Pondelok, 24. február 2020
Meniny má Matej | zajtra Frederik, Frederika

Rekonštrukcia križovatky ulíc Arm. gen. L. Svobodu-Pod Táborom-Jurkovičova je ukončená

Ďalší krok vpred pre zlepšenie dopravy v Prešove. Rekonštrukcia križovatky ulíc Arm. gen. L. Svobodu – Pod Táborom a Jurkovičova je ukončená a vodiči ňou tak už môžu prejsť bez dopravných obmedzení.

„Teší ma, že sa postupnými krokmi zlepšuje dopravná situácia v meste, najmä v lokalitách, kde je mimoriadne zhustená premávka. Verím, že rekonštrukcia tejto križovatky bude viesť k vyššej bezpečnosti nielen pre vodičov, ale aj pre chodcov a cyklistov, “ uviedol viceprimátor mesta Prešov Vladimír Feľbaba.

V rámci tejto rekonštrukcie sa doplnil samostatný pruh pre odbočenie vľavo a opravili sa aj jednotlivé komunikácie. Pribudla cestná svetelná signalizácia, ktorá umožnila plynulejšie, prehľadnejšie, no najmä bezpečnejšie odbočovanie vozidiel z hlavnej do vedľajších ulíc a naopak. Priechod pre chodcov a cyklistov je vďaka tejto svetelnej signalizácii takisto oveľa bezpečnejší.

Rekonštrukciu križovatky ocenili aj rodičia, ktorí vozia svoje deti do Základnej školy na Šrobárovej ulici. Pre zvýšený pohyb vozidiel bolo totiž pre nich odbočovanie často komplikované a nebezpečné.

Nezabudlo sa ani na parkoviská. V tejto lokalite pribudlo celkom 37 nových parkovacích miest, z toho 7 pred areálom ZŠ Šrobárova. Pribudli tiež chodníky pre vyššiu bezpečnosť a rozšírilo sa aj verejné osvetlenie.

Rekonštrukcia zahŕňala aj vytvorenie mini okružnej križovatky v mieste jestvujúcej križovatky ulíc Jurkovičova a Šrobárova pre lepšie otáčanie osobných áut.

Rekonštrukčné práce realizovala firma Doprastav, a.s. Celkové náklady boli v objeme 1 363 227,65 eur vrátane DPH.

Mohlo by Vás zaujímať
V širšom centre mesta pribudne nový kruhový objazd, dočasne uzavrieme tri ulice
Časti prešovských ulíc Štefánikova, Hviezdoslavova a Biskupa Gojdiča budú niekoľko mesiacov uzavreté. Dôvodom je kompletná rekonštrukcia cestných komunikácií a chodníkov v okolí budúceho Obchodného centra Forum. Uzávierka ulíc potrvá od 10. februára 2020 do 30. júna 2020.
Výzva pre všetkých účastníkov cestnej premávky v Prešovskom kraji
Na celom území Prešovského kraja husto sneží. Niektoré úseky, najmä v tatranskej a podtatranskej oblasti sú ťažko prejazdné. Na cestách sa šmýka.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.