Utorok, 18. jún 2019
Meniny má Vratislav | zajtra Alfréd

Prešov navštívili delegácie z partnerských miest

Počas Dní mesta Prešov sú čestnými hosťami v Prešove aj delegácie z partnerských miest. Tento rok pozvanie prijali delegácie z talianskeho mesta Brugherio, maďarskej Nyíregyházy, Remscheidu v Nemecku a Prešov svojou návštevou poctil aj primátor poľského mesta Nowy Sacz Ludomir Handzel.

Dni mesta Prešov
Dni mesta Prešov

Už na slávnostnom zasadnutí Mestského zastupiteľstva v Prešove nechýbali delegácie z nemeckého Remscheidu pod vedením zástupcu primátora Kaia Kaltwassera a talianskeho Brugheria na čele s primátorom Marcom Troianom. Neskôr sa k nim pripojila aj delegácia z maďarskej Nyíregyházy s viceprimátorom Attilom Ulrichom.

Primátor Noweho Saczu Ludomir Handzel sa pre pracovné povinnosti zúčastnil len slávnostného zasadnutia Mestského zastupiteľstva mesta Prešov pri príležitosti udelenia verejných ocenení.

Zahraničné delegácie si počas svojho pobytu v Prešove vychutnali program Dní mesta a spoznávali najzaujímavejšie miesta Prešova. Na radnici ich prijal viceprimátor Vladimír Feľbaba.

Stretnutie sa nieslo v príjemnej a priateľskej atmosfére. Jednotlivé delegácie sa predstavili a ostatným priblížili aj zaujímavosti o meste, z ktorého prichádzajú.

Viceprimátor Vladimír Feľbaba všetkých predstaviteľov partnerských miest v Prešove srdečne privítal a vyjadril radosť nad tým, že priateľské i pracovné vzťahy medzi mestami pretrvávajú. „Verím, že naše vzájomné dobré vzťahy budú naďalej také plnohodnotné ako doteraz, “ uviedol. Delegácie dostali od mesta Prešov aj darčeky v podobe certifikátov o prekročení 49. rovnobežky a pamätnú listinu o udelení mestských výsad mestu Prešov pri príležitosti 720. výročia.

Kai Kaltwasser z nemeckého Remscheidu sa poďakoval za pohostinnosť, ktorá naňho veľmi zapôsobila a vyjadril radosť z toho, že je opäť v Prešove.

Za maďarskú delegáciu sa prihovoril viceprimátor Attila Ulrich: „Veľmi pekne ďakujeme za opätovné pozvanie. Dní mesta Prešov sa pravidelne zúčastňujeme a veľmi sa nám tu páči. S Prešovom nás viaže dlhé a hodnotné priateľstvo, ktoré si veľmi vážime, " uviedol.

Z mesta Brugherio, s ktorým Prešov zatiaľ spolupracuje menej aktívne, sa prítomným prihovoril primátor Marco Troiano, ktorý vyjadril obdiv nad spoluprácou Prešova s ostatnými partnerskými mestami: „Vo vašej spolupráci nachádzame inšpiráciu. Chceme sa zaviazať k ďalšej spolupráci, aby sa naše mestá naďalej rozvíjali a priateľsky spolupracovali."

Okrem delegácií z partnerských miest poctila Prešov svojou návštevou aj delegácia z Číny pod vedením Francisa Laua, ktorý prítomným predstavil možnosti spolupráce na ekonomickej úrovni.

Delegácie sa po oficiálnom prijatí na radnici zúčastnili aj Trojičného jarmoku, prihovorili sa Prešovčanom, užili si príjemnú letnú atmosféru v centre mesta a ochutnali aj miestne špeciality.

Mohlo by Vás zaujímať
FOTO: Festival remeselných pivovarov Ki Ci Fras
Uplynulý víkend sa na prešovskom Stromoradí niesol v znamení nultého ročníka festivalu remeselných pív Ki Ci Fras. Počas piatka 31.5. a soboty 1.6. 2019 zavítali stovky nielen Prešovčanov na kultovú ulicu pred podnik Stromoradie, aby objavili rôznorodé chute malých slovenských pivovarov.
Štrajk zamestnancov Dopravného podniku mesta Prešov – rokovanie s vedením podniku a mesta
Aktualizácia o 16:55 h. : V dopoludňajších hodinách sa včera (28. 05.) v sídle Dopravného podniku mesta Prešov uskutočnilo stretnutie zástupcov vedenia podniku, mesta Prešov so štrajkovým výborom a zamestnancami. Snahou bola diskusia o zvýšení mzdových taríf.
Mesto Prešov ožije hudbou, tancom, ale aj tradičnými remeslami
Už onedlho sa Hlavná ulica opäť stane centrom spoločenského a kultúrneho diania a „Floriánka“ sa zmení na prešovský Montmartre. Začiatok júna už tradične patrí „Dňom mesta Prešov“, ktoré aj tento rok privítajú v metropole Šariša množstvo zaujímavých umelcov, remeselníkov a ponúknu výborné tradičné jedlá. Od 3. do 8. júna 2019 sa návštevníci môžu tešiť na bohatý program pre malých aj veľkých.
Situácia v meste Prešov po včerajšej búrke
Aj napriek tomu, že včerajšia búrka bola pomerne intenzívna mestu Prešov sa podarilo situáciu vyriešiť vo vlastnej réžii, mimoriadna situácia vyhlásená nebola.
Dobrý festival štartuje už tento týždeň ! Buď „trendy“ a príď busom!
Už 14.6.2019 od 15:00 hod. sa otvárajú brány DOBRÉHO FESTIVALU a areál prírodného kúpaliska Delňa bude s nadšením vítať svojich návštevníkov. Ako sa dostať na Delňu? Všetky dôležité informácie na jednom mieste!
Dobrovoľníci v týchto dňoch skrášľujú celý kraj
Festival priateľstva a dobrovoľníckej činnosti Milujem svoje mesto je v plnom prúde. Len v Prešove sa do projektu zapojilo 2000 dobrovoľníkov. Tento rok však dobrovoľníci skrášľujú celý kraj.
V Prešove sa prezentovali sociálne zariadenia a iniciatívy
V sobotu, 18. mája sa v obchodnom centre EPERIA uskutočnil ďalší Veľtrh sociálnych aktivít (VSA), ktorý Fórum kresťanských inštitúcií organizuje už trinásty rok.
Inzercia
Reality: Predám
Reality: Predám
Predaj 2 podlažný rodinný dom, pozemok 514 m2, všetky IS, Ľubotice, okr. Prešov

Na predaj 5 izbový rodinný dom, postavený v šesťdesiatych rokoch, základy domu kameň, stavebný materiál zmiešaný, úžitková plocha cca 200 m2, plynové vykurovanie. Rodinný dom je v pôvodnom stave. Žiadaná lokalita

0907030622 | | cena: 111.900,-€
Reality: Predám
Reality: Predám
Predaj 2 x stavebný pozemok s výmerou 689 m2, Župčany, okr. Prešov

Na predaj 2 stavebné pozemky v obci Župčany, okr. Prešov. Plocha parcely 2 x 689 m2, prístup - hlavná komunikácia asfaltová, k pozemku spevnená makadamová cesta, obdĺžnikový tvar pozemku, IS v blízkosti pozemku, Cena 26 eur/m2.

0907030622 | | cena: 26,-€
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Predám
Reality: Predám
Predaj stavebný pozemok 1476 m2, Fintice, okres Prešov

lokalita: obec Fintice, v zastavanom území, prístup po asfaltovej ceste, mimo hlavnej cesty. IS:elektrina v dosahu, plyn v dosahu, obecný vodovod v dosahu, kanalizácia - žumpa. Pozemok je mierne svahovitý, slnečný, v blízkosti lesa, ideálna orientácia.

0907030661 | | cena: 38,-€
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Dvojizbový, kompletne zariadený byt v centre Prešova

Dvojizbový, kompletne zariadený a zrekonštruovaný byt s loggiou v centre Prešova. Byt je na 2. poschodí kompletne zrekonštruovaného bytového domu s výťahom. Výborná poloha, parkovanie pred domom.

+421903602897 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.