Piatok, 05. jún 2020
Meniny má Laura | zajtra Norbert

Dobrovoľníci na čele s primátorom mesta maľovali zábradlia, lavičky i zastávky

Desiatky dobrovoľníkov sa v piatok dopoludnia zapojilo do skrášľovania a čistoty Veľkého Šariša. Natreli most, lavičky, vysadili nové kvety, očistili mesto od odpadkov a vyčistili autobusové zastávky.

Celý Mestský úrad na čele s primátorom mesta Viliamom Kallom sa pustili do zveľaďovania mesta. “Čakajú nás oslavy storočnice športu v meste, o chvíľu budeme mať odpust, tak som chcel, aby sme aj my svojou prácou priložili ruku k dielu, ” informoval primátor mesta Veľký Šariš Viliam Kall. Najviac mu vadilo ošúchané zábradlie na moste. “Dnešný deň sme sa nezamerali hlavne na výsadbu kvetov, ale práve na zveľaďovanie verejných priestorov ako sú lavičky, autobusové zastávky či obnova zábradlia na moste. Všetko sme očistili a vymaľovali. Keď zábradlie vyschne, ženy vysadili do kvetináčov kvety, a práve tie na zábradlie osadíme, ” uviedol Kall. Samotný most je už dosť v zlom stave a vedenie mesta sa snaží, aby prešiel čo najskôr obnovou. Most patrí Prešovskému samosprávnemu kraju (PSK). “Vyšší územný celok má v pláne do tohto mosta investovať a súčastnosti sú schvalené peniaze na projektovú dokumentáciu na rekonštrukciu mostu, ” zdôraznil Marcel Horváth zo Správy a údržby ciest PSK.

RIADITEĽKA ŠKOLY: IŠLO NÁM O ROZVOJ ZRUČNOSTÍ A OCHRANU ŽIVOTNÉHO PROSTREDIA

Do tejto akcie sa zapojili okrem úradníkov aj dobrovoľníčky z Únie žien, Mestský podnik Veľký Šariš, Miestna občianska poriadková služba, Drobné obecné služby i miestny klub dôchodcov. Nelenili ani žiaci Základnej školy vo Veľkom Šariši. Žiaci prvého stupňa šli v rámci dobrovoľníctva do diecézneho domu potešiť svojimi vystúpeniami klientov zariadenia. Žiaci na druhom stupni skrášľovali priestory v škole. Natierali plot, lavice i pneumatiky. Presádzali kvety, čistili chodník a zberali i triedili odpadky. “Išlo nám o rozvoj zručností pri tvorbe a ochrane životného prostredia, aby žiaci prejavili pozitívny vzťah k jednoduchej úprave prostredia, a aby boli k sebe a prostrediu ohľaduplní, ” uviedla riaditeľka Základnej školy Alena Vargová.

OBYVATEĽKA MESTA: MOHLI BY SA TAKTO ZMOBILIZOVAŤ AJ INÍ

Veľkošarišania túto aktivitu prijali s nadšením. “Som rada, že sa to tu na moste skrášľuje a obdivuhodné je aj to, že aj primátor čistí most a maľuje, “ povedala nám Veľkošarišanka Agnesa Fechová. Aj ďalšia obyvateľka mesta Lenka Olejňáková si myslí, že ide o dobrú myšlienku. “Je to pekná akcia, no mohli by sa takto zmobilizovať aj jednotlivé časti mesta a priložiť ruku k dielu aj samotní občania. Napríklad veľmi chválim aj Materskú školu, kde deti vedú k šetreniu životného prostredia. Naše deti zberajú odpadky kadiaľ chodia po nezodpovedných ľuďoch, ” dodala Olejňáková.

TEXT K FOTO:

2. Dobrovoľníčky z Únie žien. Vysádzali kvety do kvetináčov, ktoré osadia na zábradlie na moste, aby ho skrášlili.
4. Zamestnankyňa Mestského úradu Miroslava Závodová. Do čistenia autobusovej zastávky sa pustila s nadšením.
5. Primátor mesta Veľký Šariš Viliam Kall. Čistil a natieral most, aby aj on skrášlil mesto, v ktorom žije.
8. Obyvateľka mesta Agnesa Fechová. Kvituje, že vedeniu mesta záleží aj na prostredí, kde žijeme.
12. Do dobrovoľníctva sa zapojili aj žiaci Základnej školy. Pneumatikám, ktoré majú na hranie, dávali nové farby.
14. Vymaľovaná časť mostu. V dobrovoľníckych aktivitách bude mesto pokračovať.

3.
4.
5.
8.
13.
14.
Mohlo by Vás zaujímať
AKTUALIZÁCIA: Mesto Prešov predlžuje otváracie hodiny v hlavnej pokladnici, predĺžené zostávajú aj stránkové hodiny v Klientskom centre, na Matričnom úrade a v podateľni
Hlavná pokladnica, Klientske centrum, Matričný úrad a podateľňa na Mestskom úrade v Prešove predĺžili stránkové hodiny pre verejnosť. K zmenám mesto pristupuje v súvislosti s postupným uvoľnovaním opatrení vyplývajúcich z mimoriadnej situácie na Slovensku.
Aktualizácia: Pri sobášoch v obradnej sieni môže byť po novom 20 ľudí
Mesto Prešov zrušilo termíny občianskych slávností do odvolania. Pri sobášoch v obradnej sieni však po novom môže byť do 20 ľudí.
Nový cyklochodník prepojí centrum mesta s cyklotrasou pri Toryse
V meste Prešov pribudol nový cyklochodník Mlynský náhon. Stavba je vo finálnej fáze a v týchto dňoch na nej prebiehajú dokončovacie práce.
Mesto Prešov opätovne sprevádzkuje verejné WC v Južnom parku
Na základe postupného uvoľňovania opatrení v súvislosti s ochorením COVID-19 mesto Prešov opätovne uvádza do prevádzky verejné WC v Južnom parku na Hlavnej ulici.
Prešovčania si môžu oddýchnuť na obnovených lavičkách v centre mesta
Mesto Prešov obnovuje na pešej zóne lavičky určené na oddych pre Prešovčanov i tých, ktorí naše mesto navštívia počas blížiacej sa letnej sezóny.
Mesto Prešov obnovuje vnútroblok na Ul. 17. novembra
Mesto Prešov postupne pokračuje s revitalizáciou vnútroblokov. Tentoraz dostane krajšiu podobu vnútroblok na Ulici 17. novembra. Pribudne detské ihrisko aj príjemná oddychová zóna.
Zberné dvory budú otvorené aj v sobotu
Mesto Prešov pokračuje v uvoľňovaní opatrení súvisiacich so šírením ochorenia COVID-19. Zberné dvory budú po novom otvorené aj v sobotu. Rozšírené otváracie hodiny sú platné od 9.5.2020.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.