Streda, 11. december 2019
Meniny má Hilda | zajtra Otília

O gajdicu Andreja Mizeráka 2019

Obec Lúčka, Dobrovoľný hasičský zbor Lúčka a Divadlo Jonáša Záborského – útvar osvetovej činnosti v Prešove uskutočnili dňa 4. augusta 2019 36. ročník folklórneho festivalu „ O gajdicu Andreja Mizeráka“. Podujatie sa uskutočnilo v areáli Obecného úradu v obci Lúčka v Sabinovskom okrese.

Festival sa od roku 1981 koná na počesť Andreja Mizeráka (nar. 1897 v Miľpoši, od 10 rokov sa s rodinou prisťahoval do osady Potoky pri Lúčke) výrobcu a propagátora unikátneho pastierskeho hudobného nástroja gajdice.

Úvodné tóny gajdice, na ktorej zahral Andrej Kasina z Lúčky symbolicky otvorili tento tradičný festival. Prítomných divákov a účinkujúcich privítal starosta obce Lúčka Vladimír Murcko. Moderátorsky sa výborne zhostili už osvedčený tandem Katka Birková, moderátorka folklórnej hitparády Kapura a Marek Kasina z Lúčky.

Festival mal súťažný charakter, kde sa súťažilo v štyroch kategóriách, a to: 1. kategória – deti (2 DFS, 3 sólisti speváci,1 duet), 2. kategória sólo, duo spev dospelých (6 účinkujúcich), 3. kategória – skupinový spev (17 speváckych skupín) a 4. kategória – obradový folklór (1 zvykoslovná folklórna skupina). Spolu cca 320 účinkujúcich z 18 obcí okresov Prešov, Sabinov a Stará Ľubovňa. Súťažný festival sa skladal z 30 programových čísel. Hosťom festivalu bol Folklórny súbor VAGONÁR z Popradu.

Porota v zložení: predseda – PaedDr. Ľubomír Šimčík, PhD. , členovia – Mgr. Ladislav Kišeľák, MBA a Mgr. Michal Kišeľák nemala ľahkú úlohu určiť poradie najúspešnejších interpretov v jednotlivých kategóriách. Pozitívne hodnotila nielen účasť staršej generácie, ale aj detí a mládeže na tomto krásnom podujatí a zvyšujúcu sa úroveň speváckych skupín a sólistov spevákov. Bodkou za programom bola skutočne bohatá tombola, DJ PETRIX a hudobná skupina JUNO.

Podujatie finančne podporil Prešovský samosprávny kraj a miestni podnikatelia.

VÝSLEDKY:

Hlavná cena – gajdica - Ženská spevácka skupina VINOK zo Šarišského Jastrabia.

1. kategória – deti:
1. miesto – DFS JAZIERKO, Rožkovany
2. miesto – DFS LÚČKA, Lúčka
3. miesto – duet – Gabriela Kundrátová a Peter Kundrát, Bajerovce

2. kategória – sólo, duo spev (dospelí):
1. miesto – Dajana Novotná, Hermanovce
2. miesto – Ján Kvašňák, Jakubová Voľa
3. miesto – Vladimír Vaľuš, Pečovská Nová Ves

3. kategória – skupinový spev (dospelí):
1. miesto – MSS HERMANOVČAN, Hermanovce
2. miesto – MSS KENDIČAN, Kendice
3. miesto – MSS DUBOVIČAN, Dubovica

4. kategória – obradový folklór (dospelí):
1. miesto – FSk DUBINA, Červenica pri Sabinove

Mohlo by Vás zaujímať
Foto: Edo Klena a priatelia
30 rokov po Nežnej spolu s priateľmi hráme a spievame. To je predsa super. Srdečne pozývame na náš koncert. Núdzový východ - Dano Hurtuk, Vlado Šipoš, Janko Višňovský, Dušan Papp. Východ - Tomáš Višňovský, Dano Hurtuk, Janko Višňovský, Dušan Papp. Klenoty - Michal Gál, Miro Sivák, Marcel Kokinčák, Jaro Janek, Marek Šoltýs, Jozef Marcin, Adam Kaščák, Lukáš Valkučák a kamaráti Martin Sejk a Paly Kovaľ, ..
Foto: GODZONE v Prešove!
GODZONE sa na svojej tour zastavil aj v Prešove v mestskej hale a my sme boli pri tom!
Verejnosť pozná najkrajšie zábery z Prešovského kraja Fotografická súťaž Choď a foť napísala siedmu kapitolu.
Fotografická súťaž Choď a foť z dielne Krajskej organizácie cestovného ruchu Severovýchod Slovenska úspešne napísala svoju ďalšiu kapitolu. Do siedmeho ročníka súťaže o najkrajšie zábery z Prešovského kraja bolo prihlásených 431 snímok. Najviac v kategórii Príroda.
FOTO: Druhé Narodeniny Eperie
Eperia Shopping Mall mala svoje druhé narodeniny a tak sa rozhodli ich osláviť spolu s tými najmenšími!
Dušan Papp otvorene: Hudba k stromku vždy patrila
Prešovská kapela HPdB (High Performance Decibels) v zložení Miloš Humeník, Dušan Papp a Pavol Balčák o sebe hovorí, že hrá garážový jazzrock. Ich jedinečný sound a drive však presahujú žánrové i regionálne hranice.  Vo štvrtok, 5. decembra 2019, zahrajú v prešovskom Stromoradí.
Kráľ valčíka André Rieu mieri na Slovensko! Po boku Johann Strauss Orchestra ponúkne publiku žánrovú všehochuť
Svetová hviezda André Rieu, vychýrený ako „kráľ valčíka“, sa po štyroch rokoch vráti na Slovensko. Inštrumentalista, ktorý sa ročne predstaví pred približne 600 000 divákmi, svojím vystúpením ulahodí nielen milovníkom vážnej hudby. S veľkolepým orchestrom Johanna Straussa sa 10. júna 2020 predstaví na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu.
Scorpions: „V Bratislave bude naša posledná show, poriadne to spolu rozbalíme!“
Legendárna skupina SCORPIONS už o pár dní ovládne pódium na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu. Okrem najznámejších hitov potešia i premakanou scénou a energickou show. Rockeri sa na vystúpenie v Bratislave tešia. Na Slovensko posielajú pozdravy.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.