Pondelok, 19. august 2019
Meniny má Lýdia | zajtra Anabela

Poznáme nové Hviezdy Prešova

Počas Dní mesta Prešov 2019 sme spoznali nové prešovské „hviezdy“. Úspešní žiaci prešovských škôl si prevzali ocenenia z rúk JUDr. Vladimíra Feľbabu, zástupcu primátorky mesta Prešov a PaedDr. Jitky Semivanovej, vedúcej Oddelenia školstva, mládeže a športu MsÚ v Prešove.

Primátorka mesta Prešov Ing. Andrea Turčanová ocenila troch žiakov prešovských základných škôl, ktorí vďaka mimoriadnym schopnostiam, talentu a výsledkom reprezentujú školu a šíria dobré meno mesta Prešov nielen na Slovensku, ale aj v zahraničí.

Projekt Hviezdy Prešova je jedným zo sprievodných podujatí v rámci Dní mesta Prešov 2019. Ide už o jeho dvanásty ročník.

Komisia posudzovala návrhy v troch kategóriách: šport, vedomosti a umenie.
V kategórii šport bol ocenený:
Kristián Mrva, ôsmak Základnej školy na ulici Mirka Nešpora v Prešove.
Tento mladý športovec dosahuje úspechy v biliarde nielen na Slovensku, ale aj na európskych svetových šampionátoch. V júli 2018 získal na Majstrovstvách Európy U17 v Holandsku striebornú medailu a na Majstrovstvách sveta v Moskve vybojoval bronzovú medailu. Spomeňme aj 3. miesto v juniorskej kategórii jedného z najväčších turnajov Pardubice Open. Stal sa juniorským majstrom Slovenska v hre č. 10, k čomu pridal aj bronz v deviatke. Dokonca aj v kategórii dospelých skončil na Majstrovstvách Slovenska dvakrát piaty. Získal tiež cenu Športovec mesiaca udeľovanú Prešovským večerníkom. Kristián je usilovným a snaživým žiakom a svoje školské povinnosti si plní vzorne. Je veľkou nádejou biliardového športu a určite o ňom budeme ešte veľa počuť.

V kategórii vedomosti zvíťazila:
Lujza Lukáčová zo Základnej školy na Šmeralovej ulici v Prešove.
Deviatačka Lujza je milá, šikovná bystrá žiačka, ochotná vždy pomôcť. Svoju školu reprezentuje v predmetových olympiádach z fyziky, z chémie, zo slovenského jazyka a v matematických súťažiach.

Uveďme tie najlepšie výsledky:
1. miesto – celoslovenské kolo v olympiáde zo slovenského jazyka,
2. miesto – regionálne kolo matematickej súťaže Náboj JUNIOR,
4. miesto - krajské kolá vo fyzikálnej a v chemickej olympiáde
1. miesto - okresné kolo matematickej súťaže Pytagoriáda.
Už na budúci týždeň sa Lujza zúčastní Olympiády Mladých Vedcov IJSO, na ktorej musí preukázať vedomosti zo všetkých troch oblastí: fyzika, chémia a biológia. Držme jej všetci palce.

V kategórii umenie si ocenenie prevzal:
Samuel Bandy - žiak Základnej umeleckej školy Mikuláša Moyzesa v Prešove.
Svoj veľký talent v hre na husliach mu pomáhajú rozvíjať učiteľka školy pani Beriša a rodičia. V apríli tohto roku získal na medzinárodnej súťaži B. Warchala – Talenty Európy krásne 4. miesto. Medzi jeho ďalšie významné úspechy v tomto roku patrí zlaté pásmo celoslovenskej súťaže Schneiderova Trnava, zlaté pásmo v súťažnej prehliadke Prešovského kraja a zlaté pásmo v súťažnej prehliadke v hre na sláčikových nástrojoch v Košiciach. Samo je veľmi skromný, snaživý a pravidelne vystupuje na koncertoch a rôznych spoločenských podujatiach školy a mesta.

Oceneným srdečne blahoželáme.

Kristián Mrva

Kristián Mrva
Lujza Lukáčová

Lujza Lukáčová
Samuel Bandy

Samuel Bandy
Mohlo by Vás zaujímať
Prešovský ekológ ako jediný reprezentoval Slovensko na významnom podujatí na Kaukaze
Katedra ekológie Fakulty humanitných a prírodných vied Prešovskej univerzity v Prešove (FHPV PU) znova úspešne prispela k poznaniu biodiverzity Kaukazu, spropagovala riešené projekty aj univerzitu na významnom medzinárodnom podujatí v centrálnom Veľkom Kaukaze v Gruzínsku. Ako jediný zo Slovenska sa ho zúčastnil doc. Manko z Prešovskej univerzity.
Slovensko, ako ho nepoznáte: Tatry aj drevené kostolíky ožili na plechovkách piva Šariš
Rôzne kúty Slovenska môžete spoznať v priebehu pár sekúnd! Je to vďaka novej limitovanej edícii plechoviek piva Šariš, ktoré sú zhmotnením nášho prírodného bohatstva a kultúrnych pamiatok.
Aplikácia Over doklad je čoraz viac využívaná
Aplikáciu Over doklad, vďaka ktorej môže zákazník rýchlo a jednoducho overiť pravosť pokladničného dokladu z eKasy (virtuálnej registračnej pokladnice a online registračnej pokladnice), využíva čoraz viac klientov finančnej správy. Za ostatný týždeň si ju do mobilného telefónu stiahlo takmer 2 000 používateľov, ktorí sa tak automaticky stali kontrolórmi. Rastie aj počet overených dokladov.
Pokusy o pašovanie cez hranice neutíchajú ani cez dovolenkovú sezónu
Na slovensko–ukrajinskej hranici odhalili príslušníci finančnej správy počas leta nelegálny dovoz cigariet už vo vyše 100 prípadoch, z toho v dvoch nových úkrytoch - v pivových sudoch a drevených schodniciach. O nelegálny dovoz sa pokúsil vodič aj pri zakázaných pesticídoch.
Ochranári vyjdú do ulíc za zákaz kožušinového chovu. V petícii ho žiada viac ako 75 tisíc Slovákov
Po úspešnej online petícii kampaň Ide o chlp! pritvrdzuje. Občianske združenie Humánny pokrok zvolalo pochod začiatkom septembra v Bratislave, ktorý má hlasnejšie vyzvať vládu a parlament, aby presadili zákaz kožušinového chovu na Slovensku.
V eKase už tri milióny bločkov denne
Finančná správa denne zaeviduje v systéme eKasa už viac ako tri milióny pokladničných dokladov, ktoré vydajú svojim zákazníkom predajcovia využívajúci online a virtuálne registračné pokladnice.
Inzercia
Reality: Predám
Reality: Predám
Predaj rodinný dom 128 m2, s pozemkom 2456 m2, Malý Šariš, okr. Prešov

Na predaj podpivničený rodinný dom s pozemkom 2456 m2, s garážou s nadstavbou a hospodárskymi budovami, Malý Šariš. Zastavaná plocha 128 m2, úžitková plocha 108 m2, podpivničenie 100 m2, pôjd 90 m2. Dom je riešený ako 3-izbový.

0907030623 | | cena: 156.000,-€
Reality: Predám
Reality: Predám
Predaj stavebný pozemok 1476 m2, Fintice, okres Prešov

lokalita: obec Fintice, v zastavanom území, prístup po asfaltovej ceste, mimo hlavnej cesty. IS:elektrina v dosahu, plyn v dosahu, obecný vodovod v dosahu, kanalizácia - žumpa. Pozemok je mierne svahovitý, slnečný, v blízkosti lesa, ideálna orientácia.

0907030661 | | cena: 38,-€
Reality: Predám
Reality: Predám
Predaj dvojpodlažný rodinný dom na 8 á pozemku, Prešov

Predaj 2-podlažný rodinný dom v Prešove, po rekonštrukcii spodného podlažia a exteriéru domu. Je riešený ako 2 samostatné bytové jednotky. Úžitková plocha: prízemie 120 m2 + poschodie 110 m2 + podpivničenie 120 m2. Vyhľadávaná lokalita.

0907030623 | | cena: 199.000,-€
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Predám
Reality: Predám
Predaj pozemok, OV, výmera 1186 m2, Sabinov

lokalita: blízke centrum , v zastavanom území, prístup po asfaltovej ceste, mimo hlavnej cesty, šírka: cca 32 m v hornej časti a 25 m v dolnej časti, dĺžka: cca 44 m z jednej strany, 40 m z druhej strany. IS v dosahu. pozemok je svahovitý, slnečný, udržiavaný

0907030661 | | cena: 27.000,-€
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.