Utorok, 20. august 2019
Meniny má Anabela | zajtra Jana

O gajdicu Andreja Mizeráka 2019

Obec Lúčka, Dobrovoľný hasičský zbor Lúčka a Divadlo Jonáša Záborského – útvar osvetovej činnosti v Prešove uskutočnili dňa 4. augusta 2019 36. ročník folklórneho festivalu „ O gajdicu Andreja Mizeráka“. Podujatie sa uskutočnilo v areáli Obecného úradu v obci Lúčka v Sabinovskom okrese.

Festival sa od roku 1981 koná na počesť Andreja Mizeráka (nar. 1897 v Miľpoši, od 10 rokov sa s rodinou prisťahoval do osady Potoky pri Lúčke) výrobcu a propagátora unikátneho pastierskeho hudobného nástroja gajdice.

Úvodné tóny gajdice, na ktorej zahral Andrej Kasina z Lúčky symbolicky otvorili tento tradičný festival. Prítomných divákov a účinkujúcich privítal starosta obce Lúčka Vladimír Murcko. Moderátorsky sa výborne zhostili už osvedčený tandem Katka Birková, moderátorka folklórnej hitparády Kapura a Marek Kasina z Lúčky.

Festival mal súťažný charakter, kde sa súťažilo v štyroch kategóriách, a to: 1. kategória – deti (2 DFS, 3 sólisti speváci,1 duet), 2. kategória sólo, duo spev dospelých (6 účinkujúcich), 3. kategória – skupinový spev (17 speváckych skupín) a 4. kategória – obradový folklór (1 zvykoslovná folklórna skupina). Spolu cca 320 účinkujúcich z 18 obcí okresov Prešov, Sabinov a Stará Ľubovňa. Súťažný festival sa skladal z 30 programových čísel. Hosťom festivalu bol Folklórny súbor VAGONÁR z Popradu.

Porota v zložení: predseda – PaedDr. Ľubomír Šimčík, PhD. , členovia – Mgr. Ladislav Kišeľák, MBA a Mgr. Michal Kišeľák nemala ľahkú úlohu určiť poradie najúspešnejších interpretov v jednotlivých kategóriách. Pozitívne hodnotila nielen účasť staršej generácie, ale aj detí a mládeže na tomto krásnom podujatí a zvyšujúcu sa úroveň speváckych skupín a sólistov spevákov. Bodkou za programom bola skutočne bohatá tombola, DJ PETRIX a hudobná skupina JUNO.

Podujatie finančne podporil Prešovský samosprávny kraj a miestni podnikatelia.

VÝSLEDKY:

Hlavná cena – gajdica - Ženská spevácka skupina VINOK zo Šarišského Jastrabia.

1. kategória – deti:
1. miesto – DFS JAZIERKO, Rožkovany
2. miesto – DFS LÚČKA, Lúčka
3. miesto – duet – Gabriela Kundrátová a Peter Kundrát, Bajerovce

2. kategória – sólo, duo spev (dospelí):
1. miesto – Dajana Novotná, Hermanovce
2. miesto – Ján Kvašňák, Jakubová Voľa
3. miesto – Vladimír Vaľuš, Pečovská Nová Ves

3. kategória – skupinový spev (dospelí):
1. miesto – MSS HERMANOVČAN, Hermanovce
2. miesto – MSS KENDIČAN, Kendice
3. miesto – MSS DUBOVIČAN, Dubovica

4. kategória – obradový folklór (dospelí):
1. miesto – FSk DUBINA, Červenica pri Sabinove

Mohlo by Vás zaujímať
Foto: Pivný festival 2019
Druhý víkend
Foto: Pivný festival 2019
9. ročník Pivného festivalu
Foto: Akustika Roztancovala Stromoradie
Prešovská skupina Akustika zahájila v pondelok 29.7. piaty ročník svojho pouličného turné Street Tour vystúpeniami v Košiciach a na Stromoradí v Prešove. Počas tohto týždňa zahrajú nielen v uliciach miest, ale aj v záhradách, na hradnom nádvorí či na lodi. Od utorka tak postupne navštívia Spišský hrad, Tatranskú Lomnicu, Banskú Bystricu, Banskú Štiavnicu, Nitru a Bratislavu.
FOTO: Filmová noc na Šarišskom hrade 2019
Už po ôsmy krát sa mohli návštevníci v čase od 19. do 21. júla 2019 vybrať na hrad Šariš s tým, že okrem nádhernej prírody a výhľadu uvidia zaujímavé filmy, prežijú čas v prírode s partiou, ktorá zdieľa spoločný zámer a to je film.
Foto: Pivný festival 2019
Nedeľa 28.7.2019
Slováci sa dočkajú unikátnej prírodnej atrakcie. Obrovský drevený megafón vám dopraje jedinečný koncert prírody
Neďaleko Prešova v Slanských vrchoch vznikne v objatí stromov netradičná inštalácia. Reč je o špeciálnom drevenom megafóne, ktorý vďaka svojmu tvaru znásobuje zvuky lesa a vy si tak môžete užiť nefalšovaný prírodný orchester. Takáto atrakcia nemá v strednej ani západnej Európe obdobu.
Nočné objavovanie Prešova - Kalvária
Už po šiesty raz pripravuje tím združený popri neziskovej organizácii urbanika pre Prešovčanov podujatie založené na netradičnom spoznávaní dejín a pamiatok Prešova – Nočné Objavovanie Prešova.
Inzercia
Reality: Predám
Reality: Predám
Predaj stavebný pozemok 1476 m2, Fintice, okres Prešov

lokalita: obec Fintice, v zastavanom území, prístup po asfaltovej ceste, mimo hlavnej cesty. IS:elektrina v dosahu, plyn v dosahu, obecný vodovod v dosahu, kanalizácia - žumpa. Pozemok je mierne svahovitý, slnečný, v blízkosti lesa, ideálna orientácia.

0907030661 | | cena: 38,-€
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Dám do prenájmu kancelárske priestory

Výhodne prenajmeme priestory na podnikanie v širšom centre Prešova. Výborná poloha, parkovanie pri objekte.

+421903602897 | | cena: dohodou
Reality: Predám
Reality: Predám
Predaj rodinný dom 128 m2, s pozemkom 2456 m2, Malý Šariš, okr. Prešov

Na predaj podpivničený rodinný dom s pozemkom 2456 m2, s garážou s nadstavbou a hospodárskymi budovami, Malý Šariš. Zastavaná plocha 128 m2, úžitková plocha 108 m2, podpivničenie 100 m2, pôjd 90 m2. Dom je riešený ako 3-izbový.

0907030623 | | cena: 156.000,-€
Reality: Predám
Reality: Predám
Predaj dvojpodlažný rodinný dom na 8 á pozemku, Prešov

Predaj 2-podlažný rodinný dom v Prešove, po rekonštrukcii spodného podlažia a exteriéru domu. Je riešený ako 2 samostatné bytové jednotky. Úžitková plocha: prízemie 120 m2 + poschodie 110 m2 + podpivničenie 120 m2. Vyhľadávaná lokalita.

0907030623 | | cena: 199.000,-€
Reality: Predám
Reality: Predám
Predaj stavebný pozemok s celkovou výmerou 1378 m2, možnosť rozdelenia na 2 pozemky, Župčany

Plocha 1378 m2, hlavná komunikácia asfaltová, k pozemku spevnená makadamová cesta, tvar pozemku obdĺžnik, elektrina v blízkosti pozemku, kanalizácia v hlavnej ceste, vlastný vodovod, plyn v tejto lokalite nie je. Cena 24,50 Eur /m2.

0907030622 | | cena: 25,-€
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.