Štvrtok, 22. august 2019
Meniny má Tichomír | zajtra Filip

Prešov navštívili delegácie z partnerských miest

Počas Dní mesta Prešov sú čestnými hosťami v Prešove aj delegácie z partnerských miest. Tento rok pozvanie prijali delegácie z talianskeho mesta Brugherio, maďarskej Nyíregyházy, Remscheidu v Nemecku a Prešov svojou návštevou poctil aj primátor poľského mesta Nowy Sacz Ludomir Handzel.

Dni mesta Prešov
Dni mesta Prešov

Už na slávnostnom zasadnutí Mestského zastupiteľstva v Prešove nechýbali delegácie z nemeckého Remscheidu pod vedením zástupcu primátora Kaia Kaltwassera a talianskeho Brugheria na čele s primátorom Marcom Troianom. Neskôr sa k nim pripojila aj delegácia z maďarskej Nyíregyházy s viceprimátorom Attilom Ulrichom.

Primátor Noweho Saczu Ludomir Handzel sa pre pracovné povinnosti zúčastnil len slávnostného zasadnutia Mestského zastupiteľstva mesta Prešov pri príležitosti udelenia verejných ocenení.

Zahraničné delegácie si počas svojho pobytu v Prešove vychutnali program Dní mesta a spoznávali najzaujímavejšie miesta Prešova. Na radnici ich prijal viceprimátor Vladimír Feľbaba.

Stretnutie sa nieslo v príjemnej a priateľskej atmosfére. Jednotlivé delegácie sa predstavili a ostatným priblížili aj zaujímavosti o meste, z ktorého prichádzajú.

Viceprimátor Vladimír Feľbaba všetkých predstaviteľov partnerských miest v Prešove srdečne privítal a vyjadril radosť nad tým, že priateľské i pracovné vzťahy medzi mestami pretrvávajú. „Verím, že naše vzájomné dobré vzťahy budú naďalej také plnohodnotné ako doteraz, “ uviedol. Delegácie dostali od mesta Prešov aj darčeky v podobe certifikátov o prekročení 49. rovnobežky a pamätnú listinu o udelení mestských výsad mestu Prešov pri príležitosti 720. výročia.

Kai Kaltwasser z nemeckého Remscheidu sa poďakoval za pohostinnosť, ktorá naňho veľmi zapôsobila a vyjadril radosť z toho, že je opäť v Prešove.

Za maďarskú delegáciu sa prihovoril viceprimátor Attila Ulrich: „Veľmi pekne ďakujeme za opätovné pozvanie. Dní mesta Prešov sa pravidelne zúčastňujeme a veľmi sa nám tu páči. S Prešovom nás viaže dlhé a hodnotné priateľstvo, ktoré si veľmi vážime, " uviedol.

Z mesta Brugherio, s ktorým Prešov zatiaľ spolupracuje menej aktívne, sa prítomným prihovoril primátor Marco Troiano, ktorý vyjadril obdiv nad spoluprácou Prešova s ostatnými partnerskými mestami: „Vo vašej spolupráci nachádzame inšpiráciu. Chceme sa zaviazať k ďalšej spolupráci, aby sa naše mestá naďalej rozvíjali a priateľsky spolupracovali."

Okrem delegácií z partnerských miest poctila Prešov svojou návštevou aj delegácia z Číny pod vedením Francisa Laua, ktorý prítomným predstavil možnosti spolupráce na ekonomickej úrovni.

Delegácie sa po oficiálnom prijatí na radnici zúčastnili aj Trojičného jarmoku, prihovorili sa Prešovčanom, užili si príjemnú letnú atmosféru v centre mesta a ochutnali aj miestne špeciality.

Mohlo by Vás zaujímať
V centre mesta pribudol Vodný bar
Aj keď sa prvý prázdninový mesiac teplotami trochu krotí, predsa len sa k nám opäť vracajú horúčavy. Na Hlavnej ulici preto pribudla novinka - Vodný bar, v ktorom si môžu dať Prešovčania osviežujúci nápoj zadarmo.
Zažite najväčšiu záchrannú akciu v Prešove!
Od 16. do 18. augusta budete môcť na prešovskom Prírodnom kúpalisku Delňa zažiť prvé, veľké a jedinečné záchranárske podujatie na Slovensku - Water Rescue Forum 2019. Bude plné aktivít, modelových záchranných situácií, prednášok, workshopov, ukážok záchranárskej techniky i atrakcií pre deti.
Dážď a búrky dávajú mestu zabrať
Výdatný dážď a búrky dávajú toto leto zabrať celému Prešovu. Situácia je nateraz stabilizovaná a neustále ju monitorujeme.
Chcete byt? Mesto Prešov vyhlasuje obchodnú verejnú súťaž!
Mesto Prešov, Mestský úrad v Prešove, Hlavná 73, 080 01 Prešov vyhlasuje podl'a §§ 281 až 288 Obchodného zákonníka v súlade s uznesením MsZ mesta Prešov č. 155/2019 OBCHODNÚ VEREJNÚ SÚŤAŽ o najvýhodnejší návrh na uzatvorenie zmluvy prevode vlastníctva bytu, a to na predaj nasledovných bytov:
Prešov bude opäť v akcii, tentoraz na Sídlisku III
Siedmy ročník komunitného festivalu sa tento rok dočká viacerých zmien. Donedávna sa odohrával na sídlisku Šváby, no tento rok sa organizátori rozhodli pre rozšírenie na ďalšie z prešovských sídlisk. Dejiskom podujatia Prešov v akcii sa počas víkendu 17. - 18. augusta 2019 stane areál ZŠ Mirka Nešpora na Sídlisku III.
OZNAM PRE CESTUJÚCICH – uzávierka časti podchodu na Železničnej stanici
Od 24.7. bude pre rekonštrukciu uzavretá časť predstaničného priestoru, a to bezbariérový vstup do podchodu vedľa zastávky Železničná stanica, smer Sídlisko Sekčov.
Inzercia
Reality: Predám
Reality: Predám
Predaj rodinný dom 130 m2, s pozemkom 698 m2, Lažany, okr. Prešov

Predaj dvojpodlažný rodinný dom na 7 á pozemku v obci Lažany, okr. Prešov. Dom je riešený ako 3 - izbový. Nízke mesačné náklady. Dobrá dostupnosť do Prešova.

0907030623 | | cena: 74.900,-€
Reality: Predám
Reality: Predám
Predaj stavebný pozemok s celkovou výmerou 1378 m2, možnosť rozdelenia na 2 pozemky, Župčany

Plocha 1378 m2, hlavná komunikácia asfaltová, k pozemku spevnená makadamová cesta, tvar pozemku obdĺžnik, elektrina v blízkosti pozemku, kanalizácia v hlavnej ceste, vlastný vodovod, plyn v tejto lokalite nie je. Cena 24,50 Eur /m2.

0907030622 | | cena: 25,-€
Reality: Predám
Reality: Predám
Predaj pozemok, OV, výmera 1186 m2, Sabinov

lokalita: blízke centrum , v zastavanom území, prístup po asfaltovej ceste, mimo hlavnej cesty, šírka: cca 32 m v hornej časti a 25 m v dolnej časti, dĺžka: cca 44 m z jednej strany, 40 m z druhej strany. IS v dosahu. pozemok je svahovitý, slnečný, udržiavaný

0907030661 | | cena: 27.000,-€
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Predám
Reality: Predám
Predaj dvojpodlažný rodinný dom na 8 á pozemku, Prešov

Predaj 2-podlažný rodinný dom v Prešove, po rekonštrukcii spodného podlažia a exteriéru domu. Je riešený ako 2 samostatné bytové jednotky. Úžitková plocha: prízemie 120 m2 + poschodie 110 m2 + podpivničenie 120 m2. Vyhľadávaná lokalita.

0907030623 | | cena: 199.000,-€
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.