Sobota, 19. október 2019
Meniny má Kristián | zajtra Vendelín

Zažite najväčšiu záchrannú akciu v Prešove!

Od 16. do 18. augusta budete môcť na prešovskom Prírodnom kúpalisku Delňa zažiť prvé, veľké a jedinečné záchranárske podujatie na Slovensku - Water Rescue Forum 2019. Bude plné aktivít, modelových záchranných situácií, prednášok, workshopov, ukážok záchranárskej techniky i atrakcií pre deti.

Záchranná akcia priamo na vodnej hladine je plná adrenalínu a boja o život topiaceho sa človeka. Ak však, našťastie, ide iba o modelovú situáciu, je to neopakovateľný zážitok. A presne o takéto zážitky nebude núdza na podujatí Water Rescue Forum 2019, ktoré môžete zažiť v dňoch od 16. do 18. augusta na Prírodnom kúpalisku Delňa a v Plaza Beach Resort v Prešove.

Podujatie Water Rescue Forum 2019 sa uskutoční pri príležitosti storočnice Československého Červeného kríža a osláv 50 rokov Vodnej záchrannej služby Slovenského Červeného kríža. Témou a úlohou Water Rescue Forum 2019 je priblížiť širokej verejnosti činnosť Vodnej záchrannej služby SČK, zvýšiť povedomie bezpečného pohybu vo vodnom prostredí a taktiež prehĺbiť osvetu všeobecnej prvej pomoci.

Pozostávať bude najmä z Majstrovstiev Slovenska Vodnej záchrannej služby SČK a XIII. ročníka Memoriálu Dr. Mariána Filčáka. Jeho súčasťou bude však aj Medzinárodná konferencia vodnej záchrannej služby a praktické ukážky vodnej záchrany pre odbornú aj širokú verejnosť, spojené s cvičením záchranných zložiek.

Medzinárodná konferencia vodnej záchrannej služby sa uskutoční v piatok 16.8.2019 v Plaza Beach Resort. Hovoriť sa bude o záchrane v divokej vode, na otvorenej vodnej ploche či pri prelomení ľadu. Lekári predstavia verejnosti, aké druhy topenia sa existujú, čo prebieha v ľudskom organizme pri topení sa alebo zaujímavosti o dekompresnej chorobe. Ošetrujúci personál priblíži starostlivosť o topiaceho sa pacienta od momentu vytiahnutia, cez odovzdanie posádke RLP/LZP a potom na ARO.

Sobota a nedeľa budú patriť hlavnému programu na Prírodnom kúpalisku Delňa. Pripravené sú workshopy, ukážky práce a výbavy záchranárov, návštevníci si budú môcť vyskúšať laickú prvú pomoc v rôznych situáciách a nadobudnúť tak odvahu a zručnosti. Na vodnej ploche si tiež budú môcť vyskúšať rôzne plavidlá.

Hlavnou časťou Water Rescue Forum 2019 sú Majstrovstvá Slovenska Vodnej záchrannej služby, na ktorých budú zápoliť plavčíci z celého Slovenska v rôznych záchranárskych disciplínach. Ak ste športovo zdatní, môžete sa vybraných disciplín zúčastniť tiež.

V sobotu budú jednotlivci súťažiť v disciplínach, ako ťahanie bremena, ovládanie surfového plaváku, ovládanie veslice, hod záchranárskou loptou či plávanie s ABC.

Družstvá si zas v nedeľu zmerajú svoje sily v záchrane so záchranným pásom, záchrane so surfovým plavákom či záchrane s veslicou. Súťažiť sa bude aj v dvoch špeciálnych disciplínach v rámci memoriálu Dr. Milana Filčáka - "vlajočky" a "Ironman".

Disciplíny "hod záchranárskou loptou" a "vlajočky" budú otvorené, do súťaže sa preto môže prihlásiť ktokoľvek.

Okrem súťažných disciplín je pripravený naozaj bohatý program, počas ktorého si príde na svoje úplne každý.

Naučíme sa, ako podať prvú pomoc pri typicky "letných" úrazoch spojených s pobytom na kúpaliskách, plážach a iných rekreačných strediskách doma i v zahraničí. Pri modelových situáciách zažijeme podávanie prvej pomoci priamo v život ohrozujúcej situácii. V priamom prenose uvidíme záchranu topiaceho sa, vyťahovanie z vody pomocou člnu a následnú resuscitáciu, aj záchranu viacerých osôb na hladine a ich transport do bezpečia.

Dobrovoľníci z Horskej služby Bachureň-Buče priblížia svoju prácu, porozprávajú, ako sa správať a bezpečne pohybovať v horskom teréne, upozornia na najčastejšie chyby, ktoré robia turisti a tiež ich najčastejšie úrazy. Pripravili si však aj prekvapenie - lanovku! Odvážlivci sa môžu spustiť na lane pod dohľadom profesionálov a zažiť tak aj poriadny adrenalín.

Na vodnom stanovišti budú na zapožičanie k dispozícii rôzne plavidlá - raftový čln, kajaky, kanoe, paddleboardy, veslice, surfy a iné. Všetko pod dohľadom skúsených vodákov z klubu Kamikse ATU Košice v spolupráci so Surfklubom Domaša, ktorí vám názorne predvedú a naučia vás, ako používať tieto plavidlá.

Nebude chýbať ani stanovište pre ukážky hasičskej techniky, rozhovory s profesionálnymi hasičmi, ale aj ukážky práce a spolupráce záchranárskych psov pri vodnej záchrane.

Pre deti je pripravený aj interaktívny detský kútik, v ktorom mladí záchranári vystríhajú najmenších pred nebezpečnými aktivitami a interaktívnou formou ich naučia základné postupy pri pomoci a záchrane.

Súčasťou Water Rescue Forum 2019 budú aj prezentačno-predajné stánky s propagačnými materiálmi a drobnosťami na pamiatku, odbornou literatúrou, vodáckym a potápačským tovarom či príručkami prvej pomoci.

Návštevníci sa však môžu tešiť aj na ovocný bar či hudobný večer s laser show.

Podujatie Water Rescue Forum 2019 pod záštitou primátorky mesta Prešov Ing. Andrey Turčanovej organizuje Vodná záchranná služba Slovenského Červeného kríža a OZ Prvá pomoc zážitkom.

Viac informácií a podrobný program podujatia nájdete na www.waterrescueforum.sk

Mohlo by Vás zaujímať
FOTO: Za Slušné Slovensko
Je to 19 mesiacov po vražde. No my nesmieme zabudnúť. Fotoreport z akcie.
Veľké zmeny na prešovských parkoviskách uľahčia Prešovčanom život
Obyvateľov a návštevníkov mesta Prešov čakajú o niekoľko mesiacov historicky najväčšie zmeny v oblasti parkovania vozidiel. Mesto zadefinovalo nové pravidlá týkajúce sa systému parkovania vo všeobecne záväznom nariadení, ktoré vstúpi do platnosti 1. júla 2020.
Mesto Prešov podporuje Klimatický štrajk
Mesto Prešov vyjadruje podporu mladým ľuďom, ktorí sa v piatok 20.9.2019 zapoja do celosvetového Klimatického štrajku.
Nedostatočný dialóg s občanmi.
Prešovská participatívna platforma – projekt vzájomnej spolupráce občanov, poslancov a úradníkov MsÚ má za sebou komunitný prieskum, ktorého cieľom bolo zistiť postoj obyvateľov a obyvateliek k mestskej administratíve i práci poslancov a poslankýň.
Matej Krajňák z Junioru Prešov začína byť európskou špičkou vo svojej kategórií
Začiatok sezóny začali PRESOV KARATE KIDS svetelnou rýchlosťou. Prvou ťažkou skúškou, bola súťaž ZÁHREB CUP 2019 v Chorvátsku, konaná dňa 08.09.2019. Na danej medzinárodnej súťaži v chorvátskom ZÁHREBE, reprezentovala Prešov štvorica PRESOV KARATE KIDS, a to Matej Krajňák, Veronika Jalowiczorová, Michaela Bryndzová a Alexandra Šofraneková.
Festival architektúry a dizajnu 2019 úspešne odštartoval
V stredu úspešne odštartoval 4. ročník Festivalu architektúry a dizajnu (FEAD) 2019. Výstavy, prezentácie a bohatý sprievodný program prebiehajú v termíne od 25. do 27. septembra 2019 na Hlavnej ulici v priestore pred Šarišskou galériou, v Divadle Jonáša Záborského, v Krajskom pamiatkovom úrade, v historickej budove Skladu soli a v obľúbených prešovských kaviarňach.
FOTO: Night City Lear Run
Night city run v Prešove, ktorý sa konal 29.09.2019! A my vám prinášame atmosféru v podobe fotoreportu!
Inzercia
Reality: Predám
Reality: Predám
Predaj rodinný dom 128 m2, s pozemkom 2456 m2, Malý Šariš, okr. Prešov

Na predaj podpivničený rodinný dom s pozemkom 2456 m2, s garážou s nadstavbou a hospodárskymi budovami, Malý Šariš. Zastavaná plocha 128 m2, úžitková plocha 108 m2, podpivničenie 100 m2, pôjd 90 m2. Dom je riešený ako 3-izbový.

0907030623 | | cena: 156.000,-€
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Predám
Reality: Predám
Predaj rodinný dom na Šidlovci, pozemok 817 m2, Prešov

Na predaj rodinný dom v pôvodnej zástavbe rodinných domov s pozemkom o výmere 817 m2 v časti Šidlovec v Prešove. 5 izbový rodinný dom, úžitková plocha cca 160 m2. V celom dome sú plastové okná, inak pôvodný stav. Všetky IS. Výborná lokalita.

0907030622 | | cena: 159.000,-€
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.