Sobota, 04. júl 2020
Meniny má Prokop | zajtra Cyril, Metod

Letné piknikové kino - atrakcia vo Veľkom Šariši

Vo Veľkom Šariši prichádzajú s novinkou! V stredu 28.augusta sa budú premietať filmy pod holým nebom. A nebute to len kino, ale i piknik.

Letné piknikové kino. To je nové podujatie pod taktovkou Kultúrno-informačného centra vo Veľkom Šariši. Na športovom ihrisku v areáli Základnej školy v meste sa budú v stredu 28.augusta premietať dva slovenské filmy. Podujatie je spojené s piknikom. “Vybrali sme slovenské filmy. O 20.00 hod sa bude premietať film Zabudni od režiséra Igora Kasalu. Týmto filmom by sme chceli navodiť dobrú atmosféru, kedže ide o film z nášho východného Slovenska, ” informovala riaditeľka Kultúrno-informačného centra vo Veľkom Šariši Mária Gáborová. Film je z prostredia slovenskej dediny, rozpráva o živote a snoch dvoch starých mládencov. Na realizácii filmu sa podieľali ochotníci z Prešova, Kapušian i Kendíc. Hlavným filmom bude premietanie Trhliny o 21.00 hod. Ide o mysteriózny triler o jednej z najväčších záhrad Slovenska, o nevysvetliteľnom miznutí ľudí v pohorí Tribeč. Film robil režisér Peter Bebjak na motívy románu Jozefa Kariku. “Je to známy film, medzi divákmi veľmi úspešný, takže aj preto sme ho chceli ponúknut našim Veľkošarišanom, ” uviedla M. Gáborová. Premietať sa bude na plátno.

PIKNIK PONÚKA ZÁBAVU
Keďže ide o piknikové kino, ľudia si so sebou musia doniesť deky či stoličky na sedenie. “Vytvoríme si pohodlie a okrem tradičných pukancov, ktoré sú v kine veľmi obľúbené, bude k dispozícii na zakúpenie pizza, bagety či iné občerstvenie.” V prípade nepriaznivého počasia bude premietanie filmov v areáli TJ Slavoj Veľký Šariš. “Filmy by boli v takom prípade premietané na futbalovom ihrisku a ľudia by sedeli v suchu pod tribúnov, ” zdôraznila Gáborová. Na premietanie sa teší aj primátor mesta Viliam Kall. “Verím, že Veľkošarišania príjmu naše pozvanie a spoločne zažijeme piknikovú atmosféru a pozrieme si dva dobré filmy zo slovenskej produkcie. Určite to bude mať svoje čaro a v podobných aktivitách budeme pokračovať i v budúcnosti, ” dodal V. Kall.

Mohlo by Vás zaujímať
Po roku tu máme opäť Prešovské vínne slávnosti
Po úspešnom minuloročnom nultom ročníku sa Wave centrum nezávislej kultúry rozhodol aj tento rok usporiadať Prešovské vínne slávnosti. Víno a sprievodný program si znova budete môcť vychutnať pod holým nebom.
Štartuje Letné kino POCITY 2020
Aj v neľahkých časoch máme pre vás dobré správy. Letné kino POCITY bude premietať filmy pod hviezdnou oblohou aj tento rok. V záhradnom kine na Masarykovej ulici (za Kinom Scala) si tak už po tretíkrát budete môcť vychutnať neopakovateľný filmový zážitok.
Festival Filmová noc na hrade (FNNH) bude mať toto leto pauzu, fanúšikov však čaká prekvapenie v podobe „Síkrit FNNH“
Unikátny festival plný filmových zážitkov pod holým nebom - Filmová noc na hrade (FNNH), bude mať tento rok neplánovanú pauzu. Organizátori presúvajú 9. ročník na rok 2021.
Galéria Caraffka dala priestor talentovaným umelcom
V mestskej galérii Caraffka sa uskutočnila výstava talentovaných umelcov, ktorí nie sú absolventmi vysokých škôl umeleckého smeru, no dokážu vytvoriť jedinečné umelecké diela.
Príďte s deťmi stráviť skvelý víkend do Jazdeckého areálu v Prešove
Mesto Prešov pozýva všetky deti a ich rodičov stráviť skvelý víkend plný zábavy v Jazdeckom areáli. Pripravený je program plný zábavy a nebude chýbať ani jazda na koni.
Kinsfolk použili v novinke retro zábery zo svadobných VHS kaziet. Pozrite si vydarený klip
Slovenské duo Kinsfolk predstavuje nový singel All My Friends Are Getting Married. K novinke pripravili hudobníci parádny retro klip zo svadobných VHS kaziet svojich rodičov a rodičov svojich priateľov. Finálny zvuk pesničky zverili opäť dánskemu producentovi Joelovi Krozerovi, s ktorým si vyskúšali spoluprácu na predošlom singli Tough Girl.
Komajota odohrá prvý po-korona koncert v Žiline
Prešovská skupina Komajota hlási návrat na koncertné pódiá. Už tento piatok 19.6. sa predstaví naživo v žilinskom klube Smer Klub 77. Po dvoch online koncertoch, ktoré absolvovala počas uplynulého obdobia, kedy boli kluby úplne zatvorené sa hudobníci tešia, že budú môcť opäť stretnúť svojich fanúšikov naživo. Koncert sa uskutoční za dodržania aktuálnych hygienicko-bezpečnostných pokynov Úradu verejného zdravotníctva.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.