Pondelok, 23. september 2019
Meniny má Zdenka | zajtra Ľuboš, Ľubor

Letné piknikové kino - atrakcia vo Veľkom Šariši

Vo Veľkom Šariši prichádzajú s novinkou! V stredu 28.augusta sa budú premietať filmy pod holým nebom. A nebute to len kino, ale i piknik.

Letné piknikové kino. To je nové podujatie pod taktovkou Kultúrno-informačného centra vo Veľkom Šariši. Na športovom ihrisku v areáli Základnej školy v meste sa budú v stredu 28.augusta premietať dva slovenské filmy. Podujatie je spojené s piknikom. “Vybrali sme slovenské filmy. O 20.00 hod sa bude premietať film Zabudni od režiséra Igora Kasalu. Týmto filmom by sme chceli navodiť dobrú atmosféru, kedže ide o film z nášho východného Slovenska, ” informovala riaditeľka Kultúrno-informačného centra vo Veľkom Šariši Mária Gáborová. Film je z prostredia slovenskej dediny, rozpráva o živote a snoch dvoch starých mládencov. Na realizácii filmu sa podieľali ochotníci z Prešova, Kapušian i Kendíc. Hlavným filmom bude premietanie Trhliny o 21.00 hod. Ide o mysteriózny triler o jednej z najväčších záhrad Slovenska, o nevysvetliteľnom miznutí ľudí v pohorí Tribeč. Film robil režisér Peter Bebjak na motívy románu Jozefa Kariku. “Je to známy film, medzi divákmi veľmi úspešný, takže aj preto sme ho chceli ponúknut našim Veľkošarišanom, ” uviedla M. Gáborová. Premietať sa bude na plátno.

PIKNIK PONÚKA ZÁBAVU
Keďže ide o piknikové kino, ľudia si so sebou musia doniesť deky či stoličky na sedenie. “Vytvoríme si pohodlie a okrem tradičných pukancov, ktoré sú v kine veľmi obľúbené, bude k dispozícii na zakúpenie pizza, bagety či iné občerstvenie.” V prípade nepriaznivého počasia bude premietanie filmov v areáli TJ Slavoj Veľký Šariš. “Filmy by boli v takom prípade premietané na futbalovom ihrisku a ľudia by sedeli v suchu pod tribúnov, ” zdôraznila Gáborová. Na premietanie sa teší aj primátor mesta Viliam Kall. “Verím, že Veľkošarišania príjmu naše pozvanie a spoločne zažijeme piknikovú atmosféru a pozrieme si dva dobré filmy zo slovenskej produkcie. Určite to bude mať svoje čaro a v podobných aktivitách budeme pokračovať i v budúcnosti, ” dodal V. Kall.

Mohlo by Vás zaujímať
FOTO: Deň Otvorených Dverí Pivovaru Šariš
Fotoreport z akcie
Unikátny drevený megafón už slúži verejnosti: Ponorte sa do zvukov prírody
Spev vtákov, šum stromov či zvuk lesa. Na to všetko sa môžu tešiť milovníci prírody vďaka úplne novému 4-metrovému drevenému megafónu. Keď si do neho človek sadne, znásobia sa mu zvuky okolitej prírody, čo pôsobí blahodarne na dušu. Unikátnu atrakciu neďaleko Prešova v Slanských vrchoch oficiálne otvoria 1. septembra.
Pivovar Šariš otvoril svoje brány tisíckam ľudí: Východniari opäť ukázali, že sa vedia baviť. A to pekne, po našom!
Prešov, 9 septembra 2019 – Sobota nabitá programom! Pivovar Šariš po roku opäť otvoril svoje brány a privítal milovníkov dobrého piva a skvelej zábavy. Deň otvorených dverí (DOD) znova pritiahol do areálu pod Šarišským hradom tisíce ľudí. Nechýbali skvelí hudobní interpreti, rodinná atmosféra, úžasné dobroty a samozrejme správne orosené čapované pivo. V rámci grantového programu Šariš ľuďom sa počas DOD na pódiu rozdalo 16-tisíc eur ôsmim výnimočným projektom, ktoré zveľadia región.
FOTO: Prešovské Trhy
Fotoreport Z Prešovských Trhov, presne zo 14.09.2019. Trhy pokračujú aj dnes!
FOTO: Prešov Half Marathon
Fotoreport zo 14.09.2019
FOTO: Davová Psychóza
Fotoreport z koncertu Davová Psychóza
Do Medzilaboriec mieria bojové tanky a lietadlá
Do prihraničného mesta Medzilaborce mieria bojové tanky a lietadlá. Už túto sobotu (14.9.) sa tam v rámci podujatia Karpaty 1944 predstavia v ukážkach pozemných a vzdušných bojov.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Dám do prenájmu kancelárske priestory

Výhodne prenajmeme priestory na podnikanie v širšom centre Prešova. Výborná poloha, parkovanie pri objekte.

+421903602897 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Predám
Reality: Predám
Predaj rodinný dom 128 m2, s pozemkom 2456 m2, Malý Šariš, okr. Prešov

Na predaj podpivničený rodinný dom s pozemkom 2456 m2, s garážou s nadstavbou a hospodárskymi budovami, Malý Šariš. Zastavaná plocha 128 m2, úžitková plocha 108 m2, podpivničenie 100 m2, pôjd 90 m2. Dom je riešený ako 3-izbový.

0907030623 | | cena: 156.000,-€
Reality: Predám
Reality: Predám
Predaj rodinný dom 130 m2, s pozemkom 698 m2, Lažany, okr. Prešov

Predaj dvojpodlažný rodinný dom na 7 á pozemku v obci Lažany, okr. Prešov. Dom je riešený ako 3 - izbový. Nízke mesačné náklady. Dobrá dostupnosť do Prešova.

0907030623 | | cena: 74.900,-€
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.