Nedeľa, 17. november 2019
Meniny má Klaudia | zajtra Eugen

Letné piknikové kino - atrakcia vo Veľkom Šariši

Vo Veľkom Šariši prichádzajú s novinkou! V stredu 28.augusta sa budú premietať filmy pod holým nebom. A nebute to len kino, ale i piknik.

Letné piknikové kino. To je nové podujatie pod taktovkou Kultúrno-informačného centra vo Veľkom Šariši. Na športovom ihrisku v areáli Základnej školy v meste sa budú v stredu 28.augusta premietať dva slovenské filmy. Podujatie je spojené s piknikom. “Vybrali sme slovenské filmy. O 20.00 hod sa bude premietať film Zabudni od režiséra Igora Kasalu. Týmto filmom by sme chceli navodiť dobrú atmosféru, kedže ide o film z nášho východného Slovenska, ” informovala riaditeľka Kultúrno-informačného centra vo Veľkom Šariši Mária Gáborová. Film je z prostredia slovenskej dediny, rozpráva o živote a snoch dvoch starých mládencov. Na realizácii filmu sa podieľali ochotníci z Prešova, Kapušian i Kendíc. Hlavným filmom bude premietanie Trhliny o 21.00 hod. Ide o mysteriózny triler o jednej z najväčších záhrad Slovenska, o nevysvetliteľnom miznutí ľudí v pohorí Tribeč. Film robil režisér Peter Bebjak na motívy románu Jozefa Kariku. “Je to známy film, medzi divákmi veľmi úspešný, takže aj preto sme ho chceli ponúknut našim Veľkošarišanom, ” uviedla M. Gáborová. Premietať sa bude na plátno.

PIKNIK PONÚKA ZÁBAVU
Keďže ide o piknikové kino, ľudia si so sebou musia doniesť deky či stoličky na sedenie. “Vytvoríme si pohodlie a okrem tradičných pukancov, ktoré sú v kine veľmi obľúbené, bude k dispozícii na zakúpenie pizza, bagety či iné občerstvenie.” V prípade nepriaznivého počasia bude premietanie filmov v areáli TJ Slavoj Veľký Šariš. “Filmy by boli v takom prípade premietané na futbalovom ihrisku a ľudia by sedeli v suchu pod tribúnov, ” zdôraznila Gáborová. Na premietanie sa teší aj primátor mesta Viliam Kall. “Verím, že Veľkošarišania príjmu naše pozvanie a spoločne zažijeme piknikovú atmosféru a pozrieme si dva dobré filmy zo slovenskej produkcie. Určite to bude mať svoje čaro a v podobných aktivitách budeme pokračovať i v budúcnosti, ” dodal V. Kall.

Mohlo by Vás zaujímať
FOTO: Kidslandia Prešov
Kidslandia dnes na Baštovej ulici privolala všetky deti na neuveriteľný zážitok! Deti mohli vidieť mená ako Ujo Ľubo alebo Usmievanka!
FOTO: Chiki liki tu-a na OSTATŇI RAZ TOUR 2019
Chiki liki tu-a zakončili svoju celoživotnú tour na Stromoradí. Martin zhodil svoj "ancug" a neskôr bude zavesený aj v Stromoradí.
Vydrapená Bužírka Punk System už dnes v Prešovskom Stromoradí. Aj s vlastným čašníkom
Vydrapená Bužírka Punk System je momentálne najaktívnejšia kapela zo všetkých, v ktorých pôsobí slovenský hudobník Michal Kaščák.
Veronika Rabada vystúpi v závere turné ešte v prešovskom Stromoradí a Košiciach
Veronika Rabada vydala minulý rok debutový album Lúka, ktorým si získala srdcia fanúšikov po celom Slovensku a momentálne je s ním na premiérovom klubovom turné. Už túto stredu 23.11. odohrá koncert pred prešovským publikom v Stromoradí. Odznejú nielen jej autorské novinky a hity ako Ach Janíčko, Husičky, Lúka, Zabudni, ale aj speváčkine obľúbené slovenské ľudové piesne. O deň neskôr ukončí svoje miniturné v Košiciach.
Úspešná športovkyňa v sebe objavila talent pre maľbu
15.novembra bude v Mestskom múzeu a galérii vo Veľkom Šariši vystavovať svoje diela Veľkošarišanka Veronika Očipová (30). Svoj talent pre maľovanie objavila len tohto roku a o pár dní bude mať svoju samostatnú výstavu. Fitnesska a umelkyňa bude vystavovať svoje abstraktné diela i maľby Veľkého Šariša.
FOTO: Jazzové Dni Prešov
S jeseňou prichádza aj další ročník Jazzových dní Prešov
Podajte ďalej knihu a príďte na jesenné handmade trhy!
Už 24. októbra sa na Floriánovej ulici v Prešove uskutoční obľúbené podujatie pre všetkých milovníkov kníh a ručne vyrábaných výrobkov. Podujatia Podaj ďalej knihu a Jesenné handmade trhy doplnia aj zaujímavé workshopy pre malých i veľkých.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.