PIS: aktuálne informácie o meste, radnici a spoločenských, kultúrnych a športových akciach v regióne

https://pis.sk/clanok/18081/mesto_presov_podakovalo_dobrovolnikom.html

Mesto Prešov poďakovalo dobrovoľníkom

Festival priateľstva a dobrovoľníckej činnosti Milujem svoje mesto - Milujem svoj kraj 2019 sa aj tento rok stretol s veľkým záujmom.

Organizátori však ocenili nielen veľkú účasť, ale aj množstvo dobre vykonanej práce. Pri spoločnom stretnutí na radnici sa poďakovali všetkým, ktorí sa do tohto projektu zapojili.

Len v Prešove sa do podujatia zapojilo 2061 dobrovoľníkov, ktorí odviedli množstvo práce pre naše mesto. Vyčistili verejné priestranstvá, upratovali, natreli zábradlia, vyzbierali odpadky.

Organizátori podujatia sa preto na stretnutí v zasadacej miestnosti Mestského úradu v Prešove poďakovali všetkým, ktorí svojou pomocou prispeli ku skrášleniu a vyčisteniu jednotlivých miest.

„Myslím si, že ste urobili kus veľkej a dobrej práce. Každým rokom sa zapája viac a viac ľudí, pretože je to krásna myšlienka a zaslúži sa pozornosť. A ja verím, že to tak bude aj do budúcna. Všetkým prajem už teraz veľa síl do ďalšieho ročníka, " poďakoval sa zúčastneným aj organizátorom viceprimátor mesta Prešov Vladimír Feľbaba a odovzdal im srdečný pozdrav a ďakovné listy od primátorky mesta Prešov Andrey Turčanovej.

„Súčasťou tohto všetkého je aj formovanie mladej generácie, vytvoriť záujem, vyvolať pocit, že všetko okolo nás nám patrí a my to chceme zveľadiť, " uviedol Pavol Biroš za iniciatívu Kresťania v Prešove.

Vlani sa v Prešove uskutočnil 2. ročník festivalu priateľstva a dobrovoľníckej činnosti „Milujem svoje mesto”, ktorého cieľom bola dobrovoľnícka pomoc pri úprave a skrášlení Prešova. Tento rok sa do projektu k mestu Prešov pripojil aj Prešovský samosprávny kraj a festival dostal nový názov.

Hlavnými organizátormi festivalu dobrovoľníckej aktivity je platforma Kresťania v Prešove, mesto Prešov, kresťanské spoločenstvá, skauti, základné a stredné školy a ďalšie dobrovoľnícke organizácie a inštitúcie.

 
27.6.2019 | Pridal: Redakcia PIS | Mesto Prešov | čítané: 673 krát