Štvrtok, 20. február 2020
Meniny má Lívia | zajtra Eleonóra

Memorandum o spolupráci mesta Prešov a Filozofickej fakulty Prešovskej univerzity v Prešove

Prepájanie teórie s praxou je jedným z pilierov kvalitného vzdelania už na úrovni stredných škôl a neskôr, samozrejme, na vyššom stupni vzdelávania. Absolventi, ktorí si už počas štúdia môžu vyskúšať nadobudnuté poznatky sú jednak pripravenejší, a jednak sú do oblasti svojho štúdia viac zainteresovaní.

To je aj cieľom Memoranda o spolupráci medzi Mestom Prešov a Filozofickou fakultou Prešovskej univerzity v Prešove, ktoré spoločne podpísali viceprimátor mesta Prešov JUDr. Vladimír Feľbaba a dekanka FF PU prof. Beáta Balogová.

„Považujem za nevyhnutné, aby mladí ľudia mali už počas štúdia kontakt s praxou. Tak lepšie pochopia aj samotnú teóriu a svoje vedomosti vedia efektívnejšie využiť v pracovnom živote. Som rád, že aj prostredníctvom tejto spolupráce k tomu môžeme spoločne s pani dekankou a Filozofickou fakultou Prešovskej univerzity prispieť. Jej absolventi budú, takpovediac, hotovými ľuďmi pre pracovný trh.“

Slávnostný akt podpísania Memoranda sa uskutočnil počas podujatia Festival komunitnej hudby, ktorý každoročne organizuje Inštitút edukológie a sociálnej práce Filozofickej fakulty Prešovskej univerzity v Prešove. Jeho hlavným cieľom je spájať amatérske hudobné telesá s profesionálnymi, pričom hudba sa v tomto kontexte vníma ako prvok, ktorý rozvíja emócie, medziľudské vzťahy, spája generácie, a tým spája ľudí aj do komunity. Zámerom je vytvoriť priestor pre kultúrne podujatie s pridanou sociálnou hodnotou.

Hlavnou oblasťou spolupráce je participácia FF PU na implementovaní aktivít projektu Civic eState. Je to cezhraničný projekt, do ktorého je okrem Prešova zapojených ďalších šesť európskych miest (Neapol, Barcelona, Gdaňsk, Gent, Iasi, Amsterdam). Projekt je realizovaný v rámci prenosovej siete URBACT III, ktorej cieľom je prenos príkladov dobrej praxe medzi zúčastnenými mestami. Civic eState má za cieľ nielen prepájať teóriu s praxou, ale prostredníctvom jednotlivých výstupov zapájať občanov viac do správy mesta. Jednou z možností je práve práca s komunitami.

Prvou aktivitou projektu bude spracovanie a vyhlásenie otvorenej výzvy smerom k občanom, ako, prostredníctvom akých aktivít by sa dali zlepšovať podmienky pre život v našom meste. Zámerom je tiež zmapovanie komunít žijúcich a pôsobiacich v meste, druhým je nastavenie procesov vnútri samosprávy, aby sa zlepšila komunikácia s občanmi, čo by malo vyústiť do tretieho kroku, a to realizácie konkrétneho pilotného projektu.

Mohlo by Vás zaujímať
Tohtoročný ples Prešovskej univerzity mal humánny rozmer
Reprezentačný ples Prešovskej univerzity v Prešove (PU) patrí k dôležitým spoločenským podujatiam v meste Prešov. Výťažok z tomboly tohtoročného plesu sa rozhodla univerzita venovať ľudom, postihnutým tragickou udalosťou na Mukačevskej ulici.
Ekológovia z Prešovskej univerzity vyšľachtili novú odrodu maku
Výsledkom niekoľkoročného výskumu ekológov z Prešovskej univerzity, pod vedením docenta Jozefa Fejéra, je vyšľachtenie a registrácia novej odrody maku siateho s názvom Azurit. Ten má lepšie parametre úrody a kvality ako registrované odrody.
Základná škola Matice slovenskej oslavuje 50-tku basketbalom
Základná škola Matice slovenskej oslávila polstoročnicu príjemným spomienkovým stretnutím. Výročie školy bolo totiž spojené s oslavou životného jubilea basketbalového trénera Vladimíra Daňa.
Prešov vyhlásil ďalší ročník súťaže Talentov základných škôl regiónu Šariš
Žiaci základných škôl 5. až 9. ročníka sa môžu opäť prihlásiť do súťaže Talent základných škôl regiónu Šariš. Jej 6. ročník vyhlásilo Centrum pedagogicko-psychologického poradenstva a prevencie v Sabinove a mesto Prešov. Súťaž Talentov sa koná pod záštitou Andrey Turčanovej, primátorky mesta Prešov.
Prešovská univerzita bilancuje a predstavuje nové výzvy
Prešovská univerzita v Prešove (PU) sa s počtom študentov takmer 8340 radí medzi najväčšie slovenské univerzity. Aj tento rok si vytýčila viacero cieľov, plánuje revitalizáciu verejného priestranstva pred univerzitou, ale tiež posilniť environmentálnu agendu.
K vynoveným prešovským škôlkam pribudla aj MŠ Sládkovičova
Mesto Prešov pokračuje v rekonštrukciách materských škôl. Obnovou už prešla aj MŠ Sládkovičova. Rekonštrukciu za takmer 140 tisíc eur mesto financovalo z vlastných zdrojov.
Prešovská univerzita otvorí svoje brány už po ôsmy raz
Začiatok letného semestra sa na Prešovskej univerzite v Prešove (PU) už tradične spája s Dňom otvorených dverí. Tohtoročný ôsmy ročník, ktorý sa uskutoční 12. februára, láka svojich návštevníkov bohatým programom.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Ponúkam
Reality: Ponúkam
V centre Prešova budova na predaj - výhodná investícia

V centre PO, ul. Jarková ponúkame na predaj 3 podl. budovu s úžit. plochou cca 330 m2 /príz. komerčné priestory, 1. a 2. posch. 3. izbové byty s loggiou, všetko samostatne merače/ s pozemkom. Prístup pre autá možný aj z. ul. Baštová. Cena 1000, - Eur/m2.

0903670564 | | cena: 1.000,-€
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.