Piatok, 18. október 2019
Meniny má Lukáš | zajtra Kristián

Turisti spoznajú Prešovský kraj s legendami Na rodiny s deťmi čaká 4. ročník projektu Legendarium

Letná turistická sezóna v Prešovskom kraji sa bude niesť v znamení príbehov legendárnych hrdinov. Turistov bude do kraja lákať dvadsať legiend, ktoré predstavia turistické zaujímavosti dvadsiatich lokalít.

Projekt s názvom Legendarium sa dočkal svojho štvrtého pokračovania, opäť je pripravený v inovovanej podobe. Ambasádorom projektu je moderátor a cestovateľ Gregor Mareš. Projekt slávnostne otvoril 16. júna počas Tatranského juniálesu.

Krajská organizácia cestovného ruchu (KOCR) Severovýchod Slovenska pripravila na leto 2019 návrat obľúbeného projektu LEGENDARIUM – cestovanie s legendami. Projekt sa opäť rozrástol a ponúka až 20 oblastí Prešovského kraja s množstvom tipov na výlety, ktoré sú ideálne pre rodiny s deťmi. Legendarium zároveň formou súťaže o hodnotné ceny motivuje turistov navštíviť čo najviac lokalít. Súťaž trvá od 15. júna do 15. septembra 2019.

Príbehy 20 legiend nájde verejnosť v komikse, ktorý zároveň obsahuje vyše 100 námetov na výlety. Autorom ilustrácií je Juraj G. Mandel. Do komiksu zbierajú návštevníci súťažné nálepky. Komiksy a súťažné nálepky sú distribuované na vyše 50 miestach, návštevníci ich získajú zdarma ku vstupnému. K zapojeným zariadeniam patria múzeá, hrady, jaskyne, trickartové galérie, UNESCO pamiatky, aquaparky, športoviská a rozmanité atrakcie v celom Prešovskom kraji. K novým lokalitám patria napríklad Poloniny, Lačnovský kaňon, Spišská Belá s okolím, Slovenské opálové bane či Šarišský a Kapušiansky hrad.

„S legendami dostávajú rodiny tipy na výlety na mieru, zabávajú sa, objavujú a zároveň sa učia hravou formou. Veľkým lákadlom sú i benefity, ktoré za zozbierané nálepky získavajú. Je pomerne náročné spojiť množstvo zariadení do jednej spolupráce, ale výsledok každý rok stojí za to. Tešíme sa, že projekt si obľúbili nielen návštevníci kraja, ale aj zariadenia, ktoré na projekte spolupracujú a napokon i odborná verejnosť, o čom svedčia získané ocenenia, “ predstavil cestovanie s legendami Martin Janoško, riaditeľ KOCR Severovýchod Slovenska. Ako doplnil, ide o jediný projekt takého druhu na Slovensku, ktorý ponúka zážitok a benefity pre návštevníkov a zároveň spája také veľké množstvo rôznorodých poskytovateľov služieb v cestovnom ruchu.

Za zozbierané súťažné nálepky získavajú návštevníci zľavy na rôzne vstupy a zároveň ich môžu zaslať do záverečného žrebovania o hodnotné pobyty a vecné ceny pre celú rodinu.
Legendarium 2019 bolo do života uvedené 16. júna počas programu Tatranského juniálesu v Tatranskej Lomnici, ktorým sa otvorila letná turistická sezóna vo Vysokých Tatrách. Ambasádorom projektu je moderátor a cestovateľ Gregor Mareš.

„Ak máme príbeh, tak výlet nadobudne úplne iný rozmer. Spolu s možnosťou získať nálepky a následne ďalšie zľavy je to pre deti a rodičov silná motivácia spoznať čo najviac miest. Ako rodák z Vyšných Hágov poznám najmä Tatry, preto chcem deťom ukázať a zároveň sám objaviť aj ďalšie časti nášho kraja, “ uviedol G. Mareš.  
Gregor Mareš sa počas leta vyberie spolu s deťmi a priateľmi spoznávať Prešovský kraj, jeho cestovanie bude môcť verejnosť sledovať na Facebooku Legendarium a S deťmi na cestách.

LEGENDARIUM má na konte viaceré ocenenia – Najlepšia inovácia v cestovnom ruchu 2015 od Ministerstva dopravy SR, 1. miesto Najlepšia slovenská aplikácia – AndroidCode 2015, 1. miesto a 2. miesto získali v r. 2015 a 2016 propagačné materiály LEGENDARIUM od Klubu fotopublicistov Slovenského syndikátu novinárov v kategórii najkrajší propagačný materiál kraja/regiónu.

Legendy
Vysoké Tatry spoznajú návštevníci napríklad s vílou Kvetuškou a strigou Kikimorou, Pieninami turistov prevedie lietajúci mních Cyprián. V Prešove pastier Michal odhalí tajomstvo soľných baní a v Levoči sa vraj dodnes potuluje tajomná Biela pani Júlia. Chýbať nemôžu ani východné časti kraja, ktoré často prekvapia svojím potenciálom a ponukou zážitkov. V Humennom čaká návštevníkov legendárny Švejk v areáli zámku a skanzenu, nálepku je možné získať aj na hrade Brekov. Prírodou a pamiatkami Polonín sprevádza včelárka Žofia, ktorej med odoberali aj slávne čokoládovne v nemeckom Kolíne. Nechýbajú ani Medzilaborce, Svidník, Bardejov s pamiatkami UNESCO, Stará Ľubovňa, oblasť Lačnova, Poprad alebo Kežmarok.
Všetky tipy na výlety a informácie nájde verejnosť na www.legendarium.info

Mohlo by Vás zaujímať
Prebudená jeseň
V nedeľu, 6.októbra 2019, sa uskutočnil 29. ročník prehliadky programov seniorov Prebudená jeseň.
FOTO: Za Slušné Slovensko
Je to 19 mesiacov po vražde. No my nesmieme zabudnúť. Fotoreport z akcie.
Na festival POCITY príde svoje filmy uviesť poľská režisérka KINGA DĘBSKA
10. ročník prešovského filmového festivalu POCITY prinesie od 7. do 13. októbra výber kvalitnej svetovej aj domácej kinematografie, stretnutia s filmovými osobnosťami aj sprievodné podujatia.
Akcie cez víkend
Čo sa bude diať počas nasledujúceho víkendu?
Šansónový večer s Luciou Bujnovou
Nádherný večer, plná sála, krásna scéna, charizmatická a šarmantná Lucia Bujnová, úprimné verše a ich interpretácia Igorom Grossmanom, ktorých na klavíri sprevádzal Pavol Bodnár.
Foto: Rodeo a dostihy na Ranči POHODA
Akcia na Ranči POHODA zo dňa 29.9.2019
V Prešove odštartoval 6. ročník Ekofestu
Medzi jesennými prešovskými podujatiami má už svoje stále miesto aj Ekofest, ktorý sa teší čoraz väčšej obľube zo strany návštevníkov. Hlavnou myšlienkou podujatia je osveta v oblasti environmentalistiky a ochrany životného prostredia. Jeho kvalitu totiž ovplyvňujú mnohé faktory, na ktoré máme dosah aj my.
Inzercia
Reality: Predám
Reality: Predám
Predaj rodinný dom 128 m2, s pozemkom 2456 m2, Malý Šariš, okr. Prešov

Na predaj podpivničený rodinný dom s pozemkom 2456 m2, s garážou s nadstavbou a hospodárskymi budovami, Malý Šariš. Zastavaná plocha 128 m2, úžitková plocha 108 m2, podpivničenie 100 m2, pôjd 90 m2. Dom je riešený ako 3-izbový.

0907030623 | | cena: 156.000,-€
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Predám
Reality: Predám
Predaj rodinný dom na Šidlovci, pozemok 817 m2, Prešov

Na predaj rodinný dom v pôvodnej zástavbe rodinných domov s pozemkom o výmere 817 m2 v časti Šidlovec v Prešove. 5 izbový rodinný dom, úžitková plocha cca 160 m2. V celom dome sú plastové okná, inak pôvodný stav. Všetky IS. Výborná lokalita.

0907030622 | | cena: 159.000,-€
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.