Pondelok, 22. júl 2019
Meniny má Magdaléna | zajtra Oľga

Dobrovoľníci na čele s primátorom mesta maľovali zábradlia, lavičky i zastávky

Desiatky dobrovoľníkov sa v piatok dopoludnia zapojilo do skrášľovania a čistoty Veľkého Šariša. Natreli most, lavičky, vysadili nové kvety, očistili mesto od odpadkov a vyčistili autobusové zastávky.

Celý Mestský úrad na čele s primátorom mesta Viliamom Kallom sa pustili do zveľaďovania mesta. “Čakajú nás oslavy storočnice športu v meste, o chvíľu budeme mať odpust, tak som chcel, aby sme aj my svojou prácou priložili ruku k dielu, ” informoval primátor mesta Veľký Šariš Viliam Kall. Najviac mu vadilo ošúchané zábradlie na moste. “Dnešný deň sme sa nezamerali hlavne na výsadbu kvetov, ale práve na zveľaďovanie verejných priestorov ako sú lavičky, autobusové zastávky či obnova zábradlia na moste. Všetko sme očistili a vymaľovali. Keď zábradlie vyschne, ženy vysadili do kvetináčov kvety, a práve tie na zábradlie osadíme, ” uviedol Kall. Samotný most je už dosť v zlom stave a vedenie mesta sa snaží, aby prešiel čo najskôr obnovou. Most patrí Prešovskému samosprávnemu kraju (PSK). “Vyšší územný celok má v pláne do tohto mosta investovať a súčastnosti sú schvalené peniaze na projektovú dokumentáciu na rekonštrukciu mostu, ” zdôraznil Marcel Horváth zo Správy a údržby ciest PSK.

RIADITEĽKA ŠKOLY: IŠLO NÁM O ROZVOJ ZRUČNOSTÍ A OCHRANU ŽIVOTNÉHO PROSTREDIA

Do tejto akcie sa zapojili okrem úradníkov aj dobrovoľníčky z Únie žien, Mestský podnik Veľký Šariš, Miestna občianska poriadková služba, Drobné obecné služby i miestny klub dôchodcov. Nelenili ani žiaci Základnej školy vo Veľkom Šariši. Žiaci prvého stupňa šli v rámci dobrovoľníctva do diecézneho domu potešiť svojimi vystúpeniami klientov zariadenia. Žiaci na druhom stupni skrášľovali priestory v škole. Natierali plot, lavice i pneumatiky. Presádzali kvety, čistili chodník a zberali i triedili odpadky. “Išlo nám o rozvoj zručností pri tvorbe a ochrane životného prostredia, aby žiaci prejavili pozitívny vzťah k jednoduchej úprave prostredia, a aby boli k sebe a prostrediu ohľaduplní, ” uviedla riaditeľka Základnej školy Alena Vargová.

OBYVATEĽKA MESTA: MOHLI BY SA TAKTO ZMOBILIZOVAŤ AJ INÍ

Veľkošarišania túto aktivitu prijali s nadšením. “Som rada, že sa to tu na moste skrášľuje a obdivuhodné je aj to, že aj primátor čistí most a maľuje, “ povedala nám Veľkošarišanka Agnesa Fechová. Aj ďalšia obyvateľka mesta Lenka Olejňáková si myslí, že ide o dobrú myšlienku. “Je to pekná akcia, no mohli by sa takto zmobilizovať aj jednotlivé časti mesta a priložiť ruku k dielu aj samotní občania. Napríklad veľmi chválim aj Materskú školu, kde deti vedú k šetreniu životného prostredia. Naše deti zberajú odpadky kadiaľ chodia po nezodpovedných ľuďoch, ” dodala Olejňáková.

TEXT K FOTO:

2. Dobrovoľníčky z Únie žien. Vysádzali kvety do kvetináčov, ktoré osadia na zábradlie na moste, aby ho skrášlili.
4. Zamestnankyňa Mestského úradu Miroslava Závodová. Do čistenia autobusovej zastávky sa pustila s nadšením.
5. Primátor mesta Veľký Šariš Viliam Kall. Čistil a natieral most, aby aj on skrášlil mesto, v ktorom žije.
8. Obyvateľka mesta Agnesa Fechová. Kvituje, že vedeniu mesta záleží aj na prostredí, kde žijeme.
12. Do dobrovoľníctva sa zapojili aj žiaci Základnej školy. Pneumatikám, ktoré majú na hranie, dávali nové farby.
14. Vymaľovaná časť mostu. V dobrovoľníckych aktivitách bude mesto pokračovať.

3.
4.
5.
8.
13.
14.
Mohlo by Vás zaujímať
Mesto Prešov súčasťou unikátneho projektu
Prešovský samosprávny kraj, Katedra geografie a aplikovanej geoinformatiky na FHPV PU v Prešove, Svetová banka a Európska komisia spojili svoje sily, aby verejnosti predstavili prvý geoportál, ktorý bude využívať otvorené dáta na podporu analytických a rozhodovacích procesov na Úrade PSK. Svoj tím rozšírili aj o mesto Prešov, ktoré je slovenským lídrom v Open Data agende.
Euro Souvenir bankovka prichádza aj do Prešova
Zberateľské eurobankovky majú na sebe veľkú nulu, no aj tak ich chcú mať takmer všetci! Suvenírový a zberateľský fenomén pochádzajúci z Francúzska prichádza už aj do Prešova.
Mesto Prešov poďakovalo dobrovoľníkom
Festival priateľstva a dobrovoľníckej činnosti Milujem svoje mesto - Milujem svoj kraj 2019 sa aj tento rok stretol s veľkým záujmom.
Šikovní Slováci do netradičných povolaní priniesli ľudové zvyky a robia to po našom
Láska k Slovensku, ľudovým tradíciám a hodnotám. To všetko spája netradičné povolania ako tatérka, fast-foodista či ejlista, ktoré síce vznikli v rôznych kútoch sveta, no šikovní Slováci ich začali robiť doma.
Mesto Prešov privítalo vzácnych hostí
Prešov počas uplynulého týždňa navštívili dvaja významní hostia. Po veľvyslankyni Tureckej republiky si naše mesto prišiel pozrieť aj veľvyslanec Poľska na Slovensku. Vzácne návštevy boli v Prešove po prvýkrát od zvolení do funkcií.
Koniec kožušinových fariem na Slovensku žiada už 75 tisíc ľudí, ktorí podpísali petíciu
Za zákaz chovu zvierat na kožušiny na Slovensku sa zasadzuje čoraz viac ľudí. Petícia Ide o chlp! , ktorú spustilo občianske združenie Humánny pokrok, má už vyše 75 tisíc podpisov a mieri vyššie. Je čas na legislatívny zákaz kožušinových fariem, vyzýva združenie.
Inzercia
Reality: Predám
Reality: Predám
Predaj 2 podlažný rodinný dom, pozemok 514 m2, všetky IS, Ľubotice

5 izbový rodinný dom, základy domu kameň, stavebný materiál zmiešaný, úžitková plocha cca 200 m2. Plynové vykurovanie, rovinatý pozemok. Rodinný dom je v pôvodnom stave.

0907030622 | | cena: 111.900,-€
Reality: Predám
Reality: Predám
Predaj stavebný pozemok s celkovou výmerou 1378 m2, možnosť rozdelenia na 2 pozemky, Župčany

Plocha 1378 m2, hlavná komunikácia asfaltová, k pozemku spevnená makadamová cesta, tvar pozemku obdĺžnik, elektrina v blízkosti pozemku, kanalizácia v hlavnej ceste, vlastný vodovod, plyn v tejto lokalite nie je. Cena 24,50 Eur /m2.

0907030622 | | cena: 25,-€
Reality: Predám
Reality: Predám
Predaj pozemok, OV, výmera 1186 m2, Sabinov

lokalita: blízke centrum , v zastavanom území, prístup po asfaltovej ceste, mimo hlavnej cesty, šírka: cca 32 m v hornej časti a 25 m v dolnej časti, dĺžka: cca 44 m z jednej strany, 40 m z druhej strany. IS v dosahu. pozemok je svahovitý, slnečný, udržiavaný

0907030661 | | cena: 27.000,-€
Reality: Predám
Reality: Predám
Predaj 3 izbový byt, 66 m2, ulica Volgogradská, Prešov

Sídlisko III, vyhľadávaná lokalita s výbornou občianskou vybavenosťou , 66m2 + lodžia 4m2, pivnica cca 6m2, poschodie 5 z 8, čiastočná rekonštrukcia, dobré dispozičné riešenie

0907030758 | | cena: 85.000,-€
Reality: Predám
Reality: Predám
Predaj stavebný pozemok 1476 m2, Fintice, okres Prešov

lokalita: obec Fintice, v zastavanom území, prístup po asfaltovej ceste, mimo hlavnej cesty. IS:elektrina v dosahu, plyn v dosahu, obecný vodovod v dosahu, kanalizácia - žumpa. Pozemok je mierne svahovitý, slnečný, v blízkosti lesa, ideálna orientácia.

0907030661 | | cena: 38,-€
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.