Piatok, 18. október 2019
Meniny má Lukáš | zajtra Kristián

Mesto Prešov privítalo vzácnych hostí

Prešov počas uplynulého týždňa navštívili dvaja významní hostia. Po veľvyslankyni Tureckej republiky si naše mesto prišiel pozrieť aj veľvyslanec Poľska na Slovensku. Vzácne návštevy boli v Prešove po prvýkrát od zvolení do funkcií.

Delegácie prijala na radnici primátorka mesta Prešov Andrea Turčanová. „Vždy sa z takýchto milých stretnutí veľmi teším a je mi cťou. Verím, že sa naši hostia v Prešove cítili príjemne. Sú tu vždy vítaní, " uviedla.

Naše mesto poctila svojou návštevou po prvýkrát od zvolenia do funkcie veľvyslankyňa Turecka na Slovensku, pani Aslıgül Üğdül. Spolu so svojou radkyňou, pani İlknur Akdevelioglu, sa prešli mestom a pochválili najmä príjemnú atmosféru Prešova a jeho historické pamiatky. Diskutovalo sa aj o možnostiach spolupráce v rámci podnikateľského sektora či o možnom partnerstve medzi Prešovom a niektorým z tureckých miest.

Po veľvyslankyni Turecka navštívil Prešov aj veľvyslanec Poľska na Slovensku, Krzysztof Strzałka. Do Prešova prišiel takisto po prvýkrát od zvolenia do funkcie. Zaujímal sa o spoluprácu Prešova a jeho partnerského mesta Nowy Sacz, ale aj o dopravu či projekty, ktoré Prešov realizuje v spolupráci s Poľskom. Ide o miniprojekty História miest v novodobom dizajne a Pohľad do minulosti: historické a kultúrne dedičstvo Krosna a Prešova. Oba projekty boli realizované s finančnou podporou Európskej únie z Európskeho fondu regionálneho rozvoja. Ich cieľom bola propagácia, rozvoj a trvalo udržateľné využitie spoločného kultúrneho a prírodného dedičstva miest a regiónov s cieľom zvýšiť atraktivitu pohraničia pre návštevníkov a obyvateľov.

Projekt História miest v novodobom dizajne bol spoločným cezhraničným mikroprojektom s mestom Krosno. Cieľom bolo vytvoriť nové produkty cestovného ruchu, ktoré zatraktívnia kultúrne a prírodné dedičstvo oboch miest prostredníctvom moderných foriem prezentácie. V Meste Krosno sa rozhodli priblížiť kultúrne objekty miest historickej trasy prostredníctvom panoramatického ďalekohľadu a mobilnej aplikácie. Mesto Prešov sa rozhodlo vytvoriť unikátny historický bronzový 3D model mesta, ktorý stvárňuje historickú podobu jadra Prešova z 18. storočia, a ktorý nájdete na Hlavnej ulici.

Pohľad do minulosti historické a kultúrne dedičstvo Krosna a Prešova je tiež spoločným cezhraničným mikroprojektom Prešova s mestom Krosno. V tomto projekte sa mestá dohodli, že si vymenia hlavné aktivity z projektu „História miest v novodobom dizajne". Mesto Krosno sa rozhodlo vytvoriť 3D bronzový model mesta, mesto Prešov zas vytvorilo mobilnú aplikáciu s pamiatkami mesta Prešov pre návštevníkov, ktorá nadväzuje na už existujúci 3D model mesta.

Poľský veľvyslanec spomenul aj zaujímavú novinku, a síce otvorenie honorárneho konzulátu Poľska na Slovensku, ktorý bude sídliť práve u nás v Prešove. Otvorený by mal byť do konca tohto roka. Bližšie informácie postupne upresníme.

Mohlo by Vás zaujímať
Vyhlásenie vedenia mesta Prešov k obnove štadiónov
Šport v meste Prešov má dlhoročnú kontinuálnu tradíciu, ktorú si vážime a našou snahou je na ňu nadviazať aj v súčasnosti a ďalej ju rozvíjať.
FOTO: Za Slušné Slovensko
Je to 19 mesiacov po vražde. No my nesmieme zabudnúť. Fotoreport z akcie.
Veľké zmeny na prešovských parkoviskách uľahčia Prešovčanom život
Obyvateľov a návštevníkov mesta Prešov čakajú o niekoľko mesiacov historicky najväčšie zmeny v oblasti parkovania vozidiel. Mesto zadefinovalo nové pravidlá týkajúce sa systému parkovania vo všeobecne záväznom nariadení, ktoré vstúpi do platnosti 1. júla 2020.
Mesto Prešov podporuje Klimatický štrajk
Mesto Prešov vyjadruje podporu mladým ľuďom, ktorí sa v piatok 20.9.2019 zapoja do celosvetového Klimatického štrajku.
Nedostatočný dialóg s občanmi.
Prešovská participatívna platforma – projekt vzájomnej spolupráce občanov, poslancov a úradníkov MsÚ má za sebou komunitný prieskum, ktorého cieľom bolo zistiť postoj obyvateľov a obyvateliek k mestskej administratíve i práci poslancov a poslankýň.
Matej Krajňák z Junioru Prešov začína byť európskou špičkou vo svojej kategórií
Začiatok sezóny začali PRESOV KARATE KIDS svetelnou rýchlosťou. Prvou ťažkou skúškou, bola súťaž ZÁHREB CUP 2019 v Chorvátsku, konaná dňa 08.09.2019. Na danej medzinárodnej súťaži v chorvátskom ZÁHREBE, reprezentovala Prešov štvorica PRESOV KARATE KIDS, a to Matej Krajňák, Veronika Jalowiczorová, Michaela Bryndzová a Alexandra Šofraneková.
Festival architektúry a dizajnu 2019 úspešne odštartoval
V stredu úspešne odštartoval 4. ročník Festivalu architektúry a dizajnu (FEAD) 2019. Výstavy, prezentácie a bohatý sprievodný program prebiehajú v termíne od 25. do 27. septembra 2019 na Hlavnej ulici v priestore pred Šarišskou galériou, v Divadle Jonáša Záborského, v Krajskom pamiatkovom úrade, v historickej budove Skladu soli a v obľúbených prešovských kaviarňach.
Inzercia
Reality: Predám
Reality: Predám
Predaj rodinný dom 128 m2, s pozemkom 2456 m2, Malý Šariš, okr. Prešov

Na predaj podpivničený rodinný dom s pozemkom 2456 m2, s garážou s nadstavbou a hospodárskymi budovami, Malý Šariš. Zastavaná plocha 128 m2, úžitková plocha 108 m2, podpivničenie 100 m2, pôjd 90 m2. Dom je riešený ako 3-izbový.

0907030623 | | cena: 156.000,-€
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Predám
Reality: Predám
Predaj rodinný dom na Šidlovci, pozemok 817 m2, Prešov

Na predaj rodinný dom v pôvodnej zástavbe rodinných domov s pozemkom o výmere 817 m2 v časti Šidlovec v Prešove. 5 izbový rodinný dom, úžitková plocha cca 160 m2. V celom dome sú plastové okná, inak pôvodný stav. Všetky IS. Výborná lokalita.

0907030622 | | cena: 159.000,-€
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.