Nedeľa, 17. november 2019
Meniny má Klaudia | zajtra Eugen

Prešovskí volejbalisti zdolali v príprave Košice

Hráči VK MIRAD PU Prešov sa po fyzicky náročnej a silovej augustovej časti prípravy, venujú v druhej polovici viac herným činnostiam a volejbalu. Cez víkend hostili ďalšieho extraligového súpera. V sobotu (31.8.2019) odohrali na domácej palubovke priateľský zápas proti omladenému družstvu vicemajstra Slovenska, VK KDS ŠPORT Košice.

„Košičania majú nabitý herný program a som veľmi rád, že si našli čas na zápas v Prešove. S trénerom Vlkolínskym sme sa dohodli na celých setoch do 25 bodov, “ začal svoje hodnotenie tréner domácich, Erik Digaňa. „Druhý prípravný zápas sme začali chladne. Nemôžme hrať profesorsky, pretože na to ešte nemáme kvalitu. Aj keď nerád, musel som zobrať oddychový čas a potom už to šlo. Vyhrali sme 3:2.“

„Na ihrisku som sledoval viac svojich borcov, ako súpera. Pozoroval som, ako si plnia úlohy pri vykrývaní a hlavne v obrane. Ako komunikujú na prihrávke a tiež celkovo, ako pracuje ich herná reč. Musím povedať, že hrali tímovo, súdržne. To, čo sme si s loptami natrénovali, aj plnili. Veľmi milo ma prekvapili mladší hráči, hlavne Boris Velička.“

„Zopár zlozvykov u jednotlivcov ešte musíme upraviť, ale ide to. Verím že zapnú hlavy a pôjde to veľmi rýchlo. Tam je asi ten rozdiel. Musia pochopiť, že k zlepšeniu nestačia len prepracované cvičenia a šikovní spoluhráči, ale najdôležitejšie je to spracovať vo vlastnom softvéri. Samozrejme, pred štartom extraligy nás čaká ešte dlhá cesta a hlavne veľa tréningových hodín, “ ukončil svoje vyjadrenie prešovský lodivod.

V dňoch 5. -7. septembra sa Šarišania predstavia na turnaji v Maďarsku. Okrem domáceho celku VRC Kazincbarcika si pod vysokou sieťou zmerajú sily s tímom Volejbal Brno a opäť aj s Košičanmi.

Autor fotografii: Alžbeta Škvarková

Súvisiace články
9.9.2019 Volejbalisti priviezli z Maďarska striebro 8.9.2019 LEGENDARIUM: Za neandertálcami a zábavou do Popradu a okolia
Mohlo by Vás zaujímať
Hrad Šariš má ďalšiu novinku pre turistov
11 metrov dlhý a 2 metre široký je nový dubový drevený most na hrade Šariš. Tri mesiace ho vyrábal tesársky majster Jaroslav Hyrja. Postavený je pravdepodobne na pôvodnom mieste ako v minulosti.
Vlak vojaka Švejka prepravil v lete 2300 ľudí
Vlak vojaka Švejka, ktorý premával v letnej sezóne 2019 z Medzilaboriec do poľského Sanoku a Rzeszowa, prepravil počas víkendov v tomto lete 2300 ľudí, čo je oproti vlaňajšku o približne 400 osôb viac.
Prešovský kraj je opäť viac prístupný zahraničným turistom
Prírodné a kultúrne klenoty Prešovského kraja sú dostupnejšie pre obyvateľov Nemecka. Východné Slovensko s regiónom Severné Porýnie-Vestfálsko opäť prepojila letecká linka spájajúca Košice – Düsseldorf. Pravidelné letecké spojenie má potenciál prilákať zahraničných návštevníkov aj do regiónu severovýchodného Slovenska.
Drevené chrámy na severovýchode Slovenska lákajú českých a domácich turistov
Jedinečné kultúrne dedičstvo predstavujú drevené chrámy na severovýchode Slovenska. V okresoch Bardejov, Svidník a Snina a ich širšom okolí sa nachádza spolu 42 týchto cirkevných stavieb postavených z dreva.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.