Utorok, 20. august 2019
Meniny má Anabela | zajtra Jana

Zažite najväčšiu záchrannú akciu v Prešove!

Od 16. do 18. augusta budete môcť na prešovskom Prírodnom kúpalisku Delňa zažiť prvé, veľké a jedinečné záchranárske podujatie na Slovensku - Water Rescue Forum 2019. Bude plné aktivít, modelových záchranných situácií, prednášok, workshopov, ukážok záchranárskej techniky i atrakcií pre deti.

Záchranná akcia priamo na vodnej hladine je plná adrenalínu a boja o život topiaceho sa človeka. Ak však, našťastie, ide iba o modelovú situáciu, je to neopakovateľný zážitok. A presne o takéto zážitky nebude núdza na podujatí Water Rescue Forum 2019, ktoré môžete zažiť v dňoch od 16. do 18. augusta na Prírodnom kúpalisku Delňa a v Plaza Beach Resort v Prešove.

Podujatie Water Rescue Forum 2019 sa uskutoční pri príležitosti storočnice Československého Červeného kríža a osláv 50 rokov Vodnej záchrannej služby Slovenského Červeného kríža. Témou a úlohou Water Rescue Forum 2019 je priblížiť širokej verejnosti činnosť Vodnej záchrannej služby SČK, zvýšiť povedomie bezpečného pohybu vo vodnom prostredí a taktiež prehĺbiť osvetu všeobecnej prvej pomoci.

Pozostávať bude najmä z Majstrovstiev Slovenska Vodnej záchrannej služby SČK a XIII. ročníka Memoriálu Dr. Mariána Filčáka. Jeho súčasťou bude však aj Medzinárodná konferencia vodnej záchrannej služby a praktické ukážky vodnej záchrany pre odbornú aj širokú verejnosť, spojené s cvičením záchranných zložiek.

Medzinárodná konferencia vodnej záchrannej služby sa uskutoční v piatok 16.8.2019 v Plaza Beach Resort. Hovoriť sa bude o záchrane v divokej vode, na otvorenej vodnej ploche či pri prelomení ľadu. Lekári predstavia verejnosti, aké druhy topenia sa existujú, čo prebieha v ľudskom organizme pri topení sa alebo zaujímavosti o dekompresnej chorobe. Ošetrujúci personál priblíži starostlivosť o topiaceho sa pacienta od momentu vytiahnutia, cez odovzdanie posádke RLP/LZP a potom na ARO.

Sobota a nedeľa budú patriť hlavnému programu na Prírodnom kúpalisku Delňa. Pripravené sú workshopy, ukážky práce a výbavy záchranárov, návštevníci si budú môcť vyskúšať laickú prvú pomoc v rôznych situáciách a nadobudnúť tak odvahu a zručnosti. Na vodnej ploche si tiež budú môcť vyskúšať rôzne plavidlá.

Hlavnou časťou Water Rescue Forum 2019 sú Majstrovstvá Slovenska Vodnej záchrannej služby, na ktorých budú zápoliť plavčíci z celého Slovenska v rôznych záchranárskych disciplínach. Ak ste športovo zdatní, môžete sa vybraných disciplín zúčastniť tiež.

V sobotu budú jednotlivci súťažiť v disciplínach, ako ťahanie bremena, ovládanie surfového plaváku, ovládanie veslice, hod záchranárskou loptou či plávanie s ABC.

Družstvá si zas v nedeľu zmerajú svoje sily v záchrane so záchranným pásom, záchrane so surfovým plavákom či záchrane s veslicou. Súťažiť sa bude aj v dvoch špeciálnych disciplínach v rámci memoriálu Dr. Milana Filčáka - "vlajočky" a "Ironman".

Disciplíny "hod záchranárskou loptou" a "vlajočky" budú otvorené, do súťaže sa preto môže prihlásiť ktokoľvek.

Okrem súťažných disciplín je pripravený naozaj bohatý program, počas ktorého si príde na svoje úplne každý.

Naučíme sa, ako podať prvú pomoc pri typicky "letných" úrazoch spojených s pobytom na kúpaliskách, plážach a iných rekreačných strediskách doma i v zahraničí. Pri modelových situáciách zažijeme podávanie prvej pomoci priamo v život ohrozujúcej situácii. V priamom prenose uvidíme záchranu topiaceho sa, vyťahovanie z vody pomocou člnu a následnú resuscitáciu, aj záchranu viacerých osôb na hladine a ich transport do bezpečia.

Dobrovoľníci z Horskej služby Bachureň-Buče priblížia svoju prácu, porozprávajú, ako sa správať a bezpečne pohybovať v horskom teréne, upozornia na najčastejšie chyby, ktoré robia turisti a tiež ich najčastejšie úrazy. Pripravili si však aj prekvapenie - lanovku! Odvážlivci sa môžu spustiť na lane pod dohľadom profesionálov a zažiť tak aj poriadny adrenalín.

Na vodnom stanovišti budú na zapožičanie k dispozícii rôzne plavidlá - raftový čln, kajaky, kanoe, paddleboardy, veslice, surfy a iné. Všetko pod dohľadom skúsených vodákov z klubu Kamikse ATU Košice v spolupráci so Surfklubom Domaša, ktorí vám názorne predvedú a naučia vás, ako používať tieto plavidlá.

Nebude chýbať ani stanovište pre ukážky hasičskej techniky, rozhovory s profesionálnymi hasičmi, ale aj ukážky práce a spolupráce záchranárskych psov pri vodnej záchrane.

Pre deti je pripravený aj interaktívny detský kútik, v ktorom mladí záchranári vystríhajú najmenších pred nebezpečnými aktivitami a interaktívnou formou ich naučia základné postupy pri pomoci a záchrane.

Súčasťou Water Rescue Forum 2019 budú aj prezentačno-predajné stánky s propagačnými materiálmi a drobnosťami na pamiatku, odbornou literatúrou, vodáckym a potápačským tovarom či príručkami prvej pomoci.

Návštevníci sa však môžu tešiť aj na ovocný bar či hudobný večer s laser show.

Podujatie Water Rescue Forum 2019 pod záštitou primátorky mesta Prešov Ing. Andrey Turčanovej organizuje Vodná záchranná služba Slovenského Červeného kríža a OZ Prvá pomoc zážitkom.

Viac informácií a podrobný program podujatia nájdete na www.waterrescueforum.sk

Mohlo by Vás zaujímať
V centre mesta pribudol Vodný bar
Aj keď sa prvý prázdninový mesiac teplotami trochu krotí, predsa len sa k nám opäť vracajú horúčavy. Na Hlavnej ulici preto pribudla novinka - Vodný bar, v ktorom si môžu dať Prešovčania osviežujúci nápoj zadarmo.
Chcete byt? Mesto Prešov vyhlasuje obchodnú verejnú súťaž!
Mesto Prešov, Mestský úrad v Prešove, Hlavná 73, 080 01 Prešov vyhlasuje podl'a §§ 281 až 288 Obchodného zákonníka v súlade s uznesením MsZ mesta Prešov č. 155/2019 OBCHODNÚ VEREJNÚ SÚŤAŽ o najvýhodnejší návrh na uzatvorenie zmluvy prevode vlastníctva bytu, a to na predaj nasledovných bytov:
Dážď a búrky dávajú mestu zabrať
Výdatný dážď a búrky dávajú toto leto zabrať celému Prešovu. Situácia je nateraz stabilizovaná a neustále ju monitorujeme.
Prešov bude opäť v akcii, tentoraz na Sídlisku III
Siedmy ročník komunitného festivalu sa tento rok dočká viacerých zmien. Donedávna sa odohrával na sídlisku Šváby, no tento rok sa organizátori rozhodli pre rozšírenie na ďalšie z prešovských sídlisk. Dejiskom podujatia Prešov v akcii sa počas víkendu 17. - 18. augusta 2019 stane areál ZŠ Mirka Nešpora na Sídlisku III.
OZNAM PRE CESTUJÚCICH – uzávierka časti podchodu na Železničnej stanici
Od 24.7. bude pre rekonštrukciu uzavretá časť predstaničného priestoru, a to bezbariérový vstup do podchodu vedľa zastávky Železničná stanica, smer Sídlisko Sekčov.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Dám do prenájmu kancelárske priestory

Výhodne prenajmeme priestory na podnikanie v širšom centre Prešova. Výborná poloha, parkovanie pri objekte.

+421903602897 | | cena: dohodou
Reality: Predám
Reality: Predám
Predaj stavebný pozemok 1476 m2, Fintice, okres Prešov

lokalita: obec Fintice, v zastavanom území, prístup po asfaltovej ceste, mimo hlavnej cesty. IS:elektrina v dosahu, plyn v dosahu, obecný vodovod v dosahu, kanalizácia - žumpa. Pozemok je mierne svahovitý, slnečný, v blízkosti lesa, ideálna orientácia.

0907030661 | | cena: 38,-€
Reality: Predám
Reality: Predám
Predaj rodinný dom 128 m2, s pozemkom 2456 m2, Malý Šariš, okr. Prešov

Na predaj podpivničený rodinný dom s pozemkom 2456 m2, s garážou s nadstavbou a hospodárskymi budovami, Malý Šariš. Zastavaná plocha 128 m2, úžitková plocha 108 m2, podpivničenie 100 m2, pôjd 90 m2. Dom je riešený ako 3-izbový.

0907030623 | | cena: 156.000,-€
Reality: Predám
Reality: Predám
Predaj pozemok, OV, výmera 1186 m2, Sabinov

lokalita: blízke centrum , v zastavanom území, prístup po asfaltovej ceste, mimo hlavnej cesty, šírka: cca 32 m v hornej časti a 25 m v dolnej časti, dĺžka: cca 44 m z jednej strany, 40 m z druhej strany. IS v dosahu. pozemok je svahovitý, slnečný, udržiavaný

0907030661 | | cena: 27.000,-€
Reality: Predám
Reality: Predám
Predaj dvojpodlažný rodinný dom na 8 á pozemku, Prešov

Predaj 2-podlažný rodinný dom v Prešove, po rekonštrukcii spodného podlažia a exteriéru domu. Je riešený ako 2 samostatné bytové jednotky. Úžitková plocha: prízemie 120 m2 + poschodie 110 m2 + podpivničenie 120 m2. Vyhľadávaná lokalita.

0907030623 | | cena: 199.000,-€
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.