Nedeľa, 17. november 2019
Meniny má Klaudia | zajtra Eugen

Dobrovoľníci na čele s primátorom mesta maľovali zábradlia, lavičky i zastávky

Desiatky dobrovoľníkov sa v piatok dopoludnia zapojilo do skrášľovania a čistoty Veľkého Šariša. Natreli most, lavičky, vysadili nové kvety, očistili mesto od odpadkov a vyčistili autobusové zastávky.

Celý Mestský úrad na čele s primátorom mesta Viliamom Kallom sa pustili do zveľaďovania mesta. “Čakajú nás oslavy storočnice športu v meste, o chvíľu budeme mať odpust, tak som chcel, aby sme aj my svojou prácou priložili ruku k dielu, ” informoval primátor mesta Veľký Šariš Viliam Kall. Najviac mu vadilo ošúchané zábradlie na moste. “Dnešný deň sme sa nezamerali hlavne na výsadbu kvetov, ale práve na zveľaďovanie verejných priestorov ako sú lavičky, autobusové zastávky či obnova zábradlia na moste. Všetko sme očistili a vymaľovali. Keď zábradlie vyschne, ženy vysadili do kvetináčov kvety, a práve tie na zábradlie osadíme, ” uviedol Kall. Samotný most je už dosť v zlom stave a vedenie mesta sa snaží, aby prešiel čo najskôr obnovou. Most patrí Prešovskému samosprávnemu kraju (PSK). “Vyšší územný celok má v pláne do tohto mosta investovať a súčastnosti sú schvalené peniaze na projektovú dokumentáciu na rekonštrukciu mostu, ” zdôraznil Marcel Horváth zo Správy a údržby ciest PSK.

RIADITEĽKA ŠKOLY: IŠLO NÁM O ROZVOJ ZRUČNOSTÍ A OCHRANU ŽIVOTNÉHO PROSTREDIA

Do tejto akcie sa zapojili okrem úradníkov aj dobrovoľníčky z Únie žien, Mestský podnik Veľký Šariš, Miestna občianska poriadková služba, Drobné obecné služby i miestny klub dôchodcov. Nelenili ani žiaci Základnej školy vo Veľkom Šariši. Žiaci prvého stupňa šli v rámci dobrovoľníctva do diecézneho domu potešiť svojimi vystúpeniami klientov zariadenia. Žiaci na druhom stupni skrášľovali priestory v škole. Natierali plot, lavice i pneumatiky. Presádzali kvety, čistili chodník a zberali i triedili odpadky. “Išlo nám o rozvoj zručností pri tvorbe a ochrane životného prostredia, aby žiaci prejavili pozitívny vzťah k jednoduchej úprave prostredia, a aby boli k sebe a prostrediu ohľaduplní, ” uviedla riaditeľka Základnej školy Alena Vargová.

OBYVATEĽKA MESTA: MOHLI BY SA TAKTO ZMOBILIZOVAŤ AJ INÍ

Veľkošarišania túto aktivitu prijali s nadšením. “Som rada, že sa to tu na moste skrášľuje a obdivuhodné je aj to, že aj primátor čistí most a maľuje, “ povedala nám Veľkošarišanka Agnesa Fechová. Aj ďalšia obyvateľka mesta Lenka Olejňáková si myslí, že ide o dobrú myšlienku. “Je to pekná akcia, no mohli by sa takto zmobilizovať aj jednotlivé časti mesta a priložiť ruku k dielu aj samotní občania. Napríklad veľmi chválim aj Materskú školu, kde deti vedú k šetreniu životného prostredia. Naše deti zberajú odpadky kadiaľ chodia po nezodpovedných ľuďoch, ” dodala Olejňáková.

TEXT K FOTO:

2. Dobrovoľníčky z Únie žien. Vysádzali kvety do kvetináčov, ktoré osadia na zábradlie na moste, aby ho skrášlili.
4. Zamestnankyňa Mestského úradu Miroslava Závodová. Do čistenia autobusovej zastávky sa pustila s nadšením.
5. Primátor mesta Veľký Šariš Viliam Kall. Čistil a natieral most, aby aj on skrášlil mesto, v ktorom žije.
8. Obyvateľka mesta Agnesa Fechová. Kvituje, že vedeniu mesta záleží aj na prostredí, kde žijeme.
12. Do dobrovoľníctva sa zapojili aj žiaci Základnej školy. Pneumatikám, ktoré majú na hranie, dávali nové farby.
14. Vymaľovaná časť mostu. V dobrovoľníckych aktivitách bude mesto pokračovať.

3.
4.
5.
8.
13.
14.
Mohlo by Vás zaujímať
FOTO: Kidslandia Prešov
Kidslandia dnes na Baštovej ulici privolala všetky deti na neuveriteľný zážitok! Deti mohli vidieť mená ako Ujo Ľubo alebo Usmievanka!
FOTO: Chiki liki tu-a na OSTATŇI RAZ TOUR 2019
Chiki liki tu-a zakončili svoju celoživotnú tour na Stromoradí. Martin zhodil svoj "ancug" a neskôr bude zavesený aj v Stromoradí.
Nákupné centrum Družba v novom šate
Nákupné centrum Družba na Námestí Kráľovnej pokoja v Prešove je po kompletnej rekonštrukcii krajšie a modernejšie. Obnovou prešla aj tanečná sála Folklórneho súboru Šarišan.
Mesto Prešov spustilo novú web stránku o parkovaní
Obyvatelia aj návštevníci Prešova nájdu odteraz všetky informácie o pripravovanom systéme regulovaného parkovania na jednom mieste. Nová web stránka ponúka užívateľom prehľadnú štruktúru, zrozumiteľný obsah a dôležité fakty o schválených pravidlách parkovania.
Festival Pocity Film 2019 ocenil Zrnkom soli snímku Pura Vida aj režiséra Marka Škopa
10. ročník filmového festivalu POCITY priniesol do Prešova od 7. do 13. októbra výber kvalitnej svetovej aj domácej kinematografie, stretnutia s filmovými osobnosťami aj sprievodné podujatia. Festival sa konal v multiplexe Cinemax, v kine Scala a v klube Stromoradie.
Mesto Prešov má 8 nových prístreškov pre bicykle
Prešovčania si už o niekoľko dní budú môcť bezpečne odložiť svoj bicykel. Mesto Prešov 30.10.2019 prevzalo od zhotoviteľa nové ckyloprístrešky, ktoré sú pokračovaním projektu Central MeetBike. Prístrešky budú slúžiť pre širokú verejnosť na krátkodobé parkovanie bicyklov.
FOTO: Jazzové Dni Prešov
S jeseňou prichádza aj další ročník Jazzových dní Prešov
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.