Utorok, 16. júl 2019
Meniny má Drahomír | zajtra Bohuslav

Turisti spoznajú Prešovský kraj s legendami Na rodiny s deťmi čaká 4. ročník projektu Legendarium

Letná turistická sezóna v Prešovskom kraji sa bude niesť v znamení príbehov legendárnych hrdinov. Turistov bude do kraja lákať dvadsať legiend, ktoré predstavia turistické zaujímavosti dvadsiatich lokalít.

Projekt s názvom Legendarium sa dočkal svojho štvrtého pokračovania, opäť je pripravený v inovovanej podobe. Ambasádorom projektu je moderátor a cestovateľ Gregor Mareš. Projekt slávnostne otvoril 16. júna počas Tatranského juniálesu.

Krajská organizácia cestovného ruchu (KOCR) Severovýchod Slovenska pripravila na leto 2019 návrat obľúbeného projektu LEGENDARIUM – cestovanie s legendami. Projekt sa opäť rozrástol a ponúka až 20 oblastí Prešovského kraja s množstvom tipov na výlety, ktoré sú ideálne pre rodiny s deťmi. Legendarium zároveň formou súťaže o hodnotné ceny motivuje turistov navštíviť čo najviac lokalít. Súťaž trvá od 15. júna do 15. septembra 2019.

Príbehy 20 legiend nájde verejnosť v komikse, ktorý zároveň obsahuje vyše 100 námetov na výlety. Autorom ilustrácií je Juraj G. Mandel. Do komiksu zbierajú návštevníci súťažné nálepky. Komiksy a súťažné nálepky sú distribuované na vyše 50 miestach, návštevníci ich získajú zdarma ku vstupnému. K zapojeným zariadeniam patria múzeá, hrady, jaskyne, trickartové galérie, UNESCO pamiatky, aquaparky, športoviská a rozmanité atrakcie v celom Prešovskom kraji. K novým lokalitám patria napríklad Poloniny, Lačnovský kaňon, Spišská Belá s okolím, Slovenské opálové bane či Šarišský a Kapušiansky hrad.

„S legendami dostávajú rodiny tipy na výlety na mieru, zabávajú sa, objavujú a zároveň sa učia hravou formou. Veľkým lákadlom sú i benefity, ktoré za zozbierané nálepky získavajú. Je pomerne náročné spojiť množstvo zariadení do jednej spolupráce, ale výsledok každý rok stojí za to. Tešíme sa, že projekt si obľúbili nielen návštevníci kraja, ale aj zariadenia, ktoré na projekte spolupracujú a napokon i odborná verejnosť, o čom svedčia získané ocenenia, “ predstavil cestovanie s legendami Martin Janoško, riaditeľ KOCR Severovýchod Slovenska. Ako doplnil, ide o jediný projekt takého druhu na Slovensku, ktorý ponúka zážitok a benefity pre návštevníkov a zároveň spája také veľké množstvo rôznorodých poskytovateľov služieb v cestovnom ruchu.

Za zozbierané súťažné nálepky získavajú návštevníci zľavy na rôzne vstupy a zároveň ich môžu zaslať do záverečného žrebovania o hodnotné pobyty a vecné ceny pre celú rodinu.
Legendarium 2019 bolo do života uvedené 16. júna počas programu Tatranského juniálesu v Tatranskej Lomnici, ktorým sa otvorila letná turistická sezóna vo Vysokých Tatrách. Ambasádorom projektu je moderátor a cestovateľ Gregor Mareš.

„Ak máme príbeh, tak výlet nadobudne úplne iný rozmer. Spolu s možnosťou získať nálepky a následne ďalšie zľavy je to pre deti a rodičov silná motivácia spoznať čo najviac miest. Ako rodák z Vyšných Hágov poznám najmä Tatry, preto chcem deťom ukázať a zároveň sám objaviť aj ďalšie časti nášho kraja, “ uviedol G. Mareš.  
Gregor Mareš sa počas leta vyberie spolu s deťmi a priateľmi spoznávať Prešovský kraj, jeho cestovanie bude môcť verejnosť sledovať na Facebooku Legendarium a S deťmi na cestách.

LEGENDARIUM má na konte viaceré ocenenia – Najlepšia inovácia v cestovnom ruchu 2015 od Ministerstva dopravy SR, 1. miesto Najlepšia slovenská aplikácia – AndroidCode 2015, 1. miesto a 2. miesto získali v r. 2015 a 2016 propagačné materiály LEGENDARIUM od Klubu fotopublicistov Slovenského syndikátu novinárov v kategórii najkrajší propagačný materiál kraja/regiónu.

Legendy
Vysoké Tatry spoznajú návštevníci napríklad s vílou Kvetuškou a strigou Kikimorou, Pieninami turistov prevedie lietajúci mních Cyprián. V Prešove pastier Michal odhalí tajomstvo soľných baní a v Levoči sa vraj dodnes potuluje tajomná Biela pani Júlia. Chýbať nemôžu ani východné časti kraja, ktoré často prekvapia svojím potenciálom a ponukou zážitkov. V Humennom čaká návštevníkov legendárny Švejk v areáli zámku a skanzenu, nálepku je možné získať aj na hrade Brekov. Prírodou a pamiatkami Polonín sprevádza včelárka Žofia, ktorej med odoberali aj slávne čokoládovne v nemeckom Kolíne. Nechýbajú ani Medzilaborce, Svidník, Bardejov s pamiatkami UNESCO, Stará Ľubovňa, oblasť Lačnova, Poprad alebo Kežmarok.
Všetky tipy na výlety a informácie nájde verejnosť na www.legendarium.info

Mohlo by Vás zaujímať
Dobrý Festival 2019 - piatok 14.6.
Fotoreport z prvého dňa
Dobrý Festival 2019 - sobota 15.6.
Druhý festivalový deň našimi očami
Dobrý Festival očami Janette
Dobrý Festival očami Janette
Delňa v novom šate – ako bude vyzerať?
Mesto Prešov vyhlásilo v marci 2019 urbanisticko-architektonickú a krajinársku súťaž návrhov „Prírodné kúpalisko Delňa“, ktorá už pozná svojho víťaza. Odbornej porote sa najviac páčil návrh košických architektov.
Dobrý Festival - smARTin
smARTin - Ďalší pohľad na skvelý Dobrý Festival 2019
Tanečný klub GRIMMY – päťnásobný MAJSTER EURÓPY 2019 v Street Dance Show a Disco Show
V dňoch 6. -9. júna 2019 sa konali v Bratislave Majstrovstvá Európy v Street Dance Show a Disco Show a Svetový pohár v Disco Dance disciplínach „DANCE POWER 2019“
FOTO: GJAR FEST
A opäť sme boli pri tom.
Inzercia
Reality: Predám
Reality: Predám
Predaj stavebný pozemok s celkovou výmerou 1378 m2, možnosť rozdelenia na 2 pozemky, Župčany

Plocha 1378 m2, hlavná komunikácia asfaltová, k pozemku spevnená makadamová cesta, tvar pozemku obdĺžnik, elektrina v blízkosti pozemku, kanalizácia v hlavnej ceste, vlastný vodovod, plyn v tejto lokalite nie je. Cena 24,50 Eur /m2.

0907030622 | | cena: 25,-€
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Predám
Reality: Predám
Predaj 2 podlažný rodinný dom, pozemok 514 m2, všetky IS, Ľubotice

5 izbový rodinný dom, základy domu kameň, stavebný materiál zmiešaný, úžitková plocha cca 200 m2. Plynové vykurovanie, rovinatý pozemok. Rodinný dom je v pôvodnom stave.

0907030622 | | cena: 111.900,-€
Reality: Predám
Reality: Predám
Predaj 3 izbový byt, 66 m2, ulica Volgogradská, Prešov

Sídlisko III, vyhľadávaná lokalita s výbornou občianskou vybavenosťou , 66m2 + lodžia 4m2, pivnica cca 6m2, poschodie 5 z 8, čiastočná rekonštrukcia, dobré dispozičné riešenie

0907030758 | | cena: 85.000,-€
Reality: Predám
Reality: Predám
Predaj pozemok, OV, výmera 1186 m2, Sabinov

lokalita: blízke centrum , v zastavanom území, prístup po asfaltovej ceste, mimo hlavnej cesty, šírka: cca 32 m v hornej časti a 25 m v dolnej časti, dĺžka: cca 44 m z jednej strany, 40 m z druhej strany. IS v dosahu. pozemok je svahovitý, slnečný, udržiavaný

0907030661 | | cena: 27.000,-€
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.