Piatok, 20. september 2019
Meniny má Ľuboslav, Ľuboslava | zajtra Matúš

Dobrovoľníci na čele s primátorom mesta maľovali zábradlia, lavičky i zastávky

Desiatky dobrovoľníkov sa v piatok dopoludnia zapojilo do skrášľovania a čistoty Veľkého Šariša. Natreli most, lavičky, vysadili nové kvety, očistili mesto od odpadkov a vyčistili autobusové zastávky.

Celý Mestský úrad na čele s primátorom mesta Viliamom Kallom sa pustili do zveľaďovania mesta. “Čakajú nás oslavy storočnice športu v meste, o chvíľu budeme mať odpust, tak som chcel, aby sme aj my svojou prácou priložili ruku k dielu, ” informoval primátor mesta Veľký Šariš Viliam Kall. Najviac mu vadilo ošúchané zábradlie na moste. “Dnešný deň sme sa nezamerali hlavne na výsadbu kvetov, ale práve na zveľaďovanie verejných priestorov ako sú lavičky, autobusové zastávky či obnova zábradlia na moste. Všetko sme očistili a vymaľovali. Keď zábradlie vyschne, ženy vysadili do kvetináčov kvety, a práve tie na zábradlie osadíme, ” uviedol Kall. Samotný most je už dosť v zlom stave a vedenie mesta sa snaží, aby prešiel čo najskôr obnovou. Most patrí Prešovskému samosprávnemu kraju (PSK). “Vyšší územný celok má v pláne do tohto mosta investovať a súčastnosti sú schvalené peniaze na projektovú dokumentáciu na rekonštrukciu mostu, ” zdôraznil Marcel Horváth zo Správy a údržby ciest PSK.

RIADITEĽKA ŠKOLY: IŠLO NÁM O ROZVOJ ZRUČNOSTÍ A OCHRANU ŽIVOTNÉHO PROSTREDIA

Do tejto akcie sa zapojili okrem úradníkov aj dobrovoľníčky z Únie žien, Mestský podnik Veľký Šariš, Miestna občianska poriadková služba, Drobné obecné služby i miestny klub dôchodcov. Nelenili ani žiaci Základnej školy vo Veľkom Šariši. Žiaci prvého stupňa šli v rámci dobrovoľníctva do diecézneho domu potešiť svojimi vystúpeniami klientov zariadenia. Žiaci na druhom stupni skrášľovali priestory v škole. Natierali plot, lavice i pneumatiky. Presádzali kvety, čistili chodník a zberali i triedili odpadky. “Išlo nám o rozvoj zručností pri tvorbe a ochrane životného prostredia, aby žiaci prejavili pozitívny vzťah k jednoduchej úprave prostredia, a aby boli k sebe a prostrediu ohľaduplní, ” uviedla riaditeľka Základnej školy Alena Vargová.

OBYVATEĽKA MESTA: MOHLI BY SA TAKTO ZMOBILIZOVAŤ AJ INÍ

Veľkošarišania túto aktivitu prijali s nadšením. “Som rada, že sa to tu na moste skrášľuje a obdivuhodné je aj to, že aj primátor čistí most a maľuje, “ povedala nám Veľkošarišanka Agnesa Fechová. Aj ďalšia obyvateľka mesta Lenka Olejňáková si myslí, že ide o dobrú myšlienku. “Je to pekná akcia, no mohli by sa takto zmobilizovať aj jednotlivé časti mesta a priložiť ruku k dielu aj samotní občania. Napríklad veľmi chválim aj Materskú školu, kde deti vedú k šetreniu životného prostredia. Naše deti zberajú odpadky kadiaľ chodia po nezodpovedných ľuďoch, ” dodala Olejňáková.

TEXT K FOTO:

2. Dobrovoľníčky z Únie žien. Vysádzali kvety do kvetináčov, ktoré osadia na zábradlie na moste, aby ho skrášlili.
4. Zamestnankyňa Mestského úradu Miroslava Závodová. Do čistenia autobusovej zastávky sa pustila s nadšením.
5. Primátor mesta Veľký Šariš Viliam Kall. Čistil a natieral most, aby aj on skrášlil mesto, v ktorom žije.
8. Obyvateľka mesta Agnesa Fechová. Kvituje, že vedeniu mesta záleží aj na prostredí, kde žijeme.
12. Do dobrovoľníctva sa zapojili aj žiaci Základnej školy. Pneumatikám, ktoré majú na hranie, dávali nové farby.
14. Vymaľovaná časť mostu. V dobrovoľníckych aktivitách bude mesto pokračovať.

3.
4.
5.
8.
13.
14.
Mohlo by Vás zaujímať
Prešov sa opäť zapája do Európskeho týždňa mobility
Aj mesto Prešov sa zapája do Európskeho týždňa mobility 2019. Od 16. do 21. septembra 2019 sa preto v prešovskej MHD môžete s vodičákom odviezť zadarmo. V nedeľu 22. septembra počas Dňa bez áut bude cestovanie MHD v 1. tarifnom pásme zadarmo pre všetkých.
Vyjadrenie SPRAVBYTKOMFORT a.s. ku súčasnej situácii s teplou vodou
Ospravedlňujeme sa za nepríjemnosti počas leta.
Prezidentka SR Zuzana Čaputová navštívila mesto Prešov
Prezidentka Slovenskej republiky Zuzana Čaputová včera po prvýkrát od nástupu do funkcie navštívila mesto Prešov.
Nový hobbymarket v Prešove je otvorený
Nový hobbymarket je prvým operátorom vznikajúcej nákupnej zóny Hobby Park Sekčov v Prešove. Na Slovensku v týchto dňoch otvára svoju štvrtú predajňu a do regiónu prináša viac ako 100 pracovných miest.
Bezplatná zóna WiFi signálu čoskoro aj v Prešove
Európska komisia spustila koncom novembra 2018 projekt WiFi4EU, ktorý má za cieľ zriadiť zóny bezplatného Wi-Fi signálu v centrách komunitného života. Dobrou správou je, že EÚ vybrala aj Prešov.
FOTO: Prešovské Trhy
Fotoreport Z Prešovských Trhov, presne zo 14.09.2019. Trhy pokračujú aj dnes!
Prešov si pripomenul Slovenské národné povstanie
Pri pamätníkoch v Južnom parku a na Konštantínovej ulici sme si v Prešove pripomenuli pamiatku obetí SNP, od ktorého uplynulo už 75 rokov.
Inzercia
Reality: Predám
Reality: Predám
Predaj rodinný dom 130 m2, s pozemkom 698 m2, Lažany, okr. Prešov

Predaj dvojpodlažný rodinný dom na 7 á pozemku v obci Lažany, okr. Prešov. Dom je riešený ako 3 - izbový. Nízke mesačné náklady. Dobrá dostupnosť do Prešova.

0907030623 | | cena: 74.900,-€
Reality: Predám
Reality: Predám
Predaj pozemok, OV, výmera 1186 m2, Sabinov

lokalita: blízke centrum , v zastavanom území, prístup po asfaltovej ceste, mimo hlavnej cesty, šírka: cca 32 m v hornej časti a 25 m v dolnej časti, dĺžka: cca 44 m z jednej strany, 40 m z druhej strany. IS v dosahu. pozemok je svahovitý, slnečný, udržiavaný

0907030661 | | cena: 27.000,-€
Reality: Predám
Reality: Predám
Predaj rodinný dom 128 m2, s pozemkom 2456 m2, Malý Šariš, okr. Prešov

Na predaj podpivničený rodinný dom s pozemkom 2456 m2, s garážou s nadstavbou a hospodárskymi budovami, Malý Šariš. Zastavaná plocha 128 m2, úžitková plocha 108 m2, podpivničenie 100 m2, pôjd 90 m2. Dom je riešený ako 3-izbový.

0907030623 | | cena: 156.000,-€
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Dám do prenájmu kancelárske priestory

Výhodne prenajmeme priestory na podnikanie v širšom centre Prešova. Výborná poloha, parkovanie pri objekte.

+421903602897 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.