Piatok, 22. november 2019
Meniny má Cecília | zajtra Klement

Slovensko, ako ho nepoznáte: Tatry aj drevené kostolíky ožili na plechovkách piva Šariš

Rôzne kúty Slovenska môžete spoznať v priebehu pár sekúnd! Je to vďaka novej limitovanej edícii plechoviek piva Šariš, ktoré sú zhmotnením nášho prírodného bohatstva a kultúrnych pamiatok.

Môžete tak jedným razom navštíviť naše veľhory, hrady, unikátne drevené kostolíky či spoznať tradície našich krojov. Krásu piva Šariš tak nespoznáte len zvnútra, ale aj zvonka, či už hovoríte po východniarsky, západoslovensky alebo stredoslovenčinou, pretože každý máme v srdci kus Slovenska.

Po minuloročnom úspechu plechoviek Šariš so slovenskými motívmi, ktoré zo skladov zmizli v priebehu pár mesiacov, prichádza pivovar v rámci kampane „Každý máme v srdci kus Slovenska“ opäť s limitovanou edíciou nových plechoviek. „Šariš sa ako hrdý partner slovenského folklóru snaží o to, aby sa národné poklady zachovali aj pre ďalšie generácie. Zhmotnením našich prírodných krás či architektonických skvostov sa stali pivá Šariš 10° a Šariš Zlatá 12° so siedmimi rôznymi dizajnami. Odrážajú v sebe nielen dlhoročnú tradíciu, ale aj iskru ľudí, ktorí Šariš s obľubou pijú, a aj tých, ktorí ho s láskou varia, “ uviedol manažér pivovaru Šariš Ján Čerkala. Západnému, strednému aj východnému regiónu Slovenska Šariš venoval po dve plechovky. Samostatný dizajn patrí pivu Šariš tmavý, ktorý dotvárajú motívy približujúce festival vo Východnej. O nový šat plechoviek sa postarala mladá ilustrátorka Alica Kucharovič.

Východu dominujú veľhory, Spišský hrad či drevené kostolíky

Na plechovkách piva Šariš venovaných východu kraľujú mohutné štíty najväčšieho slovenského pohoria Vysokých Tatier. Dominujú Rysy či majestátny Kriváň, známy najmä tradíciou národných výstupov. Scenériu dotvára najznámejšie a najnavštevovanejšie pleso Tatier - Štrbské Pleso. Málokto vie, že tu už nemuselo byť, pretože sa ho kedysi obyvatelia pokúsili vypustiť. Namiesto „bezcennej mláky“ sa totiž snažili získať pasienok. Svoje pevné miesto má na plechovkách aj Spišský hrad, ktorý svojou viac ako 4-hektárovou rozlohou patrí k hrad jedným z najväčších zrúcanín v strednej Európe a od roku 1993 je zapísaný na Zozname Svetového dedičstva UNESCO.

Kochať sa na plechovkách môžete aj unikátnymi drevenými kostolíkmi z obcí Zboj, Bodružal či drevenou zvonicou v malebnej dedinke Ladomírová. Svoje miesto tu má aj popradská veža na Kostole sv. Egídia, ktorú verejnosti sprístupnili len v máji tohto roka. Kedysi mala strážnu funkciu a sledovali sa z nej nepriateľské vojská či varovalo pred požiarom. Dnes je v nej umiestnená zvonkohra, ktorej melódie sa menia podľa ročného obdobia.

Jedinečné výšivky s hlbokým významom
Na nové plechovky piva Šariš ilustrátorka zaradila aj výšivky z oblasti Šariša, Prešova či z kežmarského kroja. V minulosti mali veľký identifikačný význam. Ľudia podľa nich vedeli rozpoznať, z akej obce pochádzajú, aké majú sociálne zázemie, dokonca aj to, či sú slobodní alebo ženatí.

Mohlo by Vás zaujímať
FOTO: Kidslandia Prešov
Kidslandia dnes na Baštovej ulici privolala všetky deti na neuveriteľný zážitok! Deti mohli vidieť mená ako Ujo Ľubo alebo Usmievanka!
Nákupné centrum v Prešove má vlastný čmelín aj búdky pre vtáky a netopiere
Moderné nákupné centrum v metropole Šariša rozvíja ekologické aktivity na podporu udržateľnosti životného prostredia. Vďaka nim už získalo aj prestížny certifikát, aký má len 6 nákupných centier na svete.
FLEXI jedálny lístok prichádza na prešovské ZŠ
Školské jedálne v meste Prešov medzi prvými na Slovensku zavádzajú FLEXI jedálny lístok. Novinku začnú testovať v základnej škole Prostějovská od 4.11.2019.
80 osobností sa vracia do svojich škôl, aby aktivizovali študentov
80 osobností z biznisu a spoločenského života sa zajtra, 8. novembra, vráti na svoje stredné školy vyrozprávať životný príbeh a motivovať študentov k rozvoju potenciálu, ktorý sa v nich skrýva.
FOTO: Jazzové Dni Prešov
S jeseňou prichádza aj další ročník Jazzových dní Prešov
Ochranári so zalepenými ústami protestovali pred COOP Jednota v Prešove
Ochranári zvierat zo združenia Humánny pokrok včera protestovali pred predajňou COOP Jednota v Prešove. Požadovali, aby reťazec skončil s útokmi na slobodu prejavu a práva zákazníkov na informácie.
Krajské Srdce na dlani 2019
Snahou Prešovského dobrovoľníckeho centra, o.z. je vyzdvihnúť a oceniť ľudí, ktorých dobrovoľná práca je výnimočná, vysoko prospešná a ktorí sú inšpiratívnym príkladom pre ostatných.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.