Utorok, 04. august 2020
Meniny má Dominik, Dominika | zajtra Hortenzia

Slovensko, ako ho nepoznáte: Tatry aj drevené kostolíky ožili na plechovkách piva Šariš

Rôzne kúty Slovenska môžete spoznať v priebehu pár sekúnd! Je to vďaka novej limitovanej edícii plechoviek piva Šariš, ktoré sú zhmotnením nášho prírodného bohatstva a kultúrnych pamiatok.

Môžete tak jedným razom navštíviť naše veľhory, hrady, unikátne drevené kostolíky či spoznať tradície našich krojov. Krásu piva Šariš tak nespoznáte len zvnútra, ale aj zvonka, či už hovoríte po východniarsky, západoslovensky alebo stredoslovenčinou, pretože každý máme v srdci kus Slovenska.

Po minuloročnom úspechu plechoviek Šariš so slovenskými motívmi, ktoré zo skladov zmizli v priebehu pár mesiacov, prichádza pivovar v rámci kampane „Každý máme v srdci kus Slovenska“ opäť s limitovanou edíciou nových plechoviek. „Šariš sa ako hrdý partner slovenského folklóru snaží o to, aby sa národné poklady zachovali aj pre ďalšie generácie. Zhmotnením našich prírodných krás či architektonických skvostov sa stali pivá Šariš 10° a Šariš Zlatá 12° so siedmimi rôznymi dizajnami. Odrážajú v sebe nielen dlhoročnú tradíciu, ale aj iskru ľudí, ktorí Šariš s obľubou pijú, a aj tých, ktorí ho s láskou varia, “ uviedol manažér pivovaru Šariš Ján Čerkala. Západnému, strednému aj východnému regiónu Slovenska Šariš venoval po dve plechovky. Samostatný dizajn patrí pivu Šariš tmavý, ktorý dotvárajú motívy približujúce festival vo Východnej. O nový šat plechoviek sa postarala mladá ilustrátorka Alica Kucharovič.

Východu dominujú veľhory, Spišský hrad či drevené kostolíky

Na plechovkách piva Šariš venovaných východu kraľujú mohutné štíty najväčšieho slovenského pohoria Vysokých Tatier. Dominujú Rysy či majestátny Kriváň, známy najmä tradíciou národných výstupov. Scenériu dotvára najznámejšie a najnavštevovanejšie pleso Tatier - Štrbské Pleso. Málokto vie, že tu už nemuselo byť, pretože sa ho kedysi obyvatelia pokúsili vypustiť. Namiesto „bezcennej mláky“ sa totiž snažili získať pasienok. Svoje pevné miesto má na plechovkách aj Spišský hrad, ktorý svojou viac ako 4-hektárovou rozlohou patrí k hrad jedným z najväčších zrúcanín v strednej Európe a od roku 1993 je zapísaný na Zozname Svetového dedičstva UNESCO.

Kochať sa na plechovkách môžete aj unikátnymi drevenými kostolíkmi z obcí Zboj, Bodružal či drevenou zvonicou v malebnej dedinke Ladomírová. Svoje miesto tu má aj popradská veža na Kostole sv. Egídia, ktorú verejnosti sprístupnili len v máji tohto roka. Kedysi mala strážnu funkciu a sledovali sa z nej nepriateľské vojská či varovalo pred požiarom. Dnes je v nej umiestnená zvonkohra, ktorej melódie sa menia podľa ročného obdobia.

Jedinečné výšivky s hlbokým významom
Na nové plechovky piva Šariš ilustrátorka zaradila aj výšivky z oblasti Šariša, Prešova či z kežmarského kroja. V minulosti mali veľký identifikačný význam. Ľudia podľa nich vedeli rozpoznať, z akej obce pochádzajú, aké majú sociálne zázemie, dokonca aj to, či sú slobodní alebo ženatí.

Mohlo by Vás zaujímať
Do čela finančnej správy sa dnes postavila Daniela Klučková
Minister financií Eduard Heger dnes vymenoval za prezidentku finančnej správy Danielu Klučkovú po tom, čo z tejto funkcie odvolal Lenku Wittenbergerovú.
Začalo sa historicky prvé elektronické sčítanie domov a bytov
Najrozsiahlejší projekt Štatistického úradu SR – Sčítanie obyvateľov, domov a bytov 2021 (SODB 2021) odštartoval 1. júna.
Zomrela bývalá herečka DAD Anna Simková.
V utorok 28. júla vo veku 89 rokov navždy opustila dosky, čo znamenajú svet, bývalá členka činohry Divadla Alexandra Duchnoviča v Prešove Anna Simková.
Odklad oznamovacej povinnosti DAC6
Finančná správa upozorňuje na odklad povinnosti, ktorá vyplýva z novely zákona o medzinárodnej pomoci a spolupráci pri správe daní.
Bez novely legislatívy o vodách je ohrozená EÚ v ambíciách nulového znečisťovania
Mestá a regióny členských štátov Európskej únie uznávajú pozitívny vplyv rámcovej smernice o vode a vyjadrujú poľutovanie nad rozhodnutím Európskej komisie ju neobnoviť. Poslanci odsudzujú nedostatočné financovanie, nedostatok vykonaných opatrení v niektorých členských štátoch a nedostatočnú integráciu environmentálnych cieľov do sektorových politík.
Po zrušení stravných lístkov, môžeme prísť o tieto výhody
Po pandemickej korona kríze prichádza pre podnikateľov v gastronómii ďalšia veľká skúška – parlament má nakročené k zrušeniu stravných lístkov. Tie sa majú nahradiť finančným príspevkom na stravovanie zahrnutým v mzde.
Pivovar Šariš po korone vracia život do regiónu: Zdvojnásobil finančnú čiastku v grantovom programe
Prinášať kvalitu a pivný zážitok celému Slovensku a stáť pri regióne, v ktorom je doma. To je poslanie Plzeňského Prazdroja Slovensko, ktorý vyhlásil ďalší ročník grantového programu Šariš ľuďom. Pivovar Šariš je súčasťou prešovského regiónu už vyše polstoročia a aj v týchto neľahkých časoch chce prispieť nielen k jeho rozvoju, ale aj opätovnému naštartovaniu. Preto zvýšil podporu miestnym komunitám v rámci kraja o 100% na 32-tisíc eur.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.