Streda, 15. júl 2020
Meniny má Henrich | zajtra Drahomír

Rektor zablahoželal univerzitným oslávencom

Pri príležitosti životných jubileí zamestnancov Prešovskej univerzity v Prešove (PU) sa v priebehu týždňa na pôde rektorátu uskutočnilo tradičné priateľské stretnutie, na ktorom rektor univerzity zablahoželal všetkým oslávencom s 50. , 60. a 70. výročím narodenín.

„Dovoľte mi aby som sa Vám aspoň takto symbolicky poďakoval za roky, ktoré ste vo veľkej časti strávili na Prešovskej univerzite, za vašu prácu a oddanosť. K vaším životným jubileám vám želám len to najlepšie, predovšetkým pevné zdravie, veľa úspechov, radosti a spokojnosti, “ uviedol na stretnutí rektor PU Peter Kónya, ktorý prítomným oslávencom odovzdal ďakovné listy.

„Myslím si, že záujem  zamestnávateľa  o  zamestnanca  aj mimo  pracovných záležitostí  je dôležitý, hlavne pri takomto životnom medzníku. Celý priebeh tejto udalosti, vrátane ocenenia práce pre univerzitu jednotlivo pre každého jubilanta, ma osobne milo prekvapil, “ uviedla prítomná oslávenkyňa Eva Chovancová, ktorá pracuje na ekonomickom útvare rektorátu bezmála 9 rokov. Podľa jej slov začať pracovať na univerzite bola pre ňu veľká zmena v profesionálnom živote, keďže dovtedy pracovala v súkromnom sektore. „Oblasť školstva a verejnej správy, rozpočtové pravidlá, kolobeh ekonomickej agendy a oblasť pravidiel verejného obstarávania boli pre mňa úplné novinky, na ktoré som si musela rýchlo zvyknúť a osvojiť si ich, “ zaspomínala si.
Tradíciu  stretávania sa  s jubilantami ocenil aj Anton Fogaš, pôsobiaci ako vysokoškolsky pedagóg na Katedre geografie a aplikovanej geoinformatiky vied 8 rokov. „Svoje poznatky z geografie sa snažím odovzdať nastupujúcej generácii, či už vo forme prednášok a seminárov, ako aj geografických exkurzií realizovaných v rámci Európy. Práca v univerzitnom prostredí je pre mňa motivačná a obohacujúca, “poznamenal jubilant.
„Prešovská univerzita je moja alma mater, pracovať tu bolo a je pre mňa výhodou, ale aj prirodzeným pokračovaním toho, že vedomosti získané štúdiom môžem zúročiť v praxi, prácou na univerzite.  Každá práca so sebou prináša klady aj zápory. Za čas pôsobenia na univerzite som mohla rozvinúť svoje pracovné zručnosti,  v neposlednom rade i manažérske schopnosti, „učiť“ sa od pracovne starších kolegýň či kolegov, pretože človek sám zmôže toho veľmi málo, “ doplnila na stretnutí Renáta Vargová z Katedry pedagogiky.

„Krátke stretnutie so súčasným vedením univerzity pri príležitosti životných jubileí si veľmi cením aj preto, lebo viem, v akom "nabitom" programe univerzitných akcií sa uskutočňuje. Želám podobnú možnosť neformálneho stretnutia s vedením kolegyniam a kolegom aj v budúcnosti, “ vyslovil jubilant František Franko. "V audiovizuálnom štúdiu pracujem už 20 rokov a je to pre mňa skutočne veľmi inšpiratívna a obohacujúca práca. Cením si túto možnosť a verím, že sa nám bude dariť udržiavať formy spolupráce v rôznych tímoch a na rôznych témach aj naďalej, “ uzavrel Franko.

Všetkým jubilantom srdečne blahoželáme!

Rektor PU prof. Peter Kónya po nástupe do svoje funkcie v roku 2015 zaviedol tradíciu stretávania sa nielen so zamestnancami pri príležitosti životných jubileí, ale taktiež so zamestnancami odchádzajúcimi do dôchodku a rovnako aj so študentskými zástupcami akademických senátov.

Mohlo by Vás zaujímať
Pozor na podvodníkov, ktorí chcú vylákať peniaze - nenaleťte im
Finančná správa upozorňuje na podvodníkov, ktorí sa snažia oklamať občanov a skrývajú sa za poplatky spojené s colným konaním. Apeluje na občanov, aby sa nenechali nachytať a neposielali im žiadne peniaze. Takéto konanie by mali okamžite nahlásiť na políciu.
Prazdroj investuje milióny do ekonomiky a komunít: Roztočte s nami Slovensko!
Slovensko sa pomaly vracia do normálu. Po dlhých týždňoch, počas ktorých sa život takmer úplne zastavil, je čas dať zase našu spoločnosť do pohybu.
Priateľské upozornenie na výšku obratu pre účely DPH
Finančná správa pokračuje v proklientskom prístupe k svojim klientom. Takmer 2 000 podnikateľom rozposlala softwarning, aby ich upozornila na kontrolu ich ročného obratu. Aj takýmto spôsobom daňovníkov upozorňuje na ich povinnosti bez toho, aby im hrozili nejaké sankcie či pokuty za nesplnenie si ich povinností.
Storočný starček, ktorý vyšiel z domu a vošiel do knižnice
Pred 5 rokmi vošiel do knižnice milý starší pán a chcel sa zapísať za čitateľa. Nebolo na tom nič nezvyčajné až do momentu, keď nám podal vyplnenú prihlášku. Svietil na nej rok narodenia 1920. Neverili sme vlastným očiam. Náš nový čitateľ bol starší ako naša knižnica, ktorá si už toho tiež veľa pamätala. Veď práve v tom roku oslavovala 90. výročie svojho vzniku.
Pandémia COVID-19 bola vážnou záťažou aj pre osoby užívajúce psychoaktívne látky a ich blízkych
Dôsledky pandémie COVID-19 a prijatých opatrení sa postupne ukazujú v spoločnosti i vo všetkých sférach individuálnych životov ľudí. V plnej miere sa prejavujú aj u osôb ohrozených rizikovým správaním v súvislosti s užívaním psychoaktívnych látok či škodlivými návykovými činnosťami, pre ktoré je mimoriadna situácia zvlášť vysokou záťažou.
Do charitatívnej cyklojazdy pre onkologicky choré deti sa zapojilo aj mesto Prešov
Skupina cyklistov v rámci charitatívnej cyklotour Na bajku onkodeťom 2020, ktorá je pokračovateľkou akcie Na bicykli deťom pre život, dnes prešla aj cez mesto Prešov. Plánovanú zastávku si urobili aj na radnici, kde si prebrali symbolický šek v hodnote 300 eur.
V zariadení pre seniorov na Cemjate zvládli korona krízu ukážkovo, spustili aj nový systém rezervácie návštev
V Zariadení pre seniorov Harmónia, Prešov - Cemjata zvládli korona krízu na jednotku. Počas mimoriadnej situácie sa u klientov ani zamestnancov nepotvrdil žiadny prípad ochorenia COVID-19. V opatreniach však nepoľavujú ani teraz. Seniorov chránia aj pomocou online registrácie hostí.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.