Sobota, 18. január 2020
Meniny má Bohdana | zajtra Drahomíra, Mário

Prešov navštívili delegácie z partnerských miest

Počas Dní mesta Prešov sú čestnými hosťami v Prešove aj delegácie z partnerských miest. Tento rok pozvanie prijali delegácie z talianskeho mesta Brugherio, maďarskej Nyíregyházy, Remscheidu v Nemecku a Prešov svojou návštevou poctil aj primátor poľského mesta Nowy Sacz Ludomir Handzel.

Dni mesta Prešov
Dni mesta Prešov

Už na slávnostnom zasadnutí Mestského zastupiteľstva v Prešove nechýbali delegácie z nemeckého Remscheidu pod vedením zástupcu primátora Kaia Kaltwassera a talianskeho Brugheria na čele s primátorom Marcom Troianom. Neskôr sa k nim pripojila aj delegácia z maďarskej Nyíregyházy s viceprimátorom Attilom Ulrichom.

Primátor Noweho Saczu Ludomir Handzel sa pre pracovné povinnosti zúčastnil len slávnostného zasadnutia Mestského zastupiteľstva mesta Prešov pri príležitosti udelenia verejných ocenení.

Zahraničné delegácie si počas svojho pobytu v Prešove vychutnali program Dní mesta a spoznávali najzaujímavejšie miesta Prešova. Na radnici ich prijal viceprimátor Vladimír Feľbaba.

Stretnutie sa nieslo v príjemnej a priateľskej atmosfére. Jednotlivé delegácie sa predstavili a ostatným priblížili aj zaujímavosti o meste, z ktorého prichádzajú.

Viceprimátor Vladimír Feľbaba všetkých predstaviteľov partnerských miest v Prešove srdečne privítal a vyjadril radosť nad tým, že priateľské i pracovné vzťahy medzi mestami pretrvávajú. „Verím, že naše vzájomné dobré vzťahy budú naďalej také plnohodnotné ako doteraz, “ uviedol. Delegácie dostali od mesta Prešov aj darčeky v podobe certifikátov o prekročení 49. rovnobežky a pamätnú listinu o udelení mestských výsad mestu Prešov pri príležitosti 720. výročia.

Kai Kaltwasser z nemeckého Remscheidu sa poďakoval za pohostinnosť, ktorá naňho veľmi zapôsobila a vyjadril radosť z toho, že je opäť v Prešove.

Za maďarskú delegáciu sa prihovoril viceprimátor Attila Ulrich: „Veľmi pekne ďakujeme za opätovné pozvanie. Dní mesta Prešov sa pravidelne zúčastňujeme a veľmi sa nám tu páči. S Prešovom nás viaže dlhé a hodnotné priateľstvo, ktoré si veľmi vážime, " uviedol.

Z mesta Brugherio, s ktorým Prešov zatiaľ spolupracuje menej aktívne, sa prítomným prihovoril primátor Marco Troiano, ktorý vyjadril obdiv nad spoluprácou Prešova s ostatnými partnerskými mestami: „Vo vašej spolupráci nachádzame inšpiráciu. Chceme sa zaviazať k ďalšej spolupráci, aby sa naše mestá naďalej rozvíjali a priateľsky spolupracovali."

Okrem delegácií z partnerských miest poctila Prešov svojou návštevou aj delegácia z Číny pod vedením Francisa Laua, ktorý prítomným predstavil možnosti spolupráce na ekonomickej úrovni.

Delegácie sa po oficiálnom prijatí na radnici zúčastnili aj Trojičného jarmoku, prihovorili sa Prešovčanom, užili si príjemnú letnú atmosféru v centre mesta a ochutnali aj miestne špeciality.

Mohlo by Vás zaujímať
Asanácia poškodeného bytového domu na Mukačevskej ulici (AKTUALIZÁCIA)
Mesto Prešov reaguje na nepodložené informácie týkajúce sa objednávky na záchranné práce a výberu firmy šíriace sa na sociálnych sieťach
Otvorený list od Jiřího Raszku
Technický riaditeľ divízie demolácií spoločnosti CANNONEER group s.r.o. , pán Jiří Raszka, ktorý so svojím tímom zrealizoval hlavnú časť asanačných prác na bytovom dome č. 7 na Mukačevskej ulici, zasiela Prešovčanom otvorený list.
AKTUALIZÁCIA: Mesto Prešov vyplatilo poškodeným obyvateľom z Mukačevskej ulice už takmer pol milióna eur
Mesto Prešov zrealizovalo ďalšie úhrady z oficiálneho darovacieho účtu pre poškodených obyvateľov z Mukačevskej ulice. Zatiaľ bolo prerozdelených 523 500 eur.
Stanovisko mesta Prešov - záchranné práce Mukačevská
Objednávka v objeme 1,1 milióna eur na záchranné práce v rámci mimoriadnej situácie, ktorá bola vyhlásená dňa 06.12.2019 o 12.35 hod. na území mesta Prešov je iba predbežná a jej výška sa môže meniť v závislosti od reálne vykonaných záchranných prác.
Prvou Prešovčankou v roku 2020 je malá Jasmínka
V prešovskej nemocnici bolo rušno už od prvých minút nového roka. Ako prvý sa v roku 2020 vypýtal na svet malý Maximilián. Na prvého Prešovčana či Prešovčanku sme takisto nemuseli čakať dlho. V prvý deň nového roka sa tesne popoludní narodila malá Jasmínka.
Obnovené historické oplotenie opäť skrášľuje Františkánske námestie
Historický múr pre Kostolom sv. Jozefa v Prešove bol dlhodobo v zlom stave. Mestu Prešov sa však jeho obnovu podarilo úspešne zrealizovať a oplotenie tak po rokoch opäť skrášľuje Františkánske námestie.
Medzi 2600 novonarodenými Prešovčanmi v roku 2019 boli aj Surya či Zachej
Dlhoročne najrozšírenejšie mená novorodencov Jakub a Sofia v roku 2019 v Prešove vystriedali Michal a Ema. Opäť však máme aj bábätká s netradičnými menami.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.