Piatok, 18. október 2019
Meniny má Lukáš | zajtra Kristián

Gréckokatolícka charita Prešov opätovne zmapuje dobrotu počas Národného týždňa charity

Gréckokatolícka charita Prešov (GKCH) sa zapája do iniciatívy NÁRODNÝ TÝŽDEŇ CHARITY. Po úspešnom prvom ročníku ju opätovne pripravujú arci/diecézne charity Slovenskej katolíckej charity. V dňoch 9. až 16. júna 2019 plánujú v diecézach intenzívnejšie upriamiť pozornosť na sociálne odkázaných ľudí. Iniciatívou ukážu služby aj tých, ktorí pomáhajú tisíckam ľudí v núdzi.

V službách prešovskej charity každý deň stojí stovka zamestnancov blízko pri človeku. V zariadeniach pomáhajú vyše 2 000 ľuďom v núdzi či bez domova, chorým, závislým, deťom so zdravotným znevýhodnením alebo seniorom. Verejnosť túto prácu často prehliada. Aj preto vznikla iniciatíva, aby spoločnosť nezatvárala oči pred tými, ktorí sa v živote ocitli na dne a potrebujú našu pomoc. Národný týždeň charity sa bude konať v termíne 9. – 16. jún 2019 (od nedele do soboty). „Počas iniciatívy chceme spojiť zamestnancov, klientov, farnosti, samosprávu aj širokú verejnosť. Len spoločnými silami a spoluprácou môžeme pomáhať tým, ktorí si nevedia pomôcť sami, “ vysvetľuje Peter Valiček, riaditeľ GKCH.

Prešovská charita v rámci programu pripravuje viaceré novinky. Historicky po prvýkrát vydáva hudobno-slovné CD, ktoré bude slávnostné uvedené do života v pondelok 10. júna. Počas utorka si prijímatelia i dobrovoľníci služieb vyhrnú rukávy a skrášlia verejné priestranstvá. Vo štvrtok budú známe osobnosti v prešovských uliciach spoločne s distributérmi predávať charitný časopis Cesta. V mestách, kde poskytujú služby pripravujú zamestnanci i klienti GKCH interaktívne aktivity, do ktorých sa môže zapojiť široká verejnosť. Týždeň zavŕšia v sobotu spoločnou svätou liturgiou s vladykom Jánom Babjakom SJ. Počas celého týždňa bude iniciatíva podporená modlitbou vo farnostiach gréckokatolíckej eparchie. Podpornou aktivitou bude aj zbierka trvanlivých potravín vo farnostiach a vybraných školách. Vlani GKCH potravinami podporila vyše 54 rodín a 6 stredísk pre ľudí v núdzi.

Druhý ročník iniciatívy podporili biskupi Slovenska a záštitu v rámci GKCH prevzal Mons. Ján Babjak SJ, prešovský arcibiskup metropolita. Podujatie sa uskutoční aj pod záštitou Milana Majerského, predsedu Prešovského samosprávneho kraja, Andrey Turčanovej, primátorky mesta Prešov, Marcely Ivančovej, primátorky mesta Svidník a Ľuboša Tomku, primátora mesta Stará Ľubovňa.

Program Národného týždňa charity v rámci Gréckokatolíckej charity Prešov:

NEDEĽA, 9. jún 2019
Otváracia svätá liturgia s duchovným správcom charity
10:00, Chrám Povýšenia svätého Kríža Prešov - Sekčov
Svätou liturgiou začať iniciatívu.

PONDELOK, 10. jún 2019
Slávnostné uvedenie hudobno-slovného CD „Ježišu, dôverujeme Ti“
18:00, literárna kaviareň Viola (Tkáčska 2, Prešov)
Tento rok sme sa rozhodli podporiť talent dievčat a pripraviť hudobno-slovné CD, v rámci ktorého sa dievčatá realizujú, a tak majú možnosť získať pocit potrebnosti a sebahodnoty. Zároveň chceme dievčatá lepšie integrovať do spoločnosti. Na tvorbe CD spolupracujeme aj so speváčkou Hankou Servickou, redaktorom RTVS Tomášom Michalom Babjakom alebo spisovateľkou Ľudmilou Šandalovou.

UTOROK, 11. jún 2019
Búrame predsudky a myslíme na druhých
10:00, Pobytové zariadenia Pod Táborom v Prešove
Ukázať, že Charita dokáže priložiť ruku k verejnému blahu a aktivizovať klientov, dobrovoľníkov, zamestnancov a širokú verejnosť. Spoločne si vyhrnieme rukávy a skrášlime naše okolie.

STREDA, 12. jún 2019
Náš deň
10:00, Dom svätej Anny v Starej Ľubovni
Radosť, priateľstvá a rodina. Toto budú hlavné posolstvá spoločného dňa, v ktorom pre deti a mladí so zdravotným znevýhodnením v Starej Ľubovni aj ich rodiny pripravujeme deň plný hier, aktivít a zábavy.

Interaktívny deň
10:00, Dom sv. Júdu Tadeáša v Humennom
V meste Humenné ukážeme, že Charita je aktívna a pomáha tým, ktorí to potrebujú. Na námestí pripravujeme kultúrny program, kreatívne dielne, predaj mesačníka Cesta a ďalšie atrakcie pre širokú verejnosť.

ŠTVRTOK, 13. jún 2019
Spoločný predaj mesačníka Cesta
13:00, mesto Prešov + interaktívny stánok v meste
Pre ľudí bez domova alebo v núdzi Charita ponúka možnosť zvýšiť svoj príjem predajom mesačníka Cesta. Touto aktivitou chceme upriamiť pozornosť na možnosť ako pomôcť ľuďom na ulici s rozumom a citom.

PIATOK, 14. jún 2019
Náš deň
9:00, Dom sv. Simeona Sačurov
Myslíme aj na našich seniorov. Pre nich pripravujeme deň plný duchovna, modlitieb aj spevu. Aktivitami chceme podnietiť verejnosť, aby myslela na našich starkých, ktorí potrebujú náš záujem, čas a vľúdnosť.

SOBOTA, 15. jún 2019
Archijerejská svätá liturgia s vladykom Jánom Babjakom SJ
18:00, Katedrály chrám sv. Jána Krstiteľa v Prešove
Spoločne ďakovať Bohu za každého zamestnanca, klienta, priateľa, dobrodinca, ktorí prostredníctvom našej Charity pomáha ľuďom, ktorí to potrebujú.

Národný týždeň charity

Národný týždeň charity
Mohlo by Vás zaujímať
FOTO: Za Slušné Slovensko
Je to 19 mesiacov po vražde. No my nesmieme zabudnúť. Fotoreport z akcie.
Podozrenie na podvody pri DPH
Predbežná škoda vo výške takmer 2 mil. eur, podozrenie z neoprávneného odpočítavania dane z pridanej hodnoty a zaistenie viacerých účtovných dokladov. To je výsledok ostatného zásahu Kriminálneho úradu finančnej správy vo viacerých bratislavských spoločnostiach.
Úradníci vyčistili les od odpadkov
Dobrovoľnícke práce úradníkov, zamestnancov mestských organizácii či zamestnancov pivovaru Šariš pokračujú vo Veľkom Šariši znova. Tentokrát sa pustili do čistenia lesa v mestskej časti Kanaš. Po vyčistených zastávkach, natretí mostu, výsadbe kvetov, teraz vyzbierali množstvo odpadkov v lese.
Konať dobro a pomáhať nie je prežitok ani v Prešove
Prešovské dobrovoľnícke centrum, o.z. už po 12-ty raz spojilo mimovládne neziskové organizácie, školy, CVČ a ďalšie subjekty v Prešovskom kraji s dobrovoľníkmi. Tí počas septembra venovali svoj čas, energiu i schopnosti na to, aby sa v rôznych mestách a obciach mohli uskutočniť zaujímavé podujatia pre dobrú vec.
Máte po štyridsiatke a cítite sa ako starší človek?
V roku 1990 vyhlásila Organizácia Spojených národov 1. október za Medzinárodný deň starších ľudí. Správy o demografickom vývoji neľútostne konštatujú, že populácia starne a to prináša hospodárske a sociálne výzvy počínajúc pracovným trhom až po zdravotnú starostlivosť a služby.
eKasa prináša podnikateľom výhody, na ktoré neboli zvyknutí
Projekt eKasa rozšíril aj proklientske opatrenia finančnej správy. Finančná správa priebežne vyhodnocuje informácie zo systému eKasa.
Pre septembrové daňové povinnosti sa predlžujú úradné hodiny na call centre
Koniec septembra nie je len termínom na podanie odloženého daňového priznania k dani z príjmov, ale rovnako aj posledným termínom na vyžiadanie si vrátenia dane zo zahraničia (iných členských štátov EÚ). Call centrum finančnej správy bude preto daňovníkom k dispozícii počas predĺžených úradných hodín.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Predám
Reality: Predám
Predaj rodinný dom 128 m2, s pozemkom 2456 m2, Malý Šariš, okr. Prešov

Na predaj podpivničený rodinný dom s pozemkom 2456 m2, s garážou s nadstavbou a hospodárskymi budovami, Malý Šariš. Zastavaná plocha 128 m2, úžitková plocha 108 m2, podpivničenie 100 m2, pôjd 90 m2. Dom je riešený ako 3-izbový.

0907030623 | | cena: 156.000,-€
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Predám
Reality: Predám
Predaj rodinný dom na Šidlovci, pozemok 817 m2, Prešov

Na predaj rodinný dom v pôvodnej zástavbe rodinných domov s pozemkom o výmere 817 m2 v časti Šidlovec v Prešove. 5 izbový rodinný dom, úžitková plocha cca 160 m2. V celom dome sú plastové okná, inak pôvodný stav. Všetky IS. Výborná lokalita.

0907030622 | | cena: 159.000,-€
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.