Nedeľa, 20. október 2019
Meniny má Vendelín | zajtra Uršuľa

Prešov navštívili delegácie z partnerských miest

Počas Dní mesta Prešov sú čestnými hosťami v Prešove aj delegácie z partnerských miest. Tento rok pozvanie prijali delegácie z talianskeho mesta Brugherio, maďarskej Nyíregyházy, Remscheidu v Nemecku a Prešov svojou návštevou poctil aj primátor poľského mesta Nowy Sacz Ludomir Handzel.

Dni mesta Prešov
Dni mesta Prešov

Už na slávnostnom zasadnutí Mestského zastupiteľstva v Prešove nechýbali delegácie z nemeckého Remscheidu pod vedením zástupcu primátora Kaia Kaltwassera a talianskeho Brugheria na čele s primátorom Marcom Troianom. Neskôr sa k nim pripojila aj delegácia z maďarskej Nyíregyházy s viceprimátorom Attilom Ulrichom.

Primátor Noweho Saczu Ludomir Handzel sa pre pracovné povinnosti zúčastnil len slávnostného zasadnutia Mestského zastupiteľstva mesta Prešov pri príležitosti udelenia verejných ocenení.

Zahraničné delegácie si počas svojho pobytu v Prešove vychutnali program Dní mesta a spoznávali najzaujímavejšie miesta Prešova. Na radnici ich prijal viceprimátor Vladimír Feľbaba.

Stretnutie sa nieslo v príjemnej a priateľskej atmosfére. Jednotlivé delegácie sa predstavili a ostatným priblížili aj zaujímavosti o meste, z ktorého prichádzajú.

Viceprimátor Vladimír Feľbaba všetkých predstaviteľov partnerských miest v Prešove srdečne privítal a vyjadril radosť nad tým, že priateľské i pracovné vzťahy medzi mestami pretrvávajú. „Verím, že naše vzájomné dobré vzťahy budú naďalej také plnohodnotné ako doteraz, “ uviedol. Delegácie dostali od mesta Prešov aj darčeky v podobe certifikátov o prekročení 49. rovnobežky a pamätnú listinu o udelení mestských výsad mestu Prešov pri príležitosti 720. výročia.

Kai Kaltwasser z nemeckého Remscheidu sa poďakoval za pohostinnosť, ktorá naňho veľmi zapôsobila a vyjadril radosť z toho, že je opäť v Prešove.

Za maďarskú delegáciu sa prihovoril viceprimátor Attila Ulrich: „Veľmi pekne ďakujeme za opätovné pozvanie. Dní mesta Prešov sa pravidelne zúčastňujeme a veľmi sa nám tu páči. S Prešovom nás viaže dlhé a hodnotné priateľstvo, ktoré si veľmi vážime, " uviedol.

Z mesta Brugherio, s ktorým Prešov zatiaľ spolupracuje menej aktívne, sa prítomným prihovoril primátor Marco Troiano, ktorý vyjadril obdiv nad spoluprácou Prešova s ostatnými partnerskými mestami: „Vo vašej spolupráci nachádzame inšpiráciu. Chceme sa zaviazať k ďalšej spolupráci, aby sa naše mestá naďalej rozvíjali a priateľsky spolupracovali."

Okrem delegácií z partnerských miest poctila Prešov svojou návštevou aj delegácia z Číny pod vedením Francisa Laua, ktorý prítomným predstavil možnosti spolupráce na ekonomickej úrovni.

Delegácie sa po oficiálnom prijatí na radnici zúčastnili aj Trojičného jarmoku, prihovorili sa Prešovčanom, užili si príjemnú letnú atmosféru v centre mesta a ochutnali aj miestne špeciality.

Mohlo by Vás zaujímať
FOTO: Za Slušné Slovensko
Je to 19 mesiacov po vražde. No my nesmieme zabudnúť. Fotoreport z akcie.
Veľké zmeny na prešovských parkoviskách uľahčia Prešovčanom život
Obyvateľov a návštevníkov mesta Prešov čakajú o niekoľko mesiacov historicky najväčšie zmeny v oblasti parkovania vozidiel. Mesto zadefinovalo nové pravidlá týkajúce sa systému parkovania vo všeobecne záväznom nariadení, ktoré vstúpi do platnosti 1. júla 2020.
Nedostatočný dialóg s občanmi.
Prešovská participatívna platforma – projekt vzájomnej spolupráce občanov, poslancov a úradníkov MsÚ má za sebou komunitný prieskum, ktorého cieľom bolo zistiť postoj obyvateľov a obyvateliek k mestskej administratíve i práci poslancov a poslankýň.
Matej Krajňák z Junioru Prešov začína byť európskou špičkou vo svojej kategórií
Začiatok sezóny začali PRESOV KARATE KIDS svetelnou rýchlosťou. Prvou ťažkou skúškou, bola súťaž ZÁHREB CUP 2019 v Chorvátsku, konaná dňa 08.09.2019. Na danej medzinárodnej súťaži v chorvátskom ZÁHREBE, reprezentovala Prešov štvorica PRESOV KARATE KIDS, a to Matej Krajňák, Veronika Jalowiczorová, Michaela Bryndzová a Alexandra Šofraneková.
Festival architektúry a dizajnu 2019 úspešne odštartoval
V stredu úspešne odštartoval 4. ročník Festivalu architektúry a dizajnu (FEAD) 2019. Výstavy, prezentácie a bohatý sprievodný program prebiehajú v termíne od 25. do 27. septembra 2019 na Hlavnej ulici v priestore pred Šarišskou galériou, v Divadle Jonáša Záborského, v Krajskom pamiatkovom úrade, v historickej budove Skladu soli a v obľúbených prešovských kaviarňach.
FOTO: Night City Lear Run
Night city run v Prešove, ktorý sa konal 29.09.2019! A my vám prinášame atmosféru v podobe fotoreportu!
Mimoriadne nadané deti sa stretli na logickom sústredení
K obľúbeným patria stretnutia nadaných detí pod záštitou celoslovenskej iniciatívy Rozumieme nadaným. Tohtoročného logického sústredenia nadaných sa zúčastnili školáci z Prešova a Spišskej Novej Vsi.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Predám
Reality: Predám
Predaj rodinný dom 128 m2, s pozemkom 2456 m2, Malý Šariš, okr. Prešov

Na predaj podpivničený rodinný dom s pozemkom 2456 m2, s garážou s nadstavbou a hospodárskymi budovami, Malý Šariš. Zastavaná plocha 128 m2, úžitková plocha 108 m2, podpivničenie 100 m2, pôjd 90 m2. Dom je riešený ako 3-izbový.

0907030623 | | cena: 156.000,-€
Reality: Predám
Reality: Predám
Predaj rodinný dom na Šidlovci, pozemok 817 m2, Prešov

Na predaj rodinný dom v pôvodnej zástavbe rodinných domov s pozemkom o výmere 817 m2 v časti Šidlovec v Prešove. 5 izbový rodinný dom, úžitková plocha cca 160 m2. V celom dome sú plastové okná, inak pôvodný stav. Všetky IS. Výborná lokalita.

0907030622 | | cena: 159.000,-€
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.