Utorok, 16. júl 2019
Meniny má Drahomír | zajtra Bohuslav

Gréckokatolícka charita Prešov opätovne zmapuje dobrotu počas Národného týždňa charity

Gréckokatolícka charita Prešov (GKCH) sa zapája do iniciatívy NÁRODNÝ TÝŽDEŇ CHARITY. Po úspešnom prvom ročníku ju opätovne pripravujú arci/diecézne charity Slovenskej katolíckej charity. V dňoch 9. až 16. júna 2019 plánujú v diecézach intenzívnejšie upriamiť pozornosť na sociálne odkázaných ľudí. Iniciatívou ukážu služby aj tých, ktorí pomáhajú tisíckam ľudí v núdzi.

V službách prešovskej charity každý deň stojí stovka zamestnancov blízko pri človeku. V zariadeniach pomáhajú vyše 2 000 ľuďom v núdzi či bez domova, chorým, závislým, deťom so zdravotným znevýhodnením alebo seniorom. Verejnosť túto prácu často prehliada. Aj preto vznikla iniciatíva, aby spoločnosť nezatvárala oči pred tými, ktorí sa v živote ocitli na dne a potrebujú našu pomoc. Národný týždeň charity sa bude konať v termíne 9. – 16. jún 2019 (od nedele do soboty). „Počas iniciatívy chceme spojiť zamestnancov, klientov, farnosti, samosprávu aj širokú verejnosť. Len spoločnými silami a spoluprácou môžeme pomáhať tým, ktorí si nevedia pomôcť sami, “ vysvetľuje Peter Valiček, riaditeľ GKCH.

Prešovská charita v rámci programu pripravuje viaceré novinky. Historicky po prvýkrát vydáva hudobno-slovné CD, ktoré bude slávnostné uvedené do života v pondelok 10. júna. Počas utorka si prijímatelia i dobrovoľníci služieb vyhrnú rukávy a skrášlia verejné priestranstvá. Vo štvrtok budú známe osobnosti v prešovských uliciach spoločne s distributérmi predávať charitný časopis Cesta. V mestách, kde poskytujú služby pripravujú zamestnanci i klienti GKCH interaktívne aktivity, do ktorých sa môže zapojiť široká verejnosť. Týždeň zavŕšia v sobotu spoločnou svätou liturgiou s vladykom Jánom Babjakom SJ. Počas celého týždňa bude iniciatíva podporená modlitbou vo farnostiach gréckokatolíckej eparchie. Podpornou aktivitou bude aj zbierka trvanlivých potravín vo farnostiach a vybraných školách. Vlani GKCH potravinami podporila vyše 54 rodín a 6 stredísk pre ľudí v núdzi.

Druhý ročník iniciatívy podporili biskupi Slovenska a záštitu v rámci GKCH prevzal Mons. Ján Babjak SJ, prešovský arcibiskup metropolita. Podujatie sa uskutoční aj pod záštitou Milana Majerského, predsedu Prešovského samosprávneho kraja, Andrey Turčanovej, primátorky mesta Prešov, Marcely Ivančovej, primátorky mesta Svidník a Ľuboša Tomku, primátora mesta Stará Ľubovňa.

Program Národného týždňa charity v rámci Gréckokatolíckej charity Prešov:

NEDEĽA, 9. jún 2019
Otváracia svätá liturgia s duchovným správcom charity
10:00, Chrám Povýšenia svätého Kríža Prešov - Sekčov
Svätou liturgiou začať iniciatívu.

PONDELOK, 10. jún 2019
Slávnostné uvedenie hudobno-slovného CD „Ježišu, dôverujeme Ti“
18:00, literárna kaviareň Viola (Tkáčska 2, Prešov)
Tento rok sme sa rozhodli podporiť talent dievčat a pripraviť hudobno-slovné CD, v rámci ktorého sa dievčatá realizujú, a tak majú možnosť získať pocit potrebnosti a sebahodnoty. Zároveň chceme dievčatá lepšie integrovať do spoločnosti. Na tvorbe CD spolupracujeme aj so speváčkou Hankou Servickou, redaktorom RTVS Tomášom Michalom Babjakom alebo spisovateľkou Ľudmilou Šandalovou.

UTOROK, 11. jún 2019
Búrame predsudky a myslíme na druhých
10:00, Pobytové zariadenia Pod Táborom v Prešove
Ukázať, že Charita dokáže priložiť ruku k verejnému blahu a aktivizovať klientov, dobrovoľníkov, zamestnancov a širokú verejnosť. Spoločne si vyhrnieme rukávy a skrášlime naše okolie.

STREDA, 12. jún 2019
Náš deň
10:00, Dom svätej Anny v Starej Ľubovni
Radosť, priateľstvá a rodina. Toto budú hlavné posolstvá spoločného dňa, v ktorom pre deti a mladí so zdravotným znevýhodnením v Starej Ľubovni aj ich rodiny pripravujeme deň plný hier, aktivít a zábavy.

Interaktívny deň
10:00, Dom sv. Júdu Tadeáša v Humennom
V meste Humenné ukážeme, že Charita je aktívna a pomáha tým, ktorí to potrebujú. Na námestí pripravujeme kultúrny program, kreatívne dielne, predaj mesačníka Cesta a ďalšie atrakcie pre širokú verejnosť.

ŠTVRTOK, 13. jún 2019
Spoločný predaj mesačníka Cesta
13:00, mesto Prešov + interaktívny stánok v meste
Pre ľudí bez domova alebo v núdzi Charita ponúka možnosť zvýšiť svoj príjem predajom mesačníka Cesta. Touto aktivitou chceme upriamiť pozornosť na možnosť ako pomôcť ľuďom na ulici s rozumom a citom.

PIATOK, 14. jún 2019
Náš deň
9:00, Dom sv. Simeona Sačurov
Myslíme aj na našich seniorov. Pre nich pripravujeme deň plný duchovna, modlitieb aj spevu. Aktivitami chceme podnietiť verejnosť, aby myslela na našich starkých, ktorí potrebujú náš záujem, čas a vľúdnosť.

SOBOTA, 15. jún 2019
Archijerejská svätá liturgia s vladykom Jánom Babjakom SJ
18:00, Katedrály chrám sv. Jána Krstiteľa v Prešove
Spoločne ďakovať Bohu za každého zamestnanca, klienta, priateľa, dobrodinca, ktorí prostredníctvom našej Charity pomáha ľuďom, ktorí to potrebujú.

Národný týždeň charity

Národný týždeň charity
Mohlo by Vás zaujímať
Stredoškoláci zorganizovali benefičný hudobný festival, aby pomohli spolužiakovi v jeho ťažkom boji. Tentokrát pomôžu športovcovi s rázštepom chrbtice.
Prešovský jednodňový, benefičný hudobný festival Gjarfest sa bude konať 26.6.2019 v jazdeckom areáli na Sídlisku III. Organizujú ho angažovaní študenti, ktorí už na predošlom ročníku dokázali vyzbierať tisíce eur pre svojho spolužiaka Samka, ktorý po vážnom úraze skončil kompletne ochrnutý na invalidnom vozíku. Tento rok sa aj on zapojil do organizácie festivalu, aby mohol pomoc posunúť ďalej.
Štatistický úrad počas leta navštívi aj prešovské domácnosti
Štatistický úrad Slovenskej republiky bude od 1. júla do 31. októbra 2019 zisťovať použitie spaľovacích zariadení a spotrebu palív v domácnostiach. Pracovníci sa okrem toho zamerajú aj na zisťovanie zdravotného stavu obyvateľstva.
Dôležitá informácia pre starostov obcí. Len 4 kroky stačia a zbavíte sa ojazdených pneumatík
Máte problém v obci so zberom a likvidáciou ojazdených pneumatík? Hromadia sa u vás na vo zbernom dvore? Občania ich nemajú kde odovzdať? Riešenie existuje. Je to jednoduché a dokonca DÁ SA TO BEZPLATNE!
Chvála tvorivosti Rudolfa Schustera na Prešovskej univerzite
Pri príležitosti 85. výročia narodenia exprezidenta Slovenskej republiky Rudolfa Schustera vydalo Vydavateľstvo Prešovskej univerzity publikáciu (zborník) CHVÁLA TVORIVOSTI, ktorú zostavili Karol Horák, Miron Pukan a Lucia Šteflová. Publikácia je členená na dve časti.
Pivovar Šariš bude rozdávať peniaze. Ľudia môžu celé leto hlasovať komu
Sme dobrý sused a chceme skrášľovať región, ktorý je naším spoločným domovom. Pivovar Šariš aj v tomto roku pokračuje v grantovom programe Šariš ľuďom, v rámci ktorého rozdá osmičke projektov 16-tisíc eur.
Za všetkým hľadaj aktívneho človeka. British Council priniesol do Prešova Festival sociálnych inovácií
Projekt People to People Slovakia, ktorý na Slovensku zastrešuje British Council, priniesol tento týždeň do Prešova Festival sociálnych inovácií, ktorého hlavnými témami boli sociálne podnikanie, kritické myslenie či komunitné umenie.
Inzercia
Reality: Predám
Reality: Predám
Predaj 3 izbový byt, 66 m2, ulica Volgogradská, Prešov

Sídlisko III, vyhľadávaná lokalita s výbornou občianskou vybavenosťou , 66m2 + lodžia 4m2, pivnica cca 6m2, poschodie 5 z 8, čiastočná rekonštrukcia, dobré dispozičné riešenie

0907030758 | | cena: 85.000,-€
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Predám
Reality: Predám
Predaj stavebný pozemok s celkovou výmerou 1378 m2, možnosť rozdelenia na 2 pozemky, Župčany

Plocha 1378 m2, hlavná komunikácia asfaltová, k pozemku spevnená makadamová cesta, tvar pozemku obdĺžnik, elektrina v blízkosti pozemku, kanalizácia v hlavnej ceste, vlastný vodovod, plyn v tejto lokalite nie je. Cena 24,50 Eur /m2.

0907030622 | | cena: 25,-€
Reality: Predám
Reality: Predám
Predaj 2 podlažný rodinný dom, pozemok 514 m2, všetky IS, Ľubotice

5 izbový rodinný dom, základy domu kameň, stavebný materiál zmiešaný, úžitková plocha cca 200 m2. Plynové vykurovanie, rovinatý pozemok. Rodinný dom je v pôvodnom stave.

0907030622 | | cena: 111.900,-€
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.