Nedeľa, 07. jún 2020
Meniny má Róbert | zajtra Medard

LEGENDARIUM: Vysoké Tatry plné zážitkov pre celú rodinu

Objavte Vysoké Tatry s celou rodinou. Máme pre vás tipy na výlety, ktoré zvládnu aj deti. Na výletoch ich bude motivovať zbieranie nálepiek Legendarium. S Vysokými Tatrami sa totiž spája legenda o víle Kvetuške a ježibabe Kikimore. Len víla Kvetuška totiž vie, kde sa v Tatrách nachádza zlato. Po poklade však túži aj striga Kikimora. Vydajte sa po stopách legendy a objavte skryté tajomstvá Vysokých Tatier.

Na vybraných miestach získate ku vstupnému zdarma komiks s celým príbehom o Kvetuške a súťažnú nálepku Legendarium. Za nálepky je možné počas leta získavať zľavy na vstupné a zároveň sa zapojiť do záverečného žrebovania o hodnotné ceny pre celú rodinu.

Poliankovo, Tatranská Polianka (digitálna galéria)
Ak si myslíte, že galéria nedokáže uchvátiť pozornosť detí na viac ako 5 minút, neváhajte navštíviť galériu Poliankovo v Tatranskej Polianke a presvedčíte sa o opaku. Deti budú unesené z moderných technológii, ktoré im prinesú dokonalý vizuálny zážitok. Kde inde si budete môcť vyskúšať splav rozbúrenej rieky alebo pohojdať sa nad najvyšším vodopádom sveta? Za návštevu Poliankova navyše získate súťažnú nálepku KVETUŠKY a komiks Legendarium. Viac...

Múzeum TANAP-u, Tatranská Lomnica
Rovno z Poliankova môžete zamieriť do Múzea TANAP-u, kde sa oboznámite so zaujímavosťami tatranskej prírody. Múzeum každoročne privíta okolo 30 000 návštevníkov a tak sa radí medzi najnavštevovanejšie na Slovensku. V múzeu nájdete zástupcov hmyzu, motýľov, plazov, rýb, vtákov a model medvedieho brllohu. Oddýchnuť si môžete počas prechádzky v Tatranskej botanickej záhrade. Na deti v múzeu čaká súťažná nálepka ježibaby KIKIMORY do komiksu Legendarium.

SKI museum, Tatranská Lomnica
Ak ste milovníkom zimných športov a zaujíma vás, ako sa kedysi lyžovalo alebo sánkovalo, neváhajte navštíviť SKI museum. Expozícia múzea zachytáva na ploche takmer 300 m² históriu vzniku a vývoja tatranských zimných športov od počiatku tatranských osád, prevažne do roku 1945. Aj tu je pre vás pripravená súťažná nálepka KIKIMORA.

Komiks a nálepky získaš:
Poliankovo, Tatranská Polianka (digitálna galéria)(nálepka Kvetuška), web
Múzeum TANAP-u, Tatranská Lomnica (nálepka Kikimora), web
SKI museum, Tatranská Lomnica (nálepka Kikimora), web

Ďalšie tipy na výlety:

Štrbské pleso
Štrbské pleso patrí medzi najkrajšie a najviac navštevované plesá vo Vysokých Tatrách. Doprajte si krásnu prechádzku okolo plesa, zastavte sa na kávu v jednom z okolitých hotelov a vychutnajte si nádherný výhľad na tatranskú prírodu. Výlet si môžete spestriť člnkovaním na plese s výhľadom na tatranské štíty. Viac...

Vodopád Skok
Zo Štrbského plesa sa určite oplatí vydať na nenáročnú túru k 25 metrov vysokému vodopádu Skok, ktorý je štvrtý najvyšší v celých Tatrách. Túra sa začína pri železničnej stanici na Štrbskom Plese, odkiaľ pokračuje po asfaltke ku skokanským mostíkom, ďalej po žltej značke cez Mlynickú dolinu až k vodopádom.

Hrebienok a Kvantárium
Vyvezte sa lanovkou alebo absolvujte nenáročnú túru na Hrebienok, ktorý je plný atrakcií. Po výstupe si môžete oddýchnuť v relax zóne, ktorá poskytuje pohodlné ležadlá v nádhernom tatranskom prostredí plnom drevených medveďov.

Keď budete na Hrebienku, určite sa oplatí navštíviť Kvantárium – interaktívnu galériu svetla. Kvantárium vás prenesie do rozprávkového sveta plného rôznorodých multimediálnych show, interaktívnych exponátov, vysvetlení fyzikálnych javov. Prehliadka je kúzelná, umelecká, vzdelávacia a zaujme ako najmenších, tak aj dospelých.

Rainerova útulňa
Ak by vám prechádzka na Hrebienok nestačila, pol hodinovou nenáročnou chôdzou sa dostanete k Rainerovej útulni. Názov útulňa vychádza z faktu, že sa jedná o najmenšiu chatu vo Vysokých Tatrách, v ktorej nie je možné prespať.

Svištia krajinka, Skalnaté Pleso
So zaujímavým programom pre deti v Tatrách rozhodne nekončíme! Ďalším skvelým tipom na výlet je vonkajšie svištie ihrisko pri stanici lanovky na Skalnatom Plese. Deti sa nielen zabavia, ale aj naučia, aké stopy zanechávajú tatranské zvieratká. Okrem preliezok ihrisko ponúka aj vyrezávané drevené kamzíky, svište, medvede a veľa iného. Dostanete sa tam kabínkovou lanovkou z Tatranskej Lomnice, alebo peši z Hrebienka po Tatranskej Magistrále.

Tricklandia, Starý Smokovec
Neopakovateľný zážitok vás čaká v Tricklandii – v galérii trick-artu a optických ilúzií. Jej prostredie vás vtiahne do ľudových rozprávok, povestí, obcí a zámkov Slovenska. Čaká na vás 24 atrakcií, 15 trick-artových obrazov, rozšírená realita a najkrajšie zrkadlové bludisko v strednej Európe. Ako bonus si domov odnesiete originálne fotografie.

Galéria Dobrá hračka
Chcete vedieť, či máte doma budúceho doktora, astronauta, archeológa alebo hasiča? V galérii Dobrá hračka nájdete 12 stanovíšť s povolaniami a vaše deti si budú môcť vyskúšať každú profesiu. Na každom stanovišti sa nachádzajú hračky prispôsobené danej profesii. Viac...

Vydajte sa po stopách legiend a spoznajte skvelé miesta na výlety pre celé rodiny.

Na vybraných miestach získate ku vstupnému zdarma komiks o legendách a súťažnú nálepku Legendarium. Za nálepky je možné počas leta získavať zľavy na vstupné a zároveň sa zapojiť do záverečného žrebovania o hodnotné ceny pre celú rodinu. Viac informácií...

Legendarium ti zároveň prináša vyše 100 tipov na výlety. Na viac ako 50 z nich môžeš získať komiks a súťažné nálepky. Cestuj, zbieraj nálepky a vyhraj ceny pre celú rodinu!

Na cesty za legendami sa vydal moderátor Gregor Mareš aj s deťmi a priateľmi.
Pozrite si, čo musíte zažiť v Tatrách, a ako sa zapojiť do súťaže LEGENDARIUM.

Ďalšie tipy na výlety

Ceny v súťaži

Zdroj článku: KOCR Severovýchod Slovenska, www.legendarium.info

Poliankovo. Zdroj - www.poliankovo.sk
Múzeum TANAP-u, Foto - KOCR Severovýchod Slovenska
Ski museum. Zdroj - KOCR Severovýchod Slovenska
Štrbské pleso - Marek Hajkovský
Vodopád Skok,  Foto - Jano Štovka, KOCR Severovýchod Slovenska
Hrebienok a Kvantárium 1. foto - Jano Štovka; Hrebienok a Kvantárium 2. foto - Marek Hajkovský
Rainerova útulňa.  Foto - Jano Štovka, KOCR Severovýchod Slovenska
Svištia krajinka, Foto - MArek Hajkovský, OOCR RVT
Tricklandia - Tricklandia
Galéria Dobrá hračka, Zdroj -  Galéria Dobrá hračka a KOCR Severovýchod Slovenska
Legendarium
Súvisiace články
8.9.2019 LEGENDARIUM: Za neandertálcami a zábavou do Popradu a okolia 7.9.2019 LEGENDARIUM: 12 miest, ktoré nevynechajte vo Svidníku a okolí 5.9.2019 LEGENDARIUM: Malebné hrady na dosah ruky 2.9.2019 LEGENDARIUM: Videli ste už malý Slovenský raj pri Prešove? 1.9.2019 LEGENDARIUM: Medzilaborce s okolím vás prekvapia 31.8.2019 LEGENDARIUM: Spoznajte Švejkove dobrodružstvá v Humennom 31.8.2019 LEGENDARIUM: Spišská Belá - rodné mesto J. M. Petzvala 30.8.2019 LEGENDARIUM: Poloniny ponúkajú miesta, ktoré si zamilujete 29.8.2019 LEGENDARIUM: Levoča ponúka zážitky pre celú rodinu 27.8.2019 LEGENDARIUM: Ako vznikol Sabinov? 7.8.2019 LEGENDARIUM: Kežmarok - pôvabné kráľovské mesto ukrývajúce poklad 30.7.2019 LEGENDARIUM: Kam s deťmi v Pieninách 28.7.2019 LEGENDARIUM: Bardejov, historické mesto ukryté pod pamiatkami UNESCO 25.7.2019 LEGENDARIUM: Ždiar - čarovný kraj pod úpätím Belianskych Tatier 23.7.2019 LEGENDARIUM: Poklady Prešova: soľ, opál a mnoho iného 21.7.2019 LEGENDARIUM: Návrat do čias rytierov i na Domašu 19.7.2019 LEGENDARIUM: Kam v Snine a okolí? Ďaleký východ vás prekvapí
Mohlo by Vás zaujímať
Koronavírus môže Domaši pomôcť
Záujem o pobyt pri vodnej nádrži Veľká Domaša rastie. Zrejme sa prejavuje efekt krízy súvisiacej s koronavírusom. Slováci chcú tráviť letnú dovolenku v domácich turistických destináciách. Slovensko si v boji s pandémiou počína úspešne a vláda uvoľňuje obmedzenia. Začiatok dovolenkovej sezóny v prímorských letoviskách je zatiaľ neurčitý. Roman Berkeš, prezident Slovenskej asociácie cestovných kancelárií a cestovných agentúr predpokladá, že sa posunie na koniec júna až polovicu júla. Už teraz je však viac-menej isté, že oddychu pri mori sa budú slovenskí dovolenkári v tejto sezóne skôr vyhýbať.
Na severovýchode sa znovuotvorili stovky možností pre turistiku a výlety
Ideálne slnečné počasie láka po dlhých týždňoch uzavretia v interiéroch kvôli koronavírusu na vychádzky do prírody. Severovýchod Slovenska poskytuje stovky možností pre turistiku a trávenie voľného času v prírode. V okolí Svidníka najviac lákajú pamiatky vojnovej histórie a v okolí Bardejova zasa turistické trasy, liečivé singletracky a Bardejovské Kúpele. Tento kút Slovenska je výnimočný aj drevenými kostolíkmi,  skanzenmi a rozhľadňami. Informuje o tom riaditeľ OOCR „ŠARIŠ“ – Bardejov Radomír Jančošek.
Bardejovské kúpele sú už otvorené aj pre samoplatcov
Bardejovské kúpele, a.s. sú od pondelka 25.mája 2020 otvorené aj pre samoplatcov. Zatiaľ v obmedzenom režime za protiepidemiologických opatrení odporúčaných hygienikmi, bez wellness a stravovania formou švédskych stolov, zato však s akciovými cenami. Pre klientov zdravotných poisťovní začala obmedzená prevádzka už pred týždňom v utorok 12.mája 2020. Dovtedy boli kúpele nútene šesť týždňov plne odstavené. Informuje o tom ekonomicko-obchodná riaditeľka Bardejovských kúpeľov, a.s. , Tamara Šatanková.
Stropkovský jarmok sa v tomto roku neuskutoční
Obľúbený stropkovský jarmok, najvýznamnejšie kultúrno-spoločenské podujatie v regióne, sa v tomto roku definitívne ruší. Prípravy na jeho 26. pokračovanie prebiehali už od jesene minulého roka, postupne uzatvárali zmluvy s účinkujúcimi, no v uplynulých dňoch padlo konečné rozhodnutie.
Dobrovoľníci vyzbierali na Ondave 900 kilogramov odpadu
Dobrovoľníci vyzbierali počas tradičnej májovej akcie na Ondave 900 kilogramov odpadu. Splavovanie tejto rieky bude vďaka nim oveľa krajším zážitkom.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.