Utorok, 16. júl 2019
Meniny má Drahomír | zajtra Bohuslav

Mesto Prešov poďakovalo dobrovoľníkom

Festival priateľstva a dobrovoľníckej činnosti Milujem svoje mesto - Milujem svoj kraj 2019 sa aj tento rok stretol s veľkým záujmom.

Organizátori však ocenili nielen veľkú účasť, ale aj množstvo dobre vykonanej práce. Pri spoločnom stretnutí na radnici sa poďakovali všetkým, ktorí sa do tohto projektu zapojili.

Len v Prešove sa do podujatia zapojilo 2061 dobrovoľníkov, ktorí odviedli množstvo práce pre naše mesto. Vyčistili verejné priestranstvá, upratovali, natreli zábradlia, vyzbierali odpadky.

Organizátori podujatia sa preto na stretnutí v zasadacej miestnosti Mestského úradu v Prešove poďakovali všetkým, ktorí svojou pomocou prispeli ku skrášleniu a vyčisteniu jednotlivých miest.

„Myslím si, že ste urobili kus veľkej a dobrej práce. Každým rokom sa zapája viac a viac ľudí, pretože je to krásna myšlienka a zaslúži sa pozornosť. A ja verím, že to tak bude aj do budúcna. Všetkým prajem už teraz veľa síl do ďalšieho ročníka, " poďakoval sa zúčastneným aj organizátorom viceprimátor mesta Prešov Vladimír Feľbaba a odovzdal im srdečný pozdrav a ďakovné listy od primátorky mesta Prešov Andrey Turčanovej.

„Súčasťou tohto všetkého je aj formovanie mladej generácie, vytvoriť záujem, vyvolať pocit, že všetko okolo nás nám patrí a my to chceme zveľadiť, " uviedol Pavol Biroš za iniciatívu Kresťania v Prešove.

Vlani sa v Prešove uskutočnil 2. ročník festivalu priateľstva a dobrovoľníckej činnosti „Milujem svoje mesto”, ktorého cieľom bola dobrovoľnícka pomoc pri úprave a skrášlení Prešova. Tento rok sa do projektu k mestu Prešov pripojil aj Prešovský samosprávny kraj a festival dostal nový názov.

Hlavnými organizátormi festivalu dobrovoľníckej aktivity je platforma Kresťania v Prešove, mesto Prešov, kresťanské spoločenstvá, skauti, základné a stredné školy a ďalšie dobrovoľnícke organizácie a inštitúcie.

Mohlo by Vás zaujímať
V sobotu (22.júna) oslávia Veľkošarišania 100 rokov organizovaného športu v meste
Veľký Šariš žije športom! 22. júna sa budú konať športové oslavy pri príležitosti storočnice organizovaného športu v meste. Oslavy budú v priestoroch Telovýchovnej jednoty Slavoj.
Euro Souvenir bankovka prichádza aj do Prešova
Zberateľské eurobankovky majú na sebe veľkú nulu, no aj tak ich chcú mať takmer všetci! Suvenírový a zberateľský fenomén pochádzajúci z Francúzska prichádza už aj do Prešova.
O Akčnom pláne diskutovali odborníci aj verejnosť
Odbor sociálnych služieb mesta Prešov zorganizoval pracovné stretnutie k vyhodnoteniu Akčného plánu sociálnych služieb za prvý polrok 2019. Pozval naň nielen odborníkov, ale vyjadriť sa mohla aj široká verejnosť.
Mesto Prešov súčasťou unikátneho projektu
Prešovský samosprávny kraj, Katedra geografie a aplikovanej geoinformatiky na FHPV PU v Prešove, Svetová banka a Európska komisia spojili svoje sily, aby verejnosti predstavili prvý geoportál, ktorý bude využívať otvorené dáta na podporu analytických a rozhodovacích procesov na Úrade PSK. Svoj tím rozšírili aj o mesto Prešov, ktoré je slovenským lídrom v Open Data agende.
Koniec kožušinových fariem na Slovensku žiada už 75 tisíc ľudí, ktorí podpísali petíciu
Za zákaz chovu zvierat na kožušiny na Slovensku sa zasadzuje čoraz viac ľudí. Petícia Ide o chlp! , ktorú spustilo občianske združenie Humánny pokrok, má už vyše 75 tisíc podpisov a mieri vyššie. Je čas na legislatívny zákaz kožušinových fariem, vyzýva združenie.
Inzercia
Reality: Predám
Reality: Predám
Predaj stavebný pozemok 1476 m2, Fintice, okres Prešov

lokalita: obec Fintice, v zastavanom území, prístup po asfaltovej ceste, mimo hlavnej cesty. IS:elektrina v dosahu, plyn v dosahu, obecný vodovod v dosahu, kanalizácia - žumpa. Pozemok je mierne svahovitý, slnečný, v blízkosti lesa, ideálna orientácia.

0907030661 | | cena: 38,-€
Reality: Predám
Reality: Predám
Predaj pozemok, OV, výmera 1186 m2, Sabinov

lokalita: blízke centrum , v zastavanom území, prístup po asfaltovej ceste, mimo hlavnej cesty, šírka: cca 32 m v hornej časti a 25 m v dolnej časti, dĺžka: cca 44 m z jednej strany, 40 m z druhej strany. IS v dosahu. pozemok je svahovitý, slnečný, udržiavaný

0907030661 | | cena: 27.000,-€
Reality: Predám
Reality: Predám
Predaj 3 izbový byt, 66 m2, ulica Volgogradská, Prešov

Sídlisko III, vyhľadávaná lokalita s výbornou občianskou vybavenosťou , 66m2 + lodžia 4m2, pivnica cca 6m2, poschodie 5 z 8, čiastočná rekonštrukcia, dobré dispozičné riešenie

0907030758 | | cena: 85.000,-€
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Predám
Reality: Predám
Predaj 2 podlažný rodinný dom, pozemok 514 m2, všetky IS, Ľubotice

5 izbový rodinný dom, základy domu kameň, stavebný materiál zmiešaný, úžitková plocha cca 200 m2. Plynové vykurovanie, rovinatý pozemok. Rodinný dom je v pôvodnom stave.

0907030622 | | cena: 111.900,-€
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.