Nedeľa, 31. máj 2020
Meniny má Petronela, Petrana | zajtra Žaneta

Poznáme nové Hviezdy Prešova

Počas Dní mesta Prešov 2019 sme spoznali nové prešovské „hviezdy“. Úspešní žiaci prešovských škôl si prevzali ocenenia z rúk JUDr. Vladimíra Feľbabu, zástupcu primátorky mesta Prešov a PaedDr. Jitky Semivanovej, vedúcej Oddelenia školstva, mládeže a športu MsÚ v Prešove.

Primátorka mesta Prešov Ing. Andrea Turčanová ocenila troch žiakov prešovských základných škôl, ktorí vďaka mimoriadnym schopnostiam, talentu a výsledkom reprezentujú školu a šíria dobré meno mesta Prešov nielen na Slovensku, ale aj v zahraničí.

Projekt Hviezdy Prešova je jedným zo sprievodných podujatí v rámci Dní mesta Prešov 2019. Ide už o jeho dvanásty ročník.

Komisia posudzovala návrhy v troch kategóriách: šport, vedomosti a umenie.
V kategórii šport bol ocenený:
Kristián Mrva, ôsmak Základnej školy na ulici Mirka Nešpora v Prešove.
Tento mladý športovec dosahuje úspechy v biliarde nielen na Slovensku, ale aj na európskych svetových šampionátoch. V júli 2018 získal na Majstrovstvách Európy U17 v Holandsku striebornú medailu a na Majstrovstvách sveta v Moskve vybojoval bronzovú medailu. Spomeňme aj 3. miesto v juniorskej kategórii jedného z najväčších turnajov Pardubice Open. Stal sa juniorským majstrom Slovenska v hre č. 10, k čomu pridal aj bronz v deviatke. Dokonca aj v kategórii dospelých skončil na Majstrovstvách Slovenska dvakrát piaty. Získal tiež cenu Športovec mesiaca udeľovanú Prešovským večerníkom. Kristián je usilovným a snaživým žiakom a svoje školské povinnosti si plní vzorne. Je veľkou nádejou biliardového športu a určite o ňom budeme ešte veľa počuť.

V kategórii vedomosti zvíťazila:
Lujza Lukáčová zo Základnej školy na Šmeralovej ulici v Prešove.
Deviatačka Lujza je milá, šikovná bystrá žiačka, ochotná vždy pomôcť. Svoju školu reprezentuje v predmetových olympiádach z fyziky, z chémie, zo slovenského jazyka a v matematických súťažiach.

Uveďme tie najlepšie výsledky:
1. miesto – celoslovenské kolo v olympiáde zo slovenského jazyka,
2. miesto – regionálne kolo matematickej súťaže Náboj JUNIOR,
4. miesto - krajské kolá vo fyzikálnej a v chemickej olympiáde
1. miesto - okresné kolo matematickej súťaže Pytagoriáda.
Už na budúci týždeň sa Lujza zúčastní Olympiády Mladých Vedcov IJSO, na ktorej musí preukázať vedomosti zo všetkých troch oblastí: fyzika, chémia a biológia. Držme jej všetci palce.

V kategórii umenie si ocenenie prevzal:
Samuel Bandy - žiak Základnej umeleckej školy Mikuláša Moyzesa v Prešove.
Svoj veľký talent v hre na husliach mu pomáhajú rozvíjať učiteľka školy pani Beriša a rodičia. V apríli tohto roku získal na medzinárodnej súťaži B. Warchala – Talenty Európy krásne 4. miesto. Medzi jeho ďalšie významné úspechy v tomto roku patrí zlaté pásmo celoslovenskej súťaže Schneiderova Trnava, zlaté pásmo v súťažnej prehliadke Prešovského kraja a zlaté pásmo v súťažnej prehliadke v hre na sláčikových nástrojoch v Košiciach. Samo je veľmi skromný, snaživý a pravidelne vystupuje na koncertoch a rôznych spoločenských podujatiach školy a mesta.

Oceneným srdečne blahoželáme.

Kristián Mrva

Kristián Mrva
Lujza Lukáčová

Lujza Lukáčová
Samuel Bandy

Samuel Bandy
Mohlo by Vás zaujímať
COVID-19: Najnovšie informácie v súvislosti so šírením koronavírusu na území SR
Relax-fit opäť víta svojich zákazníkov
Koronavírus zasiahol naše životy vo všetkých smeroch, od slobody pohybu, až po spôsob, akým pracujeme. Ľudia sa uzavreli do svojich domovov. Nie je žiadnym prekvapením, že máme strach o seba a svojich blízkych z rizika nakazenia sa, o budúcnosť a o svoju prácu.
TAXANA najčastejšie odpovedá na otázky o koronaopatreniach
Viac ako 41 000 nových unikátnych klientov využilo len za štyri mesiace tohto roka možnosť poradiť sa s TAXANOU. Chatbot finančnej správy pomáha klientom najmä v otázkach spojených s koronakrízou a opatreniami, ktoré v tejto súvislosti finančná správa v zmysle legislatívny zabezpečuje. Obsah TAXANY finančná správa pravidelne aktualizuje.
FOTO: Potulky Prešovom
Každý z nás by si najradšej užíval májové slnečné lúče, no všetci sedíme doma. Tak vám ich prinesieme aspoň spoza objektívov dvoch mladých chlapcov.
Bardejovské kúpele sú od 12.mája otvorené, zatiaľ len pre poistencov
V Bardejovských kúpeľoch, a.s. začala v utorok 12.mája 2020 obmedzená prevádzka, zatiaľ iba pre klientov zdravotných poisťovní.
Odpad narástol o štvrtinu Financovanie triedeného zberu na Slovensku je reálne ohrozené
Technické služby mesta Prešov (TSmP) po znovuotvorení zberných dvorov obnovili od 4. mája aj príjem drobného stavebného odpadu. „Pomaly sa vraciame do normálu. Ústredný krízový štáb už aj pre nás uvoľnil mnohé pravidlá, ktoré nám znemožňovali každodennú prácu. Čím viac času trávia obyvatelia doma, o to viac práce majú naši smetiari, “ vysvetľuje predseda predstavenstva a výkonný riaditeľ Ing. Milan Toth.
V Zariadení pre seniorov Náruč sa opäť testovalo, koronavírus u nikoho nepotvrdili
Do prešovských zariadení pre seniorov sa koronavírus nedostal. Potvrdili to aj opakované testy, ktoré v týchto dňoch vykonali v ZpS Náruč.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.