Nedeľa, 20. október 2019
Meniny má Vendelín | zajtra Uršuľa

Rektor zablahoželal univerzitným oslávencom

Pri príležitosti životných jubileí zamestnancov Prešovskej univerzity v Prešove (PU) sa v priebehu týždňa na pôde rektorátu uskutočnilo tradičné priateľské stretnutie, na ktorom rektor univerzity zablahoželal všetkým oslávencom s 50. , 60. a 70. výročím narodenín.

„Dovoľte mi aby som sa Vám aspoň takto symbolicky poďakoval za roky, ktoré ste vo veľkej časti strávili na Prešovskej univerzite, za vašu prácu a oddanosť. K vaším životným jubileám vám želám len to najlepšie, predovšetkým pevné zdravie, veľa úspechov, radosti a spokojnosti, “ uviedol na stretnutí rektor PU Peter Kónya, ktorý prítomným oslávencom odovzdal ďakovné listy.

„Myslím si, že záujem  zamestnávateľa  o  zamestnanca  aj mimo  pracovných záležitostí  je dôležitý, hlavne pri takomto životnom medzníku. Celý priebeh tejto udalosti, vrátane ocenenia práce pre univerzitu jednotlivo pre každého jubilanta, ma osobne milo prekvapil, “ uviedla prítomná oslávenkyňa Eva Chovancová, ktorá pracuje na ekonomickom útvare rektorátu bezmála 9 rokov. Podľa jej slov začať pracovať na univerzite bola pre ňu veľká zmena v profesionálnom živote, keďže dovtedy pracovala v súkromnom sektore. „Oblasť školstva a verejnej správy, rozpočtové pravidlá, kolobeh ekonomickej agendy a oblasť pravidiel verejného obstarávania boli pre mňa úplné novinky, na ktoré som si musela rýchlo zvyknúť a osvojiť si ich, “ zaspomínala si.
Tradíciu  stretávania sa  s jubilantami ocenil aj Anton Fogaš, pôsobiaci ako vysokoškolsky pedagóg na Katedre geografie a aplikovanej geoinformatiky vied 8 rokov. „Svoje poznatky z geografie sa snažím odovzdať nastupujúcej generácii, či už vo forme prednášok a seminárov, ako aj geografických exkurzií realizovaných v rámci Európy. Práca v univerzitnom prostredí je pre mňa motivačná a obohacujúca, “poznamenal jubilant.
„Prešovská univerzita je moja alma mater, pracovať tu bolo a je pre mňa výhodou, ale aj prirodzeným pokračovaním toho, že vedomosti získané štúdiom môžem zúročiť v praxi, prácou na univerzite.  Každá práca so sebou prináša klady aj zápory. Za čas pôsobenia na univerzite som mohla rozvinúť svoje pracovné zručnosti,  v neposlednom rade i manažérske schopnosti, „učiť“ sa od pracovne starších kolegýň či kolegov, pretože človek sám zmôže toho veľmi málo, “ doplnila na stretnutí Renáta Vargová z Katedry pedagogiky.

„Krátke stretnutie so súčasným vedením univerzity pri príležitosti životných jubileí si veľmi cením aj preto, lebo viem, v akom "nabitom" programe univerzitných akcií sa uskutočňuje. Želám podobnú možnosť neformálneho stretnutia s vedením kolegyniam a kolegom aj v budúcnosti, “ vyslovil jubilant František Franko. "V audiovizuálnom štúdiu pracujem už 20 rokov a je to pre mňa skutočne veľmi inšpiratívna a obohacujúca práca. Cením si túto možnosť a verím, že sa nám bude dariť udržiavať formy spolupráce v rôznych tímoch a na rôznych témach aj naďalej, “ uzavrel Franko.

Všetkým jubilantom srdečne blahoželáme!

Rektor PU prof. Peter Kónya po nástupe do svoje funkcie v roku 2015 zaviedol tradíciu stretávania sa nielen so zamestnancami pri príležitosti životných jubileí, ale taktiež so zamestnancami odchádzajúcimi do dôchodku a rovnako aj so študentskými zástupcami akademických senátov.

Mohlo by Vás zaujímať
FOTO: Za Slušné Slovensko
Je to 19 mesiacov po vražde. No my nesmieme zabudnúť. Fotoreport z akcie.
Podozrenie na podvody pri DPH
Predbežná škoda vo výške takmer 2 mil. eur, podozrenie z neoprávneného odpočítavania dane z pridanej hodnoty a zaistenie viacerých účtovných dokladov. To je výsledok ostatného zásahu Kriminálneho úradu finančnej správy vo viacerých bratislavských spoločnostiach.
Úradníci vyčistili les od odpadkov
Dobrovoľnícke práce úradníkov, zamestnancov mestských organizácii či zamestnancov pivovaru Šariš pokračujú vo Veľkom Šariši znova. Tentokrát sa pustili do čistenia lesa v mestskej časti Kanaš. Po vyčistených zastávkach, natretí mostu, výsadbe kvetov, teraz vyzbierali množstvo odpadkov v lese.
Konať dobro a pomáhať nie je prežitok ani v Prešove
Prešovské dobrovoľnícke centrum, o.z. už po 12-ty raz spojilo mimovládne neziskové organizácie, školy, CVČ a ďalšie subjekty v Prešovskom kraji s dobrovoľníkmi. Tí počas septembra venovali svoj čas, energiu i schopnosti na to, aby sa v rôznych mestách a obciach mohli uskutočniť zaujímavé podujatia pre dobrú vec.
Máte po štyridsiatke a cítite sa ako starší človek?
V roku 1990 vyhlásila Organizácia Spojených národov 1. október za Medzinárodný deň starších ľudí. Správy o demografickom vývoji neľútostne konštatujú, že populácia starne a to prináša hospodárske a sociálne výzvy počínajúc pracovným trhom až po zdravotnú starostlivosť a služby.
eKasa prináša podnikateľom výhody, na ktoré neboli zvyknutí
Projekt eKasa rozšíril aj proklientske opatrenia finančnej správy. Finančná správa priebežne vyhodnocuje informácie zo systému eKasa.
Pre septembrové daňové povinnosti sa predlžujú úradné hodiny na call centre
Koniec septembra nie je len termínom na podanie odloženého daňového priznania k dani z príjmov, ale rovnako aj posledným termínom na vyžiadanie si vrátenia dane zo zahraničia (iných členských štátov EÚ). Call centrum finančnej správy bude preto daňovníkom k dispozícii počas predĺžených úradných hodín.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Predám
Reality: Predám
Predaj rodinný dom na Šidlovci, pozemok 817 m2, Prešov

Na predaj rodinný dom v pôvodnej zástavbe rodinných domov s pozemkom o výmere 817 m2 v časti Šidlovec v Prešove. 5 izbový rodinný dom, úžitková plocha cca 160 m2. V celom dome sú plastové okná, inak pôvodný stav. Všetky IS. Výborná lokalita.

0907030622 | | cena: 159.000,-€
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Predám
Reality: Predám
Predaj rodinný dom 128 m2, s pozemkom 2456 m2, Malý Šariš, okr. Prešov

Na predaj podpivničený rodinný dom s pozemkom 2456 m2, s garážou s nadstavbou a hospodárskymi budovami, Malý Šariš. Zastavaná plocha 128 m2, úžitková plocha 108 m2, podpivničenie 100 m2, pôjd 90 m2. Dom je riešený ako 3-izbový.

0907030623 | | cena: 156.000,-€
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.