Utorok, 18. jún 2019
Meniny má Vratislav | zajtra Alfréd

Rektor zablahoželal univerzitným oslávencom

Pri príležitosti životných jubileí zamestnancov Prešovskej univerzity v Prešove (PU) sa v priebehu týždňa na pôde rektorátu uskutočnilo tradičné priateľské stretnutie, na ktorom rektor univerzity zablahoželal všetkým oslávencom s 50. , 60. a 70. výročím narodenín.

„Dovoľte mi aby som sa Vám aspoň takto symbolicky poďakoval za roky, ktoré ste vo veľkej časti strávili na Prešovskej univerzite, za vašu prácu a oddanosť. K vaším životným jubileám vám želám len to najlepšie, predovšetkým pevné zdravie, veľa úspechov, radosti a spokojnosti, “ uviedol na stretnutí rektor PU Peter Kónya, ktorý prítomným oslávencom odovzdal ďakovné listy.

„Myslím si, že záujem  zamestnávateľa  o  zamestnanca  aj mimo  pracovných záležitostí  je dôležitý, hlavne pri takomto životnom medzníku. Celý priebeh tejto udalosti, vrátane ocenenia práce pre univerzitu jednotlivo pre každého jubilanta, ma osobne milo prekvapil, “ uviedla prítomná oslávenkyňa Eva Chovancová, ktorá pracuje na ekonomickom útvare rektorátu bezmála 9 rokov. Podľa jej slov začať pracovať na univerzite bola pre ňu veľká zmena v profesionálnom živote, keďže dovtedy pracovala v súkromnom sektore. „Oblasť školstva a verejnej správy, rozpočtové pravidlá, kolobeh ekonomickej agendy a oblasť pravidiel verejného obstarávania boli pre mňa úplné novinky, na ktoré som si musela rýchlo zvyknúť a osvojiť si ich, “ zaspomínala si.
Tradíciu  stretávania sa  s jubilantami ocenil aj Anton Fogaš, pôsobiaci ako vysokoškolsky pedagóg na Katedre geografie a aplikovanej geoinformatiky vied 8 rokov. „Svoje poznatky z geografie sa snažím odovzdať nastupujúcej generácii, či už vo forme prednášok a seminárov, ako aj geografických exkurzií realizovaných v rámci Európy. Práca v univerzitnom prostredí je pre mňa motivačná a obohacujúca, “poznamenal jubilant.
„Prešovská univerzita je moja alma mater, pracovať tu bolo a je pre mňa výhodou, ale aj prirodzeným pokračovaním toho, že vedomosti získané štúdiom môžem zúročiť v praxi, prácou na univerzite.  Každá práca so sebou prináša klady aj zápory. Za čas pôsobenia na univerzite som mohla rozvinúť svoje pracovné zručnosti,  v neposlednom rade i manažérske schopnosti, „učiť“ sa od pracovne starších kolegýň či kolegov, pretože človek sám zmôže toho veľmi málo, “ doplnila na stretnutí Renáta Vargová z Katedry pedagogiky.

„Krátke stretnutie so súčasným vedením univerzity pri príležitosti životných jubileí si veľmi cením aj preto, lebo viem, v akom "nabitom" programe univerzitných akcií sa uskutočňuje. Želám podobnú možnosť neformálneho stretnutia s vedením kolegyniam a kolegom aj v budúcnosti, “ vyslovil jubilant František Franko. "V audiovizuálnom štúdiu pracujem už 20 rokov a je to pre mňa skutočne veľmi inšpiratívna a obohacujúca práca. Cením si túto možnosť a verím, že sa nám bude dariť udržiavať formy spolupráce v rôznych tímoch a na rôznych témach aj naďalej, “ uzavrel Franko.

Všetkým jubilantom srdečne blahoželáme!

Rektor PU prof. Peter Kónya po nástupe do svoje funkcie v roku 2015 zaviedol tradíciu stretávania sa nielen so zamestnancami pri príležitosti životných jubileí, ale taktiež so zamestnancami odchádzajúcimi do dôchodku a rovnako aj so študentskými zástupcami akademických senátov.

Mohlo by Vás zaujímať
Pôrodná asistentka pedagogička z Prešovskej univerzity získala Biele srdce
Slovenská komora sestier a pôrodníckych asistentiek udeľovala už po dvanástykrát Biele srdce. Prestížne ocenenie za obetavosť, starostlivosť a ľudskosť si prevzala aj PaedDr. Mgr. Helena Galdunová, PhD. z Fakulty zdravotníckych odborov Prešovskej univerzity v Prešove (FZO PU).
Poznáme nové Hviezdy Prešova
Počas Dní mesta Prešov 2019 sme spoznali nové prešovské „hviezdy“. Úspešní žiaci prešovských škôl si prevzali ocenenia z rúk JUDr. Vladimíra Feľbabu, zástupcu primátorky mesta Prešov a PaedDr. Jitky Semivanovej, vedúcej Oddelenia školstva, mládeže a športu MsÚ v Prešove.
Gréckokatolícka charita Prešov: V Prešove sa do dobrovoľníckej činnosti zapojili aj ľudia bez domova
Do III. ročníka festivalu priateľstva a dobrovoľníckej činnosti „Milujem svoje mesto – Milujem svoj kraj 2019“ sa aktívne zapojili aj ľudia bez domova. Klienti Gréckokatolíckej charity Prešov (GKCH) pomohli pri úprave a skrášlení mesta Prešov. V utorok 21. mája vyčistili okolie pobytových zariadení a vyzbierali niekoľko vriec odpadkov.
Divadelná kvapka krvi: Keď je v hlavnej úlohe ľudský život
Premýšľali ste niekedy nad tým, čo sa deje v divadle predtým ako sa začne večerné predstavenie? Pozývame vás nielen presvedčiť sa osobne, ale urobiť aj dobrý skutok. V týždni od 10. júna do 14. júna 2019 môžete darovať krv v rámci Divadelnej kvapky krvi.
Gréckokatolícka charita Prešov opätovne zmapuje dobrotu počas Národného týždňa charity
Gréckokatolícka charita Prešov (GKCH) sa zapája do iniciatívy NÁRODNÝ TÝŽDEŇ CHARITY. Po úspešnom prvom ročníku ju opätovne pripravujú arci/diecézne charity Slovenskej katolíckej charity. V dňoch 9. až 16. júna 2019 plánujú v diecézach intenzívnejšie upriamiť pozornosť na sociálne odkázaných ľudí. Iniciatívou ukážu služby aj tých, ktorí pomáhajú tisíckam ľudí v núdzi.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Dvojizbový, kompletne zariadený byt v centre Prešova

Dvojizbový, kompletne zariadený a zrekonštruovaný byt s loggiou v centre Prešova. Byt je na 2. poschodí kompletne zrekonštruovaného bytového domu s výťahom. Výborná poloha, parkovanie pred domom.

+421903602897 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Predám
Reality: Predám
Predaj 2 x stavebný pozemok s výmerou 689 m2, Župčany, okr. Prešov

Na predaj 2 stavebné pozemky v obci Župčany, okr. Prešov. Plocha parcely 2 x 689 m2, prístup - hlavná komunikácia asfaltová, k pozemku spevnená makadamová cesta, obdĺžnikový tvar pozemku, IS v blízkosti pozemku, Cena 26 eur/m2.

0907030622 | | cena: 26,-€
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Priestory na podnikanie

Výhodne dáme do prenájmu nebytové priestory vhodné na podnikanie v peknej, tichej časti Prešova, v blízkosti centra. Parkovanie zaistené.

| cena: dohodou
Reality: Predám
Reality: Predám
Predaj 2 podlažný rodinný dom, pozemok 514 m2, všetky IS, Ľubotice, okr. Prešov

Na predaj 5 izbový rodinný dom, postavený v šesťdesiatych rokoch, základy domu kameň, stavebný materiál zmiešaný, úžitková plocha cca 200 m2, plynové vykurovanie. Rodinný dom je v pôvodnom stave. Žiadaná lokalita

0907030622 | | cena: 111.900,-€
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.