Utorok, 25. február 2020
Meniny má Frederik, Frederika | zajtra Viktor

Zažite najväčšiu záchrannú akciu v Prešove!

Od 16. do 18. augusta budete môcť na prešovskom Prírodnom kúpalisku Delňa zažiť prvé, veľké a jedinečné záchranárske podujatie na Slovensku - Water Rescue Forum 2019. Bude plné aktivít, modelových záchranných situácií, prednášok, workshopov, ukážok záchranárskej techniky i atrakcií pre deti.

Záchranná akcia priamo na vodnej hladine je plná adrenalínu a boja o život topiaceho sa človeka. Ak však, našťastie, ide iba o modelovú situáciu, je to neopakovateľný zážitok. A presne o takéto zážitky nebude núdza na podujatí Water Rescue Forum 2019, ktoré môžete zažiť v dňoch od 16. do 18. augusta na Prírodnom kúpalisku Delňa a v Plaza Beach Resort v Prešove.

Podujatie Water Rescue Forum 2019 sa uskutoční pri príležitosti storočnice Československého Červeného kríža a osláv 50 rokov Vodnej záchrannej služby Slovenského Červeného kríža. Témou a úlohou Water Rescue Forum 2019 je priblížiť širokej verejnosti činnosť Vodnej záchrannej služby SČK, zvýšiť povedomie bezpečného pohybu vo vodnom prostredí a taktiež prehĺbiť osvetu všeobecnej prvej pomoci.

Pozostávať bude najmä z Majstrovstiev Slovenska Vodnej záchrannej služby SČK a XIII. ročníka Memoriálu Dr. Mariána Filčáka. Jeho súčasťou bude však aj Medzinárodná konferencia vodnej záchrannej služby a praktické ukážky vodnej záchrany pre odbornú aj širokú verejnosť, spojené s cvičením záchranných zložiek.

Medzinárodná konferencia vodnej záchrannej služby sa uskutoční v piatok 16.8.2019 v Plaza Beach Resort. Hovoriť sa bude o záchrane v divokej vode, na otvorenej vodnej ploche či pri prelomení ľadu. Lekári predstavia verejnosti, aké druhy topenia sa existujú, čo prebieha v ľudskom organizme pri topení sa alebo zaujímavosti o dekompresnej chorobe. Ošetrujúci personál priblíži starostlivosť o topiaceho sa pacienta od momentu vytiahnutia, cez odovzdanie posádke RLP/LZP a potom na ARO.

Sobota a nedeľa budú patriť hlavnému programu na Prírodnom kúpalisku Delňa. Pripravené sú workshopy, ukážky práce a výbavy záchranárov, návštevníci si budú môcť vyskúšať laickú prvú pomoc v rôznych situáciách a nadobudnúť tak odvahu a zručnosti. Na vodnej ploche si tiež budú môcť vyskúšať rôzne plavidlá.

Hlavnou časťou Water Rescue Forum 2019 sú Majstrovstvá Slovenska Vodnej záchrannej služby, na ktorých budú zápoliť plavčíci z celého Slovenska v rôznych záchranárskych disciplínach. Ak ste športovo zdatní, môžete sa vybraných disciplín zúčastniť tiež.

V sobotu budú jednotlivci súťažiť v disciplínach, ako ťahanie bremena, ovládanie surfového plaváku, ovládanie veslice, hod záchranárskou loptou či plávanie s ABC.

Družstvá si zas v nedeľu zmerajú svoje sily v záchrane so záchranným pásom, záchrane so surfovým plavákom či záchrane s veslicou. Súťažiť sa bude aj v dvoch špeciálnych disciplínach v rámci memoriálu Dr. Milana Filčáka - "vlajočky" a "Ironman".

Disciplíny "hod záchranárskou loptou" a "vlajočky" budú otvorené, do súťaže sa preto môže prihlásiť ktokoľvek.

Okrem súťažných disciplín je pripravený naozaj bohatý program, počas ktorého si príde na svoje úplne každý.

Naučíme sa, ako podať prvú pomoc pri typicky "letných" úrazoch spojených s pobytom na kúpaliskách, plážach a iných rekreačných strediskách doma i v zahraničí. Pri modelových situáciách zažijeme podávanie prvej pomoci priamo v život ohrozujúcej situácii. V priamom prenose uvidíme záchranu topiaceho sa, vyťahovanie z vody pomocou člnu a následnú resuscitáciu, aj záchranu viacerých osôb na hladine a ich transport do bezpečia.

Dobrovoľníci z Horskej služby Bachureň-Buče priblížia svoju prácu, porozprávajú, ako sa správať a bezpečne pohybovať v horskom teréne, upozornia na najčastejšie chyby, ktoré robia turisti a tiež ich najčastejšie úrazy. Pripravili si však aj prekvapenie - lanovku! Odvážlivci sa môžu spustiť na lane pod dohľadom profesionálov a zažiť tak aj poriadny adrenalín.

Na vodnom stanovišti budú na zapožičanie k dispozícii rôzne plavidlá - raftový čln, kajaky, kanoe, paddleboardy, veslice, surfy a iné. Všetko pod dohľadom skúsených vodákov z klubu Kamikse ATU Košice v spolupráci so Surfklubom Domaša, ktorí vám názorne predvedú a naučia vás, ako používať tieto plavidlá.

Nebude chýbať ani stanovište pre ukážky hasičskej techniky, rozhovory s profesionálnymi hasičmi, ale aj ukážky práce a spolupráce záchranárskych psov pri vodnej záchrane.

Pre deti je pripravený aj interaktívny detský kútik, v ktorom mladí záchranári vystríhajú najmenších pred nebezpečnými aktivitami a interaktívnou formou ich naučia základné postupy pri pomoci a záchrane.

Súčasťou Water Rescue Forum 2019 budú aj prezentačno-predajné stánky s propagačnými materiálmi a drobnosťami na pamiatku, odbornou literatúrou, vodáckym a potápačským tovarom či príručkami prvej pomoci.

Návštevníci sa však môžu tešiť aj na ovocný bar či hudobný večer s laser show.

Podujatie Water Rescue Forum 2019 pod záštitou primátorky mesta Prešov Ing. Andrey Turčanovej organizuje Vodná záchranná služba Slovenského Červeného kríža a OZ Prvá pomoc zážitkom.

Viac informácií a podrobný program podujatia nájdete na www.waterrescueforum.sk

Mohlo by Vás zaujímať
AKTUALIZÁCIA: Mesto Prešov vyplatilo poškodeným obyvateľom z Mukačevskej ulice už viac ako pol milióna eur
Mesto Prešov zrealizovalo ďalšie úhrady z oficiálneho darovacieho účtu pre poškodených obyvateľov z Mukačevskej ulice. Zatiaľ bolo prerozdelených 631 500 eur.
Zažite veselé a chutné Fašiangovanie v Prešove
Mesto Prešov vás počas obdobia zábavy, plesov a karnevalov pozýva na tradičné a obľúbené Fašiangovanie. Voňavé a chutné dobroty, ľudová hudba a pestrý sprievodný program si nenechajte ujsť už 25. februára 2020 na Hlavnej ulici.
Poznáme najúspešnejších športovcov mesta Prešov za rok 2019
V Prešove sme počas galavečera Športovec roka už po 59. krát ocenili najlepších športovcov, ktorí v uplynulom roku reprezentovali a zviditeľňovali naše mesto doma i v zahraničí. Do siene slávy prešovského športu pribudlo desiate meno.
Národný týždeň manželstva v Prešove ponúkne bohatý program
V pondelok 10. februára 2020 sa začína Národný týždeň manželstva. Jubilejný 10. ročník opäť prinesie množstvo zaujímavých podujatí pre manželov aj zľavy vo vybraných prevádzkach.
Moderná križovatka na ulici Obrancov mieru zlepší dopravu v Prešove
Dopravná situácia v meste Prešov sa opäť o niečo zlepšila. Po dokončení malého obchvatu (odbočka Škultétyho – ZVL), prišli na rad tri kritické križovatky. Posledná z nich – Levočská a Obrancov mieru – bola dnes slávnostne uvedená do plnej prevádzky za účasti ministra dopravy a výstavby Arpáda Érseka a viceprimátora mesta Prešov Pavla Neupauera.
Kniha roka Prešovského samosprávneho kraja 2019
3. ročník čitateľskej ankety
Najlepší prešovskí športovci na jednom mieste
Vyhlasovanie ankety Športovec roka má v Prešove dlhú tradíciu už od roku 1961. Mesto Prešov o víťazoch tejto ankety každoročne informuje na svojej webovej stránke. Tentoraz však vznikla myšlienka vytvoriť miesto, kde nájdu športoví fanúšikovia všetky informácie prehľadne na jednom mieste.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.