Streda, 26. február 2020
Meniny má Viktor | zajtra Alexander

Úspech posádky ŠKODA Slovakia Motorsport - Koči s Moznerom skončili na Rally Prešov druhí

Posádka slovenského tímu ŠKODA Slovakia Motorsport v silnej konkurencii obhájila na Rally Prešov minuloročné umiestnenie. Na štart sa pritom postavilo až 38 posádok. Na 25. ročníku obľúbeného rely podujatia získala posádka druhú priečku, hneď za dvojicou Grzyb/Wrobel. Od absolútneho víťazstva ich delilo len 6,6 sekundy. Preteky pozostávali z jednej etapy, troch sekcií a ôsmich rýchlostných skúšok.

Suchý a teplý víkend v Prešove priniesol divákom 25. ročníka Rally Prešov dramatický súboj. O titul sa prišli opäť pobiť piloti závodnej ŠKODA FABIA R5 s posádkami Grzyb/Wrobel a Koči/Mozner, ktoré si vzájomne striedajú víťazstvá počas tohtoročného šampionátu Majstrovstiev Slovenska v Rally. Jednodňové preteky boli napínavé, a to už hneď od samotného začiatku, kedy posádka ŠKODA Slovakia Motorsport s Martinom Kočim a Radovanom Moznerom ml. vyhrala hneď prvú rýchlostnú skúšku. Náskok však neskôr získal Grzegorz Grzyb, ktorý víťazil v ďalších rýchlostných skúškach okrem poslednej ôsmej, v ktorej opäť dominoval Martin Koči. Vyrovnaný súboj nakoniec vyhral Grzegorz Grzyb, ktorý sa stal víťazom Rally Prešov 2019.

„Musím priznať, že to bola veľmi náročná a rýchla súťaž a obzvlášť vyrovnaný a pekný súboj s našim najväčším konkurentom Grzegorom Grzybom. Celý tím odviedol perfektný výkon. Celkový rozdiel časov v cieli bol 6,6 sekundy na 80 kilometrov rýchlostných skúšok, čo je naozaj minimum. Verím, že v ďalších pretekoch budeme mať viac športového šťastia my, “ zhodnotil víkendové preteky Martin Koči.

Poľské duo Grzyb/Wrobel šoférujúce model ŠKODA FABIA R5 tak obsadilo prvú priečku, Koči/Mozner (ŠKODA FABIA R5) druhú a na treťom mieste v pretekoch skončila dvojica Béreš/Šintal taktiež na modeli ŠKODA FABIA R5. Celkové poradie v rámci Majstrovstiev Slovenska v Rally 2019 tvorí Grzyb/Wrobel s počtom bodov 177, ktorému na krk dýcha posádka Koči/Mozner so 157 bodmi a na treťom mieste je dvojica Pech/Uhel s celkovým počtom bodov 100.

Najbližšie preteky slovenskej rely súťaže sú na programe koncom augusta na DeutschMann Rally Trebišov.

Mohlo by Vás zaujímať
Majstrovstvá Slovenska v pretláčaní rukou, prvý krát v Prešove, v OC Epéria!
Pretláčanie už dávno nie je krčmová pasovačka, ale seriózna športová disciplína. Už 21. marca si môžete prísť pozrieť najlepších armwrestlerov, ktorých na Slovensku máme a medzi nimi viacerých medailistov z majstrovstiev sveta či Európy.
Prvé kolo Open Ligy v Kickboxe
V Poprade 8.2.2020 sa uskutočnilo prvé kolo Open Ligy v Kickboxe, na ktorom sa zúčastnili aj pretekári z Kickboxing klubu panter Prešov.
PRESOV KARATE KIDS opäť úžasne bodovali na ťažkých súťažiach
Gerda, Gurková, Jack Huang, Pépichová, Bdžochová a Veverka - Nové prešovské super talenty.
Prešovských volejbalistov zaskočil Zvolen, Nitre už nič nedarovali
Cez víkend pokračovala nadstavbová časť Edymax extraligy mužov. Volejbalisti VK MIRAD PU Prešov v 4. kole na domácej palubovke hostili v sobotu nevyspytateľné družstvo MVK Zvolen a v nedeľu odhodlaných hráčov VKP Bystrina SPU Nitra.
Slovak open - Hviezdny víkend panterov
22.2. - 23.2. je dátum, ktorý bol zapísaný v kalendári slovenských kickboxeristov veľkými písmenami. Počas tohto víkendu sa totiž v Bratislave uskutočnil Slovak Open, tradične najvýznamnejší turnaj usporiadaný Slovenským zväzom kickboxu na Slovensku.