Streda, 11. december 2019
Meniny má Hilda | zajtra Otília

Islandská kapela GusGus sa po 7 rokoch vracia do Tabačky

Islandská elektronická kapela GusGus sa po siedmich rokoch vracia do Košíc. Svoj v poradí druhý košický koncert odohrajú 17. augusta o 20:00 hod. v priestoroch Tabačky Kulturfabrik v Košiciach.

Kapela GusGus vznikla v roku 1995, ako projekt desiatich nadaných hercov, filmárov, fotografov, hudobníkov, dizajnérov a spevákov. Inšpiráciou k pomenovaniu GusGus bol nemecký film Angst essen seele auf , v ktorom jedna zo ženských postáv varila kuskus. Ich aktivity viedli najprv ku krátkemu filmu Pleasure, ktorý im priniesol viaceré ocenenia a uznanie kritikov. Zakrátko však začala prevládať hudobná stránka projektu. Už v roku 1996
boli jednou z najvyhľadávanejších elektronických kapiel z Islandu. O rok neskôr, v roku 1997 vydali album Polydistortion, ktorý im zabezpečil kompletne vypredané turné a status celosvetovej hviezdy. Od roku 2016 tvoria zoskupenie iba dvaja členovia a to Daníel Ágúst a Biggi Veira. Za viac ako 20 rokov svojho pôsobenia kapela vyskúšala rôzne žánre elektronickej hudby od techna cez trip-hop, house, trance, pop… .

Začiatkom roka 2018 prišli GusGus s novým singlom „Featherlight“, ktorý predznamenal desiatu štúdiovku Lies Are More Flexible . Portál music OMH o albume napísal: „Gus Gus zostávajú jedným z najflexibilnejších počinov elektronickej hudby, kde členovia kapely prichádzajú a odchádzajú, vydavateľstva sa menia, ale kvalita piesní a produkcie zostáva na úrovni, o ktorej môže väčšina kapiel len snívať.“

Členovia zoskupenia GusGus navštívili Tabačku už v roku 2012, kedy zahrali pre vypredanú sálu, ako headliner festivalu nového umenia a technológií Moonride. Svoj druhý koncert v Tabačke odohrajú 17. augusta o 20:00 hod. vo Veľkej sále!

GusGus - Fireworks
https://www.youtube.com/watch?v=9jXYjSxn_IM
GusGus – Over
https://www.youtube.com/watch?v=K703vlIgens
GusGus – Don’t Know How To Love
https://www.youtube.com/watch?v=RHxvcIfMrj4
GusGus – Airwaves
https://www.youtube.com/watch?v=v6TP-M3dKcY

Mohlo by Vás zaujímať
Foto: Edo Klena a priatelia
30 rokov po Nežnej spolu s priateľmi hráme a spievame. To je predsa super. Srdečne pozývame na náš koncert. Núdzový východ - Dano Hurtuk, Vlado Šipoš, Janko Višňovský, Dušan Papp. Východ - Tomáš Višňovský, Dano Hurtuk, Janko Višňovský, Dušan Papp. Klenoty - Michal Gál, Miro Sivák, Marcel Kokinčák, Jaro Janek, Marek Šoltýs, Jozef Marcin, Adam Kaščák, Lukáš Valkučák a kamaráti Martin Sejk a Paly Kovaľ, ..
Foto: GODZONE v Prešove!
GODZONE sa na svojej tour zastavil aj v Prešove v mestskej hale a my sme boli pri tom!
Verejnosť pozná najkrajšie zábery z Prešovského kraja Fotografická súťaž Choď a foť napísala siedmu kapitolu.
Fotografická súťaž Choď a foť z dielne Krajskej organizácie cestovného ruchu Severovýchod Slovenska úspešne napísala svoju ďalšiu kapitolu. Do siedmeho ročníka súťaže o najkrajšie zábery z Prešovského kraja bolo prihlásených 431 snímok. Najviac v kategórii Príroda.
FOTO: Druhé Narodeniny Eperie
Eperia Shopping Mall mala svoje druhé narodeniny a tak sa rozhodli ich osláviť spolu s tými najmenšími!
Dušan Papp otvorene: Hudba k stromku vždy patrila
Prešovská kapela HPdB (High Performance Decibels) v zložení Miloš Humeník, Dušan Papp a Pavol Balčák o sebe hovorí, že hrá garážový jazzrock. Ich jedinečný sound a drive však presahujú žánrové i regionálne hranice.  Vo štvrtok, 5. decembra 2019, zahrajú v prešovskom Stromoradí.
Kráľ valčíka André Rieu mieri na Slovensko! Po boku Johann Strauss Orchestra ponúkne publiku žánrovú všehochuť
Svetová hviezda André Rieu, vychýrený ako „kráľ valčíka“, sa po štyroch rokoch vráti na Slovensko. Inštrumentalista, ktorý sa ročne predstaví pred približne 600 000 divákmi, svojím vystúpením ulahodí nielen milovníkom vážnej hudby. S veľkolepým orchestrom Johanna Straussa sa 10. júna 2020 predstaví na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu.
Scorpions: „V Bratislave bude naša posledná show, poriadne to spolu rozbalíme!“
Legendárna skupina SCORPIONS už o pár dní ovládne pódium na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu. Okrem najznámejších hitov potešia i premakanou scénou a energickou show. Rockeri sa na vystúpenie v Bratislave tešia. Na Slovensko posielajú pozdravy.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.