Pondelok, 23. september 2019
Meniny má Zdenka | zajtra Ľuboš, Ľubor

Po stopách Jo Nesboa s dvorným prekladateľom najslávnejších nórskych kníh a sprievodcom BUBO, Jozefom Zelizňákom

Návštevníci košickej Tabačky sa už 5. 9. prenesú do Škandinávie vďaka cestovateľskej prednáške Jozefa Zelizňáka. Sprievodca dobrodružnej cestovnej kancelárie BUBO je známy aj svojou druhou profesiou. Preložil totiž tie najslávnejšie severské detektívky.

Práve jemu môžete vďačiť za to, že si trilógiu Milénium od Stiega Larssona či drsné krimi Jo Nesboa prečítate aj v slovenčine. Knihy nórskeho majstra krimi vyšli dokonca v slovenskom preklade skôr ako v angličtine a o vydanie Milénia na slovenskom trhu sa Jozef Zelizňák zaslúžil priamo.

Už 25 rokov sa vyberá do sveta nie len na stránkach kníh, ale aj ako vášnivý cestovateľ a sprievodca. Vyštudoval nórčinu a švédčinu, miluje Berlín a Buenos Aires, no jeho srdcovou záležitosťou sa stala oblasť východnej Ázie, ktorú od roku 2001 navštívil nespočetne veľakrát. Viedol slovenské prvoexpedície do Bangladéša, Guyan a Surinamu aj Severnej Kórey či prvú cestu BUBO na Antarktídu.

Na septembrovej prednáške sa však bude venovať najmä svojim cestám po Nórsku, obľúbenej krajine mnohých cestovateľov. Jozef má Nórsko prechodené, okrem toho sa osobne pozná s Nesbom, ktorého spoznal ešte ako mladého začínajúceho autora. Určite má vďaka týmto skúsenostiam v zálohe mnoho zaujímavostí o krajine fjordov, losov, športu a drahého piva.

Čo robia Nóri, keď si chcú otvoriť k futbalu pivo? Prečo tu štát nestavia mosty? Čo robil Nesbo na Slovensku a kde sa mu najviac páčilo? Aj na tieto a mnohé ďalšie otázky odpovie profesionálny sprievodca a prekladateľ Jozef Zelizňák na cestovateľskej prednáške o 20:00 h. v Tabačke.

Mohlo by Vás zaujímať
FOTO: Deň Otvorených Dverí Pivovaru Šariš
Fotoreport z akcie
Unikátny drevený megafón už slúži verejnosti: Ponorte sa do zvukov prírody
Spev vtákov, šum stromov či zvuk lesa. Na to všetko sa môžu tešiť milovníci prírody vďaka úplne novému 4-metrovému drevenému megafónu. Keď si do neho človek sadne, znásobia sa mu zvuky okolitej prírody, čo pôsobí blahodarne na dušu. Unikátnu atrakciu neďaleko Prešova v Slanských vrchoch oficiálne otvoria 1. septembra.
Pivovar Šariš otvoril svoje brány tisíckam ľudí: Východniari opäť ukázali, že sa vedia baviť. A to pekne, po našom!
Prešov, 9 septembra 2019 – Sobota nabitá programom! Pivovar Šariš po roku opäť otvoril svoje brány a privítal milovníkov dobrého piva a skvelej zábavy. Deň otvorených dverí (DOD) znova pritiahol do areálu pod Šarišským hradom tisíce ľudí. Nechýbali skvelí hudobní interpreti, rodinná atmosféra, úžasné dobroty a samozrejme správne orosené čapované pivo. V rámci grantového programu Šariš ľuďom sa počas DOD na pódiu rozdalo 16-tisíc eur ôsmim výnimočným projektom, ktoré zveľadia región.
FOTO: Prešovské Trhy
Fotoreport Z Prešovských Trhov, presne zo 14.09.2019. Trhy pokračujú aj dnes!
FOTO: Prešov Half Marathon
Fotoreport zo 14.09.2019
Letné piknikové kino - atrakcia vo Veľkom Šariši
Vo Veľkom Šariši prichádzajú s novinkou! V stredu 28.augusta sa budú premietať filmy pod holým nebom. A nebute to len kino, ale i piknik.
FOTO: Davová Psychóza
Fotoreport z koncertu Davová Psychóza
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Predám
Reality: Predám
Predaj rodinný dom na Šidlovci, pozemok 817 m2, Prešov

Na predaj rodinný dom v pôvodnej zástavbe rodinných domov s pozemkom o výmere 817 m2 v časti Šidlovec v Prešove. 5 izbový rodinný dom, úžitková plocha cca 160 m2. V celom dome sú plastové okná, inak pôvodný stav. Všetky IS. Výborná lokalita.

0907030622 | | cena: 159.000,-€
Reality: Predám
Reality: Predám
Predaj dvojpodlažný rodinný dom na 8 á pozemku, Prešov

Predaj 2-podlažný rodinný dom v Prešove, po rekonštrukcii spodného podlažia a exteriéru domu. Je riešený ako 2 samostatné bytové jednotky. Úžitková plocha: prízemie 120 m2 + poschodie 110 m2 + podpivničenie 120 m2. Vyhľadávaná lokalita.

0907030623 | | cena: 199.000,-€
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Dám do prenájmu kancelárske priestory

Výhodne prenajmeme priestory na podnikanie v širšom centre Prešova. Výborná poloha, parkovanie pri objekte.

+421903602897 | | cena: dohodou
Reality: Predám
Reality: Predám
Predaj rodinný dom 130 m2, s pozemkom 698 m2, Lažany, okr. Prešov

Predaj dvojpodlažný rodinný dom na 7 á pozemku v obci Lažany, okr. Prešov. Dom je riešený ako 3 - izbový. Nízke mesačné náklady. Dobrá dostupnosť do Prešova.

0907030623 | | cena: 74.900,-€
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.