Streda, 18. september 2019
Meniny má Eugénia | zajtra Konštantín

Rozhľadňa v obci Okružná bude posvätená a sprístupnená pre verejnosť

Slávnostnou posviackou sa v nedeľu 30. júna 2019 pre verejnosť sprístupnila rozhľadňa v katastri obce Okružná (okres Prešov). Tú postavili dobrovoľníci Farskej charity Okružná v rámci projektu „Oáza pokoja“. Posvätením sa rozhľadňa otvorí a sprístupní širokej verejnosti, z ktorej je krásny výhľad na okolitú prírodu.

Vyhliadková veža sa nachádza „Na bani“ v katastri obce Okružná a z jej vrcholu si môžete vychutnať krásny výhľad. Autorom a realizátorom myšlienky je Jozef Sukovský z Farskej charity Okružná. Rozhľadňa je vysoká 5 metrov a je orientovaná na všetky svetové strany. Je postavená z drevených profilov na betónovom základe. „Počas stavby rozhľadne od júna do septembra 2018 sa uskutočnilo spolu 41 brigád. Vyše 50 dobrovoľníkov spoločne odpracovalo na výstavbe rozhľadne viac ako 410 hodín dobrovoľníckych prác. Počas jarných mesiacov tohto roka sa realizovali dokončovacie práce. Počas Národného týždňa charity sa celá vyhliadková veža natrela a pripravila na sprístupnenie pre verejnosť, “ priblížila Radoslava Ivanová, zástupkyňa vedúceho Farskej charity Okružná. Do prác sa zapojili zástupcovia všetkých generácií, aj záujmových skupín v obci ako urbárske spoločenstvo, dobrovoľný hasičský zbor, farská charita, poslanci aj miestni farníci a občania.

Rozhľadňa je súčasťou relaxačnej cesty, ktorá vedie po vrchole starej bane až po studničku s pitnou vodou. Je ideálnym miestom oddychu počas prechádzky s možnosťou načerpať sily a vychutnať si krásy okolitej prírody. Z veže môžete vidieť Kapušiansky hrad, okolité obce a v prípade priaznivého počasie aj vrcholce Vysokých Tatier.

Tento projekt mohla Gréckokatolícka charita Prešov a Farská charita Okružná realizovať vďaka finančnej podpore spoločnosti Unilever Slovensko, spol. s r.o. a jej značiek Sunlight, Cif, Domestos, Savo, Surf a Coccolino cez hlasovaciu súťaž „Krajšie Slovensko“. Rozhľadňu sa podarilo postaviť aj vďaka dobrovoľníkom a darcom, ktorí prispeli svojím časom, prácou, finančnou pomocou, zabezpečením techniky aj modlitbami.

FARSKÁ CHARITA OKRUŽNÁ sa začala formovať v priebehu roka 2017 v spolupráci s Gréckokatolíckou charitou Prešov. Svoju činnosť zamerali aj na revitalizáciu životného prostredia, kde sa aktívne venovali čisteniu relaxačnej cesty v blízkosti obce, čisteniu studničky, výrobe dreveného prístrešku i stavby vyhliadkovej veže. Farská charita sa podieľa na príprave spoločenských a kultúrnych podujatí alebo duchovného programu. Počas svojej pôsobnosti rozbehla činnosť detského speváckeho zboru a jej dobrovoľníci usporiadali niekoľko jednorazových aktivít, ako napríklad stretnutie seniorov, letné slávnosti i ples rodín. V spolupráci s Gréckokatolíckou charitou Prešov usporiadala viaceré zbierky potravín alebo školských potrieb pre ľudí, ktorí to potrebujú.

Mohlo by Vás zaujímať
LEGENDARIUM: Videli ste už malý Slovenský raj pri Prešove?
LEGENDARIUM: Ako vznikol Sabinov?
FOTO: Prešovské Trhy
Fotoreport Z Prešovských Trhov, presne zo 14.09.2019. Trhy pokračujú aj dnes!
LEGENDARIUM: Malebné hrady na dosah ruky
LEGENDARIUM: Poloniny ponúkajú miesta, ktoré si zamilujete
LEGENDARIUM: Medzilaborce s okolím vás prekvapia
LEGENDARIUM: Levoča ponúka zážitky pre celú rodinu
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Dám do prenájmu kancelárske priestory

Výhodne prenajmeme priestory na podnikanie v širšom centre Prešova. Výborná poloha, parkovanie pri objekte.

+421903602897 | | cena: dohodou
Reality: Predám
Reality: Predám
Predaj rodinný dom na Šidlovci, pozemok 817 m2, Prešov

Na predaj rodinný dom v pôvodnej zástavbe rodinných domov s pozemkom o výmere 817 m2 v časti Šidlovec v Prešove. 5 izbový rodinný dom, úžitková plocha cca 160 m2. V celom dome sú plastové okná, inak pôvodný stav. Všetky IS. Výborná lokalita.

0907030622 | | cena: 159.000,-€
Reality: Predám
Reality: Predám
Predaj rodinný dom 128 m2, s pozemkom 2456 m2, Malý Šariš, okr. Prešov

Na predaj podpivničený rodinný dom s pozemkom 2456 m2, s garážou s nadstavbou a hospodárskymi budovami, Malý Šariš. Zastavaná plocha 128 m2, úžitková plocha 108 m2, podpivničenie 100 m2, pôjd 90 m2. Dom je riešený ako 3-izbový.

0907030623 | | cena: 156.000,-€
Reality: Predám
Reality: Predám
Predaj dvojpodlažný rodinný dom na 8 á pozemku, Prešov

Predaj 2-podlažný rodinný dom v Prešove, po rekonštrukcii spodného podlažia a exteriéru domu. Je riešený ako 2 samostatné bytové jednotky. Úžitková plocha: prízemie 120 m2 + poschodie 110 m2 + podpivničenie 120 m2. Vyhľadávaná lokalita.

0907030623 | | cena: 199.000,-€
Reality: Predám
Reality: Predám
Predaj rodinný dom 130 m2, s pozemkom 698 m2, Lažany, okr. Prešov

Predaj dvojpodlažný rodinný dom na 7 á pozemku v obci Lažany, okr. Prešov. Dom je riešený ako 3 - izbový. Nízke mesačné náklady. Dobrá dostupnosť do Prešova.

0907030623 | | cena: 74.900,-€
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.