Utorok, 20. august 2019
Meniny má Anabela | zajtra Jana

LEGENDARIUM: Ždiar - čarovný kraj pod úpätím Belianskych Tatier

V dedine Ždiar pod Belianskymi Tatrami žila dievčina Žofia. Bola krásna ako každá žena v Ždiari, ba hádam ešte krajšia. A keďže bola aj pracovitá a robota jej šla od ruky (najmä práca so senom), volali ju Vidla.

Spoznajte najkrajšie časti čarokrásnej obce Ždiar pod úpätím Belianskych Tatier a zbierajte nálepky pracovitej Vidly a kováča Havrana. Na vybraných miestach získate ku vstupnému zdarma komiks o legendách a súťažnú nálepku Legendarium. Za nálepky je možné počas leta získavať zľavy na vstupné a zároveň sa zapojiť do záverečného žrebovania o hodnotné ceny pre celú rodinu.

Komiks a nálepky získaš:
Múzeum Ždiarsky dom (Havran a Vidla), web
Svetelný dom, Ždiar (Havran a Vidla), web
Chodník korunami stromov (dievčina Vidla), web

Múzeum Ždiarsky dom, Ždiar
Chcete vidieť ako žili tradiční obyvatelia Gorali? Chcete sa obliecť do ždiarskeho kroja? Navštívte Ždiarsky dom, ktorý sa nachádza v originálnej drevenici, kde si zároveň môžete vychutnať aj goralskú hudbu a ochutnávku miestnych špecialít. Zaujímavým spestrením návštevy múzea môže byť aj jazda na konskom záprahu cez Ždiar a blízke okolie. Za návštevu získate nálepku Vidly a Havrana.

Svetelný dom, Ždiar
Príďte zažiť neopakovateľnú a jedinečnú prechádzku unikátnym svetom svetelných atrakcií v Belianskych Tatrách. Počas leta budú môcť rodiny s deťmi objavovať tajomný svet unikátnych živočíchov. Svetelný dom sa nachádza v obci Ždiar len 12 minút od skicentra Strednica a 5 minút od skicentra Strachan. Za návštevu získate nálepku Vidly a Havrana. Viac...

Chodník korunami stromov, Bachledka
Drevený chodník vo výške 24 metrov vás zavedie až k vyhliadkovej veži (32 m). Na jej vrchole sa nachádza pochôdzna sieť a podesta s panoramatickým výhľadom. Okolie ponúka turistické chodníky, bobovú dráhu a detské ihriská. Môžete sa naň dostať z Bachledovej doliny alebo pešou túrou z Malej Frankovej a Jezerska. Chodník je ukončený špirálovitou Vyhliadkovou vežou, ktorej výška je 32 m, kde si budete môcť vychutnať krásne výhľady na Belianske Tatry, Zamagurie, či Pieniny. Za návštevu získate nálepku dievčiny Vidly. Viac...

Ďalšie tipy na výlety
Family Park Strachankovo
Ďalšou atrakciou, ktorú prináša obec Ždiar, je Family Park Strachankovo. Ideálny výlet pre rodiny s deťmi, kde budete môcť zažiť mnoho dobrodružstiev. Nakŕmite zvieratká, pohráte sa s nimi alebo sa budete môcť o nich starať. Taktiež na deti čakajú rôzne preliezačky a aktivity, ktoré pre nich pripravili animátori. Užiť si môžete rodinnú opekačku priamo v areáli.

Jezerské jazero
Juhovýchodne od obce Jezersko, pod svahmi Spišskej Magury, sa nachádza Jezerské jazero. V jazere našli svoj domov vzácne druhy rašelinníkov a obklopuje ho komplex smrekových lesov.

Bobová dráha Ski and sun Bachledka a Spider park v Tatranskej kotline
Radi by ste zažili adrenalínový zážitok? Nebojte sa a vychutnajte si najdlhšiu bobovú dráhu v Tatrách. Bobová dráha Ski and Sun Bachledka na vás čaká na vrchole Spišskej Magury neďaleko Chodníka korunami stromov. Ďalší adrenalínový zážitok ponúka Spider Park v Tatranskej kotline, s prekážkami rôznej náročnosti na stromoch. Obe atrakcie zaručia kompletnú zábavu pre deti i dospelých.

Belianska jaskyňa
Jedinou sprístupnenou jaskyňou v Tatrách je práve Belianska jaskyňa. Ukrýva ohromujúce prírodné kvapľové úkazy s dĺžkou 50 metrov alebo nádherné vyzdobené sintrové vodopády. Viac...

Osturňa
Malebná dedinka je živým skanzenom, kde nájdete 157 chránených objektov ľudovej architektúry.

Vydajte sa po stopách legiend a spoznajte skvelé miesta na výlety pre celé rodiny s projektom Legendarium.

Na vybraných miestach získate ku vstupnému zdarma komiks o legendách a súťažnú nálepku Legendarium. Za nálepky je možné počas leta získavať zľavy na vstupné a zároveň sa zapojiť do záverečného žrebovania o hodnotné ceny pre celú rodinu.

Legendarium ti zároveň prináša vyše 100 tipov na výlety. Na viac ako 50 z nich môžeš získať komiks a súťažné nálepky. Cestuj, zbieraj nálepky a vyhraj ceny pre celú rodinu!

Ďalšie tipy na výlety

Ceny v súťaži

Zdroj článku: KOCR Severovýchod Slovenska, www.legendarium.info

Múzeum Ždiarsky dom. Foto - Jano Štovka, KOCR Severovýchod Slovenska

Múzeum Ždiarsky dom. Foto - Jano Štovka, KOCR Severovýchod Slovenska
Svetelný dom Ždiar. Foto - www.svetelnydom.sk

Svetelný dom Ždiar. Foto - www.svetelnydom.sk
Chodník korunami stromov Bachledka. Foto - Jano Štovka, KOCR Severovýchod Slovenska

Chodník korunami stromov Bachledka. Foto - Jano Štovka, KOCR Severovýchod Slovenska
Family park Strachankovo. Foto - www.strachankovo.sk

Family park Strachankovo. Foto - www.strachankovo.sk
Jezerské jazero. Foto - Jano Štovka, KOCR Severovýchod Slovenska

Jezerské jazero. Foto - Jano Štovka, KOCR Severovýchod Slovenska
Bobová dráha Bachledka. foto - Bachledka Ski and Sun

Bobová dráha Bachledka. foto - Bachledka Ski and Sun
Belianska jaskyňa.  Foto - Jano Štovka, KOCR Severovýchod Slovenska

Belianska jaskyňa. Foto - Jano Štovka, KOCR Severovýchod Slovenska
Osturňa.  Foto - Jano Štovka, KOCR Severovýchod Slovenska

Osturňa. Foto - Jano Štovka, KOCR Severovýchod Slovenska
Súvisiace články
10.8.2019 LEGENDARIUM: Stará Ľubovňa a okolie ponúka nielen hrad. Očarí celú rodinu 7.8.2019 LEGENDARIUM: Kežmarok - pôvabné kráľovské mesto ukrývajúce poklad 3.8.2019 LEGENDARIUM: Vysoké Tatry plné zážitkov pre celú rodinu 30.7.2019 LEGENDARIUM: Kam s deťmi v Pieninách 28.7.2019 LEGENDARIUM: Bardejov, historické mesto ukryté pod pamiatkami UNESCO 23.7.2019 LEGENDARIUM: Poklady Prešova: soľ, opál a mnoho iného 21.7.2019 LEGENDARIUM: Návrat do čias rytierov i na Domašu 19.7.2019 LEGENDARIUM: Kam v Snine a okolí? Ďaleký východ vás prekvapí
Mohlo by Vás zaujímať
LEGENDARIUM: Poklady Prešova: soľ, opál a mnoho iného
Legenda vraví, že v mieste dnešného Prešova žil kedysi chudobný pastier Michal, ktorý okrem malej koliby a oviec nemal nič. Jedného dňa pomohol pocestnému, ubytoval ho a na ďalší deň ho čakalo prekvapenie – jeho ovečky sa cez noc premenili na soľné stĺpy. Z pastiera sa stal majiteľ soľných baní a postavil si hrad Soľnohrad.
Najnavštevovanejšie podujatie severovýchodu Slovenska vás očakáva i s parným vlakom
Ťahákmi tohtoročného Bardejovského jarmoku od štvrtka 22. augusta do nedele 25. augusta 2019 budú kultúrne podujatia. Vo štvrtok vystúpia Kollárovci, Košický Big Band, Hrdza a Katarzia. V piatok bude rockový festival Bardrock, predstavia sa Metropolis, Hex, Ravenclaw. V sobotu zažiaria Sima, Majself, Dominika Mirgová a Kali. V nedeľu o 20.30 hod. to rozprúdi hlavná hviezda Lucie Bílá, pred ňou ešte vystúpia Riverstone,  Buranowski a ďalší.
LEGENDARIUM: Vysoké Tatry plné zážitkov pre celú rodinu
LEGENDARIUM: Návrat do čias rytierov i na Domašu
Tušíte, ako vyzeralo bývanie v dobe kamennej? Myslíte, že udržíte štít z doby bronzovej? Nameliete múku na keltskom mlynčeku? Ako hrá zvonkohra spred tisíc rokov? To všetko si môžete vyskúšať v nezvyčajnom areáli archeoparku v Hanušovciach nad Topľou. Na Domašu je odtiaľ naozaj blízko a to zďaleka nie je všetko, čo môžete zažiť v tejto časti Prešovského kraja.
LEGENDARIUM: Kam s deťmi v Pieninách
Pod Pieninami, v tieni Troch korún, stojí malebný kartuziánsky kláštor. Kedysi v ňom žil mních Cyprián. Múdry mních sa venoval liečiteľstvu a podľa legendy zletel z Troch korún v Pieninách na vlastnoručne zhotovených krídlach. Známy herbár a miesta, kde žil, uvidíš na výlete v Červenom Kláštore a v Pieninách. Nezabudni ochutnať liečivú vodu zo Smerdžonky!
LEGENDARIUM: Bardejov, historické mesto ukryté pod pamiatkami UNESCO
Peši z Vladiče do poľskej Čeremchy po starej obchodnej ceste
Nová turistická trasa, ktorá vedie z obce Vladiča v Stropkovskom okrese do poľskej Čeremchy, kopíruje starú obchodnú cestu. Miestni ňou kedysi chodili so svojimi výrobkami na trhy. Otvoria ju v sobotu 3. augusta o 9.00 h.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Predám
Reality: Predám
Predaj rodinný dom 130 m2, s pozemkom 698 m2, Lažany, okr. Prešov

Predaj dvojpodlažný rodinný dom na 7 á pozemku v obci Lažany, okr. Prešov. Dom je riešený ako 3 - izbový. Nízke mesačné náklady. Dobrá dostupnosť do Prešova.

0907030623 | | cena: 74.900,-€
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Dám do prenájmu kancelárske priestory

Výhodne prenajmeme priestory na podnikanie v širšom centre Prešova. Výborná poloha, parkovanie pri objekte.

+421903602897 | | cena: dohodou
Reality: Predám
Reality: Predám
Predaj stavebný pozemok s celkovou výmerou 1378 m2, možnosť rozdelenia na 2 pozemky, Župčany

Plocha 1378 m2, hlavná komunikácia asfaltová, k pozemku spevnená makadamová cesta, tvar pozemku obdĺžnik, elektrina v blízkosti pozemku, kanalizácia v hlavnej ceste, vlastný vodovod, plyn v tejto lokalite nie je. Cena 24,50 Eur /m2.

0907030622 | | cena: 25,-€
Reality: Predám
Reality: Predám
Predaj dvojpodlažný rodinný dom na 8 á pozemku, Prešov

Predaj 2-podlažný rodinný dom v Prešove, po rekonštrukcii spodného podlažia a exteriéru domu. Je riešený ako 2 samostatné bytové jednotky. Úžitková plocha: prízemie 120 m2 + poschodie 110 m2 + podpivničenie 120 m2. Vyhľadávaná lokalita.

0907030623 | | cena: 199.000,-€
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.