dopĺňa Dariusz Bator, generálny riaditeľ BILLA, s.r.o.

 
24.5.2019 | Pridal: Redakcia PIS | Šport | čítané: 1263 krát