Štvrtok, 19. september 2019
Meniny má Konštantín | zajtra Ľuboslav, Ľuboslava

Memorandum o spolupráci mesta Prešov a Filozofickej fakulty Prešovskej univerzity v Prešove

Prepájanie teórie s praxou je jedným z pilierov kvalitného vzdelania už na úrovni stredných škôl a neskôr, samozrejme, na vyššom stupni vzdelávania. Absolventi, ktorí si už počas štúdia môžu vyskúšať nadobudnuté poznatky sú jednak pripravenejší, a jednak sú do oblasti svojho štúdia viac zainteresovaní.

To je aj cieľom Memoranda o spolupráci medzi Mestom Prešov a Filozofickou fakultou Prešovskej univerzity v Prešove, ktoré spoločne podpísali viceprimátor mesta Prešov JUDr. Vladimír Feľbaba a dekanka FF PU prof. Beáta Balogová.

„Považujem za nevyhnutné, aby mladí ľudia mali už počas štúdia kontakt s praxou. Tak lepšie pochopia aj samotnú teóriu a svoje vedomosti vedia efektívnejšie využiť v pracovnom živote. Som rád, že aj prostredníctvom tejto spolupráce k tomu môžeme spoločne s pani dekankou a Filozofickou fakultou Prešovskej univerzity prispieť. Jej absolventi budú, takpovediac, hotovými ľuďmi pre pracovný trh.“

Slávnostný akt podpísania Memoranda sa uskutočnil počas podujatia Festival komunitnej hudby, ktorý každoročne organizuje Inštitút edukológie a sociálnej práce Filozofickej fakulty Prešovskej univerzity v Prešove. Jeho hlavným cieľom je spájať amatérske hudobné telesá s profesionálnymi, pričom hudba sa v tomto kontexte vníma ako prvok, ktorý rozvíja emócie, medziľudské vzťahy, spája generácie, a tým spája ľudí aj do komunity. Zámerom je vytvoriť priestor pre kultúrne podujatie s pridanou sociálnou hodnotou.

Hlavnou oblasťou spolupráce je participácia FF PU na implementovaní aktivít projektu Civic eState. Je to cezhraničný projekt, do ktorého je okrem Prešova zapojených ďalších šesť európskych miest (Neapol, Barcelona, Gdaňsk, Gent, Iasi, Amsterdam). Projekt je realizovaný v rámci prenosovej siete URBACT III, ktorej cieľom je prenos príkladov dobrej praxe medzi zúčastnenými mestami. Civic eState má za cieľ nielen prepájať teóriu s praxou, ale prostredníctvom jednotlivých výstupov zapájať občanov viac do správy mesta. Jednou z možností je práve práca s komunitami.

Prvou aktivitou projektu bude spracovanie a vyhlásenie otvorenej výzvy smerom k občanom, ako, prostredníctvom akých aktivít by sa dali zlepšovať podmienky pre život v našom meste. Zámerom je tiež zmapovanie komunít žijúcich a pôsobiacich v meste, druhým je nastavenie procesov vnútri samosprávy, aby sa zlepšila komunikácia s občanmi, čo by malo vyústiť do tretieho kroku, a to realizácie konkrétneho pilotného projektu.

Mohlo by Vás zaujímať
Univerzita tretieho veku PU otvára sedem nových študijných programov
Aj tento akademický rok ponúka Prešovská univerzita v Prešove (PU) vzdelávanie na Univerzite tretieho veku (UTV). Pre uchádzačov chystá okrem už osvedčených študijných odborov aj nové, ktoré budú zamerané na štúdium liečivých a aromatických rastlín či bezpečnosť v premávke.
Nový školský rok odštartoval aj v Prešove
Nový školský rok sme dnes úspešne odštartovali aj v Prešove. Primátorka mesta Andrea Turčanová a jej 2 zástupcovia sa prihovorili deťom v 7 školských zariadeniach.
Známa herečka otvorila novú sezónu Klubu nadaných detí
S novým školským rokom prichádza už v poradí siedma sezóna činnosti Klubu nadaných detí. Otvorenia novej sezóny sa zhostila známa prešovská herečka Veronika Husovská.
Klub nadaných detí otvára svoje brány
Jedinečný projekt mimoškolského vzdelávania nadaných a talentovaných detí zaznamenáva každoročne obrovský záujem zo strany žiakov základných škôl, rodičov, odbornej i laickej verejnosti.
Prešovská univerzita otvorila nový akademický rok inauguráciou rektora
Prešovská univerzita v Prešove (PU) vstúpila do 23. akademického roka. Podujatie sa nieslo v znamení slávnostnej inaugurácie vedenia univerzity a novozvolených dekanov, ako aj ocenenia tvorivých pracovníkov a študentov.
Inzercia
Reality: Predám
Reality: Predám
Predaj rodinný dom 130 m2, s pozemkom 698 m2, Lažany, okr. Prešov

Predaj dvojpodlažný rodinný dom na 7 á pozemku v obci Lažany, okr. Prešov. Dom je riešený ako 3 - izbový. Nízke mesačné náklady. Dobrá dostupnosť do Prešova.

0907030623 | | cena: 74.900,-€
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Predám
Reality: Predám
Predaj pozemok, OV, výmera 1186 m2, Sabinov

lokalita: blízke centrum , v zastavanom území, prístup po asfaltovej ceste, mimo hlavnej cesty, šírka: cca 32 m v hornej časti a 25 m v dolnej časti, dĺžka: cca 44 m z jednej strany, 40 m z druhej strany. IS v dosahu. pozemok je svahovitý, slnečný, udržiavaný

0907030661 | | cena: 27.000,-€
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Predám
Reality: Predám
Predaj rodinný dom na Šidlovci, pozemok 817 m2, Prešov

Na predaj rodinný dom v pôvodnej zástavbe rodinných domov s pozemkom o výmere 817 m2 v časti Šidlovec v Prešove. 5 izbový rodinný dom, úžitková plocha cca 160 m2. V celom dome sú plastové okná, inak pôvodný stav. Všetky IS. Výborná lokalita.

0907030622 | | cena: 159.000,-€
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.