Štvrtok, 19. september 2019
Meniny má Konštantín | zajtra Ľuboslav, Ľuboslava

Mesto Prešov poďakovalo dobrovoľníkom

Festival priateľstva a dobrovoľníckej činnosti Milujem svoje mesto - Milujem svoj kraj 2019 sa aj tento rok stretol s veľkým záujmom.

Organizátori však ocenili nielen veľkú účasť, ale aj množstvo dobre vykonanej práce. Pri spoločnom stretnutí na radnici sa poďakovali všetkým, ktorí sa do tohto projektu zapojili.

Len v Prešove sa do podujatia zapojilo 2061 dobrovoľníkov, ktorí odviedli množstvo práce pre naše mesto. Vyčistili verejné priestranstvá, upratovali, natreli zábradlia, vyzbierali odpadky.

Organizátori podujatia sa preto na stretnutí v zasadacej miestnosti Mestského úradu v Prešove poďakovali všetkým, ktorí svojou pomocou prispeli ku skrášleniu a vyčisteniu jednotlivých miest.

„Myslím si, že ste urobili kus veľkej a dobrej práce. Každým rokom sa zapája viac a viac ľudí, pretože je to krásna myšlienka a zaslúži sa pozornosť. A ja verím, že to tak bude aj do budúcna. Všetkým prajem už teraz veľa síl do ďalšieho ročníka, " poďakoval sa zúčastneným aj organizátorom viceprimátor mesta Prešov Vladimír Feľbaba a odovzdal im srdečný pozdrav a ďakovné listy od primátorky mesta Prešov Andrey Turčanovej.

„Súčasťou tohto všetkého je aj formovanie mladej generácie, vytvoriť záujem, vyvolať pocit, že všetko okolo nás nám patrí a my to chceme zveľadiť, " uviedol Pavol Biroš za iniciatívu Kresťania v Prešove.

Vlani sa v Prešove uskutočnil 2. ročník festivalu priateľstva a dobrovoľníckej činnosti „Milujem svoje mesto”, ktorého cieľom bola dobrovoľnícka pomoc pri úprave a skrášlení Prešova. Tento rok sa do projektu k mestu Prešov pripojil aj Prešovský samosprávny kraj a festival dostal nový názov.

Hlavnými organizátormi festivalu dobrovoľníckej aktivity je platforma Kresťania v Prešove, mesto Prešov, kresťanské spoločenstvá, skauti, základné a stredné školy a ďalšie dobrovoľnícke organizácie a inštitúcie.

Mohlo by Vás zaujímať
Prešov sa opäť zapája do Európskeho týždňa mobility
Aj mesto Prešov sa zapája do Európskeho týždňa mobility 2019. Od 16. do 21. septembra 2019 sa preto v prešovskej MHD môžete s vodičákom odviezť zadarmo. V nedeľu 22. septembra počas Dňa bez áut bude cestovanie MHD v 1. tarifnom pásme zadarmo pre všetkých.
Vyjadrenie SPRAVBYTKOMFORT a.s. ku súčasnej situácii s teplou vodou
Ospravedlňujeme sa za nepríjemnosti počas leta.
Prezidentka SR Zuzana Čaputová navštívila mesto Prešov
Prezidentka Slovenskej republiky Zuzana Čaputová včera po prvýkrát od nástupu do funkcie navštívila mesto Prešov.
Nový hobbymarket v Prešove je otvorený
Nový hobbymarket je prvým operátorom vznikajúcej nákupnej zóny Hobby Park Sekčov v Prešove. Na Slovensku v týchto dňoch otvára svoju štvrtú predajňu a do regiónu prináša viac ako 100 pracovných miest.
Bezplatná zóna WiFi signálu čoskoro aj v Prešove
Európska komisia spustila koncom novembra 2018 projekt WiFi4EU, ktorý má za cieľ zriadiť zóny bezplatného Wi-Fi signálu v centrách komunitného života. Dobrou správou je, že EÚ vybrala aj Prešov.
Prešov si pripomenul Slovenské národné povstanie
Pri pamätníkoch v Južnom parku a na Konštantínovej ulici sme si v Prešove pripomenuli pamiatku obetí SNP, od ktorého uplynulo už 75 rokov.
FOTO: Prešovské Trhy
Fotoreport Z Prešovských Trhov, presne zo 14.09.2019. Trhy pokračujú aj dnes!
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Predám
Reality: Predám
Predaj pozemok, OV, výmera 1186 m2, Sabinov

lokalita: blízke centrum , v zastavanom území, prístup po asfaltovej ceste, mimo hlavnej cesty, šírka: cca 32 m v hornej časti a 25 m v dolnej časti, dĺžka: cca 44 m z jednej strany, 40 m z druhej strany. IS v dosahu. pozemok je svahovitý, slnečný, udržiavaný

0907030661 | | cena: 27.000,-€
Reality: Predám
Reality: Predám
Predaj rodinný dom 130 m2, s pozemkom 698 m2, Lažany, okr. Prešov

Predaj dvojpodlažný rodinný dom na 7 á pozemku v obci Lažany, okr. Prešov. Dom je riešený ako 3 - izbový. Nízke mesačné náklady. Dobrá dostupnosť do Prešova.

0907030623 | | cena: 74.900,-€
Reality: Predám
Reality: Predám
Predaj rodinný dom na Šidlovci, pozemok 817 m2, Prešov

Na predaj rodinný dom v pôvodnej zástavbe rodinných domov s pozemkom o výmere 817 m2 v časti Šidlovec v Prešove. 5 izbový rodinný dom, úžitková plocha cca 160 m2. V celom dome sú plastové okná, inak pôvodný stav. Všetky IS. Výborná lokalita.

0907030622 | | cena: 159.000,-€
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.