Štvrtok, 22. august 2019
Meniny má Tichomír | zajtra Filip

Rektor zablahoželal univerzitným oslávencom

Pri príležitosti životných jubileí zamestnancov Prešovskej univerzity v Prešove (PU) sa v priebehu týždňa na pôde rektorátu uskutočnilo tradičné priateľské stretnutie, na ktorom rektor univerzity zablahoželal všetkým oslávencom s 50. , 60. a 70. výročím narodenín.

„Dovoľte mi aby som sa Vám aspoň takto symbolicky poďakoval za roky, ktoré ste vo veľkej časti strávili na Prešovskej univerzite, za vašu prácu a oddanosť. K vaším životným jubileám vám želám len to najlepšie, predovšetkým pevné zdravie, veľa úspechov, radosti a spokojnosti, “ uviedol na stretnutí rektor PU Peter Kónya, ktorý prítomným oslávencom odovzdal ďakovné listy.

„Myslím si, že záujem  zamestnávateľa  o  zamestnanca  aj mimo  pracovných záležitostí  je dôležitý, hlavne pri takomto životnom medzníku. Celý priebeh tejto udalosti, vrátane ocenenia práce pre univerzitu jednotlivo pre každého jubilanta, ma osobne milo prekvapil, “ uviedla prítomná oslávenkyňa Eva Chovancová, ktorá pracuje na ekonomickom útvare rektorátu bezmála 9 rokov. Podľa jej slov začať pracovať na univerzite bola pre ňu veľká zmena v profesionálnom živote, keďže dovtedy pracovala v súkromnom sektore. „Oblasť školstva a verejnej správy, rozpočtové pravidlá, kolobeh ekonomickej agendy a oblasť pravidiel verejného obstarávania boli pre mňa úplné novinky, na ktoré som si musela rýchlo zvyknúť a osvojiť si ich, “ zaspomínala si.
Tradíciu  stretávania sa  s jubilantami ocenil aj Anton Fogaš, pôsobiaci ako vysokoškolsky pedagóg na Katedre geografie a aplikovanej geoinformatiky vied 8 rokov. „Svoje poznatky z geografie sa snažím odovzdať nastupujúcej generácii, či už vo forme prednášok a seminárov, ako aj geografických exkurzií realizovaných v rámci Európy. Práca v univerzitnom prostredí je pre mňa motivačná a obohacujúca, “poznamenal jubilant.
„Prešovská univerzita je moja alma mater, pracovať tu bolo a je pre mňa výhodou, ale aj prirodzeným pokračovaním toho, že vedomosti získané štúdiom môžem zúročiť v praxi, prácou na univerzite.  Každá práca so sebou prináša klady aj zápory. Za čas pôsobenia na univerzite som mohla rozvinúť svoje pracovné zručnosti,  v neposlednom rade i manažérske schopnosti, „učiť“ sa od pracovne starších kolegýň či kolegov, pretože človek sám zmôže toho veľmi málo, “ doplnila na stretnutí Renáta Vargová z Katedry pedagogiky.

„Krátke stretnutie so súčasným vedením univerzity pri príležitosti životných jubileí si veľmi cením aj preto, lebo viem, v akom "nabitom" programe univerzitných akcií sa uskutočňuje. Želám podobnú možnosť neformálneho stretnutia s vedením kolegyniam a kolegom aj v budúcnosti, “ vyslovil jubilant František Franko. "V audiovizuálnom štúdiu pracujem už 20 rokov a je to pre mňa skutočne veľmi inšpiratívna a obohacujúca práca. Cením si túto možnosť a verím, že sa nám bude dariť udržiavať formy spolupráce v rôznych tímoch a na rôznych témach aj naďalej, “ uzavrel Franko.

Všetkým jubilantom srdečne blahoželáme!

Rektor PU prof. Peter Kónya po nástupe do svoje funkcie v roku 2015 zaviedol tradíciu stretávania sa nielen so zamestnancami pri príležitosti životných jubileí, ale taktiež so zamestnancami odchádzajúcimi do dôchodku a rovnako aj so študentskými zástupcami akademických senátov.

Mohlo by Vás zaujímať
Prešovský ekológ ako jediný reprezentoval Slovensko na významnom podujatí na Kaukaze
Katedra ekológie Fakulty humanitných a prírodných vied Prešovskej univerzity v Prešove (FHPV PU) znova úspešne prispela k poznaniu biodiverzity Kaukazu, spropagovala riešené projekty aj univerzitu na významnom medzinárodnom podujatí v centrálnom Veľkom Kaukaze v Gruzínsku. Ako jediný zo Slovenska sa ho zúčastnil doc. Manko z Prešovskej univerzity.
Aplikácia Over doklad je čoraz viac využívaná
Aplikáciu Over doklad, vďaka ktorej môže zákazník rýchlo a jednoducho overiť pravosť pokladničného dokladu z eKasy (virtuálnej registračnej pokladnice a online registračnej pokladnice), využíva čoraz viac klientov finančnej správy. Za ostatný týždeň si ju do mobilného telefónu stiahlo takmer 2 000 používateľov, ktorí sa tak automaticky stali kontrolórmi. Rastie aj počet overených dokladov.
Slovensko, ako ho nepoznáte: Tatry aj drevené kostolíky ožili na plechovkách piva Šariš
Rôzne kúty Slovenska môžete spoznať v priebehu pár sekúnd! Je to vďaka novej limitovanej edícii plechoviek piva Šariš, ktoré sú zhmotnením nášho prírodného bohatstva a kultúrnych pamiatok.
Pokusy o pašovanie cez hranice neutíchajú ani cez dovolenkovú sezónu
Na slovensko–ukrajinskej hranici odhalili príslušníci finančnej správy počas leta nelegálny dovoz cigariet už vo vyše 100 prípadoch, z toho v dvoch nových úkrytoch - v pivových sudoch a drevených schodniciach. O nelegálny dovoz sa pokúsil vodič aj pri zakázaných pesticídoch.
Ochranári vyjdú do ulíc za zákaz kožušinového chovu. V petícii ho žiada viac ako 75 tisíc Slovákov
Po úspešnej online petícii kampaň Ide o chlp! pritvrdzuje. Občianske združenie Humánny pokrok zvolalo pochod začiatkom septembra v Bratislave, ktorý má hlasnejšie vyzvať vládu a parlament, aby presadili zákaz kožušinového chovu na Slovensku.
V eKase už tri milióny bločkov denne
Finančná správa denne zaeviduje v systéme eKasa už viac ako tri milióny pokladničných dokladov, ktoré vydajú svojim zákazníkom predajcovia využívajúci online a virtuálne registračné pokladnice.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Dám do prenájmu kancelárske priestory

Výhodne prenajmeme priestory na podnikanie v širšom centre Prešova. Výborná poloha, parkovanie pri objekte.

+421903602897 | | cena: dohodou
Reality: Predám
Reality: Predám
Predaj stavebný pozemok 1476 m2, Fintice, okres Prešov

lokalita: obec Fintice, v zastavanom území, prístup po asfaltovej ceste, mimo hlavnej cesty. IS:elektrina v dosahu, plyn v dosahu, obecný vodovod v dosahu, kanalizácia - žumpa. Pozemok je mierne svahovitý, slnečný, v blízkosti lesa, ideálna orientácia.

0907030661 | | cena: 38,-€
Reality: Predám
Reality: Predám
Predaj stavebný pozemok s celkovou výmerou 1378 m2, možnosť rozdelenia na 2 pozemky, Župčany

Plocha 1378 m2, hlavná komunikácia asfaltová, k pozemku spevnená makadamová cesta, tvar pozemku obdĺžnik, elektrina v blízkosti pozemku, kanalizácia v hlavnej ceste, vlastný vodovod, plyn v tejto lokalite nie je. Cena 24,50 Eur /m2.

0907030622 | | cena: 25,-€
Reality: Predám
Reality: Predám
Predaj rodinný dom 128 m2, s pozemkom 2456 m2, Malý Šariš, okr. Prešov

Na predaj podpivničený rodinný dom s pozemkom 2456 m2, s garážou s nadstavbou a hospodárskymi budovami, Malý Šariš. Zastavaná plocha 128 m2, úžitková plocha 108 m2, podpivničenie 100 m2, pôjd 90 m2. Dom je riešený ako 3-izbový.

0907030623 | | cena: 156.000,-€
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.